Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha yzf600 2001 problem nakon kratkog spoja

Recommended Posts

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Danas sam imao ne opisivi maler sa yamahom thundercat i treba mi savet vas električara sa foruma.

Kada sam stao na pumpi da sipam gorivo tablica mi je kliznula dole ispod sedišta i izgleda napravila kratak spoj na akumulatoru. Od tada kad motor spojim na kablove na auto radi sve ok ali kada ga ostavim da radi samo na svom akumulatoru odmah mu ne radi obrtomer, sijalica lera treperi i trokira... pošto sam za struju duduk, merili smo akumulator unimerom i pokazivao je 12,3 pa posle par sekundi 3,2 pa onda opet 12,3 V. napominjem merili smo akumulator izvađen iz motora i probali da ga punimo i punjač je pokazivao da je akumulator pun .:stabre:

E sad pitanje dali je riknuo Akumulator?... Regler??? ...ili možda Yamaha ima neki relej koji štiti regler od crkavanja u takvim (kretenskim) situacijama...

I da znam.... da je Joška najbolji sagovornik na ovu temu ali on je trenutno na Kučajskim planinama i ne dostupan na telefon <_<.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najverovatnije ti je zveknuo akumulator :) Ne znam koliko je trajao direktan kratak spoj ali očigledno ne dugo inače bi sigurno eksplodirao.

 

Pozajmi od nekog dobar accu pa premeri napone punjenja, treba da se na 3000 obrtaja vrte oko 14V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Hvala čika Rajko, tebe sam zaboravio da znaš sve o struji.

E sad jutros sam merio akumulator i pokazuje 10,6V i poolako pada voltaža... amepražu ne umem da izmerim :grr: .

 

Jel to ok?

A za punjenje moram da odem do Vrbasa do motora :grr: sa instrumentom i nekim ko zna to sigurno dobro da odradi pa da vidim šta je sa reglerom...

 

E sad jedno pitanje dali neko zna gde se nalazi regler na Yamahi yzf600r Thundercat 2001 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja