Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ubace gorivne celije na metan ili etan, rezervoari od karbona su vec dovoljno laki, stepen iskoriscenja je veci, elektro motor vec ima bolje performanse od motora SUS i vec imate savrseni motor koji ne mora da se puni vec se sipa gorivo.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nit je neka novost, nit je lepota, ali moze da se kupi kod nas, PEDA M7 sa 139FMB horizontalcem, 4 brzine, 17" tockovima, COC za 45km/h sto znaci zute table bez problema. Mislim da ce biti zainteresovanih, solidna zamena za APN-ce

 

Samo ne znam kako ce ici ovo sa pomocnim sedistem, koliko znam za L1 kategoriju trebalo bi da bude samo jednim sedistem?

post-14341-0-86432400-1450561719.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сунце му, изгледа да нисам поменуо нови "Зонтес"/"Хаођиан" (они који производе онај наш "Спринт Трек" 125). 

 

Дакле, почели су производњу модела од 250 кубика, али за промену, тај краткоходни ваздушно-уљно хлађени мотор са две брегасте и 4 вентила, шест брзина, цилиндар са керамиком.... бла, бла, бла... није нешто што је већ виђено код Кинеза. То је мотор, да л' добијен по лиценци или како већ, али од "Сузукија", са модела ДР-З 250. Не налазим колико коња даје ово моторче, али "дедуктивним закључивањем" претпостављам око 25.

 

 

Лепо, нема шта.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

To je sigurno. 

 

Motocikli su kvalitetan proizvod u smislu cene $/kg materijala. 

 

Po tom kriterijumu, mnogo kvalitetniji proizvod od automobila. 

 

Predpostavljam da ce dosta kineskig proizvodjaca, koji vec imaju i tehnoloske i finansijske kapacitete, preci u visu klasu kako bi povecali profit.

 

A ostatak sveta je tu samo posmatrac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@dhm011

 

"...ko ce za ovo da da 1000 evra..."

 

Pa ja mislim da ce biti kupaca. U vojvodini nedostaje TOMOS APN, takva vrsta prevoznog sredstva ovde po selima ima smilsa i upotrebne vrednsoti. Mislim da ovo motorce moze da zauzme njegovo mesto. 

 

A APN-ovio su se prodavali, dok ih je bilo, tako otprilike za oko 1000 eur, koliko se secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ko ce za ovo da da 1000 evra

 

Mislio sam ne komentarisati ovaj post i to prepustiti drugom, pa kad se javio SLOBANS evo da i ja napisem par rijeci. Cijena od 1000E je extra povoljna za sva trzista gdje se ovaj moped moze kupiti za jednu platu, pola ili trecinu plate, a takvih drzava je dovoljno da taj isti moped ima hiperprodukciju i prodaju, a da ne pominjem zemlje bliskog i dalekog istoka i Afrike gdje je moped osnovno prevozno sredstvo. Kinezi sa takvim mopedima ne racunaju na Srbiju ili drzave Balkana, prem da ce i tu isti taj moped biti sigurno prihvacen i kupovan.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Људи, па "клот" варијанте таквих мопеда, познате под неким општим именом "Делта", преплавиле су земље бившег СССР-а и замениле стотине хиљада старих совјетских мопеда. А има варијанти, да ти се смучи: са жбицаним или ливеним точковима, диск или добош кочницама, са плеканим или пластичним блатобранима и којекаквим другим панелима, за комплетним штитником ланца, округлим или четвртастим фаровима, са маском или без ње, са оваквим или онаквим пактрегером и којакавим корпицама или без њих, са оваквом или онаквом инструмент таблом, са моторима хоризонталцима запремине од 50 до 110 кубика, са ручним или полуаутоматским мењачем.

 

Осим имена, још једна ствар је иста за све - цена је око 600 евра у малопродаји, мада видим да је због пада курса рубље, цена сада испод 400 евра. Да их и овде неко понуди за тих 600 евра - имао би и зараде и муштерија.

 

972901436.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

APN je zakon! Jedino sto je Tomos spao na 25 zaposlenih, bukvalno, pa se od njih i ne moze ocekivati bog zna sta, Apenac, sve sa kinsekim tockovima, kosta 1400 jevreja u sloveniji. Samu masinu i ne prepoznajem nesto.

 

alpino.png

Kako god, ja bih pre uzeo 4T horizontalca.

 

A mozda bi bolje bilo na APN ramu od 62 kg staviti horizontalca? Mnogo bolje bi isao nego sa mojim 110kg teskim Yamasakijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Могуће је да је тај мотор дошао из индијског "Кинетика", у смислу, да га тамо производе, али сад само људи из "Томоса" знају шта им је одакле долазило.

 

А иначе, "Тори", она мала словеначка марка, која је некада производила мопеде на бази "Томоса", је имао неки модел мопеда са малим хоризонталцем.

 

mini-Slika%201.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

 

ko ce za ovo da da 1000 evra

 

Mislio sam ne komentarisati ovaj post i to prepustiti drugom, pa kad se javio SLOBANS evo da i ja napisem par rijeci. Cijena od 1000E je extra povoljna za sva trzista gdje se ovaj moped moze kupiti za jednu platu, pola ili trecinu plate, a takvih drzava je dovoljno da taj isti moped ima hiperprodukciju i prodaju, a da ne pominjem zemlje bliskog i dalekog istoka i Afrike gdje je moped osnovno prevozno sredstvo. Kinezi sa takvim mopedima ne racunaju na Srbiju ili drzave Balkana, prem da ce i tu isti taj moped biti sigurno prihvacen i kupovan.  ;)

 

 

 

-- ja sam i mislio,kod nas kome ce da prodaju, bas su po selima puni para.. , a opet onaj kymco visa., ima neki prolazni izgled, dobra je marka, i deluje izdrzljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"TORI" vaskrsnuo? Nije lose.

 

Meni je zao sto niko od nasih uvoznika (ukljucujuci Sprinta, koji je bas bio velik i jak), nije presao na taj dugi visi nivo - napravio svoj dizajn prilagodjen lokalnom trzistu po kojem bi nabavljao delove, sklopove, i sastavljao moto ovde u Srbistanu.

 

Da, Sprint je svojevremeno imao uslove za to, i para i trziste...

 

Daleko je to od prave proizvodnje, ali je ipak sasvim druga dimenzija rada u odnosu na "...stavite na kraju nasu nalepnicu na rezervoar..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Realno nikome se ne isplati raditi - sklapati mopede samo za Srbistansko trziste koje je extra malo, a sa cijenom radne snage i alavim poslodavcima koji hoce preko noci da se obogate takav moped bi kostao 2000E. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Realno nikome se ne isplati raditi - sklapati mopede samo za Srbistansko trziste koje je extra malo, a sa cijenom radne snage i alavim poslodavcima koji hoce preko noci da se obogate takav moped bi kostao 2000E. ;)

 

Kljucni deo tvoje konstatacije je "... koji hoce preko noci da se obogate..."

 

U to vreme kad je prodaja isla dobro (2007 - 2009), gazada Sprinta se po novom sadu vozio sa perla belim Bentlijem kabrio, imao je Lambo murcielago  i cini mi se jedan Audi R8 (necu da gresim za ovaj zadnji, nisam siguran)

 

Cena bilo kojeg od njih bi ladno pokrila troskove dizajniranjai i montaze sopstvenog modela. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ha, ha! Sad kad sam poslao predhodni post, otvorile su mi se oci i skontao sam koliko sam glup.

 

Ja sam uvek imao odlicne inzinjere oko sebe i insistirao sam na na sopstvenoj proizvodnji. 

 

Trenutno vozim Ford Ka 1999. Cenim da mu je trzisna vredost veca od 500 EUR.

 

Kada bi trebao da revidiram svoja gledista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ништа посебно и спектакуларно, просто још један моторић из "Фошан Фости" са ознаком Ф51.

 

Механички, то је још један "комјутер" са ЦГ клоном, али некако ми је дизајн малчице рафиниранији од савременог кинеског мото мејнстрима, с интересантном комбинацијом те светло плаве и тамних тонова.

 

post-3975-0-05789600-1456822452.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је л' у овој теми било помињања клонова "Хонде Гром"?

 

Углавном, Ћинези, осим што су прецртали "Грома", почели су да уносе и неке измене у дизајн, па данас има којекаквих моторића (пишем у деминутиву јер су готово сви са 12" котачима) са моторима хоризонталцима (али има и ту изузетака, "Башаново" виђење "Грома", нпр.) и некаквим савременим дизајном који је различит од "Громовског".

 

И ето, буквално пре фртаљ сата налетим на нешто такви што долази од "Ђиађу Мотрак", а продаје се у Бенелуксу под неким локалним брендом за око две 'иљаде ојра.

 

Вид' ово:

 

post-3975-0-26109500-1458932793.jpg

 

post-3975-0-65878900-1458932794.jpg

 

Овај први, YCF Urban M6 ми се баш "свиџа", поготово без тог репа преко седишта.

 

Други, YCF Motrac M.OX је оно што помињем - моторић савременог дизајна, мало одмакао од "Грома".

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ovaj drugi odlicno izgleda,steta sto ih nema kod nas  ;)

 

Imaj u vidu da je Zorge rekao da su tockovi veliki 12 inca(npr. velicina tockova na skuteru), pa spram njihove velicine skaliraj ostatak motora pa ces shvatiti da su prilicno skromnih dimenzija.

Ok za klince ali mislim da bi se matoriji vozaci tesko spakovali.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja