Jump to content

Moto Zajednica

Izlet na staru planinu( Arbinje)

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Prosle subote kolega Darko(Desert Fox) i ja isli na mali izlet do staroplaninskih sela i dalje kroz predivnu prirodu i nove asfaltirane puteve. Put nije dugacak ali je prepun krivina, uspona i nizbrdica pa treba dosta vremena za savladati 50 km. Iz Pirota krenuli oko podneva, napunili Afriku i put pod tockove. Put krece prema najblizem skijalistu koje je 15km od grada.

post-6973-0-07435700-1337032979_thumb.jpgpost-6973-0-68643100-1337033014_thumb.jpg

Bili zedni od uspona.

post-6973-0-16373800-1337033068_thumb.jpgpost-6973-0-16882700-1337033233_thumb.jpg

Dalje se nizu sela Rsovci, Visocka Rzana pa onda levo prema Brlogu i Dojkincima. Na kraju sela nalazi se vojna karaula koju sada koriste planinarska drustva kao bazu kada krenu u setnje. Posle karaule mozete da sretnete ponekog lokalnog seljaka i ove sto vuku drva za ogrev.

post-6973-0-27022700-1337033346_thumb.jpg

Na svu srecu poplave su pre par godina odnele mostove i puteve pa se kamionima tesko probijaju. To je bilo dovoljno da priroda uzme stvari u svoje ruke pa nema djubreta, kesa i flasa. Iz svakog potoka mozete da pijete vodu.

post-6973-0-46764000-1337033259_thumb.jpgpost-6973-0-56210800-1337033299_thumb.jpg

Nismo imali puno vremena za slikanje ali evo nekoliko fotografija i filmcica sa telefona.

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Nisam stigao juce da dodam jos video fajlova da vam sto bolje prikazem put i okolinu. Savetujem svakome ko je u mogucnosti da poseti ove predele. Nije lose da ponesete sa sobom neki rostilj jer je nazalost pre par nedelja do temelja izgoreo restoran na Vrelu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Hvala Acame na ovim prelepim snimcima prirode.I ne treba puno reči da se ovako nešto opiše.Pozdrav i želim ti još ovakvih putopisa gde slike govore sve. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

čuo sam neke priče kako je arbinje najlepši deo stare planine i planiram da ga posetim ove godine. jel ima tamo neki smeštaj/objekti ili je samo netaknuta priroda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Lepo , lepa i voznjica bila koliko vidim. 0takoje.gif Bitno je da ste pobegli od zena i briga.1lol.gif Nadam se da cu imati priliku da posetim ove divne predele ove godine i da se vidim sa vama. Pozdrav za acama i Desert Fox-a. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Vidim da je bilo ''pijenje'', ali ne i ''jedenje' u ovakvoj predivnoj prirodi. :takoje: Bar ste mogli da zamešate belmuž - da se udari i taj, hedonistički - gurmanski, pečat na lepu turu. :ooo: Važno je da ste vi uživali! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prelepa priroda 0takoje.gif

Da li je put od Arbinja prema Toplom Dolu prohodan za motore? Zimus sam citao da je vecina mostica porusena a i ti sad spominjes isto... Planirao sam jednu turu po tim krajevima pa bi bilo lepo imati sveze informacije sa terena :) U prilogu je jedan deo/dan predvidjene ture, sklapano prema putopisima koje sam nalazio na netu i snimcima sa Google Earth-a.

Pirot-Brlog-Topli Do.kmz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Vidim da je bilo ''pijenje'', ali ne i ''jedenje' u ovakvoj predivnoj prirodi. :takoje: Bar ste mogli da zamešate belmuž - da se udari i taj, hedonistički - gurmanski, pečat na lepu turu. :ooo: Važno je da ste vi uživali! :moto3:

 

Ti mora da vuces korene iz nasih krajeva....:aha: Pijenje,jedenje, belmuž.... :stabre:

Inace belmuž je specijalitet ovih krajeva a za one koji ne znaju to je rastopljeni mladi sir u kukuruznom brasnu pa se to lepo zamesa slicno kacamaku. To je specijalitet u hotelu na Staroj planini pa ako neko zeli da proba,nece se pokajati. :ooo:

 

Inace bio sam suvozac na ovoj turi sa kolegom Acam i mogu reci da je bilo predivno!!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Koliko sam puta bio na Babinom Zubu, pa spavao u tom epsovom hotelu i nikad mi nisu ponudili taj belmuz. Rade tamo najmrsaviji konobar i najdeblji kuvari koje sam u zivotu upoznao. Cak smo peske isli na Midzor oko 6km skoro 3sata ali sve uzbrdo. Gore je granica sa Bulgarijom i ima malo jezerce gde se napajaju poludivlji konji. Da sam enduras koje bi to zadovoljstvo bilo piciti do vtha i nazad.Drago mi je da ste ovo podelili sa nama, a uskoro eto i mene do Balte Berilovac i Midzora.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Gliga nazalost neces moci motorom od Brloga do Toplog dola. Jedino da ga nosis na ledjima ;) . Imas u ovim klipovima delove puta od Dojkinaca prema toplom dolu. Nazalost po nas pre par godina bila je velika poplava gore pa nedostaje par mostica i bogami jedno 200m puta. Gde je bio put sad su ogromne stencuge koje samo pesaka mozes da predjes. Ja bio gore sa drustvom prosle jeseni pa znam kako je. Medjutim ovaj deo makadama je ko stvoren za uzivanje a ima oko 15 km posle zadnjeg sela. Tu postoje neki putevi koje su probile drvosece ali mislim da su vise kros staze nego za ove teze motore. Mozda cu probati uskoro opet gore da odem pa da vidim.Mozes iz Toplog dola da krenes na istok prema prevoju koji se zove Belege. Tu ljudi i kolima mogu da prodju tako da je za motor fantazija. Pogled je zadivljujuci, nalazi se ispod Midzora i ima vrlo interesantnih stvari za videti. Tu sam za bilo kakvu pomoc pa se javi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Mrgude, deo stare planine koji smo mi posetili ovom prilikom je istocni deo do koga mozes da dodjes samo iz Pirota. Udaljen je 45km od grada i stize se za sat lagane voznje. Smestaj kolko ja znam imas najblize na Planinarskom domu tj. zimskom skijaskom centru koji je na 15km od grada. Cene su mislim vrlo korektne a mogu vam pomoci oko rezervacija i informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Vidim da je bilo ''pijenje'', ali ne i ''jedenje' u ovakvoj predivnoj prirodi. :takoje: Bar ste mogli da zamešate belmuž - da se udari i taj, hedonistički - gurmanski, pečat na lepu turu. :ooo: Važno je da ste vi uživali! :moto3:

 

Ti mora da vuces korene iz nasih krajeva....:aha: Pijenje,jedenje, belmuž.... :stabre:

Inace belmuž je specijalitet ovih krajeva a za one koji ne znaju to je rastopljeni mladi sir u kukuruznom brasnu pa se to lepo zamesa slicno kacamaku. To je specijalitet u hotelu na Staroj planini pa ako neko zeli da proba,nece se pokajati. :ooo:

 

Inace bio sam suvozac na ovoj turi sa kolegom Acam i mogu reci da je bilo predivno!!!! :takoje:

 

Nisam piroćanac ali volim pravu, dobru (narodnu) klopu. Moram da dodam malo pojašnjenje recepta za belmuž: Sirenje mora da je Ovčo, a kukuruzno brašno od belu moruzu (kukuruz), Dodaje se po malo u rastopljen sir i meša, meša... (dovoljno dugo da ti ruka odrveni) a kada počne da se ''odvaja'' od zida kotlića spremno je za jedenje. Sledi::zvizduk: dobra domaća (Lužnička) prepečenica

a onda ladno pivo ili vino (može i špricer) - naravno domaće. Na kraju: Svako jelo muči telo - što ne legne da se slegne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja