Jump to content

Moto Zajednica

Kom obojci, kom obronci :)

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Što se nas pozadi tiče ista priča od strane istog carinika...

 

" A koliko ste ga platili....a koje je godište....i bla, bla, i bla,bla..... i onda na moje u jednom momentu potpuno nesvesno izgovoreno: "Jooooj"! 1hmm.gif

 

 

Pogleda me i upita : " A šta je tebi? " :stabre:

 

 

Htedoh reći . " Ti " 1hmm.gif:lol:

 

Ali se snađoh pa rekoh : "Ma kolena me nešto boleeee....... a i "MALKO" je kao vrućina znate.... ::)..."

 

I onda najzad: " Da, da...pa jes' vruće je danas.... ajde, ajde.... :care: .....i nastavi da da davi nekog sledećeg....Radoznao neki čovek pa to ti je! :lol:

 

A ta česma :care: .......... Bog je blagoslovio........ i česmicu milu........... i vodicu hladnu što iz nje teče :lol: ....i graditelja...i putara Vojina u čiju čast je podignuta.... ma i celu njegovu porodicu koja ju je podigla sa svim bližim i daljim rođacima :D ....ma ruke im se pozlatile svima!!! :lol::lol:

 

DSCF2906.jpg

 

DSCF2912.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

A da, zaboravila sam glavno pitanje carinika upućeno Dakiju:

" A kako ona u krivinama ?" - misleći na mene,

Daki kao iz topa :" Pa kao vreća krompira!!" :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Bi šta bi, tu se mi lepo osvežismo, voda sa Vojinove česme, ledena, medena i prijala je i te kako :takoje: Tu smo shvatili da smo se pre nekog vremena oslobodili suvišnog prtljaga ,plastičnih flaša, i da sad nemamo u šta da ponesemo malo uspomena sa ove česme. Međutim, jedna porodica koja je isto stala da natoči vode,nesebično je podelila sa nama flaše koje su imali sa sobom. Eto, to je drug na drumu!

Put nas vodi dalje, ka Zlatiboru, prolazimo dolinom Uvca, pored Zlatarskog jezera i Kokinog Broda.Sledeće stajalište, Zlatibor. E sad nismo davali nikakvu časnu reč jer je komplet lepinja bila uplanirana u ovu avanturu ;)

DSCF2918.jpg

Petrijin venac :lol:

DSCF2920.jpg

Dobijam kafu u šolji koja je veća od moje glave :aha: i te kako mi je trebala!!

DSCF2924.jpg

i jopet, Jovo nanovo, Užice, Čačak, Beograd ...Ibarskom magistralom.

Kafica i tankanje u Čačku

DSCF2926.jpg

Neki odmaramo svoje "iron but"

DSCF2938.jpg

i motori spremni za pokret

DSCF2933.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

I eto polako,priveli smo ovu našu malu avanturu kraju.U Beogradu smo stigli oko 00:00 h :lol: :lol: :lol:

 

Da sumiram, ostvarili smo sve ono što smo planirali ( doduše i što nismo ::) ),odvozali smo 1300 km, prošli kroz tri države, odali po ćupriji na Drini, jeli ćevape na Baščaršiji, uživali u Mostaru, vozili reli kroz Herceg Novi, kampovali, brčkali se u moru, provozali puteve Mostar -Trebinje, i novi put za Nikšić, videli most na Đurđevića Tari, jeli u prirodi, pili vodu sa Vojinove česme,ćaskali sa carinicima,stajali hiljadu puta, slikali se dve hiljade puta i smejali se milion puta !!

 

Sve u svemu, divna vožnja, divni putevi divno društvo!! Ovo je bio jedan vikend za pamćenje (mada se svima činilo kao da smo na putu deset dana :D )

Žao mi je drugara koji nisu mogli zbog obaveza da krenu sa nama, ali obećavam da ćemo u skorije vreme ponoviti nešto slično! Nadam se da sam uspela da vam prenesem makar delić pozitivne atmosfere koja je vladala među nama i da ste uživali u predivnoj prirodi, ako smo upeli da je dočaramo tekstom i slikama .

 

 

Kada sam imao pet godina, majka mi je rekla da je sreća ključ života.

Kada sam pošao u školu, pitali su me šta želim da budem kad porastem. Napisao sam "srećan". Rekli su mi da nisam razumeo zadatak, a ja sam im odgovorio da oni nisu razumeli život.

 

 

- Džon Lenon

 

 

Do nekog sledećeg putopisa :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Odličan put, sviđa mi se od-do sve napisano...

 

Bitno je ponjeti fotografije sa puta...

 

Koja je svrha putovai i uživati u čarima ako se kroz fotografije u te čari ne možeš vratiti???

 

Samo fotografije, to je sve što nam ostaje osim ispunjene duše...

 

 

To mjesto gdje ste bili na moru, to je tačno između Meljina i Zelenika, prepoznao sam nadam se...

 

Odlično mjesto, mirno, nije prevelika gužva poredeći sa nekim IN mjestima...

 

 

U svakom slučaju hvala što ste ovo podjelili sa nama i želim vam da imate šta (ovako) podjeliti sa čitaocima svakih mjesec dana...

 

Živ'li!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

 

To mjesto gdje ste bili na moru, to je tačno između Meljina i Zelenika, prepoznao sam nadam se...

 

Tačno, pogodio si, fenomenalno mesto, nama je potpuno odgovaralo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Samo da vas obavestim ako neko planira da krene ovom našom rutom, svi tuneli su otvoreni, mislim u funkciji :takoje:

 

Osmeh na lice i put pod točkove :moto3:

 

Sale, ISKRENO ste nam svi nedostajali :zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

I eto polako,priveli smo ovu našu malu avanturu kraju.U Beogradu smo stigli oko 00:00 h :lol: :lol: :lol:

 

Da sumiram, ostvarili smo sve ono što smo planirali ( doduše i što nismo ::) ),odvozali smo 1300 km, prošli kroz tri države, odali po ćupriji na Drini, jeli ćevape na Baščaršiji, uživali u Mostaru, vozili reli kroz Herceg Novi, kampovali, brčkali se u moru, provozali puteve Mostar -Trebinje, i novi put za Nikšić, videli most na Đurđevića Tari, jeli u prirodi, pili vodu sa Vojinove česme,ćaskali sa carinicima,stajali hiljadu puta, slikali se dve hiljade puta i smejali se milion puta !!

 

Sve u svemu, divna vožnja, divni putevi divno društvo!! Ovo je bio jedan vikend za pamćenje (mada se svima činilo kao da smo na putu deset dana :D )

Žao mi je drugara koji nisu mogli zbog obaveza da krenu sa nama, ali obećavam da ćemo u skorije vreme ponoviti nešto slično! Nadam se da sam uspela da vam prenesem makar delić pozitivne atmosfere koja je vladala među nama i da ste uživali u predivnoj prirodi, ako smo upeli da je dočaramo tekstom i slikama .

 

 

Kada sam imao pet godina, majka mi je rekla da je sreća ključ života.

Kada sam pošao u školu, pitali su me šta želim da budem kad porastem. Napisao sam "srećan". Rekli su mi da nisam razumeo zadatak, a ja sam im odgovorio da oni nisu razumeli život.

 

 

- Džon Lenon

 

 

Do nekog sledećeg putopisa :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Mina onaj citat Andrićev o Mostaru je predivan! :takoje:

 

Nataša........ 872226.gif

 

 

I evo još jedan koji potpuno opisuje nas na ovom putovanju.....

 

" Tok događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo, ali način na koje ćemo te događaje podneti, u dobroj meri zavisi od nas! " - Ivo Andrić

 

E tako i mi....k'o "složna braća"...... :lol:

Kada smo se vozili - svima nam se vozilo! :moto3:

Kada smo stali da odmaramo - svima nam je bilo ok da tada odmaramo! 43341.gif

 

Kada smo tražili kamp...... a pritom 4 puta prošli istim putem tamo,ovamo- svi smo se smejali! :lol:

 

Utisak koji sam ja ponela sa ovog putovanja je da ni u jednom momentu nije bilo nesloge,presije,napetosti,nervoze i sl. Nismo imali ama baš nikakav problem ni sami sa sobom, ni među sobom, ni sa policijom, ni sa meštanima...kud god da smo prolazili ili odmarali! Krenuli smo potpuno opušteni i pozitivni i verovatno je to i uticalo da nam se samo lepe stvari i dešavaju! I za kraj - zaista je istina da nije bitno gde se ide već sa kim se ide! Društvo i moj lavli hasbnd- u :ljubav: .............bilo je baš "pravo"...onako sa merakom! 749191.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ha, ha, ja rek'o "gotovo je, Mina pocela da se drogira...", kad ono citat Ive Andrica 1lol.gif

 

Evo me vrishtim od smeha u pola 2 ujutru :lol: care :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Super putopis, drago mi je sto ste se proveli lijepo. Jos da sam ja mogao da dodjem( bio sam na moto skupu u I. Sarajevu) u Mostar, da vam pokazem jos interesantnih destinacija oko Mostara. Meni je zao, sto niko iz Srbije ne posjeti nas manastir u Zitomislicu, nasu crkvu Svete Trojice u Mostaru, koja je u izgradnji itd.

Obavezno da se javi ko dolazi u Mostar ! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Super putopis, drago mi je sto ste se proveli lijepo. Jos da sam ja mogao da dodjem( bio sam na moto skupu u I. Sarajevu) u Mostar, da vam pokazem jos interesantnih destinacija oko Mostara. Meni je zao, sto niko iz Srbije ne posjeti nas manastir u Zitomislicu, nasu crkvu Svete Trojice u Mostaru, koja je u izgradnji itd.

Obavezno da se javi ko dolazi u Mostar ! 1zdravo.gif

Pa mi ne bi otišli pet dana iz Mostara !! :lol: :lol:

Dogovoreno!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

2.dan

.....Da,da ..zaboravila sam da kažem da smo uveče organizovali takmičenje u postavljanju šatora :jee: Mi "pobjedili" :jee: :jee: :jee: Isto tako smo pobjedili i ujutru, to se zove planinarsko iskustvo!!

 

DSCF2613.jpg

 

 

 

DSCF2614.jpg

 

Samo da nešto razjasnimo oko ovog takmičenja u postavljanju šatora :oda2: .... Kada su njih dvoje u pitanju shvatili smo nakon svega da nije uopšte bilo potrebe za tim takmičenjem :zvizduk: .......jer dok smo mi ostali još uvek gledali gde ide koja šipkica i na koju stranu da okrenemo ulaz u šator :lol: ....njih dvoje već uveliko otišli da se istuširaju i vratili se....ma krenuli već da jedu :Bokilic: ........pošto su šator toliko brzo postavili da nam se činilo da su ga nosili takvog na motoru... :D....eeee šta ti je višegodišnje iskustvo...... A ujutro smo već potpuno odustali od ideje da ih uopšte stignemo u sklapanju..... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Sjajno,zao mi je sto ovog puta nisam bio deo ekipe ali mi je jako drago sto ste se vi proveli do j.....

Ja samo mogu da :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Hvala druže u ime svih nas... :takoje:

 

E pošto smo stavili i pesmu za Višegrad...i za Mostar....a nedostaje neka kao asocijacija na more....evo nešto............

 

Vlado i Niggor - " Tropski bar"

 

( nextasy summer mix remix )

 

 

 

 

 

168805_314244865334997_858380488_n.jpg

 

 

 

 

248158_314240595335424_361455595_n.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Lepo vam je bilo,jedino ne znam šta vam je trebalo da vodite tog Petog putnika, al ajde. :lol::lol::lol:

Misim, divna jedna reportaža :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Eh,cim neko na pocetku putopisa pomene Sarajevo..odmah znam da obecava..

Sarajevo izadji iz mene..

svaka cast drugari,ekstra ste ekipa.Kad se vozi,onda se vozi,a kad se odmara ajd da se i odmara.Treba dosta kockica da se poklopi da bi se "napravila" takva ekipa.Uzivajte i jos puno,puno kilometara zajedno da odvozate :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Sve je izuzetno: I tura, i fotke a posebno Natašin nadahnut tekst. :care: Mogu samo da zamišljam kako vam je bilo... a očigledno bilo je uživanje ''za sve pare''. :moto3::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja