Jump to content

Moto Zajednica

kazna za kacigu?

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Ova je hit na skuteru, mislim kad bih je video u voznji, da bih se izokretao odmah. 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Razmisljao si da kupis kacigu umesto slema?

0takoje.gif

 

Ne znam ljudi sto se zajebavate sa tim kineskim sranjima, nosite "prave" gacige, o vasoj glavi je rec. ;)

 

vidim danas lika, sav fancy, vozi vespu, bez gacige, jednom rukom drzi korman a drugom prica na mob. 1lud.gif1lud.gif pratio sam ga od Vuka do Djerma u neverici sta vidim.. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nose ljudi jer im je vruće pod Integralnom ili im je pegla da vežu dupli D ring za 100metara vožnje.

 

Ko može da priušti preporučujem da uzme neku cross kacigu, puno bolja ventilacija od integralne, a za razliku od šlemića ova ipak štiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

pre neki dan me zaustavi policajac i napise mi kaznu za kacigu, za nepravilno koriscenje - bila je okrenuta za 180 stepeni.

e sad ja sam potpisao zapisnik, da li da platim kaznu 5.000 ili da idem na sud da se zalim? kaciga mi je bila na glavi i zakopcana ali se to ne pominje u zapisniku, samo pise ovo gore? imam jos 1 il 2 dana da platim ili da se javim na sud za 8 dana?

 

nosio sam onaj obican kineski slem-kacigu

sta ciniti

 

ha ha ha e slatko si me nasmejao a mogu da zamislim i policajca kad te video :lol: Sta ciniti ? probaj da procitas upustvo za pravilno koriscenje :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nosio sam taj slemcic skoro dve godine, ali od kako sam presao na Full-Face kacigu, kad god stavim slem osecam se kao da sam go.

A ova slika dokazuje koliko Full-Face kaciga je u prednost od Three-Quarter ili Half-Face kacige.

helmetDamage.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Pa mislim drugar ako si je nosio kao ova devojka na slici i treba da te kazni!!!!!

I koji je to fazon da se kaciga okrece?Pa nenosis kacigu zbog pandura nego zbog sebe.E svasta cu ja cuti videti i procitati boze me sacuvaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

ja imam malo dužu kosu i verujte mi da mi se kosa više oznoji na vrhu glave ispod noše nego ispod jet kacige ili full face,tako da mi sad stoji za ukras žao mi da je bacim.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

posto motor koristim kao prevozno sredstvo primarno, zamislite da treba da se drndate po manjem gradu i stajete na 20-30 mesta, voznja to tih mesta traje da kazemo 5 min, po vrucini lepo bi se usrecili sa fulface-om vezi-skini-vezi-skini-.. imam dobru ful face kacigu i nosim je stalno, cak mi i smeta ova kineska jer mnogo duva.. nisam nosio kao ova sa slike vec slem za 180'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ma jok, vec imam normalnu kacigu, ovu sam kupio kad odem na jezero/grad.. da je ostavim kod motora i da me boli tuki da li ce neko da je digne,

 

samo sam bio ubedjen da po zakonu kaciga mora biti na glavi vezana, tj samo da to pise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Trebao si motor da vozis u rikverc, nikad te ne bi provalili :D

 

Dovoljan ti je 500ti deo jedne od tih 20 petominutnih voznji da ti nesto okrene tu kacigu za bar 90 stepeni i bice ti mnogo zao zbog toga :) Uci na pametniji, a ne na gluplji nacin. Platio si svoju lenjost/nemar 5000 din, udaraj nogama u dupe sto te nije kostalo vise od novca, i probaj da batalis tu noshu jer dobro ti doneti nece a i od kazne te nije spasila iako je - cini mi se - to njena jedina namena ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

inace, i da mi napisu kaznu sa 100 sevdoka i 20 zapisnika, ja bi opet otisao kod sudije, cisto da probam :D 2 od 3 puta do sad nisam platio nista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

posto motor koristim kao prevozno sredstvo primarno, zamislite da treba da se drndate po manjem gradu i stajete na 20-30 mesta, voznja to tih mesta traje da kazemo 5 min, po vrucini lepo bi se usrecili sa fulface-om vezi-skini-vezi-skini-.. imam dobru ful face kacigu i nosim je stalno, cak mi i smeta ova kineska jer mnogo duva.. nisam nosio kao ova sa slike vec slem za 180'

Nisi jedini koji koristis motor kao primarno sredstvo.Ali neki red treba da se zna,pre svega tvoja sigurnost!!!!!

Ako radis to sto mislim da radis nemoj ni da je skidas,uruci sta imas i vozi dalje.

Dakle prijatelju cuvaj svoju glavu i ne trazi izgovore, sranje se desi jednom a posle je kasno. :zdravo:

Veliki sam protivnik voznji bez kacige i tih "Nosa" na glavi.Treba vidieti udes i kako izgleda nesrecan covek koji nije imao

ili je imao nosu na glavi.Mislim da to treba svi da vide jednom u zivotu i da shvate da propisna kaciga zivot cuva.

Nemoj misliti da ti ja nesto popujem, svako je odgovoran za sebe i svoje postupke.Zar nije glupo napravis sranje i onda dodjes ovde na forum i pitas ljude ej sta i kako dali da platim ili ne?Naravno ti si to platio i nadam se da si naucio lekciju.Znas da si kriv plati i klati sto kaze nas narod :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja