Jump to content

Moto Zajednica

Louis gleda i na Srbiju

Recommended Posts

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Dobih danas katalog(čić) od čika Louisa sa propratnim flajerom na razumljivom jeziku da ne kažem srpskom. Malo sam se prijatno iznenadio. Ima i ojašnjenje o povraćaju poreza i transportnim troskovima za Srbiju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

mogao bi da slikaš to i okačiš na forum :Mina:

 

Obavezno, ovaj drugi deo posebno interesuje... O troskovima transporta i povracaju poreza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja imam Sekulu.Transportni troškovi za stvari oko 100 evra će biti otprilike jednaki povratu poreza tako da nam dođe na isto.Sekula mi donosi godinama i neću da menjam tim koji dobija.Pozdrav. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

sada više nemate opravdanje kod žena, djevojaka i ostalih da morate do Louisa po opremu. ja bi izbrisao ovu temu da ne dođe do gledanja od strane žena, djevojaka i ostalih koji mogu zagorcati dobar izlet.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Dobro je da par drugara recimo skupi nekoliko artikala kako bi postarina po jedinici komada bila manja. 30 kg je dosta robe. Ovo za porez je odlicna varijanta. Postoji čak i mogucnost povracaja robe (makar teorijski)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

POSTARINA DO SRBIJE JE 25 EVARA

 

25.2€ + 1.45€ po svakom zapocetom kilogramu u paketu + carina + PDV. Matematika kaze da je Sekula dobitna kombinacija. 1zvizduk.gif

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Bosnisch-Serbische Republik Hahahaha :na_glavi:

ima sigurno kolega nalogna palpay koji je registrovan na adresu iz srbije ali posto nemoze da se unese srbija kao zemlja onda se unese bosna

 

bez obzira sto je paket za srbiju 25evra sama procedura ulaska robe na srpskoj carini je sedi i placi . iskreno nisam radio sa ljudima koji vam donose iz luisa ali moj vam je savet najsigurniji je posao gde znate da je u startu poznata cena robe .

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Cekajte bre ljudi, pa koliko ja znam ne placa se carina do nekog odredjenog iznosa... Dal 100e ili koliko... Ne kazem da je to dovoljno ali za neke sitnice... Ako ne platis carinu, dobijes povracaj novca od njihovog pdv (racunaj 20% - taman eleminises na racun toga transportne troskove)... To onda izadje skoro da kupujes robu sa isporukom po cenama iz kataloga (naravno neki E vise) ... Pa mozes da narucis iz nekoliko puta po 100e odnosno dozvoljenog max koji ne podleze carini... Nek me ispravi neko ako gresim :neznam:

 

Naravno da nemam nista protiv narucivanja od vama pouzdanih ljudi sa kojima ste vec saradjivali ali ovo svakako vidim kao prednost.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Cekajte bre ljudi, pa koliko ja znam ne placa se carina do nekog odredjenog iznosa... Dal 100e ili koliko... Ne kazem da je to dovoljno ali za neke sitnice... Ako ne platis carinu, dobijes povracaj novca od njihovog pdv (racunaj 20% - taman eleminises na racun toga transportne troskove)... To onda izadje skoro da kupujes robu sa isporukom po cenama iz kataloga (naravno neki E vise) ... Pa mozes da narucis iz nekoliko puta po 100e odnosno dozvoljenog max koji ne podleze carini... Nek me ispravi neko ako gresim :neznam:

 

Naravno da nemam nista protiv narucivanja od vama pouzdanih ljudi sa kojima ste vec saradjivali ali ovo svakako vidim kao prednost.

 

Poz

 

 

 

Oslobodjenje od carinskih davanja je do iznosa od 70€ ukoliko paket dobijas od fizickog lica, takodje u tu sumu su ukljuceni i troskovi transporta. U praksi za neke sitnice neces platiti nista, a ako procene da nesto vredi vise moze da ti se desi da osim carine i pdv, platis i spediterske troskove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Cekajte bre ljudi, pa koliko ja znam ne placa se carina do nekog odredjenog iznosa... Dal 100e ili koliko... Ne kazem da je to dovoljno ali za neke sitnice... Ako ne platis carinu, dobijes povracaj novca od njihovog pdv (racunaj 20% - taman eleminises na racun toga transportne troskove)... To onda izadje skoro da kupujes robu sa isporukom po cenama iz kataloga (naravno neki E vise) ... Pa mozes da narucis iz nekoliko puta po 100e odnosno dozvoljenog max koji ne podleze carini... Nek me ispravi neko ako gresim :neznam:

 

Naravno da nemam nista protiv narucivanja od vama pouzdanih ljudi sa kojima ste vec saradjivali ali ovo svakako vidim kao prednost.

 

Poz

 

 

 

Oslobodjenje od carinskih davanja je do iznosa od 70€ ukoliko paket dobijas od fizickog lica, takodje u tu sumu su ukljuceni i troskovi transporta. U praksi za neke sitnice neces platiti nista, a ako procene da nesto vredi vise moze da ti se desi da osim carine i pdv, platis i spediterske troskove.

 

 

Ako procene??? :stabre: :stabre: :stabre: Pa lepo pise koja je vrednost posiljke, na kraju krajeva, u pitanju je jedan brand name sa lancom prodavnica sirom evrope, sigurno se Louise nece baviti time da deklarisu vrednost posiljke manju nego sto jeste... Na kraju krajeva nek otvore i pogledaju sta se nalazi u paketu!

 

Drugo, sta znaci od fizickog lica??? Pa nemoj da mi kazes da to ne vazi za kupovinu od pravnih odnosno od svih proizvodjaca i prodavnica sirom sveta... Ne razumem se, ali nije logicno, nadam se da je u pitanju proverena informacija a ne subjektivno tumacenje carinskih deklaracija... Takodje, nije mi jasno da su u ukupnu sumu za carinu ukljuceni i troskovi transporta... Dokle? Do granice, do poste, do kuce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Volela bih da svoj objekat otvore ovde(nadam se da je ovo priprema terena za takav potez), a do tad meni licno je lakse da posaljem sms Sekuili, da se dogovorimo koji dan da mi posalje, preuzmem robu od brze poste i ne razmisljam ni o kakvim mogucim komplikacijama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja