Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Prethodni post je moj. Iz nekog razloga me ulogovao sa tim 01 posle nicka :/

Dakle, aktuelna molba :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Hm, cudno odradio sam servis viljuski sredinom prosle godine jer je jedan semering propisao i danas nesto radio u garazi i primetim da je izgleda opet isti semering propisao. Da li je moguce da posle tako kratkog vremena opet propisa? Mozda je neki drugi problem u pitanju a na ovaj nacin se manifestuje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kako se pravilno podešava tvrdoća zadnjeg amortizera na Varaderu. Koliko sam shvatio iz uputstva zavrne se do kraja (u pravcu kazaljke na satu) onda se otpušta 4 klika i to je neka srednja/standardna tvrdoća.

 

E sad, ono što ne znam je prvo da li "lupam" ili je ovo gore tačno i drugo, da li motor treba da bude na čopavoj, na srednjem nogaru ili uspravljen ili nešto treće ili je svejedno?

 

Koja tvrdoća je po vama idealna za dvoje i prtljag (tri puna kofera i tank torba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 896 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Od 2009. razmisljam o kupovini Varadera, ali prosto do sada nije bio pravi trenutak. Kupovina ovog modela me privlaci zbog realizacije puntnih planova. Razmisljam o putovanju u paru na duze distance. Uvek mi se cinio kao idealan motocikl za tu namenu a onda se desilo da sam kontaktirao jednog poznanika koji prodaje svog, u pitanju je primerak iz 2011, i on me oladi nacisto. Prevodicu ovo njegovo objasnjenje pa ne zamerite ako negde ispadne rogobatno:

 

To je jedan motocikl sa fantasticnim i agilnim motorom. Stabilan je i ima odlicne kocnice.

 

Ukoliko volis putovanja magistralnim putevima uz cesta zaustavljanja, uzivanja u pejzazu i slikanja to je pravi baj za tebe. Takodje i suvozac ima dosta prostora i sa tri kofera, koja su vec montirana, mozes da putuje gde zelis.

 

Ukoliko pod dugim putovanjima podrazumevas putovanja kada bi dnevno prelazio deonice od po 1000 km ili vise, uz retka i kratkotrajna zadrzavanja, krecuci se prosecnom putnom brzinom od 140/160 km/h dosegnuces limite ovog motocikla koji ce se ogledati u:

- zadnji amortizer postaje krut

- sediste tvrdo

- slaba zastita od vetra preko 120 km/h

- buka motora koja postaje neprijatna

- vrtlozi vetra u podrucju kaciga

 

Ovo su njegova iskustva nakon godinu dana i 35000 km provedenih na ovom modelu.

 

Ukoliko 1 - 2 godisnje nije moguce otisnuti se i na duzi put gde bi deonice bile od po 1000 km mislim da ovo nije pravi bajk za mene. Kakva su vasa iskustva? Sta kazete za njegovo iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Znas onu narodnu, "rdjavome kurcu i dlake smetaju" :)  ;)

 

Kazi drugaru nek provoza malo neki manji motor i sa manjim vizirom pa ce mu biti jasno da je Varadero odlican ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Znas onu narodnu, "rdjavome kurcu i dlake smetaju" :)   ;)

 

Kazi drugaru nek provoza malo neki manji motor i sa manjim vizirom pa ce mu biti jasno da je Varadero odlican ;)

Upravo tako,ja mislim da je Varadero dobar na duzim deonicama,taj motocikl je bas i pravljen za takve voznje,e sad preko 1000km dnevno,ne znam cemu potreba za to,osim ako te neko juri...pa i u najudobnijoj fotelji da sedis ceo dan uvece ce vec poceti nesto da te zulja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Jel to drugar prica o obilasku zemaljske kugle za  15 dana pa nije bas zadovoljan Varaderom?Ja sam napravio dosta km sa njim i te zamerke uopste ne stoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prošle godine je izbor pao na tdm 2004 ili Vara.. prevagnulo je ubrizgavanje.. i tu sam se zajebao..prodah ga nekako i

 

Postah vlasnik baš dobrog primerka.. kao da je star 2 god a ne 16 :) kilometraža od 37K ne deluje tako nemoguće.. čim sam seo znao sam da je to to..a kada sam provozao kez oko glave :)

 

Pitanje za vas.. kreš bar prednji obavezno..a možda i zadnji..  Seba verujem da to može dobro da uradi..još neki predlog, sugestija?

možda neko prodaje?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Prošle godine je izbor pao na tdm 2004 ili Vara.. prevagnulo je ubrizgavanje.. i tu sam se zajebao..prodah ga nekako i

 

Postah vlasnik baš dobrog primerka.. kao da je star 2 god a ne 16 :) kilometraža od 37K ne deluje tako nemoguće.. čim sam seo znao sam da je to to..a kada sam provozao kez oko glave :)

 

Pitanje za vas.. kreš bar prednji obavezno..a možda i zadnji..  Seba verujem da to može dobro da uradi..još neki predlog, sugestija?

možda neko prodaje?

 

Hvala unapred

 

Gledao sam za  Varadero 2004 u Louis i imaš za 150 i 250 eura. Prvi jeftiniji model meni izgleda baš ružno, nekako "siromašno". Možda radi radnju, ali je gadan. Zaboravio sam ko je proizvođač.

 

Inače meni je Seba radio za TDM, Varadera sam kupio sa već ugrađenim i po meni je Seba kralj za ove stvari.

 

Nego kolege ima li ko odgovor na moje pitanje u vezi zadnjeg amortizera i pravilnog podešavanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Seba mi je pravio više puta..i mojim prijateljima.. tako da će i ovog puta biti tako..samo da vidimo kako..

 

Hvala Šumadinac..Jos samo tehnikalije da zavrsim..

Evo bar nesto

post-5904-0-32653500-1458562829.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 896 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Znas onu narodnu, "rdjavome kurcu i dlake smetaju" :)   ;)

 

Kazi drugaru nek provoza malo neki manji motor i sa manjim vizirom pa ce mu biti jasno da je Varadero odlican ;)

 

 

 

Znas onu narodnu, "rdjavome kurcu i dlake smetaju" :)   ;)

 

Kazi drugaru nek provoza malo neki manji motor i sa manjim vizirom pa ce mu biti jasno da je Varadero odlican ;)

Upravo tako,ja mislim da je Varadero dobar na duzim deonicama,taj motocikl je bas i pravljen za takve voznje,e sad preko 1000km dnevno,ne znam cemu potreba za to,osim ako te neko juri...pa i u najudobnijoj fotelji da sedis ceo dan uvece ce vec poceti nesto da te zulja :)

 

 

 

Jel to drugar prica o obilasku zemaljske kugle za  15 dana pa nije bas zadovoljan Varaderom?Ja sam napravio dosta km sa njim i te zamerke uopste ne stoje.

 

Blagodarim na odgovorima :takoje:

 

Prosecna putna brzina 140 - 160 ? Ili nisi dobro preveo ili taj prijatelj nema pojma ili se ti malo zezas ?

 

Dobro je prevedeno, ja se ne zezam, a za poznanika nisam siguran pa proveravam sa vama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 896 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Prošle godine je izbor pao na tdm 2004 ili Vara.. prevagnulo je ubrizgavanje.. i tu sam se zajebao..prodah ga nekako i

 

Postah vlasnik baš dobrog primerka.. kao da je star 2 god a ne 16 :) kilometraža od 37K ne deluje tako nemoguće.. čim sam seo znao sam da je to to..a kada sam provozao kez oko glave :)

 

Neka je sa srecom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Lep..koje godiste i kolko para si dao...Kappa KN-25 orig za Varu... Moto Land  bio 13350(2013) din sad 11700 zadnji 10800 din nosaci bocnih..do kraja Marta na popustu

post-10121-0-55345800-1458565142.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hvala.. nađoh isto na KP

2000 god.. izaći će na moje ime oko 3500 registrovan..

 

Ali uživo izgleda kao ispod čekića..komande dugmići..sve je kao novo.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Drugari jel zna neko koji je alat potreban za stelovanje ventila? Da li mi trebaju one plocice sto se umecu ili se radi sa onim obicnim alatom za zazor? Nadam se da neko konta o cemu pricam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da, puna garaža odličnih sokoćala.. ma mogu samo da šetam od honde do yamahe..i da se vratim na hondu :jee:

 

Propeler nije za mene..još se osećam mladim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Drugari jel zna neko koji je alat potreban za stelovanje ventila? Da li mi trebaju one plocice sto se umecu ili se radi sa onim obicnim alatom za zazor? Nadam se da neko konta o cemu pricam :)

Potreban ti je "špjun" tj merni listići još štošta od ključeva da bi prišao bregastim i ventili se šteluju na pločice prečnika 9,48mm  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja