Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko kupovine starijeg motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Naked: Honda CG 125

Ja se izvinjavam unapred, ali nisam znao gde da postavim pitanje na ovom forumu. Nadam se da mi necete zameriti. Elem, nameravam da kupim 4t motor od 125 kubika, uglavnom bi to terbao da bude neki naked polovnjak. Sada me zanima da li je pametno kupiti motor koji ima vise od 20.000km predjenih ili jednostavno kupiti mladjeg kineza ( npr Keway Speed125 )? Znam da ce vecina vas samo zaobici ovako neozbiljnu temu za kupovinu 125-etice, ali zbog trenutnog ekonomskog stanja nema se vise para niti uslova... Inace, imam opciju uvoza motora iz nemacke, pa sam gledao Suzuki GN125, Hyosung gt125, Honda cm125, Honda cityfly125... Uglavnom te koji nisu kinezi nalazim preko 20.000km po pristupacnoj ceni, pa se brinem jos koliko kilometara ce masina izdrzati??? Hvala svima na odgovorima, izvinjavam se jos jednom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

ako mislis duze vreme da ga vozis onda najbolje zaobidji kineze, VELIKA je razlika izmedju Japanskog i Kineskog kvaliteta i zato bolja opcija ti je da uzmes malo stariji Japanski motor, a kilometraza nek te ne brine, ako je motor dobro ocuvan kupuj :takoje:

Drugar je imao staru Yamahu SR 125 1982 godiste, znaci skoro 30 godina, i motor je isao bez vecih problema :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

uzmi kineza, za te pare koje bi dao za japanca mozes da kupis kineza i da ti pretekne i da se sit navozas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 332 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Ja sam 2008. kupio nov keeway speed, vozio ga 2 godine, prodao ga drugu, on se i dan danas vozi bez ikakvih problema, ima predjenih oko 20.000. Samo redovno menjas ulje i uzivas. 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Moj motor je presao 50.000km, i ide kao vetar i dalje, tako da te kilometraza ne brine!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Naked: Honda CG 125

Drugovi, hvala vam svima na odgovorima, ali nasao se neeki keeway, presao samo 1000km, tkd njega cu da uzmem... Ipak je 20.000km razlike dosta za mene i moj prvi motor :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GS500

Na kontu kilometara, moja Suzana ima 160,000 i još malko... Manje- više kilometri, godine... Stanje je faktor :)

Ali, kad si već odlučio, u zdravlju ga vozio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja