Jump to content

Moto Zajednica

Upomoc! Karter, Dihtung, Sraf...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Ja sam danas resio problem, jedan dedica skolovani metalostrugar mi je narezao drugi navoj, napravio drugi cep, napravio mi za cep olovnu platnu kaze meksa je od bakra i bolje dihtuje i za to mi uzeo 500 dindzi. Kuci sam lagano sve to lepo oprao, dihtung nije ima nikakva ostecenja znaci vratio sam stari, sve polako sklopio, sipao novo ulje motul 300v, stavio nove svecice i masina samo prede....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

a ja se jos zajebavam sa ovim mojim :(

jece sam uzeo karter od majstora, sve je fino napravio i sraf i navoj, samo me zbunjuje sto sraf ne moze da se usrafi do kraja, kao da kad su urezivali novi navoj, onaj poslednji od starog je ostao, nemam pojma dal je tako bilo i sa starim, nisam obratio paznju, ali to sad ovako izgleda...pa me zbunjuje malo, da li bih trebao da isturpijam malo taj deo sto mu smeta, to je pola milimetra sa unutrasnje strane ili da ostavim, verovatno ce sraf proci ako malo zapnem s kljucem, ali ne znam koliko je to pametno. e sad sta vi mislite?? :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

evo slika...

post-6578-0-35498800-1336219501_thumb.jpg

post-6578-0-10998300-1336219514_thumb.jpg

post-6578-0-15887400-1336219525_thumb.jpg

ovako izgleda sraf, kad ga zavrnem rukom kolko moze, tu taman u taj zazor dolazi podloska, pa nemam pojma, nerealno mi jeda su napravili sve i da nisu provalili da sraf ne moze da se zavrne do kraja, mozda tako treba? :D

post-6578-0-42549900-1336219534_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

ljudi, meni djavo ne da mira, ne mogu da cekam odgovore :moto3: :moto3: imam sve delove spremne, i ulje i klingerit... ja cu ovo da isturpijam, pa kad je bal nek se jebe i princeza! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Imao čovek taj materijal ili se plaši da ga ne ujede korozija ako je od Fe. Misim, valjda mu nije rečeno da je unutra ulje i da ide podloška od obojenog metala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

prvo što je mesing bar 25 puta skuplji od željeza, a drugo, to definitivno nije materijal za češ kartera...

 

no. šta je tu je ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

uzeo 15evra... otkud znam sto je od mesinga, znao je da je za karter i da ide ulje posto sam mu rekao a i kaze da rade te stvari stalno, sad je navoj ok, to sam sredio, isekao sam dihtung,fino je ispao malo sam ga ostavio siri jer nisam bio siguran, kacim slike :)

samo nisam imao paste a nije mi radila radnja u kraju, pa cu to sutra ujutru da montiram, sipam ulje itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

samo ga ja sad nebi stezao na 2,5kg.. i stavio bih "punjenu" podlošku ... ili teflonsku.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moguće je da je majstor računao na to da će u slučaju pretezanja šrafa, neki sledeći put, otići navoj na šrafu a ne loza na karteru, te će biti jednostavnije da se napravi samo novi šraf, nego da se skida ponovo karter i urezuje ponovo navoj (ako ima još mesta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma u redu je da se čupa navoj šrafa a ne kartera. Mislim, ako već treba išta da se čupa, onda je ovo najpovoljnije. A što ga onda ne napravi od alAminijuma? Sad će biti problem zadiKtovati jer ne sme da se steže. Telefon traka i lagano, rukom pa nežno ključOm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

danas je to sve namontirano, slike jos nemam, ne pusta nista, doduse, motor nisam ni palio :D jer imam sad drugi problem sa granama, ali za to otvaram novu temu :moto3:

e sad sto se tice srafa, ja sam uradio sledecu stvar...

podlosku sam omeksao kao sto ste savetovali, iako je stara, pa je sad mozda premekana :nanana: i pazljivo sam namazao abro pastu na mesto gde podleska naleze na karter, istu stvar sam uradio na glavi srafa, pustio sam 10 min da se maaalo osusi i onda sam uzeo kljuc za svecice koji izgleda ovako post-6578-0-76951400-1336426751_thumb.png :lol: napominjem zato sto s njim nije bas tako lako delovati prevelikim momentom :)

i sa njim sam rukom stegao otprilike koliko moze, bez silovanja...tako da sam sad siguran da pri sledecem skidanju nece biti ostecen ni jedan navoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh, ne volEm nikako kombinaciju aluminijum - mesing, rado hoće da se međusobno zapeče i prosto "zavari" tako da ako se ne tretira nekom pastom (bakarnom napr.) teško ćeš odšrafiti taj šraf :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Rajko, ne bi bilo loše da se napiše koje sve kombinacije metala umeju da zapeku. Čisto da se zna prilikom ovakvih slučajeva kada se nešto pravi (da ne kažem budži).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

ma znate sta, kad sledeci put dodje vreme za manjanje ulja, motor ide u dunav, a ja uzimam nov :)))) haahahaha

sta da radim jbg kako god okrenem neki problem se stvori :(

a nisam puno paste samo malooo :)) k`o velim nece da skodi, znaci koristiiiii :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E, aj da ne mračimo čoveka, dosta je bilo :D

 

Od metala, znam pouzdano da alAminijum oće da se zavari za gvojze, mesing i opet, alAlminijum. A bakar neće za gvojze al oće na mesing. U stvari, sve za sve oće al ne mora da znači :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

apsolutno sve što ide u aluminij treba "tretirati" nečim ... nekad je dovoljno i obično ulje... :takoje:

 

mjesta koja se ekstremno griju (ispušna grana) treba tretirati bakrenom pastom ... :takoje:

 

sve ostalo je relativno ... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

ljudi pogledajte i drugu temuuu :zvizduk: karter je jos super prosao, za ovo drugo kroz 2 dana uzimam cekic u ruke, sto veci to bolji! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ne isplati mi se .. ;)

 

toga napravim par komada godišnje... a to može napraviti svaki tokar kojem se da zajebavati s tim.... :takoje: nije to ništa spektakularno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja