Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za kupovinu prvog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

kod mene taj kinez 200ccm(kao na slici) vozi jedan decko 2011 godiste motor, nistaaaa, a ma bas nista mu ne radi.. pao je jedno 50-60 puta sa njega, a nema ni 20ks.. sve plastike izlupane, kao da je kroz tornado prosao... + ne moze da se nadje ispod 1000e dobar.

 

Ovde je u pitanju OGRANICEN budzet...

Pa 2011 ćeš teško naći za manje od 1000Eura, već 2008-09 ima da se probere dobrih.

 

Ali mi samo objasni kako je uspjeo da padne 50-60 puta za manje od godinu dana, jel on retardiran?

 

Ne znam koji bi to motor funkcionisao besprekorno poslje tolikih padova.

 

Za ograničeni budžet se svi slažemo, u cjenovnom rangu sa MZom su Tomosi, prastari japanci manjih kubikaža i ne baš reprezentativni primjerci kineskih motocikala. MZu 250 nisu ni do koljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

jbg, covek ne zna da vozi...

Ljudi MZ motor je jeftin i ne traži puno, svako ko bar malo zna mehaniku uz manual za servis može održavati svoj... Ne treba ga terati na servis posle određene kilometraže.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nemogu a da ne primetim da coveka od MZ motocikla odgovaraju ljudi koji trenutno voze masine od 500, 600 i 650 ccm , pa jedna membrana za karburator Vama kosta koliko i polovina mog motora :neznam:

Ako su Vam mz motocikli toliko ne zanimljivi zasto onda sva troica pratite ovaj forum , reklo bi se da Vas ovde ipak nesto interesuje! :zdravo:

Opet se otvorilo pitanje ko je bolji MZ ili kinez.Kada budem video kineza starog 30 godina da ide stotku poverovacu u Vasu pricu .

Inace ako planiras da kupujes "prolazni " motor na kome ces da steknes neko iskustvo a zatim da predjes na nesto vece, jace onda ti je sve jedno cak ti onda i savetujem da uzmes kineza jer postoji velika verovatnoca da se u suprotnom zaljubis u MZ .

Neki su MZ motocikle prodali zato sto su nove masine kul, fensi i na njih se pale dobre ribe a brate vazan je i status, pa mora da se zna ko sta vozi, ebes jevtin motor koji ne ide dvesta, postujem ja to svaka cast, ali ipak im je MZ ostao u srcu i cini mi se da nam pomalo zavide. Zasto ? Bem li ga !

I zato:

Ti prijatelju kupi sta ti se svidja i znaj da ces na nasim stranicama uvek naici samo na prijatelje , bez obzira sta vozis. Kao sto vidis ima ovde i tema o kineskim motociklima i o javarosima a imali smo i neka zajednicka druzenja ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 '01

@(kolega :) ) ETFovac

 

Po mom misljenju rezonovanje ti je pogresno.

Znam coveka kome je prvi motor bio TDM od 850cc i nista mu ne fali, vozi se i uziva.

 

Inace, idealan prvi motor za ono sto tebi treba - je nazalost upravo ono sto neces: kineski supermoto od 200cc sa kojim mozes da iskusis: gradsku voznju, srednje dug put, offroad, i mozes da "dotaknes" skoro svaki aspekt motociklizma (osim jurcanja). Zbog toga je supermoto/enduro idealan koncept za prvi motor, kad covek jos uvek ne zna koji stil voznje mu odgovara i sta zeli od motora.

 

Pazi ovako, to sto nemam A kategoriju ne znaci da ne znam da vozim i da nisam vozio. Sedao sam na svasta, od mini skutera, preko enduro motora, pa sve do velikih touring masina. I to sve sa 175cm i 65kg. Ono sto znam sigurno je da me offroad ne privlaci nesto preterano.

Jedna stvar je kad mogu da uzmem od jednog/drugog/treceg ortaka ovaj ili onaj motor, a skroz druga kad hocu da kupim nesto svoje :)

 

kod mene taj kinez 200ccm(kao na slici) vozi jedan decko 2011 godiste motor, nistaaaa, a ma bas nista mu ne radi.. pao je jedno 50-60 puta sa njega, a nema ni 20ks.. sve plastike izlupane, kao da je kroz tornado prosao... + ne moze da se nadje ispod 1000e dobar.

 

Ovde je u pitanju OGRANICEN budzet...

Pa 2011 ćeš teško naći za manje od 1000Eura, već 2008-09 ima da se probere dobrih.

 

Ali mi samo objasni kako je uspjeo da padne 50-60 puta za manje od godinu dana, jel on retardiran?

 

Ne znam koji bi to motor funkcionisao besprekorno poslje tolikih padova.

 

Za ograničeni budžet se svi slažemo, u cjenovnom rangu sa MZom su Tomosi, prastari japanci manjih kubikaža i ne baš reprezentativni primjerci kineskih motocikala. MZu 250 nisu ni do koljena.

 

To je misljenje kojim se ja vodim ker nemam nesto preterano para. Oko 750e max sa sve prenosom i registracijom.

 

Takodje, posto se ne razumem u motore, jako mi je bitno da za pocetak imam nesto jednostavno sto po potrebi mogu sam da rastavim i sastavim, kao i da po potrebi prilagodim svojim potrebama.

 

Nekako se sve mislim da cu pazariti onaj ETZ-250 :)

 

I da, jos jedna stvar. Kolika mu je otprilike potrosnja? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na takav budžet bolje da uzmeš dobrog MZa nego lošeg kineza, da je tu još koja stotka pa i da se misliš, ovako biraj dobrog MZa i ima da ti ostane taman za osnovnu opremu.

 

Potrošnja po onome što sam čuo od 4 do 5lit, sve zavisi od vožnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nekako se sve mislim da cu pazariti onaj ETZ-250 :)

 

I da, jos jedna stvar. Kolika mu je otprilike potrosnja? :)

 

 

 

dobar izbor! + vidim da uz ovaj ide i dodatna oprema koja je u ceni.. 0takoje.gif

 

Kad je sve na standardu(standardni zazori/tolerancije u clindru) nece trosi preko 4.5 0takoje.gif cim se povacaju povecava se i potrosnja, ali nikad preko 5.5l na 100km(to je kad je motor pred umiranjem(nema vise karika)) 0namigivanje.gif

 

sad na ovih 1500km po rumuniji potrosnja 4.6l na 100 km(naravno na slici se vidi koliko je motor natovaren) terao sam u povratku oko 100-120km/h max. 1moto3.gif (ili 60-70(ponekad i vise) km konstantno 90-100km/h)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Замолили ме Кинези да вам пренесем њихову поруку:

 

你吸我们,中国的香肠
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

kod mene taj kinez 200ccm(kao na slici) vozi jedan decko 2011 godiste motor, nistaaaa, a ma bas nista mu ne radi.. pao je jedno 50-60 puta sa njega, a nema ni 20ks.. 1neznam.gif0stabre.gif sve plastike izlupane, kao da je kroz tornado prosao... + ne moze da se nadje ispod 1000e dobar.

 

Ovde je u pitanju OGRANICEN budzet... 0takoje.gif

E pa sad, kako da ti kazem... Kupi mi motor od 20.000EUR, daj mi jedan dan i napravicu od njega krs ako zelim. Ne mozemo kriviti motor za nebrigu vlasnika. Istina je da neki motori trpe vise a drugi manje nebrige, i istina je da kineski motor traze vise paznje i manje akanja, ali sve je to shodno ceni. ;-)

 

Na kraju krajeva - budzet ipak odlucuje. :(

 

Pazi ovako, to sto nemam A kategoriju ne znaci da ne znam da vozim i da nisam vozio. Sedao sam na svasta, od mini skutera, preko enduro motora, pa sve do velikih touring masina. I to sve sa 175cm i 65kg. Ono sto znam sigurno je da me offroad ne privlaci nesto preterano.

U tom slucaju ok, navozao si se svega i svacega i odlucio si sta te zanima. :) Ja sam mislio da pitas sta je po nasem misljenju dobro za prvi motor shodno stilu voznje koij si opisao u prvoj poruci.

 

Hocu da kazem da covek i ne zna kakav motor zeli, sve dok se ne nadje u raznim situacijama. Zbog toga je all-rounder dobar izbor za prvi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

obrni okreni dodjosmo do onoga sto je trebalo biti napisano na startu, a to je trenutni i buduci budzet. Ako je 750e maksimum koji mozes odvojiti, onda ti MZ nije najbolji, nego jedini izbor i glupo je sto smo se ista cimali, ali dobro, otvorena je zanimljiva tema

 

Ako su Vam mz motocikli toliko ne zanimljivi zasto onda sva troica pratite ovaj forum , reklo bi se da Vas ovde ipak nesto interesuje! :zdravo:

 

MZ mi je kao klincu bio donekle zanimljiv kao veci motor, iako mi je uvek pripadao wartburg skoli. Jos to sto sam CTX-om stalno peglao ortaka sa TS 150 :P, samo mi je potvrdjivalo to misljenje.

Sto se vaseg podforuma tice, ovo mi je prva tema na kojoj pisem jer me naslov zainteresovao, a medju prvima koje uopste gledam, jer me povremeno zanima sta to vas toliko vuce i mimo jednostavnog, jeftinog odrzavanja zarad korektne kilometraze nisam nasao ni jednu dodatnu emociju.

 

 

da se malo vratim spamovanju teme :D

neko rece da vidimo kineza za 30 godina...

moguce da ce se dezintegrisati do tada, ali danas je jedno evidentno, a to je da ima svega 2-3 godine, da izgleda daleko lepse i modernije, da ima ventilirajuce diskove napred i pozadi, da ima centralni stelujuci zadnji amortizer, daleko savremeniju prednju viljusku, da ima paljenje "na dugme"..................

 

a kad pomenu tog kineza koji je pao 50 puta za godinu dana, de mi reci molim te na sta bi MZ licio nakon toga? Pa jebote, celicni stub da oboris toliko puta pa bi bio izlupan, a kamoli jedan motor, ma koliko dobro sklopljen bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ma naravno da je zajebancija, nego mi je bilo smesno (citaj simpaticno) kako si nahvalio MZ-a kao da je u pitanju R1200GS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

da se malo vratim spamovanju teme :D

neko rece da vidimo kineza za 30 godina...

moguce da ce se dezintegrisati do tada, ali danas je jedno evidentno, a to je da ima svega 2-3 godine, da izgleda daleko lepse i modernije, da ima ventilirajuce diskove napred i pozadi, da ima centralni stelujuci zadnji amortizer, daleko savremeniju prednju viljusku, da ima paljenje "na dugme"..................

 

 

Ajd da dodam jos nesto na ovo :

 

Vec sam pisao u temi o kinezima ovo al da ponovim - Kinezi kod nas su manje - vise loseg kvaliteta i dosta se kvare. Naravno da ima i izuzetaka. To je zbog toga sto nasi biznismeni odu u Kinu, pojave se u nekoj fabrici i izraze zelju da prodaju njihove motore kod nas. Da se razumemo, takva trgovina se ne obavlja na komad vec na kontejner ( zna se kolko motora stane u jedan ) . Dakle nas biznismen koji je zavrsio za nekog Menagera ode tamo i pita posto kontejner sa nekim modelom? Oni mu kazu na primer 30.000 evra. On onda pita "A da li to moze jeftinije"? - oni kazu moze za 20. 000 al druga klasa . Onda ovaj nas pita "A da li ima nesto jos jeftinije"? Onda mu oni kazu da moze za 15.000 al treca klasa, bez ikakve garancije . . . . Nas biznismen , naravno kupi ovu najjeftiniju varijantu ( da bi se vise obogatio ). Dotera to ovde, pocne da prodaje, da garanciju 6 meseci, prvi servis na 500 km . Naravno, sta je tih 500 km . Ljudi se provozaju i za par dana predju 600 - 700 km, odu na servis, tamo ih obaveste da su izgubili pravo na garanciju i to je to. Gomila kineza ( narocito skutera ) je znala da prolupa na 700 - 800 km. Sa druge strane, ima i uvoznika koji su kupovali iste motore, al ih prodavali po vecoj ceni i davali dve godine garanciju - i skoro da nijedan njihov motor nije crko, prolupao . . . Takodje je poznat slucaj sa onim kinezom sa V masinom, koji je kostao skoro 3000 evra, a posle manje od godinu dana se prodavao po duplo manjoj ceni ( nov u radnji ) . Takodje sam na netu nailazio na kineze po svetu, i onaj Princ od 250 ccm sam nasao da se u Americi prodaje za 4500 dolara. Jeste isti model, al skroz razlicit kvalitet.

 

Zasto ovo pisem ? Pa zato sto za razliku od kineskih motora koji se prodaju kod nas, u vreme kad se MZ prodavao ovde, svi modeli su bili "export modeli " i bili su kvalitetniji i bolje opremljeni od istih motora koji su se prodavali u DDR. I sad ko hoce, moze da ode na nemacki E-bay, pa da pogleda sta se i za koliko prodaje, pa kad naidje na "export model " - odma se vidi i veca cena nego na ostalim MZ - ima .

Svaka cast kineskim motorima, al ovo sto se do sad ovde prodavalo i nije nesto. Najveci deo toga je treca klasa !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

meni je kineski skuter od 125ccm nakon 5 godina eksploatacije i jednog udesa dospeo u stanje da je pola zabica na plastikama polomljeno, plastike se nisu uklapale, kofer od krte plastike pri udesu eksplodirao i zamenjen GIVI-jem, far je pozuteo, sijalice obe crkle, druge nisam mogao da nadjem, auspuh zardjao, varen nosac istog 2 puta, oba retrovizora otisla u kantu.....

ALI, sa samo jednim servisom stelovanja ventila i zamene ulja i bez zamene svecice je 12000km vozen pun gas, 3 puta bez pauze zavrnut skoro uvek do kraja prevezao distance od preko 150km, palio bez greske, radio bez greske, nije trosio ulje, kocio bez greske...

i da nije bio ukraden, dan danas, 9-10 godina star bi jos bio vozen, garantujem, tako da prica o kinezima za kakve ih smatramo, ne vaze

 

ovaj motor je na primer kompletno spakovan na vrlo zavidnom nivou

 

78e1091cd35b-800x600.jpg

 

i jos brdo skutera kineskih sam imao prilike da vidim, opipam i probam i zaista ne mogu da im nadjem ni jednu bitniju manu

naravno, sve ces da satres neodrzavanjem i rnjanjem i kinez mozda trazi malo vize paznje, ali daleko od toga da je napravljen od ratluka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

ovaj motor je na primer kompletno spakovan na vrlo zavidnom nivou

 

78e1091cd35b-800x600.jpg

 

E bas takav motor Sprint Pulser 125 vozi moj drug Mirko sa kojim se vozim cesto... :moto3: Moj ETZ 250 i ovaj Pulser ne mogu da se porede ni po cemu... Ja sam prisustvovao u Sremskoj Mitrovici na moto skupu kada je on seo na motor dao kontakt i zaalnasovao, zatim pustio dugme a motor nastavio da vrti (nije se upalio)! :zbunjen: On se zbunio i iskljucio kontakt medjutim motor je nastavio da vrti! Jos nekoliko puta je pokusao da da kontakt pa da ga iskljuci medjutim motor samo vrti! I morao je da skine plastike i da skine klemu sa akumulatora... Posle toga ga je palio na guranje ceo dan! :lud: Ma muke njegove! Inace motor je kupio nov 2009. godine i sad ima 15000 km. Zadnje vesanje koje hvalis skripi duplo vise nego na mom MZ-u koji je 1983. godiste. Motor je krajnje neudoban za dvoje... Za neki dalji put (napakovan svim potrebnim stvarima) nije... Moze ali to su muke! Dok je na MZ-u mnogo lakse! Po povlacenju, krajnjoj brzini upravljivosti nije nista bolji od mog MZ-a. Jedino gde je mozda malo bolji je off-road! I to mozda malo... Jer gde god on prodje sa Pulserom procicu i ja sa MZ-om. Znam jos nekoliko ljudi koji voze tog Pulsera i situacija nije nista bolja (da ne bude da je ovaj konkretan motor o kome pricam los primerak)...

Da li si nekad vozio tog Pulsera sa slike? Znas li kolika mu je krstareca (putna) brzina? Kako se ponasa sa vozacem i suvozacem? :stabre:

Da li si nekad vozio MZ-a? :zbunjen:

Ako jesi sta da ti pricam dalje... Drumska lisica ti je sve lepo objsanio i to je 100% tako! :takoje: Imaju Kinezi i dobru robu ali to definitivno nije ova... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Anegdote i bajke o tome kako se kinezi kvare "kad ih pogledas" - me samo nasmeju, jer mi licno iskustvo govori suprotno.

 

Moj kinez je vozen uz i niz stepenice, po stazi za corss (ima i snimak :)), vozen je na dalje rute u dvoje po Srbiji, po gradu svakodnevno. Vozen je po Kosutnjaku offroad (kad je bio zatvoren put a ja se zainatio da prodjem). Taj isti kinez je vozen po Deliblatskoj pescari - sa dvoje na motoru (

). Do Novog Sada na kafu i i nazad, bez problema. Od redovnog odrzavanja sam menjao ulje i filter i zatezao lanac.

 

Nakon svega toga, taj kinez je prodat i izgledao je ovako: https://sites.google...pulser200oglas/

 

Uz malo vise paznje i nege, kineski motor moze da bude veoma dobra investicija. Samo treba biti pazljiv i redovno ga servisirati, cim posumnjas da nesto nije kako treba - pravac kontrola. Vrlo je pozeljno je da kinez bude garaziran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

a kad pomenu tog kineza koji je pao 50 puta za godinu dana, de mi reci molim te na sta bi MZ licio nakon toga? Pa jebote, celicni stub da oboris toliko puta pa bi bio izlupan, a kamoli jedan motor, ma koliko dobro sklopljen bio

 

samo da nadjem sliku... 1oda.gif0namigivanje.gif i dan danas taj pali, i ide... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

Uz malo vise paznje i nege, kineski motor moze da bude veoma dobra investicija. Samo treba biti pazljiv i redovno ga servisirati, cim posumnjas da nesto nije kako treba - pravac kontrola. Vrlo je pozeljno je da kinez bude garaziran.

 

ali nema dušu kao MZ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
ali nema dušu kao MZ...

Postujem i to. Ako neko "ne oseca" da mu odgovara neki motor i nema dusu - za mene je to sasvim legitiman razlog da taj motor i zaobidje. Poenta je biti srecan i zadovoljan masinom koju kupimo, sve ostalo je manje bitno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

vozen pun gas, 3 puta bez pauze zavrnut skoro uvek do kraja prevezao distance od preko 150km, palio bez greske, radio bez greske, nije trosio ulje, kocio bez greske...

 

ahahahhaha... 0takoje.gif ja upalim MZ-a u Arilju ugasim u Pancevu 220km.. 1moto3.gif pre jedino ako me dupe izda... 0namigivanje.gif

 

distance 150km su mi dobar dan(odem do Kg i nazad 180km), 300km su ok, 500km su zanimljive... :D iz Rumunije ceo dan do Panceva 550-600km.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pazi, vozio sam i ovakvog kineza SM, i MZ-a. MZ godinama, kineza probao, vrteo malo, ganjao po nasipu...

 

MZ je motor, kinez je prevozno sredstvo, u nekim situacijama igračka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

 

Uz malo vise paznje i nege, kineski motor moze da bude veoma dobra investicija. Samo treba biti pazljiv i redovno ga servisirati, cim posumnjas da nesto nije kako treba - pravac kontrola. Vrlo je pozeljno je da kinez bude garaziran.

 

ali nema dušu kao MZ...

 

BAS TAKO!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 '01

Drago mi je da ste se toliko raspricali, ja samo mogu da upijam :D

 

Pazi ovako, to sto nemam A kategoriju ne znaci da ne znam da vozim i da nisam vozio. Sedao sam na svasta, od mini skutera, preko enduro motora, pa sve do velikih touring masina. I to sve sa 175cm i 65kg. Ono sto znam sigurno je da me offroad ne privlaci nesto preterano.

U tom slucaju ok, navozao si se svega i svacega i odlucio si sta te zanima. :) Ja sam mislio da pitas sta je po nasem misljenju dobro za prvi motor shodno stilu voznje koij si opisao u prvoj poruci.

 

Hocu da kazem da covek i ne zna kakav motor zeli, sve dok se ne nadje u raznim situacijama. Zbog toga je all-rounder dobar izbor za prvi motor.

 

Slazem se, ali opet :D... Ja znam 90% sta zelim!

 

Uz malo vise paznje i nege, kineski motor moze da bude veoma dobra investicija. Samo treba biti pazljiv i redovno ga servisirati, cim posumnjas da nesto nije kako treba - pravac kontrola. Vrlo je pozeljno je da kinez bude garaziran.

 

E vidis kolega, ovo je upravo ono sto ne zelim. Zaista nemam vremena da se akam po servisima i kontrolama svako malo. Zelim nesto sto mogu sam da sredim i popravim ako mogu, a tek ako ne mogu ili ako nisam sposoban profi da odradim da teram kod nekog.

 

30122009316.jpg

 

MZ 1zvizduk.gif0namigivanje.gif1oda.gif

 

Je l' poenta ove slike da moze da se sredi i makazama ako ustreba.

Podseca me na situaciju kad mi je pukla sipka za menjac na renou 4 pa sam u nekom selu zavario sipku od nekog kisobrana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja