Jump to content

Moto Zajednica

Upomoc! Karter, Dihtung, Sraf...

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

Imam 2 pitanja, pa cu ih staviti u jednu temu, ako se administratori slazu sa tim :)

pre dva dana podjem ja da promenim ulje u motoru...pokusam da odvrnem sraf za ispustanje ulja, on se vrti u prazno, nisam nista cimao i silovao, cak sam koristio kljuc za svecice jer mi gedore nisu bile pri ruci...i tako se sraf vrti u prazno, jos primetim da se na 2 srafa koja pricvrscuju karter pojavilo ulje, i ja odlucim da skinem ceo karter, uspeo sam da izvadim sraf(po prilicno nezno) ali primetim da se navoj na karteru pojeo totalno, tamo gde je bio samo linije, a sraf premazan do besvesti termo pastom(zato je i stojao) tako da sad imam dva problema, kako da sredim navoj i kako da napravim novi dihtung :))

 

1. Da li neko zna koja radnja u beogradu prodaje klingerit, na manje, nasao sam jedino radnje koje prodaju table sirine 1,5m glupo mi je da kupujem toliko kad mi treba parce velicine A4 papira...ili mozda neko ima takvo parce, pa bi se menjao za neko pivo ili pare :))) (svi dogovori moguci)

 

2. Da li neko zna povoljnog metalostrugara u beogradu, koji bi mogao da ureze novi navoj i napravi odgovarajuci siri sraf... ili neko ima predlog kako to drugacije da se resi?? :stabre: ? karter sam vratio na motor tako bez dihtunga, cisto da ne bude otvoren, pa nisam slikao... znacilo bi mi da zavrsim to u narednih dan dva, jer ne bih da mi motor stoji tako suv bez ulja...

 

pozdrav svima! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Dihtung karteta sam ja pravio u Zemunu u Ruskoj ulici za burazerovu Katanu,negde oko 500-600din.Posto je bio isti problem i sa srafom mora siri sraf a za to je resenje APsport i sraf od karteta(za ispustanje ulja) od Fiat stila.Mada, mora kod strugara da nareze navoj,

Ako ti je ista od pomoci, od mene toliko od mene :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Za sraf vidi kod Djekića u Sarajevskoj (radi glave motora) da ti reparira navoj helicoil umetkom za postojeći šraf.

Dihtung u Zemunu u Ruskoj 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sve su ti momci lepo objasnili za diKtung i šAraf :takoje:

 

A ti objasni meni kakve veze ima broj pitanja sa administratorima? :stabre::D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

Dihtung karteta sam ja pravio u Zemunu u Ruskoj ulici za burazerovu Katanu,negde oko 500-600din.Posto je bio isti problem i sa srafom mora siri sraf a za to je resenje APsport i sraf od karteta(za ispustanje ulja) od Fiat stila.Mada, mora kod strugara da nareze navoj,

Ako ti je ista od pomoci, od mene toliko od mene :zdravo: :zdravo:

 

hehehe upravo je katana u pitanju! :zdravo:

 

 

Za sraf vidi kod Djekića u Sarajevskoj (radi glave motora) da ti reparira navoj helicoil umetkom za postojeći šraf.

Dihtung u Zemunu u Ruskoj 2.

 

krecem u zemun :)

a imas li broj od Djekica? jel se tako i radnja zove ili...?

 

 

Sve su ti momci lepo objasnili za diKtung i šAraf :takoje:

 

A ti objasni meni kakve veze ima broj pitanja sa administratorima? :stabre::D :D :D

 

 

pa mislio sam: da li sam mozda trebao da napravim 2 odvojene teme ili tako nesto, a i to 'ako se administratori slazu' se odnosilo i na moj izbor podforuma, posto je tema premestena, vidim da je moje pitanje bilo na mestu :lol::lol::lol:

 

 

pozdrav svima i hvala na odgovorima, mislim da ce sve biti uspesno reseno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Pajo da ti kazem da sam ja napravio isto sranje na Sradu pre dva dana, samo sto meni ostao citav dihtung, moram isto da radim nesto sa srafom, danas sam skinuo karter, aj javljaj sta si uradio pa da idem tvojim stopama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Meni je na kinezu bio otisao navoj. Resio sam problem tako sto sam stavio duzi sraf. Samo treba paziti da ne bude predugacak da ne kaci nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Dihtung kartera napraviš sam ... ;)

 

Hamer papir će to odraditi i više nego odlično, samo ga treba dobro natopiti uljem prije montaže... :takoje:

 

Ajmo ispočetka... :lol:

 

prvo: ako ovo budete sami radili, radite to na vlastitu odgovornost i ja s tim ne želim imati nikakve veze, i za svu moguću nastalu štetu odgovarate sami sebi ili onome kome ste to radili .. :takoje: :takoje:

 

a sad ajmo polako ...

 

U ovom slučaju se radi o lijevom prednjem deklu sa suzukijeve mašine, ali postupak je vrlo sličan i za ostale brtve...

 

Prvo dobro očistimo dekl i površinu na koju dolazi brtva.... zatim tu površinu lagano namažemo sa totmasti (univerzalna mast za podmazivanje ili nešto slično) kako bi mogli točno "precrtati" željeni oblik brtve..

 

P5313404.jpg

 

P5313403.jpg

 

Slijedeći korak je bušenje rupa .... ovo je obavezno prvi korak jer ako rupe bušimo kasnije, brtva će popucati i raspast se ... Potreban alat je manji čekić, lohajzi i podloga

 

P5313408.jpg

 

zatim škarama režemo prvo unutarnji dio brtve ... i ovo je korak koji je potrebno izvesti prije ostalog kako se brtva nebi raspala...

 

P5313409.jpg

 

a zatim režemo i po vanjskom rubu ....

 

P5313410.jpg

 

P5313411.jpg

 

Usporedimo brtvu koju smo dobili sa površinom dekla na koju ide i eventualno popravimo ako gdje treba, ali ako smo sve pažljivo rezali, nema potrebe za popravkom...

 

P5313412.jpg

 

P5313413.jpg

 

U zavisnosti gdje brtva dolazi i koja joj je uloga, po potrebi mažemo sa diht masom ili samo natopimo u ulje ...

 

P5313414.jpg

 

 

to bi bilo to za sad ... :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

A za navoj i čep kartera ćete se ipak morati obratiti nekome tko ima čime i zna kako ... ja bih ti to odradio, ali mislim da je daljina presudna... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

@Strasilo

naravno da sam i planirao da napravim sam :takoje: kod majstora idem samo ako je nesto ozbiljno inace vise volim sam :)

samo cu ipak za dihtung da upotrebim klingerit, da budem 100% siguran, ipak se to dosta greje, a materijal je za dihtunge i predvidjen, najveci problem mi je bio da nadjem na malo, jer svi prodaju ogromne table, ali nasao se kolega sa foruma koji ima :))

a sto se tice na uputstvu za izradu, dosta znaci, jer mi uopste nije palo na pamet kojim redosledom da secem, busim rupe itd..zahvaljujem na finim slikama :):care: :care: :care:

 

Pajo da ti kazem da sam ja napravio isto sranje na Sradu pre dva dana, samo sto meni ostao citav dihtung, moram isto da radim nesto sa srafom, danas sam skinuo karter, aj javljaj sta si uradio pa da idem tvojim stopama

druze, meni je zao sto nemam ja deo tog klingerita, pa da dam tebi, jer me odusevljava sto jos ima takvih ljudi...ali zato ako hoces da odradimo zajedno ili da vidis kako je meni ispalo, slobodno se javi ja sam na nbg :)

inace i meni je otisao ceo dihtung, jer kad sam skidao karter bio je zalepljen pa se otkinuo, a i mislim da nema sanse da se sacuva dihtung pri skidanju, vec da mora uvek drugi... sto se tice srafa, idem po preporuci Spredraga, kod Djekica, da ureze novi navoj, pa siri sraf ili da stavi taj helicoil, da opravi postojeci navoj, to prepustam majstoru... ti vidi sta ces, ali mislim da ce ceka potpuno identicna porcedura hahahah :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

danas sam bio u servisu Mišić, tamo me je uputio djekic, fina radionica, svasta imaju, rade te stvari cesto, urezivanje novog navoja i pravljenje novog srafa kosta 15evra, jbem li ga dal je jeftino, dal je skupo, nemam predstavu, sta je tu je, danas pravim dihtung ako bog da i da se montira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ni puno ni malo... neka normalna cijena i usluga .... :takoje:

 

moglo je i jeftinije, ali nije ti ogulio kožu s leđa.. ;)

 

ja inače čep pravim za nekih 50-60kuna (8-7€) ... ali ti u novi "čep" ubušim rupu gdje ubacim neodyumski magnetić... pa je bolji od originala... :hej::lol:

 

a za navoj isto tako 5-10€ zavisno šta i kako je sjebano ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

a reci mi za sta sluzi taj neodijumski magnetic??? ja sam video da u mom originalnom srafu ima nesto, ali ne razumem se bas toliko :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

hmmmm pametna stvar :) valjda nece bez njega da crkne :Mina: na proslom motoru nisam imao nista slicno...a mozda me i majstor Misic iznenadi pa samoinicijativno prepakuje sa mog srafa :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

e da jos jedna stvar me sad zanima... kada budem vracao karter i sraf, mogu li nekako otprilike da znam koliko da stegnem srafove, posto mi je savrseno jasno da je pretkodni sraf umro, zato sto je neki siledzija pre mene zavrtao krvnicki >:( na proslom motoru sam uvek sam menjao ulje i zatezao srafove bez moment kljuca, i nikad nije bilo problema :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

a gle... 2,5kg sa ključem .... a ti si to odredi bez ključa kako god znaš .. ;)

 

i OBAVEZNO smekšati bakrenu podlošku ... OBAVEZNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

a gle... 2,5kg sa ključem .... a ti si to odredi bez ključa kako god znaš .. ;)

 

i OBAVEZNO smekšati bakrenu podlošku ... OBAVEZNO

 

Ugrejes je do usijanja pa je bucnes u vodu i to je to. Omeksana je :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

dakle ljudi svaka cast! :care:

ko bi rekao da oko ovakve stvari ima toliko sitnica :)

kad budem hteo da radim generalnu, postavljam temu pa idemo korak po korak :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

i OBAVEZNO smekšati bakrenu podlošku ... OBAVEZNO

 

 

Podlosku mozes da kupis na buvljaku na nbgd-u na tezgama gde prodaju srafove i kosta 15-20 kinti ( samo ponesi sraf za svaki slucaj da ne omasis velicinu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja