Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ја сам у суботу направио 400км,

 

Pa ti si celu Crnu Goru obišao !

 

Šala mala :moto3:

 

Lako je vama dole sa juga, zimi nemate zime a leti šišate ovce :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Не возим се ја кроз Црну Гору,полиција нам је на сваки корак,него пређем код комшија.У суботу сам преко Дубровника на Метковиће,Мостар,Невесиње,Гацко ,Требиње и назад.Мало да се убије дан,и да се обиђу другари...А за шишање оваца,ту ниси у праву ,макару што се мене тиче...поздрав1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

E ovako stoje stvari , doslo vreme da se menja strom . Pa posto su Gsovi preskupi i sa nenormalnim kilometrazama , resio sam da pazarim varadera . Nasao sam u inostranstvu jednog 2011.god i 15000km, cena je ok , samo me interesuje jedna stvar. Na njemu je ugradjen neki "kit za spustanje zadnjeg vesanja" pa me interesuje dali to vi kao iskusni varaderasi znate sta je to i dali ce to meni da smeta posto sam ja visok 186cm. I dali je to dobar izbor po vama ? Hvala unapred .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja koliko znam to je samo par plocica, vlasnik bi trebao da ima i original, pa ako ti ne odgovara ti vratis na original podesavanje. To je u sustini i napravljeno za nize vozace, ti si na gornjoj granici nizih, ili ako ti se vise svidja na donjoj granici visih 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

E ovako stoje stvari , doslo vreme da se menja strom . Pa posto su Gsovi preskupi i sa nenormalnim kilometrazama , resio sam da pazarim varadera . Nasao sam u inostranstvu jednog 2011.god i 15000km, cena je ok , samo me interesuje jedna stvar. Na njemu je ugradjen neki "kit za spustanje zadnjeg vesanja" pa me interesuje dali to vi kao iskusni varaderasi znate sta je to i dali ce to meni da smeta posto sam ja visok 186cm. I dali je to dobar izbor po vama ? Hvala unapred .

 

Za snižavanje motora ugrađuje se ovo: http://www.ebay.com/...m-/360448585830

 

Tebi bi sigurno više prijala originalna visina, ali 2-3 cm zanemariva su. Svejedno pitaj, dali čuva originalne delove. Jedino točak za zatezanje federa podesi na najtvrđe. Time motor neće toliko sesti, a i stabilniji je u krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Eto vidis ljudi spustaju, a ja ga ne mogu dovoljno podici :D

186 je taman za varadera tako da ti taj "kit" za spustanje ne treba.

Uzimaj i ne brini originalni ili kit originalnih dimenzija moze da se nabavi za male pare.

 

Imam problem sa zadnjim amortizerom. Vrteo sam ga na stranu za zatezanje i kao da ne mogu do kraja da dodjem.

Da li je produvao mehanizam ili sta je u pitanju nemam pojma. Okrenuo sam jedno 30 krugova sigurno.

Krajem januara cu ici u austriju da mi ugrade hyperpro opruge pa ce valjda ljudi moci da urade i servis

zadnjeg amortizera. Stvarno su mu boljka prednje opruge i zadnji amortizer. Isto tako je bilo i na prvom modelu.

 

Jel neko od vlasnika varadera za neku zimsku akciju izrade opreme ?

Sto se mene tice meni treba novi centralni stender. Ako bi jos ljudi radilo stender kad seba krene sa izradom, moze covek da napravi vise komada odjednom. Isto vazi i za zadnje nosace kofera i crash bar koje imam ali mogu dati za meru. Eventualno bi napravio novi gps mount koji se kaci na srafove vizira. Imam SD02 model pa ko je zainteresovan neka pise ovde da svi vide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Eto vidis ljudi spustaju, a ja ga ne mogu dovoljno podici :D

186 je taman za varadera tako da ti taj "kit" za spustanje ne treba.

Uzimaj i ne brini originalni ili kit originalnih dimenzija moze da se nabavi za male pare.

 

Imam problem sa zadnjim amortizerom. Vrteo sam ga na stranu za zatezanje i kao da ne mogu do kraja da dodjem.

Da li je produvao mehanizam ili sta je u pitanju nemam pojma. Okrenuo sam jedno 30 krugova sigurno.

Krajem januara cu ici u austriju da mi ugrade hyperpro opruge pa ce valjda ljudi moci da urade i servis

zadnjeg amortizera. Stvarno su mu boljka prednje opruge i zadnji amortizer. Isto tako je bilo i na prvom modelu.

 

Jel neko od vlasnika varadera za neku zimsku akciju izrade opreme ?

Sto se mene tice meni treba novi centralni stender. Ako bi jos ljudi radilo stender kad seba krene sa izradom, moze covek da napravi vise komada odjednom. Isto vazi i za zadnje nosace kofera i crash bar koje imam ali mogu dati za meru. Eventualno bi napravio novi gps mount koji se kaci na srafove vizira. Imam SD02 model pa ko je zainteresovan neka pise ovde da svi vide.

 

 

 

 

 

 

Ваљо би и мени централни штендер...колико би коштао..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Imam centralni stedner, crash bar i zadnje nosace kofera, pa ako vam zatreba za uzimanje mera stojim vam na raspolaganju.

 

pozdrav

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ovo nije nista neverovatno za ovaj agregat ako se lepo odrzava.

Secam se da je tamo 2007. godine bio grk na varadero forumu sa 350 hiljada.

Ne znam kako imaju vremena toliko da voze ali svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750 C2

Pozdrav Varaderisti !

Krenuo sam u skupljanje podataka zbog kupovine neke makine, nekako mi Vara zapala za oko a i vi je ovde ishvaliste ko niko. Isčitah u jednom dahu sve 18 strane i rekoh to je to. Sviđaju mi se komentari ljudi koji poseduju.

ALI, uvek ima ono ali koje sreću kvari. Piše da ne trpi off road, tu me malo uštopovalo. Meni neki put treba i da siđe s puta tj. da se penje na planinu po makadamu i zemljanom putu(lovac sam i imam lovačku kuću na jednoj planini). Da li je ovo BAŠ BAŠ drumska krstarica?

Pomagaj te. Gledam na oglasima Varu sa cenom se uklapam, jesu to Vare sa karburatorom ALI za bolju se nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozdrav Varaderisti !

Krenuo sam u skupljanje podataka zbog kupovine neke makine, nekako mi Vara zapala za oko a i vi je ovde ishvaliste ko niko. Isčitah u jednom dahu sve 18 strane i rekoh to je to. Sviđaju mi se komentari ljudi koji poseduju.

ALI, uvek ima ono ali koje sreću kvari. Piše da ne trpi off road, tu me malo uštopovalo. Meni neki put treba i da siđe s puta tj. da se penje na planinu po makadamu i zemljanom putu(lovac sam i imam lovačku kuću na jednoj planini). Da li je ovo BAŠ BAŠ drumska krstarica?

Pomagaj te. Gledam na oglasima Varu sa cenom se uklapam, jesu to Vare sa karburatorom ALI za bolju se nema.

 

Makadam, zemlja, tvrdi tucanik je OK... ono sto ne voli je rastresita i meka podloga, t.j. prasina, pesak, duboki nenabijeni tucanik i blato.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Moj prijatelj iz slovenije je presao afriku uzduz i popreko sa varaderom.

Ludnica po pescanim dinama i ostala zajebancija. Sve moze samo je pitanje

koliko ti dobro rukujes. TKC i malo znanja i mozes ga popeti na mesec.

Naravno ako si ispod 180 moraces sa spustis motor ili uzmes aftermarket

spusteno sediste. Uzmi u obzir i da je motor tezak za prosecne ljude.

 

Za off-road je koliko i svi ostali motori u ovoj klasi (GS, strom, cappo).

Naravno ne moze da se meri sa KTM-om koji je i dalje car off-road-a.

Ukoliko si hard core treba ti neki dirt bike ili eventualno neki KTM Adv.

 

Sto se tice karburatorske verzije to je odlican motor i ako si zagovornik

sto jednostavnije masine onda je to pravi izbor. FI modeli su prakticno

ista stvar samo sto imaju malo vise elektronike i ABS od 2004. na dalje.

 

Misljenje je, znas i sam, kao dupe. Svako ga ima. Meni ovaj motor stvarno

odgovara i gabaritno i kako se vozi i kako zvuci. Jednostavno obozavam zvuk

velikog V2 pogotovo sa nekim boljim auspusima. Nije komplikovan za odrzavanje

ali nije bas preterano jeftin. Bilo bi super da ima merac kolicine goriva,

a ne samo lampicu za rezervu mada sam se odavno navikao da resetujem ODO

metar i da znam koliko mi je goriva ostalo. Imao sam prvi model i sad imam

drugi i ako se smislim da menjam moracu da razmislim za sta.

 

Srecno sa kupovinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750 C2

Visina koja me krasi je oko 176 cm(kad sam imao 18 godina bio sam visok 2m1zvizduk.gif), težina varira do 85 ako sam u stanju hibernacije. Generalono zaljubih se u Varu, ali moraću da još izvagam potreba i ljubav. Ne kažem da mi je potreban svakodnovno na off road ali povremeno. Ne bih mogao da se uzdržim a da ga ne poteram do lovačke kuće a to je nekih 10 km makadama i visinska razlika od nekih 500m nadmorske visine to sam 100000% siguran. Prvenstveno mi je za drum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Vidi ovako... ja sam visok 175 i imam 77kg. Vozim ovaj motor sad vec cetvrtu godinu. u 95% sa mojom dragom na zadnjem sedistu, sa tri puna kofera... Jos se nije desilo da nismo prosli negde gde smo naumili, a isli smo svuda. Niko noje rekao da ne moze da se prodje a off-u, ja sam samo rekao da ne voli bas jako rastresitu podlogu, tipa dublji pesak, zemlju i slicno. To ne znaci da ne moze... malo jace ce da zanese zadnji kraj i zbog gabarita motora i malo vece tezine ce ti to biti veoma neprijatno dok se ne naviknes na motor.

 

No daleko od toga da ne moze da prodje. E sad ja se ne bih usudio ici u pustinju i svaka cast onom kolegi koji jeste.

 

Tezina ne treba da te uplasi... iako je tezi od, recimo, afrike, u voznji, barem meni deluje lakse i ja mnogo lakse vozim varu u svim rezimima.

 

Sto se tice troskova... ja se ne bih slozio da je skuplje od bilo kog drugog motora. Mali servis (ulje, filter ulja,...) na 10.000km Filter vazduha na 20.000. Ja sam moj motor pazario sa lancem i lancanicima koji su jos uvek na motoru, ali sam odmah ugradio scottoiler i jos nisam morao da dotezem lanac. Ili mogu da racunam da sam ga jednom malo dotegao kada sam menjao zadnju gumu. Dosad sam presao oko 45000km i lanac i lancanici ce mi biti dobri jos sigurno 10000km t.j ovu nadolazecu sezonu.

 

Osim ovih osnovnih servisa, jedino sto sam morao da radim na motoru je zamena platina na pumpi za benzin a platine su kostale 22eur, i crkavaju na oko 50.000km ako je verovati vlasnicima sirom sveta. Nista drugo od servisnih troskova nisam imao dosad.

 

A sto se tice teranja 10km makadama do lovacke kuce... terao sam ja mog na mnogo vise ozbiljnog makadama sa sve suvozacem i koferima... O tome ne brini...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Prijatelje ne treba ti da gubis nadu. Moj post je samo bio moje misljenje.

Da ne mislim da je najbolji za ono za cega meni treba ne bi ga imao ponovo.

 

Najbolje bi ti bilo da nadjes nekog kolegu blizu tebe i da sednes na motor.

Quasaar provereno znam da jedva dohvati zemlju prstima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Auu i meni se Vara pocela nevidjeno svidjati.Gledao sam neko vreme kruzere ali u zadnje vreme samo Varu,naravno procitao ovu temu od 1 do 18.Ima ona 2003 plava sto se prodaje za 4200 izgleda mi super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja