Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 vs Kawa KLE 500?

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Da, VX je totalno druga tema, ali sam odusevljen bajkom nakon jucarasnje voznje. Druga namena, druga kategorija, fantactican zvuk, konfor (ima i original Suzukijeve kofere), obilje obrtnog momenta (75 NM/4000) da ne moram pribegavati stalnom saltanju, vuce u vecim brzinama. Sad cu da pokusam da nadjem ovde neka iskustva o tom bajku, ali ih malo ima za sada.

Freewind sam probao, jednostavno se nisam nasao na tom bajku iako, realno, nikakve vece zamjerke mu nisam nasao, ali se nisam osecao dobro na njemu. subjektivan osecaj, znam. ali i po tome se i kupuju motori, zar ne? ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da, VX je totalno druga tema, ali sam odusevljen bajkom nakon jucarasnje voznje. Druga namena, druga kategorija, fantactican zvuk, konfor (ima i original Suzukijeve kofere), obilje obrtnog momenta (75 NM/4000) da ne moram pribegavati stalnom saltanju, vuce u vecim brzinama. Sad cu da pokusam da nadjem ovde neka iskustva o tom bajku, ali ih malo ima za sada.

 

ako te zadovoljava, zasto bi se patio sa traktorima, koji imaju sasvim opravdano postojanje, ali ponekad ta traktoratost zasmeta, ali ako trazis allrounder koji pruza putni komfor a i da moze sici sa puta, VX nema tu sta da trazi

 

Freewind sam probao, jednostavno se nisam nasao na tom bajku iako, realno, nikakve vece zamjerke mu nisam nasao, ali se nisam osecao dobro na njemu. subjektivan osecaj, znam. ali i po tome se i kupuju motori, zar ne? ;).

 

u tom slucaju sve kul

bilo bi mi krivo da ga nisi probao, a da je izbacen napamet, jer meni se na primer skroz dopada kao paket, ali ako si probao i nije ti legao, nema potrebe da bilo sta dalje te ubedjujem, posebno sto je naravno daleko od savrsenog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Da, Freewind je sasvim dobra masina, ni po cemu nisam primetio razliku od pegasa kad je drzanje, voznja i konfor u pitanju, ali, jednostavno, nesto mi je falilo da se osecam ugodno na njemu. Bolje koci od KLE definitivno ;) I ima vise prostora, fancy look.

Sada se razmisljam dobrano u vezi sa VX. Nisam ni planirao neko vece silazenje sa asfalta vec, znajuci nase puteve koji su kao off road, smatram da KLE/Pegaso mogu da odgove zahtevu za fun vikend ture po okolini do 200km. No, nakon VX, sad se razmisljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

definitivno bilo koji enduro rupe na nasim putevima, kojih nije malo, zbog mekse trimovanog vesanja daleko manje kaznjava putnike

 

nakedi su ipak malo rejserskija klasa motocikala (iako enuduroi koje gledas ce te iznenaditi kako dobro se nose sa krivinama, posebno tesnijim), tako da zaista moras da definises tvoje potrebe jer pocinjes da se razvodnjavas i da ponovo naginjes na R stranu :)

 

inace meni se licno VX ne dopada, mislim da ima lepsih nejkeda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Ali ima tako dobar zvuk ;). Nije on jurilica, pretezak je za to (240kg suh!) i radi izmedju 3000-6000 r/pm, max je 8500, sve preko 6000 gubi snagu nasuprot jurilicama ;). Lepa masinica za crusing 80-120 km/h, ubacis u petu i od 40 - 120 vuce :). Ima cak i preload opruge i dump podesavanje zadnje. Vuce kao mazga 220 kg!

Znam sve sto govoris o lezanju u krivinama o tim motorima, zato su i prva opcija. Samo sam naletio na VX, nisam ga ranije vozio i iznenadjem kako ide. Sad, ima nakeda napucanih, ali meni se upravo dopala tajednostavnost i retro design, ni traga plastikama raznim na novim nakedima.

A evo i fotka Aprilie.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Ali ima tako dobar zvuk ;). Nije on jurilica, pretezak je za to (240kg suh!) i radi izmedju 3000-6000 r/pm, max je 8500, sve preko 6000 gubi snagu nasuprot jurilicama ;). Lepa masinica za crusing 80-120 km/h, ubacis u petu i od 40 - 120 vuce :). Ima cak i preload opruge i dump podesavanje zadnje. Vuce kao mazga 220 kg!

Znam sve sto govoris o lezanju u krivinama o tim motorima, zato su i prva opcija. Samo sam naletio na VX, nisam ga ranije vozio i iznenadjem kako ide. Sad, ima nakeda napucanih, ali meni se upravo dopala tajednostavnost i retro design, ni traga plastikama raznim na novim nakedima.

A evo i fotka Aprilie.

post-24222-0-57895200-1337173498_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

a jes probao "trandzu"(transalpa)???

 

Ne, nisam je probao nikada.

 

Mislim da bi trebao da probas! Malo su mu jace cene, ali je pouzdan, vozi se kao bicikla i trosi ko upaljac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

vx je po meni najpodcenjeniji motor na svetu, za smesne pare odlican bajk ko voli V agregat...sve ostalo sto si nabrojao i sto ti nude su igracke i kante u poredjenju sa njim, pravi muski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Evo link sa tradicionalnog okupljanja bikera koji voze VX iz Evrope u Nemackoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R Suzuki GSX 1000 BMW K 1200 LT Suzuki VX 800

Samo da prijavim, nakon danasnje trece i malo duze voznje od nekih 150 km odlucio sam da u garazu stavim Suzukija VX 800 :). Umjesto, kako sam na pocetku trazio, aprilije Pegaso ili KLE. Ne mogah da odolim bajku, sjajan je. ;)

 

Ujedno i da se zahvalim svima koji su ulozili i vrijeme i trud da mi pomognu oko prvobitne dileme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja