Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Taj vizir imam i ja na Vari... super stvar

 

Izvinjavam se... ja imam dodatak za vizir kao sto ima BMW u pozadini... taj dodatak radi super meni na Vari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Joco, tvoje slike su ovde uvek u ogromnoj rezoluciji. Kad god hoću da pogledam tvoje slike, odustanem posle prvog klika jer kad je otvorim, vidim samo nebo i granje koliko je velika. Da bi je pogledao u full screenu, moram svaku sliku prvo da snimim na hard disk pa tek onda da je otvorim a to je malo zamorno.

 

Ne znam da li i drugima to smeta ali ja izgubim volju da pogledam takve slike :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Joco, tvoje slike su ovde uvek u ogromnoj rezoluciji. Kad god hoću da pogledam tvoje slike, odustanem posle prvog klika jer kad je otvorim, vidim samo nebo i granje koliko je velika. Da bi je pogledao u full screenu, moram svaku sliku prvo da snimim na hard disk pa tek onda da je otvorim a to je malo zamorno.

 

Ne znam da li i drugima to smeta ali ja izgubim volju da pogledam takve slike :neznam:

 

Slazem se u potpunosti sa tobom!!! -umesto da preko nekog sajta samo bacim URL ovde u post, ja idem na ovu varijantu ponudjenu ovde gde se kuca poruka. U pravu si! Jeste zamorno, NECE SE PONOVITI :D :D :D

 

IMG_5125.jpg

 

IMG_5130.jpg

 

1396768_10202864354625043_352274981_o.jpg

 

1921039_10202863909133906_669051501_o.jpg

 

10003549_10202863869492915_2072550792_o.jpg

 

10003751_10202863809531416_294747396_o.jpg

 

IMG_5151.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Taj vizir imam i ja na Vari... super stvar

 

Izvinjavam se... ja imam dodatak za vizir kao sto ima BMW u pozadini... taj dodatak radi super meni na Vari

 

Meni su isto ljudi rekli da ovaj malo manji Touratechov kao na ovom GSu iza radi posao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Taj vizir imam i ja na Vari... super stvar

 

Izvinjavam se... ja imam dodatak za vizir kao sto ima BMW u pozadini... taj dodatak radi super meni na Vari

 

Meni su isto ljudi rekli da ovaj malo manji Touratechov kao na ovom GSu iza radi posao :takoje:

 

S'tim sto moj nije touratech nego neki iz louisa... mislim da je puig

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Zaboravih da pitam! da li ste mozda zainteresovani ljudi, da se okupimo ko moze naravno sada za vikend 05.04. (subota) i da odemo na otvaranje sezone na Adi? Mozda kasnije i provozati se i do Muzlje, dobra moto zurka ce biti kod njih. Meni je zadnji vikend odmora bas ovaj, tako da ono, voleo bih da se skupimo sa ove teme, naravno ko moze, da se ode na neko pice i posle na Adu. Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Na putovanjima je meni prosecna potrosnja bila sa suvozacem i 3 kofera oko 6.5 - 6.8l. To su uglavnom magistralni putevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Karb varijanta?

 

Da karb... 2000god SD1

 

Ako imas veliku potrosnju, 99% da moras stelovati karbove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

nemam jos uvek nikakvu potrosnju jer jos nisam uzeo Varu, ali dvoje ljudi mi se kunu da im vara do 100 km\h na otvorenom putu trosi oko 5l. negde price potvrdjuju to, negde ne. Tvoja recimo ne :D

 

Iskreno na duze varijante gde bih mogao da sracunam potrosnju nisam isao bez 3 kofera i suvozacice. Generalno u toj opciji bi potrosnja trebalo da bude oko 6 ili malo ispod toga. Ne kazem da je nemoguce da bude 5l... Najmanja potrosnja koju sam ja imao na putobanju je bila 5.63l/100km ali su verovatno bili idealni uslovi, idealna brzina, idealno.......

 

Posto sam u svojim putopisima na kraju uvek stavljao ovakve podatke evo prosecnih potrosnja na putovanjima iz poslednjih nekoliko putopisa:

 

6.18

7.16 (jako mnogo autoputa i velike brzine)

6.87

5.79 (sam na motoru u Alpima - nije bas ravan i otvoren put)

6.27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

nemam jos uvek nikakvu potrosnju jer jos nisam uzeo Varu, ali dvoje ljudi mi se kunu da im vara do 100 km\h na otvorenom putu trosi oko 5l. negde price potvrdjuju to, negde ne. Tvoja recimo ne :D

Evo i ja potvrdjujem tu cinjenicu,ja i sin (200 kg)+3 kofera +tankbagster najveci (30lit) prosle godine sa drugarima na Hilandar u pocetku do 100 km izmereno 5.5 litra posle sam sa osmehom na licu dao gas i nisam merio nista :lol: da sam bio sam verovatno bi pala i petica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ne znam koliko pomaze FI na novijim modelima sobzirom da je agregat isti ali 6. brzina sigurno MNOGO znaci.

Meni je na starom modelu uvek falila 6. brzina i redovno sam gurao menjac na gore iako nije moglo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Moze ispod 6l,ali sa kvalitetnim gorivom ,a toga nema kod nas.

Meni je potrosnja sa Grckim gorivom bila ispod 6l,ali nisam prelazio 120kmh na autoputu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne znam koliko pomaze FI na novijim modelima sobzirom da je agregat isti ali 6. brzina sigurno MNOGO znaci.

Meni je na starom modelu uvek falila 6. brzina i redovno sam gurao menjac na gore iako nije moglo dalje :)

 

Prednost novih modela je upravo sesta brzina i zbog toga je potrosnja oko 0.5-0.7 l manja na otvorenom putu. Uticaj FI je minimalan i zanemarljiv sto se potrosnje tice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ispada da karburatorac manje troši nego injection !? :zbunjen:

 

Iskreno, ja sam u mnogim slucajevim video da karburator trosi manje nego injection....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ispada da karburatorac manje troši nego injection !? :zbunjen:

 

Iskreno, ja sam u mnogim slucajevim video da karburator trosi manje nego injection....

 

To samo ovde u Srbiji troši manje, svuda u svetu troši više :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Prednost novih modela je upravo sesta brzina i zbog toga je potrosnja oko 0.5-0.7 l manja na otvorenom putu. Uticaj FI je minimalan i zanemarljiv sto se potrosnje tice

Tacno tako :takoje: Prema tome ljudi ne bezite od kupovine Vare karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Danas sam napravio glupost samo tako. Skinuo sam rezervoar koji sam naravno u sredu napunio da bi mi bilo teze i jos sam ga spustio tako da je stajao nagnut nazad pa je pola goriva iscurilo kroz odusak. Sad mi je garaza ludnica za komane samo jos da pustim neki tuc tuc i da naplacujem ulaz.

LM, instalirao sam punjac koji mi je stigao prosle nedelje. U pitanju je ultimate addons sa odlicnim resenjem za vodoneporopusne konektore. Sad mi je konektor ispod kontrolne table i mogu na njega da punim gps ili bilo sta drugo sto se puni preko usb-a (u prevodu SVEEEEEE). Jedina zamerka je sto su dodaci po 10-15e. Sobzirom da mi treba mini usb za garmina i micro usb za telefon ova igracka ne ispadne jeftina ali je stvarno kvalitetno uradjeno.

Gledam u servisnom manualu znam da rezervoar odole ima drain hose i breather hose i to znam sta je. Nije mi jasno sta mu je air drain hose i koja je razlika od breater hose. Celu pricu oko rezervoara i creva ispod njega su napravili za japance sa decijim sakama posto ja dok zavucem ruku moram pola motora da rasturim i poskidam.

 

E da slike kacim shjutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Narode moj dobri, prodao sam svog Varadera. Neka sluzi novog vlasnika!!! Ja sam vec uzeo drugi motor, nije RT, ali ce svejedno mad_max0204 i Crni Jr. da me ubiju :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja