Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz inostranstva

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

Izvinjavam se ako ova tema vec postoji .

Dali se neko bavi uzvozom motora iz inostranstva tipa Italija razmisljao sam da uvezem motor pa me interesuje konkretno sa kog sajta da gledam motore i koliko bi izasao prevoz.Hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F
1334347925[/url]' post='1281779']

Izvinjavam se ako ova tema vec postoji .

Dali se neko bavi uzvozom motora iz inostranstva tipa Italija razmisljao sam da uvezem motor pa me interesuje konkretno sa kog sajta da gledam motore i koliko bi izasao prevoz.Hvala :zdravo:

 

Ne bavim se uvozom ali ewo par informacija iz licnog iskustvaIta sajt http://www.autoscout24.it/moto/ Mada idi na google.it i kucaj usato pa model motora koji trazis i nacices dosta sajtova

Kad sam trazio sebi motor italija mi je uvek bila skuplja i dosta su motori rabljeni ....Prevoz, tdma 850 mog drugara je kostalo oko 250 eur sa severa Italije

Racunaj da ako nemas dobrog speditera moze da se desi da ti carinu i pdv obracunaju po katalogu umesto po fakturi (cesto se desava da je faktura manja od kataloske procene)

Nadam se da je od neke pomoci :)Poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

[quote name=Mačak - BuckoBas :)' timestamp='1334350014' post='1281809]

1334347925[/url]' post='1281779']

Izvinjavam se ako ova tema vec postoji .

Dali se neko bavi uzvozom motora iz inostranstva tipa Italija razmisljao sam da uvezem motor pa me interesuje konkretno sa kog sajta da gledam motore i koliko bi izasao prevoz.Hvala :zdravo:

 

Ne bavim se uvozom ali ewo par informacija iz licnog iskustvaIta sajt http://www.autoscout24.it/moto/ Mada idi na google.it i kucaj usato pa model motora koji trazis i nacices dosta sajtova

Kad sam trazio sebi motor italija mi je uvek bila skuplja i dosta su motori rabljeni ....Prevoz, tdma 850 mog drugara je kostalo oko 250 eur sa severa Italije

Racunaj da ako nemas dobrog speditera moze da se desi da ti carinu i pdv obracunaju po katalogu umesto po fakturi (cesto se desava da je faktura manja od kataloske procene)

Nadam se da je od neke pomoci :)Poz

Hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ako kupujes motor koji nije mnogo skup, razmisli jos jednom da li ti je bolje da uvozis ili kupis lokalno. Na (relativno) malu vrednost usteda obicno nije velika, a nemas mogucnost da lagano trazis motor, da ga pregleda neko strucniji, da ga neko uopste pregleda... Ovo sve govorim pod pretpostavkom da ne zivis u zemlji iz koje bi uvozio ili da nemas neku podrsku tamo.

 

Bavim uvozom nekih 15 godina. Ukoliko uvoznik ne poznaje dobro procedure uvoza, i najmanja greska moze da kosta. Ako uvozis nesto vredno, greska u procentima je manja i time cela balada manje rizicna. Raspitaj se dobro o svim detaljima procedure, a najbolje kod nekog ko se bavi uvozom motocikala.

 

Sretan lov 0takoje.gif!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja sam bio u slicnoj situaciji pre godinu dana, ovde kod nas motori skupi (kao da su od zlata) bez obzira koliko su stari, za njih nisam imao para pa reko da pogledam na strane sajtove kad tamo upola jeftiniji motori pa jos i mladji. Elem nasao ja lika iz Srbije za koga mislim da je OK koji ce sve to da mi odradi (uvoz, carina i da ga doveze kuci) ali nije mi se dalo. Dok ja vidim sta se meni svidja a on pozove za taj motor u Italiji on se vec proda 1neznam.gif i tako nekoliko meseci u krug. Pokusavao sam i preko Bugarske jer sam blizu granice, ima decko koji uvozi motore ali opet nema model koji meni odgovara i tako....1hmm.gif. Naravno na kraju kupio motor u svom gradu od decka koga znam i koji sam pre kupovine probao i sa kojim sam sada zadovoljan. Sta hocu da kazem da ako nemas nekoga preko ili nekog ovde u Srbiji ko se razume u motore i u koga imas poverenje a koji ce ici da ti kupi motor ne uzimaj nista preko, jeste jeftinije ali sta ako nije sve kako treba i trebas sve to ovde otkloniti odnosno popraviti. Kad pogledas otprilike mu dodje skoro na isto. Razmisli, eto ja podelio sa tobom moje iskstvo mada sigurno ima nekog ko je i dobro prosao kupovinom motora u inostranstvo kao moj prijatelj koji je dovezao Varadera 1000 pre otprilike mesec dana iz Bugarske.

Pozzzzz. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Potpuno se slažem sa Dejanom24,ali ako si baš rešio za Italiju ima dečko koji često ide tamo i dovozi motore.Nisam nikad čuo ni jednu lošu kritiku na njegov račun.Pozovi ga ako hoćeš i popričaj.Njegov telefon:063/77-333-22,zovemo ga Švaba i iz Šapca je.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

Interesujeme aprilija sxv 450 550 ,bas to mi svi kazu da je rizicno uzimati tako nesto pogotovo ako neko ne ode da pogleda ko se razume.Gledao sam kod nas na sajtovima ali nema bas nijedne .Hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Moze li neko ko tacno zna napisati sta je potrebno od papira imati uz motor kad se uvozi iz Italije,ako ga licno dovozis.Sa Nemackom imam iskustva col table,uzimanje Euro 1 obrasca(za Auta proizvedena u Uniji),racun,propratni papiri sa carine,overa papira pri izlasku iz Unije i dalje je poznato svima.Najvise me zanima odjava tablica i propratni izvozni papiri t.j. da li sa novim pasosom mozes dovesti motor sa njihovim tablama posto koliko sam upucen oni nemaju privremene tablice za izvoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Interesujeme aprilija sxv 450 550 ,bas to mi svi kazu da je rizicno uzimati tako nesto pogotovo ako neko ne ode da pogleda ko se razume.Gledao sam kod nas na sajtovima ali nema bas nijedne .Hvala na pomoci :)

Imaš tu u mojoj prethodnoj postavci broj Švabe iz Šapca pa ga pozovi i porazgovaraj sa njim.On ima i svoj servis za motore i bio je jedan od mehaničara našeg nacionalnog tima na 24h Boldora prošle godine.Kao što sam napisao on ide tamo veoma često dovozi motore(po 4-5)ide na minimalnu zaradu i nikada nisam čuo zamerku za njega.A kako je čest kupac na Italijanskim placevima ima sigurno i neke povoljnosti pri kupovini.Pozdrav . :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

U italiji ti niko nece dati tablicu sa motorom samim tim moras imati prevoz, tj nepostoji nikakva sansa da ga ti ili neko drugi dovezete. Motori u italiji se VOZE bez imalo stednje, ja sam gledao, brat mi je u trstu i jako je tesko naci nesto sto valja a posebno jer su italijani slicni nama- prevaranti :P ako imas mogucnosti ikakve nemacka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Tu si potpuno u pravu.

Motore do sada nisam uvozio ali skoro svaki auto koji sam imao sam dovezao iz Nemacke.Znaci neides da ustedis nego da za slicne pare mozda i malo vise dobijes dobar motor ili auto(naravno ako kupujes za sebe a ne za preprodaju).I obavezno otici licno i manite se oglasa mobile.de i ostalih jer nemaju veze sa stavrnoscu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

na ovu temu mogu samo da kazem : Ne kupujem nista sto nije opipljivo i sto ne vidim svojim ocima.

 

Slazem se 100%

 

Malo sam uporedjivao cene sa tog sajta iz italije i nevidim neku veliku razliku (kod novijih, mladjih modela) u ceni, jedino sto neko vec rece ako zelis neki poseban model koji se kod nas tesko nalazi.

 

Razlika u ceni je po meni smesna, i kada zaracunas put, prevoz, carinu, utroseno vreme itd.... mislim da se ne isplati za tako malu razliku juriti motor preko grane, pogotovo ako kupujes preko nekog na nevidjeno.

Ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati, zato je najpametnije pogledati, opipati i probati licno ono sto kupujes.

 

Druga stvar je sto ni oni preko nisu vise naivni i posteni kao sto vecina misli pa da ti nesto sto vredi daju dosta ispod cene.

Rodjen sam u Austriji i znam dosta svaba koji su jos ranijih godina sa novim autom prelazili npr. vecu kilometrazu pa posle vracali i radili redovan serviz kako bi u knjizici bilo sve "fino" popunjeno.

Tamo se takve prevare naravno kaznjavaju zakonom (ako ih provale), ali je problem sto oni ta auta i ne prodaju u svojoj zemlji vec "pecaju" nekog preko grane.

 

Imam sestru i zeta u austriji (oboje voze) koji su dosta "dobrih" automobila izmenjali, ali do sada nisam video ni jedan na kojim bi npr. oni ovde mogli od prodaje da zarade neke vece pare a kupac dobije jeftin i dobar auto.

Cak sta vise auta popravljaju kod nas u servizima kako bi jeftinije prosli.

 

Licno sam do sada uvezao 2 automobila, vec posle prvog sam sebi rekao "nikad vise".

Osecao sam se kao ovca za sisanje, gde god se pojavis "moze, ali to kosta malo vise".

Drugi sam morao silom prilike (nasledio od pokojnog oca), ali kada se setim utrosenog vremena, para, zezanja oko papira i svega ostalog muka me hvata.

 

Prosle godine sam kupio (prvi motor) Piaggio MP3 250 cm3 sa nasim tablama i bio sam prezadovoljan (trazio sam ga 2-3 meseca), presao sa njim 5000 km i prodao ga ove godine za iste pare.

Od ulaganja sam imao samo zamenu ulja, trosak oko ovlascenja i gorivo naravno, kupac je bio zadovoljan i tvrdi da je "moj" od svih vidjenih bio u najboljem stanju.

 

Ove godine sam uzeo Suzuki Sv 650n takodje na nasim tablama, prvi vlasnik i kupljen nov u Srbiji sa kojim sam za sada (presao 2200km) prezadovoljan.

Dali je placen mnogo ili malo to je druga stvar, bitno je da se motor meni "ludo" svidja i da mu nisam nasao ni jednu manu.

Nemam nameru da ga preprodajem i da na njemu zaradim vec da uzivam u voznji tako da je cena sporedna stvar.

 

Posle svega ovoga moje licno misljenje je:

 

1.) "Novac je lovac" i ne treba zuriti pri kupovini.

2.) Bolje utrositi malo vise vremena i para kod nas na motor koji zelis i koji mozes licno da pogledas/probas nego se zaletati i kupovati preko grane "macku u dzaku".

3.) Pazi od koga kupujes motor, proveri papire, brojeve i sve ostalo pre nego sto das pare, posle jxxxxx nema kajanja.

4.) Dobri motori nisu jeftini motori, gume, serviz i ostali delovi nisu jeftini tako da o tome treba misliti pri kupovini.

5.) 100, 200 ili 300€ vise za motor koji ti se svidja nije nista i mogu da se zarade, a zivce koje izgubis oko zezanja sa uvozom nikad neces povratiti.

6.) Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

 

 

Kuku-lele sad tek vidim da sam napisao citav roman.:zbunjen:

Sad moram da idem i zaradim jedan delic onih para koje sam dao za motor.:lol:

 

Srecno pri kupovini i da nam javis sta si nabavio.:takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

U svakom slucaju ja ne bih preporucio Italiju kao zemlju iz koje treba uvoziti vozila. Zaista mi je cudno da ljudi koji ne izlaze ili ne silaze sa vozila predju (zaista) samo 15.000km za 5-10 godina. Sa svojim kolima koje imam dve ipo godine presao sam oko 26.000km pritom imam i motor. A svi znamo kakvi su italijani i sto se same voznje tice i kako se ophode prema masinama koje voze.

Jedne godine pojavila se najezda Fiat Stila za smesne pare uvezenih iz Italije, ko zivi u Beogradu setice se da su ih taksisti masovno kupovali. Sada ih nema ni cetvrtinu od onoga koliko ih je bilo.

Da ja uvozim motor/kola uvek bih isao u neku zemlju u kojoj zive germani zato sto su mnogo vece sanse da cete naci zaista odrzavano vozilo. Negde na ovom forumu sam procitao da je neko napisao da nije toliko bitno koliko je vozilo preslo nego kako je odrzavano i korisceno sto je u potpunosti tacno. Takodje, nikada ne bih kupovao na slepo osim ako mi bekap varijanta nije da ga prodajem u delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Wien/Pozarevac
  • Motocikl: R1 prodat... uskoro, vrlo uskoro nesto novo/polovno.....

Izvinjavam se ako ova tema vec postoji .

Dali se neko bavi uzvozom motora iz inostranstva tipa Italija razmisljao sam da uvezem motor pa me interesuje konkretno sa kog sajta da gledam motore i koliko bi izasao prevoz.Hvala :zdravo:

 

http://www.motousate.it/

http://www.subito.it...moto-e-scooter/

ja uglavnom ovde nadjem sve sto mi treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Italijani akaju vozila,Nemci i Svajcarci svoje drze u vitrinama. Italijani za razliku od ovih drugih nemaju para,pa ne servisiraju vozila. Italijani su prevaranti,a Nemci i Svajcarci nisu... Ovo su naravno gluposti ! Najbitnije je naci pouzdanu osobu da ti dotera auto ili motor,koja te nece prevariti i koja se razume u ono sto kupuje. Ja sam uvezao motor iz Italije. Kupljen od prvog vlasnika koji je tad imao 56 godina,presao 16000 za 5 godina.Zbog ostecenja koje sam sredio za 100e,ja sam motor platio 2000e jeftinije nego da sam ga ovde kupovao. Ali sam cekao 6meseci da naidje tako povoljna prilika. Situacija je sada malo drugacija jer Bugari kupuju sve zivo,pa je teze naci jeftin a dobar primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F3

pogledajte cene na tom italijanskom sajtu i uporedite cene na nasim sajtovima... cak su i skuplji ! a i u Nemackoj su fine cene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Pricao sam sa drugarom koji zivi i radi u AUS....on je sada sebi kupiu GSXR 750 K8 i kaze da su cene skoro identicne kao na nasem trzistu....jedina razlika je sto se tamo uglavnom motori redovno odrzavaju i u ovlascenim servisima....ali vise se izrabljuju u smislu predjene kilometraze...

Onda kad neko uvozi kod nas vidi da je motor kao "casa" a ima lupam 50-60 000 pa uzme i prema stanju motora-auta smanji kilometrazu na njemu razumnu cifru....

Takodje sam u AUS gledao cene po auto placevima u mogu da vam kazem da su sacuvaj boze....jace nego kod nas...

a rece mi taj isti drug da kupovina vozila sa nizom cenom i dobrim stanjem moze da se ocekuje samo od nekoga koji ima taj auto i mozda jos neki...znaci koji ga je koristio kao licno vozilo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Поздрав, може ли ми неко казати колико би ме коштало увоз новог мотоцикла од 125 цц из иностранства. Вредност око 4.200 евра. Дакле сви неки трошкови.. царињења, таксе, порези, шпедиција.. и шта већ све иде. Не знам ништа око тога па бар нека угрубо рачуница.

 

Заинтересован сам за "Derbi Terra Adventure 125cc", у Србији код овлашћеног увозника га тренутно нема, можда буду имали, а ли о том по том, па размишљам о алтернативи ако буде требала, кад уследи куповина за можда пола године. :Mina:

 

Да видим колико би то коштало и да ли је уопште исплативо. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ако је увоз новог неисплативо, што верујем да и јесте, хомоголација, ово оно.. изашло би преко 5.000 евра..

 

Шта мислите да ли ова варијанта боље решење:

http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/derbi-terra-125-adventure-eitorf/177530705.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=7200&makeModelVariant1.modelDescription=Terra+Adventure&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&cubicCapacities=FROM_81_TILL_125

 

Скоро као нов прешао само 900 км а јефтинији од новог за скоро 2.000 евра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja