Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia sxv 450 550

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

Dali neko ima ovaj motor ili zna nekoga ko ima i kakvo je iskustvo sa njim cito sam po raznim forumima prepucavanje u vezi ovog motora ali me interesuje vase licno iskustvo ko ga je vozio . :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije za CIVILNU upotrebu, rasni trkacki motor za SM stazu gde je pravac od 100m duuug..... osetljiva , zahtevna ali u rukama znalca PAKLENA masina.... P.S. vozio obe.... POZZ

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Dali neko ima ovaj motor ili zna nekoga ko ima i kakvo je iskustvo sa njim cito sam po raznim forumima prepucavanje u vezi ovog motora ali me interesuje vase licno iskustvo ko ga je vozio . :zdravo:

 

Ja je imam, za mene ne postoji bolji SM. Mozes da je koristis i po ulici i to citavih 10%, :lol: , jako zahtevna i nema joj ravne (opet po meni). Javi se na privatnim porukama pa cu ti reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Kolko sam čitao ranije zahteva održavanje kao trkački motor? Generalna na par hiljada kilometara i slično.

 

Mislim da je mnogo realnije prepraviti neki hard enduro ili cross u supermoto i imati približan doživljaj sa mnogo lakšim životom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Ko ima para za bacanje t je way to go :takoje:

 

Inace bih uzeo jednog lepog KTM supervibro gde imas i vise nego dovoljnu snagu

 

Hajde da skratimo.

SXV je SXV, nista spektakularno skuplji delovi od mnogih Japanaca, nista manje trajan od bilo kog hard endura ili supermotoa, nista spektakularno tezi za odrzavanje, a mnogi traju i po 25000km bez izmene klipova (mada se kod njih sve gleda u radnim satima)... itd (kako, xaxaxa, e...mukotrpno znanje se placa!)

Kada kupis, pa cak i nov treba nadograditi par stvari kako ne bi bilo glavobolja, kosta to naravno, ali posle je mirna glava, definitivno nije motor za pocetnike i slabe poznavaoce i ako nisi pre toga vozio super moto, onda nije za tebe, to je kao ono, ''tata, tata hocu naj, naj sportski motor / hmm a koji sine / tata, tata BMW S1000RR'' , nije nego odmah na hildarku od 200ks, pa u banderu!

Tako je i za SXV, to je PRAVI TRKACKI MOTOR! I nije za svakoga, prvo savladaj one slabije (a ima ih podosta) nauci stosta, pa onda razmisljaj o ovom.

I naravno treba ga odrzavati kako i svaki drugi motor, a ne stedeti, posle kukaju otislo ovo ono. Plovan je uvek macka u dzaku (prvenstveno zato sto ne znas kako su ga odrzavali, osim ako nemaju dokaze).

Mogu biti skupi delovi ali ako porucujes od ko zna koje ruke, u fabrici i nisu toliko.

Sve u svemu VRHUNSKA IGRACKA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro, koliko si ti para potrosio da dovedes svoj u ispravno stanje?

 

Motor kome se servisi rade na radne sate nikako nije za svakodnevnu voznju

Ali kome 640 ili 690 nije dovoljno zustar onda jebiga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Puno (nije bilo toliko toga potrebno, licno sam zeleo da mi je sve novo (ovo je meni jako bitno) i puno, puno bolje od fabrickog), ali i zbog nemara biv. vlasinika. Naravno napomenucu da je dosta toga kod mene u VDB varijanti (a SXV VDB je i do 27000eur). Sto se tice redovnog servisa, bez problema se moze raditi na 1000km (u njega staje 1300 ml motornog ulja i 550 ml menjackog), opet potrebno je izvesti neke cake kako bi se servis produzio. Sto se tice generalnih i sl stvari bez problema na 20-30000km, mnogi KTM-ovi ne izdrze ni toliko. Ali ne vezano, ne zelim da ih poredim, volim Ja i KTM, da ne skrecemo sa teme.

SXV je SXV i ti navedeni motori jednostavno nisu njegova klasa.

Poznajem ljude koji SXV teraju na punom gasu vec 3-4 godine, jedan ga korisi svakodnevno vec 3 godine a kupio je polovan i nema probelma.

Napominjem da treba uraditi pojedine stvari u odnosu na fabricki.

SXV fabricki nosi vrhunsku opremu i sve je jako visokog kvaliteta.

Sto se mene tice ja sam zadovoljan, kada mi dosadi prodacu ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

SXV je kao LJUBAVNICA, kosta ali UZIVAS!!! Povremeno i pomalo...... :moto3:

 

Kad se pojavila par vozaca iz SM prvenstva HR su pojurili da je uzmu... npr. Maric..... i sledecu sezonu se vratili

na KTM ponovo..... Jednostvano su pogubili zivce kolicinom

kvarova... pisem iz prve ruke jer sam bio sa njima i pricao o

tome....MMS je jedini ostao u turist klasi, ali jer je ovlasceni serviser i razumljivo je.... ali sin mu vozi KTM

ako i on vec nije presao na isti..... pricam o motorima koji

su se samo na stazi vozili i ODRZAVALI VRHUNSKI!!!!

 

Inace meni LICNO na njoj smeta sto se ponasa kao dvotaktni motor, dole slabo vuce a onda podivlja.... jednostavno joj

nisam dorastao...a i sto bi se mucio!!!

 

Kad sam odslusao sta je sve MMS menjao na njoj za 6000 km zlo mi je bilo... znaci i trkaci je izbegavaju, a enduro verziju su ljudi nakon jedne trke prodavali.....

jednostavno to se NE vozi ako nije SPONZOR zaduzen za odrzavanje, a i onda je pitanje da li ces zavrsiti trku....

A ono sto se vozi na evropskom SM prvenstvu je druga prica... Bolsec kaze da svaku trku voze sa drugim agregatom... a za trening se stekaju!!!

 

Ne zelim da nikog uvredim, ko ima zivaca i para nek uziva u njoj, na moju VELIKU zalost ja nemam..... >:(

 

P.S. stvarno bih voleo da upoznam te koji je voze par godina na punom gasu bez problema... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Evo moja je bez veceg kvara odradila 7800, a i vozena je! Cini mi se vise ju je neko pokazivao i radila je vise na leru nego u voznji.

Imamo klolegu ovde na BJ iz Pazina koji je SXV 550 posle servisa kod Borisa Cmelara (Zagreb) vozio 3-3.5 godine stalno i prodao bez greske.

Nije samo voziti, pricati i prepricavati, taj motor treba stvarno poznavati inace...problemi, moj kupac sigurno nece brinuti posto sam i sebi i njemu ubuduce sve obezbedio.

Meni licno vise odgovara od 690 a jace poteze, a tek posle ovog tuninga i mapa to cu tek videti, a sto se tice pouzdanosti (nema sanse tu 690 duze traje!).

Njeni klipovi traju po 20000 bez problema. Stvar je do servisera i odrzavanja (kako rece Boris-serviser). U globalu 450 je manje kvarljiva od 550 itd itd.

Sto se tice odrzavanja Ja na to gledam kao na pun kross, tako da me nista i ne cudi.

Rboban je to lepo opisao (SXV je kao LJUBAVNICA, kosta ali UZIVAS!!!) pruzi ti sve sto zamislis :lol:.

Plati pa klati.

Pozdrav momci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja