Jump to content

Moto Zajednica

Kom obojci, kom obronci :)

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Pošto smo mi ( Bandolerosi) u ovim krajevima bili pre jedno 15, 20 godina....a iz raznoraznih razloga nismo u međuvremenu.....lepo je bilo videti ih ponovo i Sarajevo i Mostar....a o buri emocija koje su navirale same od sebe da i ne pričam!605590.gif Mostar nam je toliko prijao da smo počeli da se razmišljamo u jednom momentu da noćimo u njemu....ali nam se išlo i na more...6693.gif....i onda smo posle još jedne dugaaačke pauzeee....krenuli dalje....

 

I još malo Sarajeva.... :D....ovo mora sve natenane, polako kako je i navika ovde :D ....uz šalu, šegu, pošalicu, doskočicu.....kojih je zaista bilo pregršt ali ima vremena....samo opušteno...baš kako smo se i mi osećali tokom celog ovog putovanja...... :jee:

DSCF2179.jpg

 

DSCF2205.jpg

 

DSCF2200.jpg

 

DSCF2182.jpg

 

DSCF2187.jpg

 

DSCF2189.jpg

 

DSCF2188.jpg

 

DSCF2192.jpg

 

DSCF2193.jpg

 

DSCF2159.jpg

 

DSCF2171.jpg

 

DSCF2175.jpg

 

Ka Mostaru....

 

DSCF2290.jpg

 

 

DSCF2295.jpg

 

 

 

A Mostar....eh...uvek isti kao u pesmi....čist sevdah i ništa manje od toga :aha: ....a kada se pročita samo objašnjenje reči sevdah sve je jasno....takav je i Mostar bio i ostao... :aha: .

 

Sa Vikipedije - " Reč sevdalinka je nastala od turske reči sevda što znači ljubav, dok su značenja srodne reči sevdah — milovanje, ljubavna čežnja, strast, zanos, vatrena želja, duboko nagnuće, žarka sklonost; ljubavna patnja, uzdisanje..."

 

 

 

 

"Cudna jada od Mostara grada

sve od lani pa evo do sada....."

 

 

 

DSCF2471.jpg

 

 

 

DSCF2472.jpg

DSCF2442.jpg

DSCF2443.jpg

 

...bila vrućina... :neznam: ....a to je ovde i običaj ...tako da što ne izuti se :lol: kad već ljudi predlažu da se izujemo..... :lol:

 

DSCF2458.jpg

 

DSCF2464.jpg

 

DSCF2465.jpg

 

DSCF2477.jpg

 

 

 

DSCF2432.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

I idemooo na moreeeeeee.....598784.gif598784.gif .......da se kupaaamo, da se sunčamoooo........doduše kupali se jesmo...sunčali nismo.... :lol:........... jer smo stigli u 00:00 a krenuli rano sutra ujutro oko 11h :lol: ....ali ne mari...osolili smo se....658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif

 

DSCF2494.jpg

 

DSCF2502.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Puni utisaka, mada i teška srca, konstatujemo da je vreme da se krene.U Mostaru smo ostali dobrih 2 i po sata. Ma i neka smo, lepo nam bilo :ljubav:

Pratimo uputstva Mostarca i krećemo put Trebinja. Put nas vodi do mesta Buna, tu na raskrsnici skrećemo levo i držimo se levo sve do Stoca. U Stocu imamo dve alternative, pravo za Trebinje preko Ljubinja, i levo , preko Berkovića. Biramo prvi put, preko Ljubinja, ovaj drugi ćemo isprobati nekom drugom prilikom :)

E sad, već je uveliko pao mrak, pa, krenuli smo iz Mostara oko pola devet ::) i idemo nepoznatim putem! No sve ovo ne bi bilo tako uzbudljivo!Svetla motora osvetljavaju put i mali delić krajolika oko nas. Koliko mogu da razaznam sa strane, ne prolazimo kroz naseljena mesta, postoje neke table sa oznakom sela, ali uspevam da vidim samo razrušene kuće od kamena, kroz koje je već izniklo drveće. Ispred nas put, koji se kao zmija vijuga u nepoznato, iznad nas nebo.... nebo prepuno zvezda , nebo u svom punom sjaju, nenarušenom gradskim svetlom.Zatvaram oči,smenjuju se topao i hladan vazduh i mirisi.U jednom momentu osetim miris nane, zatim miris lavande... prosto mi je bilo žao što ne prolazimo danju tuda, jer bi volela da vidim polja nane i lavande....Naslanjam glavu na kofer i imam osećaj kao da sam u svemiru, pošto kroz vizir vidim samo nebo prepuno zvezda... neprocenjivo!!!

Eeeeee, dugo smo se vozili ( ma nije toliko dugo koliko se nama činilo , jer smo u tom momentu hrlili u nepoznato :ups: ), u jednom momentu Daki uzvikuje :" Ma gde je to Trebinje!!!"

 

Iiiiiiii, evo ga Trebinje, doduše pumpa u Trebinju je jedino što smo videli, no nema veze, uvek ima popravni :oda2:

DSCF2508.jpg

DSCF2519.jpg

meračenje ;)

DSCF2525.jpg

DSCF2531.jpg

DSCF2533.jpg

 

i, još 40 tak km do Herceg Novog!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Približavamo se Herceg Novom,i Daki i ja u glas vičemo moreeeee! Šta ćeš to nam je ostalo iz detinjstva kad bi posle dugog klackanja u moskviču ili fići konačno ugledali veliko plavetnilo.E sad je avantura, treba naći kamp!! Raspitivali smo se mi, no niko nije znao precizno da nam objasni gde se nalaze kampovi na tom potezu. Mada nismo se ni mi dovoljno trudili da to saznamo, jer je bilo, nema veze, snaći ćemo se!

Ulazimo u Herceg Novi i sad počinje naš noćni turistički obilazak grada.Pratimo oznake, niđe kampa :D shvatamo da smo tim ulicama već jednom prošli i konstatujemo da smo u svakom krugu brži :lol: Ok , vreme je za pauzu, pa da obiđemo još koji krug!!DSCF2587.jpg

Malo nam dosadilo kruženje i pitamo lokalce za kamp. Dobijamo preciznu informaciju , iiii kreći!!

Mada smo imali predloge, e ajde ovde, nije loše, ali neko je dobacio " Pa nemoj pored kanti, odneće nas gradska čistoća !!", " Pa majkumu, ne rade valjda noćas !" :lol:

I tako , nađosmo mi kamp, prazan!! Dobro nije baš bio prazan, bili neki Slovenci koji su krenuli iz Ljubljane biciklima!! Jedino im je bila frka da im neko ne ukrade bicikle. Čuj, a ko će u Crnoj Gori da im ukrade bicikle ????

 

U kampu svega, mesta za šator, sto, stolice, rasveta, mokri čvor.... ma sve što nam treba!!

DSCF2616.jpg

Sprema se klopa..

DSCF2612.jpg

i žurka može da počne!!

I tako smo mi divanili do kasno u noć, tj. jutro :lol: :lol: :lol:

I kao u narodnoj pesmi:

Svi junaci nikom ponikoše i u svoj šator pogledaše,

samo Daki i Forest po kampu šeću, a ostali ni mukajet neću!

Ko da nema stotine belaja, rahatluku nigdje nema kraja.

Selam raji i onima vani, mislim da me već bole tabani !!

 

Jedan po jedan krećemo na spavanje, uz dogovor da se sutradan(tj danas, pošto je bilo 03:00) budimo u 8 h, i idemo na plažuuu!! :jee: :jee: :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Hej Dane mi ne možemo da se omašimo čak i kad se ne dogovaramo da se vidimo! E to je prava stvar! :takoje: Sledeći put zajedno! :aha:

 

Jeste išli na skup ili samo na vožnju?

 

I jedno i drugo, a bas smo se proveli na Jahorini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

2.dan

 

Svi disciplinovano ustaju, neki čak i pre 8 h. Kuva se kafa i usput se pakujemo. Da,da ..zaboravila sam da kažem da smo uveče organizovali takmičenje u postavljanju šatora :jee: Mi "pobjedili" :jee: :jee: :jee: Isto tako smo pobjedili i ujutru, to se zove planinarsko iskustvo!!

E sad smo spremni za plažu, ne treba pojašnjenje, slike govore više od reči..

Kao pravi turisti, peškirče oko vrata..

DSCF2625.jpg

prilaz plaži..

DSCF2626.jpg

i brčkanje!!

DSCF2633.jpg

neki nisu hteli da pokvase kosu jer nisu poneli balzam :D , pa su imali frizure kao kod sumo rvača :lol:

povratak sa plaže..

DSCF2638.jpg

Ferdinadi :D

 

DSCF2639.jpg

i to je to što se tiče kupanja. Kupali smo se mi, brčkali, prskali no nije imao ko da nas slika tako da smo uskraćeni za tih par fotografija :(

 

kamp..

DSCF2640.jpg

DSCF2644.jpg

kafica..

DSCF2653.jpg

DSCF2658.jpg

DSCF2659.jpg

DSCF2666.jpg

DSCF2672.jpg

i pokret !!

DSCF2676.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Rešili smo da isprobamo taj novi put za Nikšić.Krećemo duž obale ka Kotoru.Moram da citiram Šantića jer nam je Forest neprestano deklamovao čuvenu pesmu iz školskih dana :nanana: izgleda da mu je bila to velika trauma :lol:

 

„Naša mila Boko, nevjesto Jadrana, pokrivena nebom ko od plave svile, ljepša si od tvoje primorkinje vile i svetija si od njenog đerdana.“ Aleksa Šantić

 

Kako je to Marfi udesio, duž obale se nižu kamp do kampa, izgleda kao da drugi smeštaji i ne postoje, samo kampovi :kamp:

Ali dobro, mi nijesmo imali zamjerke na naš kamp :lol2:

Već se usput dogovaramo gde ćemo sledeći put da postavimo šatore.

Malo slikica ;)

DSCF2734.jpg

DSCF2737.jpg

DSCF2743.jpg

i kreće uspon ka Nikšiću..

DSCF2768.jpg

DSCF2769.jpg

DSCF2770.jpg

DSCF2775.jpg

DSCF2776.jpg

DSCF2779.jpg

Iznad Bokeljskog zaliva nalazi se nacionalni park Lovćen.Smešten u jugozapadnom delu Crne Gore, uzdiže se sa ivica jadranskog basena, zatvarajući tako duge i vijugave bokeljske zalive, čineći zaleđe drevnom pomorskom gradu Kotoru.Sa vidikovca, u neposrednoj blizini, pruža se nezaboravan pogled na Bokokotorski zaliv i Katunsku nahiju koju je čuveni Bernard Šo, kada je ugledao, nazvao Kameno more. 1997 godine imali smo prilike da vršimo speleološka istraživanja na ovom terenu.Kameno more je karstni teren koji obiluje špiljama, dubokim jamama koje dosežu i do 150 m ispod nivoa mora. Fantastično je pogledati kako se priroda poigrala i u periodu od milion godina prosto izvrnula slojeve koji su se godinama stvarali.Na istom ovom putu, posle Grahova, odvaja se teško uočljiv puteljak, koji kroz razbacana imanja izbija na stari austrougarski kameni put, koji krivudavo vodi na vrh brda Dvrsnik. Austrougarska imperija je u 19 veku na ovom brdu podigla moćno vojno utvrdjenje, čija je svrha bila da dalekometnom artiljerijskom vatrom iz topova velikog kalibra brani ulaz u Bokokotorski zaliv.

 

Odjednom , stani stoj!!Ovo mora da vidimo!!

Prelepo jezero nadomak Nikšića.

DSCF2782.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Uuuuuuu super vožnja, ekstra ruta...samo da ste imali koji dan više....

 

A naravno, sve pohvale za putopis..Nataša je na nivou 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd-centar
  • Motocikl: FZ6S2 & CBR1100XX

Lepa voznja, nema sta :moto3:!!! Mislim da sam vas video na Zabljaku, prosli ste dok sam ubijao kafu ;), a posle granice, pre PP ste odmarali kod neke cesme mislim. Ak to niste bili vi nema veze, svakako lepa voznja. Pozzdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepa voznja, nema sta :moto3:!!! Mislim da sam vas video na Zabljaku, prosli ste dok sam ubijao kafu ;), a posle granice, pre PP ste odmarali kod neke cesme mislim. Ak to niste bili vi nema veze, svakako lepa voznja. Pozzdrav :zdravo:

To smo bili mi!! Voda hladna kao led, a cesma u cast Vojinu putaru, ali doći će i te slike na red ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Jedan po jedan krećemo na spavanje, uz dogovor da se sutradan(tj danas, pošto je bilo 03:00) budimo u 8 h, i idemo na plažuuu!! :jee: :jee: :jee:

Da...da... :zvizduk:

 

Ja sam legao oko 03:45h -_- jer "težak rad zaslužuje težak odmor". Peca i Daki su ostali još da filozofiraju uz Nikšićko :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

A sad enigma, ko je misteriozni motorista :staa: :staa: :staa:

DSCF2847.jpg

 

Durmitor..

DSCF2849.jpg

DSCF2865.jpg

DSCF2867.jpg

DSCF2872.jpg

 

I doručak na obroncima.... :lol:

DSCF2813.jpg

 

DSCF2819.jpg

 

na meniju, carnex mesni narezak (ups, izvinjavam se ako je reklama :lol: ) i paradajz!!

DSCF2823.jpg

DSCF2824.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

cekamo dalje, Bandolerosi cestitam vam na TDM i sve vas skupa pozdravljam.

 

Hvala Mile puno! Veliki pozdrav od svih nas!!! :zdravo::zdravo:

 

Pero i mi sada sami sebi zavidimo... :lol:

 

 

 

 

Nale ova gde mirišeš cvet je mnogo lepa..... :takoje:

 

DSCF2784.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Extra voznjica, i extra ekipa :)

Obozavam Mostar i mnogo puta sam bila u Mostaru....poseban grad :)

 

Kad covek prenoci u Mostaru, nije zvuk ono sto ga probudi ujutru, nego-svetlost.To znam iz iskustva.Svetlost me je docekala pri dolasku u Mostar, pratila za vreme mog boravka od jutra do veceri, a docnije, po odlasku, ostajala u meni kao glavna karakteristika moga secanja na Mostar.Uvek mi se cinilo da je to sto sija nad ovim od prirode povlastenim gradom, i sto prozima sve u njemu, neka narocita svetlost, izuzetna po jacini i kakvoci.Uvek sam mislio da sa njom mora da ulaze u coveka ljubav za zivot, hrabrost, vedrina, smisao za meru i stvaralacki rad.Nikad se dovoljno nisam mogao nagledati te svetlosti, iako sam je sretao svuda.Nje ima u smehu ovih ljudi i jasnim samoglasnicima njihovog govora, na licima mladica i devojaka u predvecernjoj setnji.Ona se prelama kao zlatan, nemiran odblesak u casi mostarske zilavke, zivi kao sabijena snaga i slast u ovim breskvama i tresnjama, ona se krije u senovitoj, hladnoj vodi sa Radobolje.Po njoj je Neretva najsvetlija nasa reka, po njoj i sam goli krs okolnih brda ima neku stihijnu velicinu.Ona zari iz prica o borbi mostarskih ljudi za danasnju slobodi i sija iz sadasnjih napora ,za napredak u svim pravcima.

Po toj svetlosti ja se najbolje secam Mostara.

 

Ivo Andric

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Doručkovali, šegačili se, mada nam se i malo prispavalo odlučili smo da se primaknemo još malo Srbiji, jer kako smo krenuli da stajemo na svaku banderu , vratili bi se kući u utorak nasabajle :lol: :lol:

 

Dali smo časnu banditsku reč, da više nećemo stajati do Pljevalja, kad od jednom stoj, stoj staniiii!!!

Šta je sad :staa2: :staa2: :staa2:

Pa gde da omašimo da se slikamo na čuvenom mostu na Đurđevića Tari.

"Izuzetno graditeljsko djelo savremene arhitekture, simbol i neizostavna veduta kanjona rijeke Tare je grandiozni most na Đurđevića Tari, između sela Budečevica i Trešnjica. Veliki betonsko lučni most projektovao je jedan od najvećih građevinskih stručnjaka Kraljevine Jugoslavije, ing. Mijat S. Trojanović. Građen je 1938/40. godine. Kada je dovršen, bio je najveći drumski most od armiranog betona u Evropi i jedan od nekoliko najvećih i najljepših saobraćajnih objekata ove vrste u svijetu. Svojom snažnom petolučnom konstrukcijom, od koje je glavni luk s rasponom od 116 metara, uzdiže se nad kanjonom dubokim preko 150 metara.

DSCF2884.jpg

DSCF2887.jpg

DSCF2890.jpg

DSCF2897.jpg

 

I to je to, sad više ne stajemo, časna banditska reč !!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

I tako mi do granice održasmo našu datu reč :moto3: Na granici carinik raspoložen iz svoje klimatizovane kućice da razglaba sa nama o motorima, pa kolko može da razvije, koje je godište, a gde ti to piše Yamaha, kako se kupuje kaciga..... :jok: Kapljica znoja mi se sliva niz čelo i golica me ispod kacige, tu se našla i jedna neposlušna šiška koja se zavrće i škakolji mi nos (to sa kosom je problem što niko nije poneo balzam pa smo se svi ukovrdžali posle kupanja u moru, osim gospodina sa frizurom sumo rvača :lol: ).Polako ulazim u zen fazu i čujem samo bla,bla,bla... srećan put!! I tebi junače!!

 

Rekoh ono časna banditska??? Eeeeeee, kad bi bilo sve tako lako i mi manje radoznali.....

 

Pretpostavljate, opet ide stani, stani, stoj!!!

Sa naše desne strane ugledam česmu (oko koje je prilična gužva) koja se nalazi u debeloj ladovini.

" Stani Daki, moram da spustim radnu temperaturu, udavi nas onaj carinik na 40 est stepeni!!"

 

i evo atmosfere oko česme..

DSCF2907.jpg

DSCF2911.jpg

DSCF2915.jpg

 

Česmu je napravila porodica putara Kijanović Vojina, u njegovu čast i uspomenu na njega jer je tu najviše vremena provodio i na tom izvoru često vodu pio!! Hvala im!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja