Jump to content

Moto Zajednica

Louis gleda i na Srbiju

Recommended Posts

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Kod nas uvek može sve da se iskomplikuje(a obično se i iskomplikuje),tako da Zvonkasta ima pravo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Inače nemam taj Pay pal nego oni meni profakturu koju ja platim u banci pa onda roba za Srbiju. Ali nas valjda još vode kao jednu državu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Inače nemam taj Pay pal nego oni meni profakturu koju ja platim u banci pa onda roba za Srbiju. Ali nas valjda još vode kao jednu državu

do koje vrednosti si imao plaćanja po profakturi? i jesi li morao da angažuješ špeditera ili ti je roba stizala na kuću, poštom? nadam se da ne šalju DHL-om, UPS-om, TIM-COP-om, Fedex-om, jer onda nema šanse da izbegneš carinu i špeditera. makar do onih, valjda 70 eura, franco kuća. a onda je i mali izbor toga što bi moglo da se poruči a da se uklapa u tu cenu. jedino redovnom poštom, pa da se oni zajebu i preskoče carinu i dostave ti na adresu u ruke lično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

DHL što znači baš to što si napisao. Zato prednost Sekuli. Ipak ovako imaš garanciju i mogućnost povraćaja robe. Ko kako proceni neka radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Cekajte bre ljudi, pa koliko ja znam ne placa se carina do nekog odredjenog iznosa... Dal 100e ili koliko... Ne kazem da je to dovoljno ali za neke sitnice... Ako ne platis carinu, dobijes povracaj novca od njihovog pdv (racunaj 20% - taman eleminises na racun toga transportne troskove)... To onda izadje skoro da kupujes robu sa isporukom po cenama iz kataloga (naravno neki E vise) ... Pa mozes da narucis iz nekoliko puta po 100e odnosno dozvoljenog max koji ne podleze carini... Nek me ispravi neko ako gresim :neznam:

 

Naravno da nemam nista protiv narucivanja od vama pouzdanih ljudi sa kojima ste vec saradjivali ali ovo svakako vidim kao prednost.

 

Poz

 

 

 

Oslobodjenje od carinskih davanja je do iznosa od 70€ ukoliko paket dobijas od fizickog lica, takodje u tu sumu su ukljuceni i troskovi transporta. U praksi za neke sitnice neces platiti nista, a ako procene da nesto vredi vise moze da ti se desi da osim carine i pdv, platis i spediterske troskove.

 

 

Ako procene??? :stabre: :stabre: :stabre: Pa lepo pise koja je vrednost posiljke, na kraju krajeva, u pitanju je jedan brand name sa lancom prodavnica sirom evrope, sigurno se Louise nece baviti time da deklarisu vrednost posiljke manju nego sto jeste... Na kraju krajeva nek otvore i pogledaju sta se nalazi u paketu!

 

Drugo, sta znaci od fizickog lica??? Pa nemoj da mi kazes da to ne vazi za kupovinu od pravnih odnosno od svih proizvodjaca i prodavnica sirom sveta... Ne razumem se, ali nije logicno, nadam se da je u pitanju proverena informacija a ne subjektivno tumacenje carinskih deklaracija... Takodje, nije mi jasno da su u ukupnu sumu za carinu ukljuceni i troskovi transporta... Dokle? Do granice, do poste, do kuce?

 

Znaci, po carinskom zakonu iz odredbi tacke 6. da su posiljke male vrednosti poslate od fizickog lica drugom fizickom licu, oslobodjene carinskih dazbina ako nisu komercijalne prirode i ako vrednost posiljke ne prelazi 70€.

Carinski zakon, clan 29., posiljke od pravnog lica, male vrednosti i nekomercijalne prirode, oslobodjene su carinskih davanja za vrednost posiljke do 50€

Postarina, odnosno, transportni troskovi se racunaju od posiljaoca pa do primaoca u Srbiji.

Realno mozes i sam iz ovoga da vidis da si za posiljke iz Louisa (pravno lice) oslobodjen od placanja carine na paket vrednosti do 50€.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

kolko se secam za dobar dan DHL naplacuje 4.000

 

tj kad ti stigne paket, oni te obaveste i kazu da je za pocetak izlazak shpeditera na teren 4000 RSD... pa ti posalju faxom ili mailom neki ugovor da se ti slazes sa tim... pa to ti potpises i vratis njima....

uglavnom dosadno do zla boga i pakao za budzet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

ne znam koji je limit u eurima za oslobađanje od carine ali ovi naši iz carine su kao gladne hijene i samo čekaju kako će da naplate pdv i carinu...i pri tom ima slučajeva da neće da razgovaraju sa tobom nego traže špeditera, a i tog špeditera treba platiti za uslugu carinjenja koju i oni jedva čekaju...

 

ne znam, valjda će već neko probati pa javiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

ne znam koji je limit u eurima za oslobađanje od carine ali ovi naši iz carine su kao gladne hijene i samo čekaju kako će da naplate pdv i carinu...

 

Ako ne naplate carinu i PDV, izgubiće posao, pa njihova deca neće imati šta da jedu, obuku, da kupe udžbenike... Šta bi ti uradio na njihovom mestu? Propustio da uradiš svioj deo posla za potpunog stranca i još bez naknade? Za čije babe zdravlje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Sve je to ok ako hoće da carine po skraćenom postupku, to mogu da razumem, jednostavno država traži ono što joj pripada, al' da mi traže za paket u vrednosti od 30 dolara sa sve poštarinom, da tražim špeditera, koji me je koštao srećom samo 60e, inače bi bilo mnogo više, to mi već nije normalno... Tako da dok ne otvore ovde prodavnicu, sigurnije mi je naručiti preko nekoga da donese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ja sam dobio isti ovaj flajer.

 

Pre dve godine sam naručio kacigu, poslali mi profakturu, ja uplatio u banci preko deviznog računa, stiglo sve na kućnu adresu DHL-om. Transport je koštao 35€ na kacigu koja je sa dodatnim vizirom koštala 115€. Domaću carinu i porez sam platio još nekih 4000 din.

 

Pre nekoliko meseci, poučen ovim iskustvom gde su me svi redom odrali ko vola, poručim delove za kacigu i to pazite ovo, Luis tada uobičajeno nije primao uplate iz Srbije preko elektronskih kartica, odnosno nije takve porudžbine nisu bile moguće. Ipak, poručim ja na jednog drugara, na slovenačku adresu, i uplatim regularno Visa karticom Komercijalne banke. Sve stigne uredno u Sloveniju, posle mi drugar doneo te delove.

 

Dakle, paradoks je u sledećem: Luis ne šalje u Srbiju, ali ipak šalje ukoliko uplatite preko računa. Luis ne prima uplate iz Srbije, ali prima ako stavite neku drugu adresu van Srbije. Ne znam da li da umrem od smeha, ili da konstatujem da ima budala i u belom svetu, a ne samo kod nas! :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

i dalje smatram da je bera zakon..nema postarine,nema carine,sem tih 300din od bere do mene nase postarine,nemam sta da razmisljam ,narucim telefonom i roba mi stigne kuci,za 5 do 10% na cenu artikla necu vise da placam karticama,jurim carinike i speditere....ovako mi em jeftinije em bre brze,a i covek zna znanje i posao,pa nadje nekad i jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja