Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

el ventil cu postaviti odma do posude za ulje, lepo ce se moci uglaviti(ne znam kako odma nisam probao tu <_<) ...samo moram posudu promeniti uzeo sam onu sa izlazom za ulje od dole za onu sa izlazom sa strane...danas nisam stigao slikati ceo dan se vozao  :moto3:

za pocetak cu probati bez tog vetila za protok ulja, imam spremno sae90, pa cu videti kako ce to funcionisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo konacno da i ja nesto pametno uradim, danas montiran podmazivac lanaca :) nije nesto ali funkcionise  :jee3:

Potrebni materijal koji sam koristio :

bocica ulja naravno lada 200din

el. ventil nabavio polovan 300din(marke Emmegas, nikad cuo) :D

crevo za akvarijum drug dao

malo vezica 

igla za infuziju naso negde

i drzac za iglu skinuo sa kisobrana  ;)

   Pa da krenem 

Ovde sam planirao montirati posudu za ulje

11072541_905158829544275_417442449_n.jpg

Ovako nekako

11072576_905158802877611_828702425_n.jpg

malo smo skratili drzac...

11081686_905158696210955_153326852_n.jpg

I posuda montirana, nema lufta :D

10615869_905158842877607_1883994439_n.jp

El. vetil montiran odma do posude, po meni jedino i najbolje mesto(zbog nedostatka prostora, imam i taman prostora da slavinicu rucno otvaram- zatvaram, jel jos nisam povezao na struju)

11039386_905158756210949_417101249_n.jpg

Povezao bocicu i el. ventil sipao ulje da vidim jel uopste tece :D i krenulo je polako

11072195_905158816210943_347983213_n.jpg

El ventil smo malo skrnavo pricvrstili (imao sam malo vezica  <_< ) ali se dobro drzi i sa zicom  :aha:

11082988_905158819544276_1191086664_n.jp

Evo slika kako to izglaeda kod lancanika, kao sto rekoh za drzac igle sam uzeo deo od kisobrana(bio mi pr ruci pa aj da probamo i na tome sam ostao :D)

11080013_905158792877612_1335103946_n.jp

11072126_905158822877609_1991176391_n.jp

11084391_905158866210938_1026014027_n.jp

11082737_905158869544271_2036662003_n.jp

11076115_905158889544269_51424361_n.jpg?

Ulje smo jos odavno sipali, bogami sam se nacekao dok je doslo do igle ali evo prve kapi  :jee3:

11072138_905158882877603_2069436703_n.jp

11079076_905158892877602_1366771001_n.jp

Posto me je mrak docekao nisam stigao da proverim koliki je protok ulja u minutima , najverovatnije cu sutra :)

Ventila za regulaciju protoka ulja namerno nisam ubacivao , ocu da vidim kako ce se ovako ponasati i podmzivati (za sad je najdeblja igla stavljena) pa po potrebi cu porbati sa tanjom iglom...

Nije nesto profi uradjeno ali je moj :D :D 

Utroseno 500 din i neka 2 sata "rada"  :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Prvo, koliko vidim, crevo sa posude se jako lomi, to ti dosta usporava protok, drugo, nikako mi se ne svidja toliko metala kod zadnjeg lancanika...i zasto, zaboga, izolir traka na kraju? Prvi put kad krenes malo da se vozis od ulja ce ti se razmotati ta traka i sve ce se raspasti i (pogadjaj) otici pravo u lancanik... 

Bravo za ideju, ali moras malo da poradis na funkcionalnosti i na bezbednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ispod trake su dve vezice sto drze iglu i ovaj niosac, bezveze sam je stavio da se ne vide te vezice

Crevo se lomi ali ima protok ulja , zezno sam se jer sam trebao uzetio ovakvu bocicu1004402.JPG

ali sta da se radi, ovo mi je sve kao probno mada jos treba da radim na tome, moram i el. ventil jos povezati na kontakt(uzeo sam i osigurac od 7,5A oce li biti ok?)

Sad sam otisao da proverim sistem(posle 4 sata stajanja) ni jedna kap nije iscurela sa igle, dodro je barem sve dihtuje :D

*ko je radio odlicno je  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Dobila i moja FZRka podmazivac lanca, sklepao ga na brzaka danas, crevo i ventl za protok od akvarijma naravno(170din 3m crva i 2 ventila, jedan rezervni), ventil polovan 500din(spojen na zadnju poziciju), boca od lade(250din) i igla u apoteci(trazio najdeblju i dala mi ovu crvenu, valjda za vadjenje krvi, 3,5din), dakle ni 1000din sve skupa i slozio sam za oko sat ipo i to radim prvi put i to po mraku, dakle nista komplikovano, samo da ovu iglu tj mazalicu malo bolje ucvrstim(nestalo vezica veceras pa radila zica), i nadam se da ce biti ok i u voznji, to cu da vidim sutra(ulje neki dvotakol za probu dok ne kupim za menjace)

 

20150409_201140.jpg

20150409_202137.jpg

20150409_202816.jpg

20150409_204145.jpg

20150409_210505.jpg

20150409_210717.jpg

20150409_211045.jpg

20150409_211547.jpg

20150409_220122.jpg

20150409_220130.jpg

20150409_220615.jpg

20150409_223312.jpg

20150409_223341.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Danas sam sredio malo bolje kapalicu(kupio vezice i ubacio gumu izmedju lima i viljuske da povecam trenje kad se pritegne jer se onako stalno udaljavala od lancanika), presao danas 80km sa ovim podmazivacem, potezao ga i do 200 a i inace malo forsirao i nista nije mrdnulo sa mesta, sto se mene tice odlicna je stvar...ja nisam jos kupio sae90 ulje nego je u posudi mesavina dvotaktola i nekog motornog, tj retko je pa sve zbaci sa lanca(zato su felna i guma ovako uflekani) ali je opet sasvim ok, mogu da ga nastelujem kako hocu i teraj, cim ugasim motor automatski prestaje da ide i ulje, sve lepo dihtuje(prenocio je motor i nije bila ni jedna kap ispod lancanika na betonu), dakle samo povremeno dopuniti bocicu i o lancu ne treba razmisljati...videcu kako ce da se pokaze vremenom ali za sad je odlicno, sto se mene tice preporucujem svakom da napravi :)

Skroz je diskretan, ko ne zna ne bi ni provalio da je tu(znam, znam, place za deeeetaljnim pranjem, dobice i to):
20150410_161949.jpg

20150410_161956.jpg

20150410_162011.jpg

20150410_165600.jpg

20150410_165942.jpg

Ovde se vidi kakav je lanac posle voznje(a u prethodnom postu kakav je bio pre)
20150410_165929.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

hahahha po nekad, volim da ga vozim po svim vremenskim prilikama a ne cuvam ispod staklenog zvonceta i strepim da se musica iskenja na njega :D A sad mi hladno za pranje...sta mu smeta malo prljavstine, prirodna zastita :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ok si ovo odradio, samo prvo operi lanac od ostatka spreja, ili cime si vec prskao lanac pre... I ne bi bilo lose da malo jace ucvrstis braunilu na kraju jer ako se od vibracija pomeri do lancanika kada budes isao u rikverc slomice ti lancanik braunilu. Znam iz iskustva... ;)

I kupi jos 2-3 vezice, ova zica na kraju sto drzi braunilu je kao iz horor filmova... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

 

Ispod sedista imam mesta jedino upaljac da stavim , ispod bocnih plastika je tesno ko u malim gacama :D jedino ima malo mesta pored akumulatora ali premalo da bocicu uguram, ako stignem slikacu posle podne..

Ako nemaš mesta za ventil, gde misliš da postaviš igličasti ventil za regulaciju protoka, on nije velik al treba da ide posle el. magnetnog. Još dobro razmisli. Pozdrav.
Ako stavi kapaljku koja nije previse debela, ta slavinica mu ni ne treba...ja sam u pocetku stavio braunilu za infuziju i protok je bio sasvim ok sa uljem 20w60. Posto mi se nije svidjala ideja da imam nesto metalno tako blizu lancanika, stavio sam plasticnu cevcicu od hemijske. Sada je protok sa 20w60 veci, ali kad dodje toplo vreme sipacu sae90 i protok ce biti ok.

 

Jel to znaci da nemas nikakav el. ventil?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

 

 

Ispod sedista imam mesta jedino upaljac da stavim , ispod bocnih plastika je tesno ko u malim gacama :D jedino ima malo mesta pored akumulatora ali premalo da bocicu uguram, ako stignem slikacu posle podne..

Ako nemaš mesta za ventil, gde misliš da postaviš igličasti ventil za regulaciju protoka, on nije velik al treba da ide posle el. magnetnog. Još dobro razmisli. Pozdrav.
Ako stavi kapaljku koja nije previse debela, ta slavinica mu ni ne treba...ja sam u pocetku stavio braunilu za infuziju i protok je bio sasvim ok sa uljem 20w60. Posto mi se nije svidjala ideja da imam nesto metalno tako blizu lancanika, stavio sam plasticnu cevcicu od hemijske. Sada je protok sa 20w60 veci, ali kad dodje toplo vreme sipacu sae90 i protok ce biti ok.

Jel to znaci da nemas nikakav el. ventil?
Nemam elektroventil, samo cevcicu na kraju. Sipaj sae 90 i teraj...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Evo i jas sta sam kod mene odradio

IMG_20150513_213339.jpg

 

IMG_20150513_213353.jpg

 

IMG_20150513_213405.jpg

 

IMG_20150513_213440.jpg

 

Imam jedno pitanje, ovo koliko da kape stelujete sa sve namesteno kako da radi? Igla. Na svoje mesto?

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo i ja napravio nekakav ojler :)

 

DSC_0421.jpg

 

DSC_0422.jpg

 

DSC_0423.jpg

 

DSC_0424.jpg

 

DSC_0426.jpg

 

DSC_0427.jpg

 

Radi na principu vakuum-a, između rezervoara ulja i kapalice nema nikakvih ventila, elektro ili ručnih, samo crevo.

Protok se reguliše kombinacijom unutrašnjeg prečnika kapilara i gustine ulja u odnosu na spoljnu temperaturu. Toplije vreme-gušće ulje, hladnije vreme-ređe ulje.

Crvena slavina na slikama je tu samo privremeno, dok mi ne stigne vakuum slavina za gorivo. Ona treba samo da pušta i ne pušta vazduh da ulazi u čantricu sa uljem.

Vazduh ulazi-ulje izlazi, vazduh zatvoren-ulje ne kaplje. A možda je i ostavim, ako ustanovim da sa njom mogu dovoljno precizno da regulišem vazduh a samim tim i brzinu kapanja ulja na lančanik. U tom slučaju, gustina ulja neće biti kritičan činilac. Vakuum se uzima sa karburatora, tako da kad motor radi, ulje kaplje, kad se ugasi, ulje stane.

 

Trenutno imam negde mali falš vazduh koji moram da rešim pre nego što mi stigne vakuum slavina.

Juče po sklapanju sipao sam staro sae70 ulje i na popodnevnih oko 19C, brzina kapanja je bila oko 32 sekunde, što je odlično za off-road :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Upravo prvi put zamenjen lanac na mom XJ6 nakon 42000km. Lanac se ukrutio na par mesta, ali na onih par mesta na kojima mi je iz ko zna kog razloga pukla gumica jos pre ugradnje podmazivaca. Od ovih 42000km, podmazivac je bio na 30-ak hiljada. Mislim da bi lanac izdrzao dosta vise da nije bio ostecen pre ugradnje podmazivaca. Ostatak lanca je i dalje u super stanju.

 

Ukupan trosak za sve ove kilometre je oko litar ulja od 150-200din, a sprejevi za podmazivanje i ciscenje bi verovatno kostali par hiljada a mozda i preko 10ak hiljada ukoliko bi se lanac podmazivao i cistio na 500km po knjizi.

 

Sve u svemu, ja zadovoljan. Podmazivac nije imao nikakve promene u proteklih 30ak hiljada. Ni najmanji delic nije zamenjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Odlično si ti to uradio.

 

Za jedan motorcikl namene enduro, odlično je. Vidi se samo bakarna cev sa strane zadnje viljuške ali ja ne patim od estetike tako da... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Ukucao sam pretragu u ovoj temi: Zašto, bezbednost, fabrički, klizavo i nisam našao ni jedan rezultat.

Pa onda evo pitanja: Zašto se to radi? Da li je bezbedno, ulje curi oko gume, vrlo lako može pasti na gazeći sloj. Zašto to ne radi ni jedan proizvođač fabrički?

Ja to lično nikad ne bih uradio, liči mi na karabudženje a i nekako opet opasno i bespotrebno.

 

Oni su za te stvari izmislili sprejeve  :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ukucao sam pretragu u ovoj temi: Zašto, bezbednost, fabrički, klizavo i nisam našao ni jedan rezultat.

Pa onda evo pitanja: Zašto se to radi? Da li je bezbedno, ulje curi oko gume, vrlo lako može pasti na gazeći sloj. Zašto to ne radi ni jedan proizvođač fabrički?

Ja to lično nikad ne bih uradio, liči mi na karabudženje a i nekako opet opasno i bespotrebno.

 Evo ti par odgovora...

"Zašto?" - pa zato što sprej za podmazivanje radi na principu masti i kada se nanese bude vrlo lepljiva (što omogućava da duže ostane na lancu, a da je ne zbaci u toku vožnje), ali ta lepljivost ima i svoju manu- lepi se i prašina na isti taj lanac, pogotovo kad se vozi offroad i onda na lancu imaš nalepljeno nešto što je u narodu poznato kao šmirgla...zamisli samo koliko štete gumicama i samom lancu može naneti kombinacija lepljive masti i sitne prašine...zato se kod korišćenja spreja i napominje da je potrebno obavezno pranje lanca na svakih 500-1000 km. Kod korišćenja ulja sa automatskog podmazivača, ulje non stop kaplje na lanac i spira svu nečistoću sa istog čak i u prisustvu extremne vlage i blata (kao što je prolazak kroz potok ili vožnja po kiši) lanac je uvek podmazan dok god ima ulja u posudi podmazivača...

"Bezbednost?" - to je već stvar samog kvaliteta montaže podmazivača i njegova podešenost u kapanju ulja...u principu, ako se sve montira kako treba i pritegne, onda nema bojazni da se nešto poremeti, otpadne i slično...što se tiče kapaljke i njene blizine samom zadnjem lančaniku, tu mogu preporučiti da se koristi plastična cevčica, jer ako se i desi da ista otpadne, plastičnu cevčicu lanac će samo da zgužva i izbaci, dok kod korišćenja metalnih kapaljki moguće veće oštećenje lanca i lančanika prilikom okačivanja i uletanja kapaljke u lančanik...takođe je bitno podesiti i učestalost kapanja ulja na lanac i koristiti gušće ulje za podmazivač. Ako ulje kapa u većoj učestalosti može doći do prskanja ulja na felnu i gumu, ali je to vrlo retka pojava da neko ostavi tako veliku količinu kapanja ulja da ulje prska i po gumi u većoj količini...Kod mene je podešeno da kapne po 1 kap ulja na 1,5 min. i ta količina je sasvim ok da lanac bude podmazan kako treba a da nema prskanja ulja po gumi.

"Fabrički?" - e tu već zalazimo u praktičnost i isplativost firmama da podmazivač ugrađuju kao fabrički. Zato postoje i licencirane firme kao što je Scottoiler koji proizvodi podmazivače lanca i prodaje ih kao accessories za motore. Sličnu situaciju smo imali i sa fabričkom ugradnjom plina u vozila, pa se ipak počelo i sa tim...ko garantuje da neka od firmi neće početi da ugrađuje podmazivače u svoje fabričke modele jednog dana...

"Klizavo?" - tu ću citirati jednog od kolega sa foruma: "podmazano ne škripi..."  ;)

A krajnje pitanje "Zašto se to radi?" - pa zato što za male pare, uz malo majstorije, možemo umnogome povećati vek trajanja lanaca i lančanika, a da pri tom nema nikakvih dodatnih naknadnih ulaganja i rada osim povremenog dosipanja ulja u posudu podmazivača... :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

 

Ukucao sam pretragu u ovoj temi: Zašto, bezbednost, fabrički, klizavo i nisam našao ni jedan rezultat.

Pa onda evo pitanja: Zašto se to radi? Da li je bezbedno, ulje curi oko gume, vrlo lako može pasti na gazeći sloj. Zašto to ne radi ni jedan proizvođač fabrički?

Ja to lično nikad ne bih uradio, liči mi na karabudženje a i nekako opet opasno i bespotrebno.

 Evo ti par odgovora...

"Zašto?" - pa zato što sprej za podmazivanje radi na principu masti i kada se nanese bude vrlo lepljiva (što omogućava da duže ostane na lancu, a da je ne zbaci u toku vožnje), ali ta lepljivost ima i svoju manu- lepi se i prašina na isti taj lanac, pogotovo kad se vozi offroad i onda na lancu imaš nalepljeno nešto što je u narodu poznato kao šmirgla...zamisli samo koliko štete gumicama i samom lancu može naneti kombinacija lepljive masti i sitne prašine...zato se kod korišćenja spreja i napominje da je potrebno obavezno pranje lanca na svakih 500-1000 km. Kod korišćenja ulja sa automatskog podmazivača, ulje non stop kaplje na lanac i spira svu nečistoću sa istog čak i u prisustvu extremne vlage i blata (kao što je prolazak kroz potok ili vožnja po kiši) lanac je uvek podmazan dok god ima ulja u posudi podmazivača...  

"Bezbednost?" - to je već stvar samog kvaliteta montaže podmazivača i njegova podešenost u kapanju ulja...u principu, ako se sve montira kako treba i pritegne, onda nema bojazni da se nešto poremeti, otpadne i slično...što se tiče kapaljke i njene blizine samom zadnjem lančaniku, tu mogu preporučiti da se koristi plastična cevčica, jer ako se i desi da ista otpadne, plastičnu cevčicu lanac će samo da zgužva i izbaci, dok kod korišćenja metalnih kapaljki moguće veće oštećenje lanca i lančanika prilikom okačivanja i uletanja kapaljke u lančanik...takođe je bitno podesiti i učestalost kapanja ulja na lanac i koristiti gušće ulje za podmazivač. Ako ulje kapa u većoj učestalosti može doći do prskanja ulja na felnu i gumu, ali je to vrlo retka pojava da neko ostavi tako veliku količinu kapanja ulja da ulje prska i po gumi u većoj količini...Kod mene je podešeno da kapne po 1 kap ulja na 1,5 min. i ta količina je sasvim ok da lanac bude podmazan kako treba a da nema prskanja ulja po gumi.

"Fabrički?" - e tu već zalazimo u praktičnost i isplativost firmama da podmazivač ugrađuju kao fabrički. Zato postoje i licencirane firme kao što je Scottoiler koji proizvodi podmazivače lanca i prodaje ih kao accessories za motore. Sličnu situaciju smo imali i sa fabričkom ugradnjom plina u vozila, pa se ipak počelo i sa tim...ko garantuje da neka od firmi neće početi da ugrađuje podmazivače u svoje fabričke modele jednog dana...

"Klizavo?" - tu ću citirati jednog od kolega sa foruma: "podmazano ne škripi..."    ;)

A krajnje pitanje "Zašto se to radi?" - pa zato što za male pare, uz malo majstorije, možemo umnogome povećati vek trajanja lanaca i lančanika, a da pri tom nema nikakvih dodatnih naknadnih ulaganja i rada osim povremenog dosipanja ulja u posudu podmazivača... :)

 

Objasnio, svaka cast . :care::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

 

Ukucao sam pretragu u ovoj temi: Zašto, bezbednost, fabrički, klizavo i nisam našao ni jedan rezultat.

Pa onda evo pitanja: Zašto se to radi? Da li je bezbedno, ulje curi oko gume, vrlo lako može pasti na gazeći sloj. Zašto to ne radi ni jedan proizvođač fabrički?

Ja to lično nikad ne bih uradio, liči mi na karabudženje a i nekako opet opasno i bespotrebno.

 

Evo i ja sam kucao isto to na internetu i nisam pronasao nesrece vezane za podmazivanje lanca. Ako znas za neke primere podeli sa nama da razmotrimo. Bezbednosni aspekt svega ovoga sigurno nije za "guranje pod tepih".

 

Karabudzenje? zavisi od majstora koji ugradjuje. Neko karabudzi i kad kocnice popravlja.

opasno? Nisam nasao slucaj da je podmazivac nekom izazvao opasnost.

bespotrebno? pa ako prelazite motorom desetine hiljada km godisnje a perete lanac na 500km tesko da se moze reci da je bespotrebno. Trebao bih nedeljno jednom da se zezam sa tim.

 

Kod mene ima malo prskanja ulja po felni ali nikada nisam naisao na trag ulja na gazecem sloju. Ulje u ovim sistemima protice oko kap u minutu i to sigurno nije kolicina koja ozbiljno ugrozava vozaca posebno sto samo malecki procenat toga moze da dospe na gumu jer se prilicno rasprsi i to ne na gazeci sloj. Svakako treba baciti oko pre/posle svake voznje pa nije problem pogledati i podmazivac izmedju ostalog.

 

Ono sto je kod mene mozda najopasnije je sto se dosta ulja nakupi oko prednjeg lancanika pa je potrebno povremeno sprati da bas ne bi doslo do toga da kaplje pod tocak. Jednom u 2 meseca naprskam petrolejom to podrucje i sperem vodom i sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

a jel ima neko sa foruma da pravi ovo i prodaje , ili ugradjuje jos bolje ?

 

( mrzi me da citam 22 strane unazad ) hi hi hi 

 

Pitaj Arakis-a, ako on nema vremena, znace ko ima... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja