Jump to content

Moto Zajednica

Opasne makazice

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja u tim situacijama nekad popizdim i krenem da zadrzim putanju i nateram ga da se vrati ili pomeri, ali onda uvek shvatim da ce samo meni preko pi**e da pukne i pomerim se budali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Све је то фино и лепо, ал 130, куме, много је.

Има онај део пута што обилази око Калемегдана, убио се да одврнеш гас на кратко. Да ствар буде још луђа, не сећам се када сам ту последњи пут видео пандуре. Е сад, туда пролази тушта и тма камиона и логично је да се вуку, па је исто логично да има и оних који би да их обиђу. Е сад замисли колону камиона и тамић који би њих да обиђе. То се човек једном захебе и никад више. Кад нема кочнице у глави, ни дупли диск ти не помаже.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1373 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

 

 

a ima i kretena koji te u istim situacijama svesno izguravaju sa puta, licno sam kao motorista doziveo nekoliko puta, a kao sto se i tebi otprilike desilo

 

Potpuno tačno, pa onda ne čude ni ovakvi komentari (jedan od komentara na vest

 

Izvor: Beta, Tanjug

 

Humanitarni karavan od nekoliko hiljada motorciklista stigao je oko 19 sati u severni deo Kosovske Mitrovice):

 

" Mozda su posli da prodaju bubrege, ne za muda nego za jedno tankovanje da bi se imali cime vratiti.I onda se po Srbiji cude sto ih niko ne tretira kao ljudsku rasu."

(Harley, 30. jun 2012 18:42)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Izmeđ ostalog i zbog takvih situacija put je širok da tri vozila (kamion + dva automobila), kad dođe do sra**a, prođu na istom mestu ako su vozači prisebni. Nravno mislim na deo puta gde ti se to desilo.

 

Makazice su zajebane kad ih ne očekuješ, tj kad ima malo vremena za reagovanje ili ga nema uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

pa da, ovde nije bilo vremena ni za sta drugo... bukvalno se sve odvilo u tri sekunde,,, mislis da ima mesta na putu sa dve trake da prodju kamion, autobus i automobil uporedo? nesto mi se cini da nema.,..

 

a stvarno ne kapiram da se ljudi iscudjavaju brzini od 130 na motoru od sto konja... msm, da sam rekao, idem ja opusteno, 170-180 na sat, a on me debil ne vidi, pa da razumem moraliste... msm, forum je o motociklistima, a kad citas neke komentare, ispade bar polovina njih voze 80 i postuju ogranicenja :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6522 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo što ti se desilo Filipe je klasičan previd sa kojim se mora uvek računati bilo da se vozi autom ili pogotovu motorom. Motor se slabo uočava plus mu se teško preračunava brzina a i prisutna je predpostavka da je u pitanju moped koji sporo ide te da se ima vremena za preticanje.

Od vajkada, kad vidim da mi u susret dolazi teškaš, predpostavljam da je iza njega kolona i da uvek ima nastrljivca ili lošeg vozača i obavezno ablendujem non stop dok se ne uverim da sam viđen, plus smanjujem brzinu, pomeram se skroz u desno i postavljam nogu na kočnicu, na motoru uvek su mi po dva prsta na kočnici i kvačilu da bi skratio vreme reagovanja, i gledam mogući izlaz zlu ne trebalo. Pomeranje skroz desno je jako bitno jer u slučaju izgurivanja nema naglog skretanja već kolko tolko se mirno može sići van puta i nastaviti pravolinijski bežanija. Nekad nije bilo auto puteva i bezbroj puta sam doživljavao trojno mimoilaženje, nekad silaskom desnog točka van asfalta. I kad se svesno pripremi na ovakvu mogućnost, sve može da prođe bez panike bezbedno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Malo je bezveze da otvaraš temu o tome..pa to se dešava non stop svima :P

čak znam neke koji večito tako i pretiču sa 3 vozila u liniji..:moto3:

tesno je, al ima mesta za sve ako idu pravo...

 

al kad si već otvorio takvu temu, dodao bih da sledeći put dodaš sebi i opciju kočenja.. :zvizduk:

Ah da brembo je precenjen :zbunjen:

 

Čim vidim da se vuče neki kamion ili kršina.. a drugo vozilo ga guzi od pozadi i vreba momenat za preticanje.. ja sam već se povukao skroz desno..i OLABAVIO gas..

To je obično dovoljno.. kočenje skoro i da ne treba.. poogotovu ako ide nepregledna krivina.. pa je vrlo moguže da me mamlaz NE vidi i krene u preticanje..

skoro da je isto i na 2 i 4 točka..

MORAŠ da predvidiš reakcije drugi vozača..kao u igrici, za vozila u okruženju (nije isto golf 2..bmw ili fića ili fap) boja stakla i boja kose.. takođe i samo držanje volana ukazuje na sposobnosti vozača..

Dame se sminkaju, telefoniraju i puše cigare dok voze.. tako da sve to mora da uđe u obzir kada se vozi i kreće u neki manevar.. bilo gde i bilo kad..

Posle to pređe u automatske radnje kojih maltene nisi ni svestan.. jer to treba da radi deo mozga u pozadini..

Valjda ne razmišljaš u koju brzinu sad treba da ubacim? :lol:

 

edit: preteče me naš veteran Đunta..kao i uvek lepo je objasnio :zdravo:

 

Menjao si veliki enduro za manji motor sa više konja..tako da on manje prašta greške..

 

p.s. šta li bi tek bilo da si nekim slučajem R-a uzeo.. kakve bi to teme bile.. ili ne bi? :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja