Jump to content

Moto Zajednica

HILANDAR 2012

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ih bre Pero kao da je stvarno neko hrkanje...samo kukas brate mili. Ajde bre, kad bi cuo Darka, mene bi uramio odmah. Na Hilandaru, izlazimo iz spavaone a meni dobacuje neki lik, brate bre hrces za medalju, brate jebote, strasno! To slusa jedan monah i blagim glasom rece, nije to njemu od hira nego od Boga! Tek ce ovaj lik, pa brate, ovaj oce, jel Bog stvarno nije imao nista drugo da mu da nego brate hrkanje?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Pitalo me nekoliko drugara telefonom kolika je cena 1l bezolovnog 95 u Grckoj pa dajem informaciju za sve ..1,83E i 1,85E.Onaj jaci od 98 je neki cent skuplji. Znaci po danasnjem kursu 216 dinara litar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2044 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Procitao sam ceo putopis u jednom dahu0takoje.gif.Svaka cast za pisanje i fotke sto ste pokusali da nam bar malo prenesete mir i spokoj sa Hilandara.

 

Svaka cast momci.1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Hvala ti na ovom divnom putopisu. Uzivao sam i u slikama i slovima. Poseban pozdrav za mog prijatelja motorasa Debeljana.!!!!! :aha::takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa

Sve ste lepo opisali i preneli nam. Steta je samo sto se virtualno mir u srcima koje ste sa Hilendara doneli ne moze preneti.

Drago mi je da ste uzivali u svakom trenutku ovog putovanja :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Hvala svima na lepim recima...nego nema ovih bajkera da i oni okace po neku slikicu. Sto puta sam rekao kad god ja nosim aparat mene najmanje ima na slikama. Ajde kompanjoni dajte neku diskusiju breeee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Svaka cast momci. Mimoisli smo se za par dana. Ja sam pohodio Svetu Goru od 23 do 28 maja. Bio sam i u Kareji dve noci, tamo je tek prelepo. Sledeci put, hvala bogu morate da posetite i Kareju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Odlican putopis, steta sto se najcesce na Hilandar odlazi samo na dva dana (ili nesto vise od 24h), ali tako najcesce biva. Samo jedno pojasnjenje putopiscima: ono na moru je Sveti Vasilije na moru, tako ga zovu hilandarci i pripada manastiru Hilandaru, kao i jos nekoliko kilometara uz obalu. Ziloti su u Esfigmenu, a koga put dovede do Hilandara, nije daleko ni stici do Esfigmena. Dok ste isli puteljkom ka odbrambenoj kuli (pirgu kralja Milutina), nesto pre nje, mislim da se ona vec vidi u daljini ispred, ima jedno skretanje na desno. Pre par godina je bio i putokaz da se tu skrece za Esfigmen. Od tog skretanja do zilotskog Esfigmena ima oko 35-40 min hoda. Eto, ako neko bude zeleo, nije ni do tamo daleko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Svesni smo da nismo mnogo toga videli ali to je dug za neko buduce vreme i neke buduce posete.Shvatili smo duhovnu dimenziju Hilandara za ono kratko vreme koje smo proveli u manastiru, a tu dimenziju smo pre samo naslucivali i vraticemo se sigurno ponovo.To je najveci benefit ovog putovanja.Sada znam da svako bar jednom u zivotu mora da poseti Hilandar,jer u onom kamenu je izvor svih vrednosti srpskog naroda koje smo mi nazalost u velikoj meri zaboravili..hvala ti na informacijama koje si nam pruzio

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: BMW R1100RS

Odličan putopis, pročitao sam ga sa uživanjem. Sve najbolje (inače bio sam u onoj grupi koja Vas je ipratila na put iz Niša - Rale) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

evo posle skoro godinu dana od tog putovanja da kazem i ja nesto,prvo svim clanovima foruma veliki pozdrav od mene,zbog problema sa mrezom ni sam neznam koliko puta sam pokusavao da se uclanim,ali evo to je uspelo zahvaljujici mom prijatelju Zokiju nis a bogami i njegovom prijatelju.Bio sam clan te ekipe koja je isla na Hilandar,u principu nema sta da dodam,sve je bilo savrseno,jos jednom veliki pozdrav Debeljanu, Zokiju i Tiniju na nezaboravnoj voznji i druzenju,do neke sledece voznje veliki pozdrav svima od Petra Usica-Usketa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Odlazak na Hilandar ima jedan poseban duhovni čin, koji svako od nas treba da oseti na svoj način. Jos kada je ekipa sa kojom se putuje dobra onda je sve savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja