Jump to content

Moto Zajednica

Put OKO SVETA na motoru???

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mogu dvaput da pogađam?

 

:zdravo:

 

Ako to budeš ti.. imaš svu našu podršku..

pa i neku lovu bi mogli da skupimo..

 

Siguran sam da bi to bio sjajan live motopis :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Verujem da nema mnogo motociklista-putnika a da ne sanja o tako nečem...

 

Vlajko, slažem se - svaki put počinje prvim korakom... Neki od nas aktivno rade ovih dana na prvom koraku :hej:, pa možda nešto i bude jednom...

Nešto se šuška,načuo sam,rekla mi ptičica,samo napred! :moto3:

Ako nešto zapne tu sam! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3523 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zika56, bas me nasmeja !!!

Pa ako ti kažeš da je smešno, onda je verovatno tako!1neznam.gif

Ja sam pre par godina upoznao dva prijatelja (Steva, rođen 1930 i Ljubiša 1935) koji su svoje motore (BMW F650) dopremili brodom iz Australije (gde inače žive), do Francuske, a zatim na njima došli u Niš. Odatle su krenuli na kružnu vožnju po Africi (severnom stranom do Južnoafričke Republike i južnom u povratku). Stigli su skoro do cilja, ali su ipak morali da se vrate ranije zbog nekakvih ratova u tom delu. Uglavnom su "matorci" ipak "pregazili" Evropu i ogroman deo Afrike.

Zaboravih da kažem: para je bilo u izobilju!

I nemoj da me izazivaš! Ima samo da promenim ulje, da nabacim nove gume i krećem na put. (Zaboravih da kažem da bi usput morao da svratim i do neke dobrostojeće banke sa lošom zaštitom).

 

Smesno je sto kazes da put oko sveta nije nista posebno a verujem da si sve nasmejao ne samo mene. Zvuci kao da si ga ti obisao minimum tri puta. Ne znam ima li veceg izazova i avanture od tog putovanja. Kada sredis motor i svratis do banke kupi i geografski atlas. Nesto mi slabo stojis iz poznavanja strana sveta u prethodnom postu! :zvizduk:

Mikulinac, da li stvarno nisi razumeo šta sam podrazumevao pod "avanturu" ili si samo iskoristio šansu da se malo zafrkavaš?

Nisam rekao da put oko sveta nije ništa posebno, niti da nije veliki izazov i doživljaj! Šta bih dao da sam u situaciji da ostvarim to. Samo sam rekao da sa dovoljno novca ne mora da bude "avantura". Pod avanturom podrazumevam rešavanje nepredviđenih problema na putu (teži kvar motora, bolest, višednevno čekanje na "papire" u pojedinim državama, "podmazivanje" policije i carinika, dugotrajno nevreme ..... ).

Kada ti je novčanik pun "logistika" ti je na raspolaganju gde god se nalaziš i sve se lakše rešava. A i ako se putovanje malo oduži zbog nekih faktora, ne smeta. U slučaju da se na put krene "knap", svaki dan duže na putu, (ili svaki kilometar koji nije planiran je "avantura").

Primer: Da krenemo na "turneju" (desetak hiljada kilometara). Ja raspolažem sa 20.000-30.000 evra, a ti sa 2.000 evra! Ja mogu da se na putu zadržim koliko god hoću, da spavam gde (i kada) poželim, da biram put, da odmaram u hotelu kada traje nevreme, da se bogovski hranim, da motor kontrolišem i servisiram u svakom većem mestu, ... . I koja je to avantura? E, ali si zato ti sa 2000 evra zaista u teškoj avanturi. Na to sam mislio.

A za strane sveta si u pravu. Napravio sam lapsus. Zapadna obala u odlasku i istočna strana za povratak .

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Majstor Zile, oblizak sveta sa milion dolara u dzepu je avantura. Postoje zemlje gde pare ne pomazu, gde za iste od silne bede ne mozes nista ni da kupis a gde ces verovatno od domacina doziveti da podeli veceru sa tobom !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

uopce me ne privlaci mazohizam takve vrste, onaj urbani da ali ovo po vukojebinama definitivno ne. poštujem svaciji odabir ko kako voli.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Druze Mile,

a izlazak sunca na Kamcatki, sume Montane,

divljine Amazona, cileansko vino, trandze na Tajlandu? :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3523 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Majstor Zile, oblizak sveta sa milion dolara u dzepu je avantura. Postoje zemlje gde pare ne pomazu, gde za iste od silne bede ne mozes nista ni da kupis a gde ces verovatno od domacina doziveti da podeli veceru sa tobom !

To je apsolutno tačno. Samo što onaj ko ima brdo para uglavnom i ne prolazi kroz takve "vukojebine", već ipak bira konfor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak and all over the world :)
  • Motocikl: Kawasaki ZX10 unikat :)

evo jednog koji putuje sam oko sveta na motoru....BEZ SPONZORA i samo sa parama koje zarađuje usput.....

 

KLIK OVDE

 

Trenutno je u Kanadi (baš smo se danas čuli) i ide prema južnoj Americi, samo da skupi (zaradi) dovoljno para.....

 

 

E SVAKA MU CCAST.... TO JE VEC NESTO KAD NEKO BEZ DINARA KRENE NEGDE BEZ IKAKVE NOVCANE ILI BILO KAKVE DRUGE PODRSKE... TO SE CENI!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kod nas u HR ima nekoliko ljudi koji su obišli svijet.. a neki i više puta...

 

trenutno aktualno je http://www.motori.hr...c,185648.0.html

 

Petar Rikić ... vrlo mlad dečko, a već drugi puta radi ono što je moj san ... :care:

 

 

A šta je sa onim...Željko Malnar čini mi se da se zove?On je nekad bio i gost ''nedeljnog popodneva'' pa je pričao o svojim putovanjima.Da li se može naći u HR njegova knjiga''U potrazi za staklenim gradom'' (dal je on napisao ili on i Borna Bebek zajedno ne mogu se setiti ali voleo bih da je imam-pročitao sam je pre možda 25 godina a voleo bih opet)!

 

Takođe,zna li ko šta radi Zvone Šeruga-putovao pre trideset i koju godinu na Tomosu E90 (Africa,Južna Amerika)?

 

Pa Šeruga još uvek putuje motorom (BMW R1200GS Adventure), samo što sada više putuje Afrikom....KLIK OVDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

evo jednog koji putuje sam oko sveta na motoru....BEZ SPONZORA i samo sa parama koje zarađuje usput.....

 

KLIK OVDE

 

Trenutno je u Kanadi (baš smo se danas čuli) i ide prema južnoj Americi, samo da skupi (zaradi) dovoljno para.....

 

 

E SVAKA MU CCAST.... TO JE VEC NESTO KAD NEKO BEZ DINARA KRENE NEGDE BEZ IKAKVE NOVCANE ILI BILO KAKVE DRUGE PODRSKE... TO SE CENI!!!

 

pa trenutno mu je največi problem registracija....ovi naši traže da se vrati u Sloveniju na tehnički pregled i registraciju, a on u Kanadi i sprema se za centralnu i južnu Ameriku......ali rešičemo i to, bez brige.....

 

inače članak o njemu.....Bikes pg1 Star.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

pa kao što vidiš....nikako. Ali sređujem polako i to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Majstor Zile, oblizak sveta sa milion dolara u dzepu je avantura. Postoje zemlje gde pare ne pomazu, gde za iste od silne bede ne mozes nista ni da kupis a gde ces verovatno od domacina doziveti da podeli veceru sa tobom !

To je apsolutno tačno. Samo što onaj ko ima brdo para uglavnom i ne prolazi kroz takve "vukojebine", već ipak bira konfor.

 

Put oko sveta je put oko sveta 0takoje.gif Nema tu mnogo izbora da li kroz vukojebine ili preko svile i zlata (osim ako necesh da preletish pola tog sveta) .. Slazem se sa Mikulom, takav put je avantura bez obzira koliko para imao, jer nisu pare uvek presudne i parama se ne moze kupiti bash sve ... 0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3523 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Majstor Zile, oblizak sveta sa milion dolara u dzepu je avantura. Postoje zemlje gde pare ne pomazu, gde za iste od silne bede ne mozes nista ni da kupis a gde ces verovatno od domacina doziveti da podeli veceru sa tobom !

To je apsolutno tačno. Samo što onaj ko ima brdo para uglavnom i ne prolazi kroz takve "vukojebine", već ipak bira konfor.

 

Put oko sveta je put oko sveta 0takoje.gif Nema tu mnogo izbora da li kroz vukojebine ili preko svile i zlata (osim ako necesh da preletish pola tog sveta) .. Slazem se sa Mikulom, takav put je avantura bez obzira koliko para imao, jer nisu pare uvek presudne i parama se ne moze kupiti bash sve ... 0takoje.gif0takoje.gif

Nadglasan sam! Moram da se složim sa većinom. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da , isti put mora da se prodje, imao milion ili hiljadu, a dal spavao u šatoru ili u hotelu ..nije toliko ni bitno, znam hotele i motele za koje je i šator de lux.

 

Nema šanse da ovakav put ne bude avantura....da ga prodjem avionom ili podmornicom...da ne vidim ništa..za mene bi opet bila avantura.

 

Svaka čast ljudima koji se samo usude, bez obzira na krajnji rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kad smo vec kod teme ajde malo da sanjamo. Koji bi vi put izabrali i sta bi voleli da vidite na putu oko sveta? Ja bi sigurno zaobisao zapadnu Evropu kao i Ameriku. Dajte predloge!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Kad smo vec kod teme ajde malo da sanjamo. Koji bi vi put izabrali i sta bi voleli da vidite na putu oko sveta? Ja bi sigurno zaobisao zapadnu Evropu kao i Ameriku. Dajte predloge!

 

Ono što mene privlači, o čemu maštam odavno, je da posetim severni Pakistan. Tu, u jednoj planinskoj regiji, živi narod Kalaši. Izolovani i manje-više zaštićeni. Ako se ne varam, pakistanska vlada izdaje posebne dozvole za posetu toj oblasti.

Radi se o jedinim preostalim izvornim Balkancima, potomcima vojske Aleksandra Velikog, koji su se zadesili tu, na istočnim granicama njegovog carstva.

Tu žive vekovima, štujući svoju pagansku religiju i uglavnom se ne mešajući sa drugim narodima. Folklor, nošnje i motivi na njima su slični onima koji još uvek mogu da su nađu na crtežima iz njihove prapostojbine.

 

Prvi put sam nešto na temu Kalaša saznao gledajući pre mnogo godina film Čovek koji je želeo da bude kralj sa neprevaziđenim facama Konerijem i Kejnom. Naravno, u tom trenutku nisam znao da priča ima uporište u realnosti, a kasnije sam saznao da od cele priče ima smisla jedino činjenica da takav narod postoji.

 

Evo nekoliko fotografija, da vidite kako izgleda izgubljeni narod u srcu Azije:

 

girl-from-kalash-pakistan-with-facial-tattoos.jpg

 

tumblr_m434d3s3Dc1qlsr3bo1_400.jpg

 

Kalash_Tour_Guide_in_Pakistan.jpg

 

 

 

Ono što me takođe izuzetno privlači je da posetim Južnu Ameriku. I to odavno. Čini mi se da je i ta želja vezana za posetu bioskopu, tačnije za film Lov na zeleni dijamant.

Nekako mi je to deo ove naše planete koji mi je najviše stran. Valjda sam Evropu, Aziju, Afriku i Ameriku više upoznao kroz natpise, emisije i slično. A ovo mi baš deluje kao deo meni nepoznatog sveta.

Zapravo naročito me intrigira prašumski planinski deo; Bolivija, Kolumbija i tako to. Okej, Kolumbija malo manje, jer me pomalo stra.

Zbog svega što rekoh čežnjivo gledam Bucinu temu i razmišljam dal će mi se ukazati neka prilika kad budem u posedu viška od 5-6-7 iljada evara.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Sigurno ne bih propustio, Južnu Ameriku, Australiju / Novi Zeland i Afriku 1ooo.gif.

 

+1 dodao bih jos i Aljasku

 

Da 0takoje.gif, razmišljao sam o Aljasci, samo što bi moralo da se gađa isključivo letnji period.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Uhhh kuda... svukuda :D

 

Ja bih recimo nesto ovako:

 

Preko Turske, Irana i *stanova, pa preko Indije i Nepala... nekako preko Myanmara a voleo bih i Kinu malo da zakacim.

Pa onda Tajland Kambodza i Vijetnam... Filipini i Australija.

A onda malo Japan pa Vladivostok pa malo po Sibiru i Mongoliji do Moskve.

Odatle bih se prebacio do Juzne Amerike i tu bih manje vise obisao sve.

Kroz SAD bih prosao brzo uz obalu do Kanade... tu bih malo prosarao pa natenane odvozio Aljasku dokle god se moze... pa da vidim i gde se vozaju Ice Road Truckeri.

A onda bih se kao slag na tortu prebacio u Afriku...pa od Maroka jednom obalom do JAR-a a drugom obalom do Egipta

A odatle najkrace do kuce

 

E masta radi svasta... jos da mi je para i da ne moram da radim...

 

Za sve one koji mastaju o ovako necem moja preporuka da procitaju putopis Estonskog para na ADV-u koji su 3 godine putovali... putopis je odlicno napisan sa preteranim fotkama... zove se nesto u fazonu "from estonia with love"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja