Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo vratili se sa puta od nesto preko 2000km pa da prenesem utiske o ovoj elektronici za pumpu goriva.

 

Generalno pumpa radi posao, ali imao sam malo problema... Naime najveci problemi su bili na ozbiljnijim usponima i ukosnicama, gde ponekad treba dodati ostriji gas kako bi se prosla krivina. Na takvim mestima jednostavno motor ne dobija dovoljno goriva da povuce naglo, t.j. pumpa malo pumpa. Svaki put sam morao da saltam jednu nise, od uobicajenog, kako bih dobio obrtaje u kojima ce motor imati dovoljno obrtnog momenta.

 

No kako god, stvar radi, samo je verovatno potrebno neko stelovanje, ili za extremnije slucajeve ili za Varadera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Evo vratili se sa puta od nesto preko 2000km pa da prenesem utiske o ovoj elektronici za pumpu goriva.

 

Generalno pumpa radi posao, ali imao sam malo problema... Naime najveci problemi su bili na ozbiljnijim usponima i ukosnicama, gde ponekad treba dodati ostriji gas kako bi se prosla krivina. Na takvim mestima jednostavno motor ne dobija dovoljno goriva da povuce naglo, t.j. pumpa malo pumpa. Svaki put sam morao da saltam jednu nise, od uobicajenog, kako bih dobio obrtaje u kojima ce motor imati dovoljno obrtnog momenta.

 

No kako god, stvar radi, samo je verovatno potrebno neko stelovanje, ili za extremnije slucajeve ili za Varadera.

Elektronika je prvenstveno konstruisana za afriku, ipak ona manje troši od varadera, pa verovatno zbog toga to kod nje šljaka kako treba.

Moglo bi se malo eksperimentisati sa vremenskim intervalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

vozi li neko odavde varadera u 34. bloku, kod geneksa. Parkiran je tamo kod one nikad zavrsene garaze, na parkingu ispred ulaza. Juce smo ga devojka i ja zagledali. Mnogo lepo motorce 1moto3.gif1moto3.gif

 

Kako ide skupljanje za Varadera ? Jesi bliži za onih 200 eura ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

a kojih si gabarita Joco? :)

 

Bocooooooo, kako nisam video ovaj post nije mi jasno. -Odlicno pitanje, pa ja sam jedan od onih za koje se prica da ne mogu da "drze Varadera" :D :D :D Imam 76 kg, 184 visok. I opovrgao sam "njihovu" teoriju xDDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanje vezano za prednje čeljusti na Varaderu 1999. godište.

 

Kad legano guram motor napred i pritišćem prednju kočnicu, sitno onako seckam, u čeljustima kao da imam luft, odnosno rade i leva i desna (čuje se 'ono klak' i oseti se na volanu).

Prvo sam mislio da je luft u viljušci ili vratu, ali ne baš u čeljusti, a nemam ni jedan drugi varadero da proverim da li je isti slučaj.

Naravno čeljusti su stegnute...

 

Jel se kod još nekog tako ponaša?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

a kojih si gabarita Joco? :)

 

Bocooooooo, kako nisam video ovaj post nije mi jasno. -Odlicno pitanje, pa ja sam jedan od onih za koje se prica da ne mogu da "drze Varadera" :D :D :D Imam 76 kg, 184 visok. I opovrgao sam "njihovu" teoriju xDDDD

 

hahah, onda ja necu imati problema definitivno 1moto3.gif Samo jos 2000 evra mi fali 1staa.gif1neznam.gif

 

Ajde matori jos to sto je ostalo, pa na Varu. -Kog Varadera si planirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

u razmatranju sam ovih dana bas .......da kupim Varadera ali 2000god. ......pojavilo se neka 2 komada.........

 

Iscitavajuci svih 40i kusur strana oprecna su misljenja oko potrosnje........pa samim time imam 3 pitanja za poznavaoce tog modela

 

1. koliko bi trebao po vama da ima potrosnju 0d 100 do 130km/h

 

2.citajuci da je imao model neki opoziv zatezaca spanera u seriji iz 1999g dali je to i problem i u 2000god. posto taj nameravam kupiti

 

3.i jako bitno pitanje......dali greje ispod sedista i u noge (sama masina je u V) posto sam imao lose iskustvo sa toplotom kod VFR-a

 

hvala unapred na odgovorima :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

u razmatranju sam ovih dana bas .......da kupim Varadera ali 2000god. ......pojavilo se neka 2 komada.........

 

Iscitavajuci svih 40i kusur strana oprecna su misljenja oko potrosnje........pa samim time imam 3 pitanja za poznavaoce tog modela

 

1. koliko bi trebao po vama da ima potrosnju 0d 100 do 130km/h

 

2.citajuci da je imao model neki opoziv zatezaca spanera u seriji iz 1999g dali je to i problem i u 2000god. posto taj nameravam kupiti

 

3.i jako bitno pitanje......dali greje ispod sedista i u noge (sama masina je u V) posto sam imao lose iskustvo sa toplotom kod VFR-a

 

hvala unapred na odgovorima :zdravo:

 

 

 

Evo ja imam Varu 2000god

 

 

1. Brzinama 110-130 uglavnom vozim samo autoputem kada idem negde daleko a onda uvek imam moju dragu iza i 3 kofera... Potrosnja se u tom slucaju krece oko 7l/100km, a u slucaju da ima mnogo vetra ide do 7.5l/100km. Inace na nasim putovanjima po GR, RO, EU natovareni, kombinovane voznjei ne previse cepanja po gasu (uglavnom se na otvorenom vozi 90-110 a po krivinama u planinama, ukoliko je moguce 60-80) i potrosnja nam se krece od 5.8-6.3l/100km kada se sracuna prosek celog putovanja od 2000-4000km

 

2. ne znam za to.. ja sam sa mojim presao za nesto vise od dve godine oko 40000km, na satu je 107000km. U dokumentaciji koju sam dobio se ne vidi da je bilo sta radjeno sa masinom. Ja sa motorom nemam nikakvih problema. Samo ulje, filteri i evo sad nedavno zamenjene platine na pumpi za benzin

 

3. ne greje ispod sedista. E u noge malo duva toplog vazduha posto su hladnjaci smesteni tako i prorezi na plastikama su usmereni unazad prema kolenima. Medjutim sto se tice nekih letnjih voznji nisam nikada osetio nista neprijatno niti vruce koliko god da je bilo toplo napolju. Jedino u onim stravicnim guzvama kada se ne moze ni provuci kroz neki saobracaj u velikim gradovima kada su ozbiljni zastoji ili zakrcenja se moze desiti da se oseti da dodaje temperaturu na noge zato sto manje vise ventilator konstantno radi. Sto se tice voznje po hladnom vremenu, ne oseti se da greje noge, ali ima pozitivan uticaj u smislu da topao vazduh koji izlazi prema nogama sprecava hladan vetar da hladi kolena. Generalno, ne treba to da te brine

 

U slucaju da gledas neki primerak proveri:

- da nista ne zvakace i ne lupka u masini

- da su cilindri suvi na zaprivkama

- na donjoj strani motora je normalno da bude masnoce od lanca

- pri voznji zvuk masine treba da se cuje kaz zvizdanje

- pri konstantnoj brzini ne sme da cima

 

Generalno su veoma pouzdane masine i ako je masina zdrava, treba da uz polako doziranje kvacila bude u mogucnosti da krene cak i u trecoj brzini. Ako kupis Varu ne bi bilo lose da pazaris na ebayu ili negde drugde kit platina za benzinsku pumpu (kosta oko 20eur). Platine se cak i pored puta mogu zameniti za pola sata, a inace se platinska dugmad istrose na svakih 40-50000km. Ispod sedista pogledaj da li ima alat... taj alat je sve sto ti je potrebno za ceo motor.

 

Uopstena, ako probas motor i on zvizdi i nista ne lupka i ne vuce u stranu kada pustis korman, trebalo bi da je sve u redu.

 

Ukoliko ti se pri nekoj kombinovanoj voznji potrosnja popne iznad 6.5-7l/100km potrebno je stelovanje karburatora

 

Ja sam motor kupio pre nesto manje od 3 godine. Na motoru je jos uvel set lanca sa kojim sam ga kupio. Odmah sam ugradio podmazivac lanca i dosad ga nisam morao ni dotezati. Zamenjene su kocione plocice, a diskovi su oni koji su bili na motoru. Uradio sam 3-4 zamene ulja i 2 zamene filtera vazduha.Jako je osetljiv na prljav filter vazduha na visinama preko 1600-1700mNV. Montirane su obe nove gume pre oko 20000km i jos mogu da idu jednu sezonu. Ne znam napamet koje su ali ako te bude interesovalo, dojavicu, posto su izgleda pun pogodak za ovaj motor i jako sam zadovoljan sa njima. Motor odlicno poteze i kada smo dvoje full natovareni i ima jako mnogo rezervne snage kada je potrebno obici, proci,... Brutalno dobro koci pogotovo kada se obe istovremeno koriste.

 

Iako mnogi pricaju kako je to tezak motor i nezgrapan za provlacenje kroz saobracaj u gradu, moje iskustvo je da je osecaj kao da je 50kg laksi od afrike i mnogo upravljiviji u gradskoj guzvi.

 

Mane:

Jaaaako ne voli da sidje u prasinu... tucanik i makadam mu ne smetaju mada ce tu suvozac osetiti sve u guzici i ledjima, ali prasinu, zemlju i slicne mekane podloge ne voli

Kada ti padne gledaj da ga dignes dok si jos pun adrenalina, posto ces se pomuciti kada se smiris. Dizao sam ga ja sa svojih 175cm i 77kg ali nije lagan za podizanje

 

Eto pa ako te nesto interesuje, pitaj

 

PS - nemam nameru da ga menjam narednih nekoliko godina a jedini za koga bih menjao je GS 1150 ADV i to samo zbog zbica u tockovima i boljim mogucnostima van asfalta. Vara je mazga koja ne oseti kada se cak i divljacki natovari za neko veliko putovanje sve dok si na kakvom-takvom putu

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

mali dodatak.

 

Bilo bi dobro da motor ima veliki vizir ili ako nema da dokupis neki dodatak. Sa originalnim vizirom ce vetar da ti udara u kacigu a to zna da bude poprilicno bucno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Zahvaljujem na ovako iscrpnim podacima koji su mi odagnali neke sumnje u sam model sto ce reci da zahvaljujuci na internetu svemu dosada iscitanom o tom modelu a i tvom pojasnjenju koje je ipak bilo PRESUDNO (ne zelim nesto da me kolje u putu i smara )odlucio sam se za kupovinu tog modela :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Friški podaci o potrošnji (g. '06) na relaciji Ljubljana - Siofok (Balaton), brzine između 80-110, delimično opterećen, ........... 5,0 l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Zahvaljujem na ovako iscrpnim podacima koji su mi odagnali neke sumnje u sam model sto ce reci da zahvaljujuci na internetu svemu dosada iscitanom o tom modelu a i tvom pojasnjenju koje je ipak bilo PRESUDNO (ne zelim nesto da me kolje u putu i smara )odlucio sam se za kupovinu tog modela :zdravo:

 

ajde sa srecom i do godine, da se ide na neku zajednicku turu Varaderisti! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Treba mi pomoc hitno . Zahvaljujuci Mimiju Vinci juce mi je stigao vizir za Varadero .

Jeli ga ko mijenjao i kako se to radi ... Pisem vam iz garaze, pa je savjet pozeljan sto prije . 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Ја сам у суботу направио 400км,и ову ћу зиму да га возим кад год могу.Нема код нас снијега па може,само добро се обучеш и пичи....1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja