Jump to content

Moto Zajednica

a sada spektakl :) Sta to grmi po Chikagu??

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Znate da mi je mali bata kupio jedan motor, koji jos samo Obelixu moze da se svidi...

E pa, odem ja i taj Illinois...napravim mu sacekusu na parkingu....prvo sam ga cuo, a posle pola sata sam ga i video...

 

NeYKO_dsc04696kc0.jpg

 

A lepo mu stoji...steta da ga zapalim

 

E0DDs_dsc04697gm7.jpg

 

A onda sam sacekao da padne mrak i da se saobracaj malo razredi jer sam cuo da za 200 konja treba malo prostora ipak...

 

xgv4R_dsc04765pp4.jpg

 

WEYRL_dsc04764ic0.jpg

 

Dosta sam pozirao, ostavim mu audi pa nek je jebe a ja da vidim sta to kupuju mala deca po Amerikama

 

EQ9EJ_dsc04763th9.jpg

 

Majko bozja, kako ono ide  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Imao sam utisak da su mi sve vreme oba tocka u vazduhu....jebem ti oca i sve zivo....god damn...kad su i dali ovo u prodaju i kad ga je ovaj kreten kupio!! Mislim da u leru probijam sve zakone u drzavi Illinois!!

 

Sve to iz dva ovakva

 

stzv5_dsc04766xl4.jpg

 

Ovde svaka shusha kupuje 2bros. E dodje mi da vratim moje, nego obecao sam Yomanu i Bojanu neku svirku, pa mi malo bez veze...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Jel se to neko opet "Ф" - ira  ;D

 

 

Definitivno slika br. 3 ponovo pokusaj poziranja u ф  ;D ;D Jel to u USA zabranjena voznja sa tangicama do pola ledja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Znam da zx 6r u americi ima manju snagu(blokirani su na elektronici), jel to slučaj i sa ovim??

Ja za ovo nisam znao, u USA npostoji ogranicenje snage, jedino malo Kalifornije zajebava sa svojim standardima o zagadjenju pa su motori za kaliforniju malo slabiji od ostalih.

 

Bio sam u krivu moram priznati evo citat:

 

"(As with the previous gen ZX-6R, ECU tuning on U.S. and Canadian models has strangled the top-end power by closing the exhaust powervalve at high revs to meet noise regulations. The European model makes a claimed 123.3 ponies, a healthy boost of almost 7, plus it allows the engine to pull stronger up top, making its peak power 1500 rpm higher. This might be sad, but only if we didn't know how to trick the ECU to default to the Euro spec settings with a free 5-minute mod you can read about here.)"

 

A evo ga i citav clanak:

http://www.biketestusa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=4090

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Ja za ovo nisam znao, u USA npostoji ogranicenje snage, jedino malo Kalifornije zajebava sa svojim standardima o zagadjenju pa su motori za kaliforniju malo slabiji od ostalih.

 

Bio sam u krivu moram priznati evo citat:

 

"(As with the previous gen ZX-6R, ECU tuning on U.S. and Canadian models has strangled the top-end power by closing the exhaust powervalve at high revs to meet noise regulations. The European model makes a claimed 123.3 ponies, a healthy boost of almost 7, plus it allows the engine to pull stronger up top, making its peak power 1500 rpm higher. This might be sad, but only if we didn't know how to trick the ECU to default to the Euro spec settings with a free 5-minute mod you can read about here.)"

 

A evo ga i citav clanak:

http://www.biketestusa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=4090

 

Čitajući ovaj članak, vidim da su im specifikacije drukčije od europskih! Njima max snagu razvija na 12 500 okretaja, dok u europi ja max snaga na 14500 okretaja!

Čitam strane forume(kawi forums, zx forum) i našli su caku kako zeznut ecu da ima iste specifikacije kao i kod nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja za ovo nisam znao, u USA npostoji ogranicenje snage, jedino malo Kalifornije zajebava sa svojim standardima o zagadjenju pa su motori za kaliforniju malo slabiji od ostalih.

 

Bio sam u krivu moram priznati evo citat:

 

"(As with the previous gen ZX-6R, ECU tuning on U.S. and Canadian models has strangled the top-end power by closing the exhaust powervalve at high revs to meet noise regulations. The European model makes a claimed 123.3 ponies, a healthy boost of almost 7, plus it allows the engine to pull stronger up top, making its peak power 1500 rpm higher. This might be sad, but only if we didn't know how to trick the ECU to default to the Euro spec settings with a free 5-minute mod you can read about here.)"

 

A evo ga i citav clanak:

http://www.biketestusa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=4090

 

Čitajući ovaj članak, vidim da su im specifikacije drukčije od europskih! Njima max snagu razvija na 12 500 okretaja, dok u europi ja max snaga na 14500 okretaja!

Čitam strane forume(kawi forums, zx forum) i našli su caku kako zeznut ecu da ima iste specifikacije kao i kod nas!

 

Imas to i u ovom clanku sto sam postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja