Jump to content

Moto Zajednica

Slavija - danas oko 17h

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Danas sam i ja, po 3. put u zivotu osetio 'ukus' vrelog beogradskog asfalta.

 

Dan je krenuo lepo, dogovorio se sa jednim covekom da odem i pogledam motor koji planiram da kupim. Ali, dan se pretvorio u jedan od onih kad se ne isplati ustajati iz kreveta <_<

 

Zivim kod RTS-a i motor drzim na njihovom parkingu. To mi je bilo veliko olaksanje u zivotu jer nisam morao da razmisljam o bezbednosti motora kad se parkiram i odem na spavanje, pa cak i kad provodim vreme van zemlje motor je bio na sigurnom, a jos i natkriven.

 

Danas krenem da vidim taj motor iz oglasa, sedam na motor kod RTS-a, kad izadje jedan 'fini' cika i kaze mi da tu vise ne mogu da drzim motor. Da njega nista ne interesuje, da jednostavno to nije u redu, da motoru tu nije mesto itd. itd. itd.

 

Odem do ovih portira u RTS, pa se dogovorimo da zabijem u neki cosak, ali to je od danas do sutra maltene, posto i za taj cosak neki od urednika iz RTSa prave problem, a tu bukkkkvaaalno nikome ne smetam, cak i ne vidi motor >:( >:(

 

Ali 'ajde... kao iskuliram, krenem ja da vidim ovaj moped, silazim ka slaviji od pravnog, nigde nikoga, slavija prazna, ma milinnnaaa jedna!

 

Prilazim pesackom bas na slaviji, kocim, posto nema nikoga vec sam malo okrenuo volan na levu stranu da picim ka kruznom toku. U tom trenutku zadnji tocak upada u udubljenje pored sina.. prednji tocak pocinje da skrece levo, zadnji tocak pravo, tik uz sine i motor me zbaci... malo klizam ja, otkliza on...

 

Epilog: Probusen levi dekli, pukla rucica kvacila i malko ogreban prsten fara sa leve strane. Za'ebem se pa stanem na ono ulje koje je iscurelo iz probusenog deklija.. jedva stojim, hocu da padnem... agonija :D Sva sreca dignem nekako motor, stavim na copavu.

 

I u tom trenutku se pojavise 3 momka. Jedan narandzasti Vstrom sa crnim crash barom, jedna aprilija (ja mislim pegaso) i jedan beli motor, valjda tenera. Parkirase se momci tako da me zastite od saobracaja dok odguram motor na trotoar. Onda su parkirali pored mene, pokusali da namestimo sajlu kvacila nekako da se dovezem do kuce. Ko za maler niko nije imao nista od alata, a posao bi zavrsila jedna vezica... Malo smo se tu 'igrali' i momci odose. Bio sam u soku malom od pada, pa nisam pohvatao imena.. ali HVALA IM PUNO!

 

Posle ugazih u zvaku, dok pokusavam da skinem sa patike, prilazi mi neki crnogorac 'sminker' od 2 metra i pita jel motor na prodaju... haos :)

 

Posle sam iscimao naseg drugara Jocketa, koga stalno maltretiram tako kad imam problem sa motorom, dos'o Jocke sa vezicama, nabudzismo nekako sajlu da izdrzi do kuce (sva sreca samo 2km) i to je to... Parkirah u neki cosak kod RTSa do ponedeljka, a onda... videcemo...

 

Ja sam ok, malo sam ugruvao rame i teze dizem ruku iznad glave, ali nema oteklina nikakvih, procice. Jakna malo ogrebana na levom ramenu, a vizir unisten posto mi je otpao sa kacige prilikom udarca kacige u beton, odleteo i na neki nepoznati nacin se ogulio IZNUTRA! :stabre: :stabre:

 

Eto, sad mi malo lakse kad sam muku podelio sa vama :):zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

" Ja sam ok, malo sam ugruvao rame i teze dizem ruku iznad glave " - Ovo moze biti znak da ti je povredjena kljucna kost ( lomio sam pa znam ) - ne bi bilo lose da posetis lekara za svaki slucaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

cim si ovo uspeo da napises...nije nista strasno...materijalne stvari se nadoknade...znam da dusevni bol za motorom nije tako lako nadoknaditi,ali sta je tu je...bitno da je sve proslo delimicno kako treba...a sine...sine i asfalt oko sina su zlo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Šteta čoveče, tako lep motor... Nadam se da su to sva oštećenja, da nema još nešto.

 

levi tocak pocinje da skrece levo, zadnji tocak pravo, tik uz sine i motor me zbaci...

 

Ili si vozio Piaggio MP3 a ne CB? :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

" Ja sam ok, malo sam ugruvao rame i teze dizem ruku iznad glave " - Ovo moze biti znak da ti je povredjena kljucna kost ( lomio sam pa znam ) - ne bi bilo lose da posetis lekara za svaki slucaj !

 

Hvala na savetu. Vec sam imao slican bol kad sam davno klizao u kosutnjaku, na cuvenoj krivini kod groblja. rame me boli sa spoljne strane i malo sa zadnje. Tacno je ta strana volana (desna) naglo cimnula napred posto se volan 'sklopio' na levu stranu, a ja sam verovatno u tom trenutku jos uvek drzao volan, pa mi malo cimnule tetive. Procice za neki dan :)

 

Na kraju dana sam popio jedno 'ladnooo pivo, jedva stigoh da kupim u 21.55 ('bem ti prohibiciju), pa sam se malo povratio u zivot :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Šteta čoveče, tako lep motor... Nadam se da su to sva oštećenja, da nema još nešto.

 

levi tocak pocinje da skrece levo, zadnji tocak pravo, tik uz sine i motor me zbaci...

 

Ili si vozio Piaggio MP3 a ne CB? :nanana:

 

 

Sva sreca to je sve sto se stete tice. Dekli je vec zamenjen. Dobro je sto sam se jos davno snadbeo gomilom rezervnih delova. Samo jos 'lovim' rucicu kvacila. Cimnucu gevaru, mozda oni imaju :)

 

Pogresno se izrazih :D :D :D :D PREDNJI poceo da skrece levo :D

ja MP3 volEm samo kad je muzika u pitanju :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

E njesra... nesto ti se neda. Ne ocajavaj, kad uzmes hiljadarku nece ta guma 170 bas lako da upada u sinske kanale. Bogat si za jos jedno iskustvo vise, al steta za tako lep i jedinstven motor. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Bas bedak kakav dan, ali nema veze sve se to sredi.

 

Ps. ako si udario kacigom o beton, razmisljaj o zameni i ako nema velikih spoljnih ostecenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Bice to sve OK! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Cula Honda da joj trazis zamenu pa te katapultirala iz sedla :moto3: Zelim vam brz oporavak !

 

Ja sam kriv, nisam je unapred pripremio. Trebali smo da obavimo razgovor pre nego sto smo krenuli, da shvati da ja to za njeno dobro... da ima drugaricu, da nije sama :D :D

 

Hmmm, mozda neka cigancica???

 

Pa tera me neki maler poslednjih par godina. I sve planiram da primetim tu metodu razbijanja malera, ali nikako da preduzmem nesto povodom toga. Pa ako neko zna neku 'pouzdanu', neka javi... Da odradim to, pa da sam miran narednih 7 godina :lol: :lol:

 

 

Hvala drugari, danas sam vec bolje. Do cetvrtka se oporavljam, pa odoh s' devojku na odmor. Na nasoj Hondi, naravno ;):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Meni je skoro bila pukla rucica kvacila, kako je bilo popodne i niko ko bi mogao da je zavari nije radio, zavrsio sam na Tosinom Bunaru, u onom bikerhouse ili kako se vec zove i lik je imao raznorazne rucice razlicitih velicina, za oko soma dinara. Vredi okrenuti pitati, pogotovo za tako povoljne novce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

uh uh...svi se izlomismo lately....

Ja jedino ne skontah kako je sajla kvacila bila problem, pored shupljeg dekla i iscurelog ulja...:neznam:, al' nema veze.

Ipak se sve dobro zavrsilo...osim tog parkinga kod RTS-a :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

uh uh...svi se izlomismo lately....

Ja jedino ne skontah kako je sajla kvacila bila problem, pored shupljeg dekla i iscurelog ulja...:neznam:, al' nema veze.

Ipak se sve dobro zavrsilo...osim tog parkinga kod RTS-a :D

 

Dekli nije skroz puk'o, vec se malo probusio na jednom mestu, sva sreca tu se samo steluje paljenje i ima jako malo ulja...

 

A rucica kvacila je pukla na mestu gde vuce sajlu, tj. ono 'burence' - zavrsetak sajle.

Pretpostavljam da sam mogao nekako i bez toga da se dovucem kuci, ali posto to nikad nisam radio, nisam hteo da rizikujem i napravim jos neko s*anje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prekontroliši sada napon struje..i dal puni i kako puni..:stabre:

 

meni je od maltene pada u mestu otišao namotaj tj. jedna faza.. 3 i nešto crvendaća ponovno namotavanje..

zahvaljujući čika Joškinoj dijagnozi..:care:

inače bi se još češkali oko žica..

 

 

p.s. a koji si to motor išao da gledaš? :zvizduk:

 

enduro tako lako savladava te šine, a bogami i trotoare, ivičnjake stepenice :moto3: ležeće (a i na stajuće su skoro imuni)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja