Jump to content

Moto Zajednica

Koja 125 je najbolja za pocetnika? 17godisnjaka. Do 2000e

Recommended Posts

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Vidim da se ovde vise ne daju saveti za decka koji hoce da kupi motor do 2000 evra,nego se prosipa metafora i ,,pamet"

Ako nekom nesto nije jasno u vezi RS/a,slobodno u Aprilijin servis i raspitati se kod majstora koji se bavi sa tim a ne ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Vidim da se ovde vise ne daju saveti za decka koji hoce da kupi motor do 2000 evra,nego se prosipa metafora i ,,pamet"

Ako nekom nesto nije jasno u vezi RS/a,slobodno u Aprilijin servis i raspitati se kod majstora koji se bavi sa tim a ne ovde.

 

Dobio sam samo jedan koristan savet od nekog decka za rs da je ne drzim u leru da krecem da je ubacim u 1 i polako krenem cim prestane da pise cold na ekrano.. Ovo sve ostalo su neke njihove prepirke koje veze nemaju sa Rs-om.. Svako prica neko svoje vidjenje motora i opisuju svoje motore.. A mene to ne zanima.. Ja trazim direktne i realne savete za rs a ne za tamo neki tzr hyosong qinqi i ostale motore..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Servis 2T masine na 15000-20000km,generalna koja kosta 2000 evra,teranje u crveno kod 2T masine... Moderatori su bas vickasti ljudi cim jos nisu procistili temu :lol:

 

Ovo se,pretpostavljam,odnosi na mene...pa pod crvenim sam mislio na velike obrtaje,sto,el 2T ne moze da ide u velike obrtaje?I njega isto ko 4T mozes da saltas na 4K a mozes i na 11K...ne vidim gde sam pogresio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Servis 2T masine na 15000-20000km,generalna koja kosta 2000 evra,teranje u crveno kod 2T masine... Moderatori su bas vickasti ljudi cim jos nisu procistili temu :lol:

 

Ovo se,pretpostavljam,odnosi na mene...pa pod crvenim sam mislio na velike obrtaje,sto,el 2T ne moze da ide u velike obrtaje?I njega isto ko 4T mozes da saltas na 4K a mozes i na 11K...ne vidim gde sam pogresio :)

 

Ma pusti ga vidis da je covek spamercina teska... Samo kontrira nesto.. Popio je pamet celog Sveta,a vozi Suzuki iz proslog veka... :) Ti bar pises sta si cuo ili procitao,a on spamuje... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa vidi se da poznajes materiju,bar po malo :nanana:

@Gavrolini,sto mislis da se generalna ne radi na 15-20K?Pa sta mislis,kolko on moze da prodje?Mozda moze i vise,ali ako ga vozis ko neki deda koji je krenuo na pijacu,ali taj motor jednostavno nije pravljen za takvu voznju,greh je imati takav motor a ne terati ga u crveno :moto3: ovako daj boze i 15K da predje ako mu vadis dusu,a ja nzm nikog ko ima neku takvu cvaju a da ga nzm koliko cuva,uglavnom ga ne pustaju iz crvenog.

covek je napisao da radi servis na 20k a ne generalnu....ili je vama i to isto??!!

 

 

axa,ja sam sve vreme mislio da pricas da moze da predje i vise i da je to rano za generalnu...sry,moja greska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Vidim da se ovde vise ne daju saveti za decka koji hoce da kupi motor do 2000 evra,nego se prosipa metafora i ,,pamet"

Ako nekom nesto nije jasno u vezi RS/a,slobodno u Aprilijin servis i raspitati se kod majstora koji se bavi sa tim a ne ovde.

 

A cemu onda sluzi ovaj forum ako se za sve ide kod majstora?Hoce decko da kupi motor i pita na MOTO FORUMU misljenje o tom motoru,kolko agregat moze da izdrzi,na kolko se radi servis,generalna itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

vozio sam rs125 par meseci, taj motor moras da drzis u blokadi sve vreme da bi isao iole pristojno, mada i tada ne ide nesto. mnogo para ces da pucas na odrzavanje i na potrosnju, jer trosi kao r1. veruj ti meni, batali to i kupi nekog novog 125 ili 250 4t. lepo ces se nauciti, mnogo manje para ces da pucas na gorivo i odrzavanje. ovako ces da kupis rs125 za 2200 eura i u sledeca 3 meseca ces da puknes jos 1000 eura za gorivo i garantovano ces imati kvar. to je jedino realno kad kupujes polovnu cvaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

:lol::lol::lol:....posle procitane cele teme mogu samo da kazem da su delovi za rotax masine skupi ko djavo....vozio sam do pre 10-ak dana apriliu leonardo pa mi je to poznato! Secam se da mi je "majstor" za promenu lezajeva na radilici i radilice trazio 200 eura. A da ne pricao o ostalim stvarima koliko mi je rekao da kostaju....Kaze generalna preko 500 eura....

E sad koliko me je slagao ne znam stvarno ali gledao sam po netu i video da su preskupi delovi i tu vise nisam imao sta da kazem osim da je prodam sto sam i uradio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Dobio sam samo jedan koristan savet od nekog decka za rs da je ne drzim u leru da krecem da je ubacim u 1 i polako krenem cim prestane da pise cold na ekrano.. Ovo sve ostalo su neke njihove prepirke koje veze nemaju sa Rs-om.. Svako prica neko svoje vidjenje motora i opisuju svoje motore.. A mene to ne zanima.. Ja trazim direktne i realne savete za rs a ne za tamo neki tzr hyosong qinqi i ostale motore..

onda prepravi naslov teme u "Da li je RS za pocetnika od 17godina?" ili tako nesto...

ja sam ti predlozio da kupis cbr125 (ili neki drugi 4T motor) a evo i zasto - to ce ti biti prvi motor (sam kazes da si pocetnik), savrsen uvod u moto-pricu... godinu, dve ili tri koliko ces ga voziti daces manje para na benzin (za RS ti treba i ulje za mesavinu koje, ako hoces kvalitet, nije jeftino) + RS trosi duplo vise od bilo kog 4T motora, bilo da je vozis na 4000 ili 11000 obrtaja... druga stvar, za RS postoje 50% vece sanse da se nesto pokvari (nije za svaku RS isto, ali opet postoji veca sansa)...

 

a sad da ti odgovorim na temu: ako imas para da kupis, odrzavas i sipas u RS, kad si se vec toliko zalepio za nju, nadji neku dobru u oglasima i KUPUJ, neces pogresiti...

ima milion ovakvih tema na forumu, pronadji neku pa procitaj, svuda pise isto... nema potrebe da se i ova tema razvlaci u nedogled...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

 

Ma pusti ga vidis da je covek spamercina teska... Samo kontrira nesto.. Popio je pamet celog Sveta,a vozi Suzuki iz proslog veka... :) Ti bar pises sta si cuo ili procitao,a on spamuje... :)

 

Nemam ja sta da kontriram,ali posle "saveta" koje sam procitao.. Ako nesto ne znas onda je bolje da cutis nego da prenosis pogresne ili neproverene informacije u ovom slucaju tebi. A ova tema je odlicna podloga za tako nesto. Iako sam posedovao RS 125 nemam neku preteranu potrebu da se raspisujem nasiroko ovde jer vidim da ti ni sam jos ne znas sta hoces.. Bolju 2T zujalicu neces naci,nadji ocuvan i odrzavan primerak,kupi,vozi i odrzavaj to kako valja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Dobio sam samo jedan koristan savet od nekog decka za rs da je ne drzim u leru da krecem da je ubacim u 1 i polako krenem cim prestane da pise cold na ekrano.. Ovo sve ostalo su neke njihove prepirke koje veze nemaju sa Rs-om.. Svako prica neko svoje vidjenje motora i opisuju svoje motore.. A mene to ne zanima.. Ja trazim direktne i realne savete za rs a ne za tamo neki tzr hyosong qinqi i ostale motore..

onda prepravi naslov teme u "Da li je RS za pocetnika od 17godina?" ili tako nesto...

ja sam ti predlozio da kupis cbr125 (ili neki drugi 4T motor) a evo i zasto - to ce ti biti prvi motor (sam kazes da si pocetnik), savrsen uvod u moto-pricu... godinu, dve ili tri koliko ces ga voziti daces manje para na benzin (za RS ti treba i ulje za mesavinu koje, ako hoces kvalitet, nije jeftino) + RS trosi duplo vise od bilo kog 4T motora, bilo da je vozis na 4000 ili 11000 obrtaja... druga stvar, za RS postoje 50% vece sanse da se nesto pokvari (nije za svaku RS isto, ali opet postoji veca sansa)...

 

a sad da ti odgovorim na temu: ako imas para da kupis, odrzavas i sipas u RS, kad si se vec toliko zalepio za nju, nadji neku dobru u oglasima i KUPUJ, neces pogresiti...

ima milion ovakvih tema na forumu, pronadji neku pa procitaj, svuda pise isto... nema potrebe da se i ova tema razvlaci u nedogled...

 

U sustini Rs je dobar motor,ali je skupo odrzavanje i puno trosi... Sta mislite o Hondi Nsr 2006 ona je 4t? Koliko ona trosi i koliko joj je max brzina? Posto na specifikaciji njenoj pise samo tezina debljina guma i tako te gluposti... Ne pise nista o potrosnji i brzini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ma pusti ga vidis da je covek spamercina teska... Samo kontrira nesto.. Popio je pamet celog Sveta,a vozi Suzuki iz proslog veka... :) Ti bar pises sta si cuo ili procitao,a on spamuje... :)

 

Nemam ja sta da kontriram,ali posle "saveta" koje sam procitao.. Ako nesto ne znas onda je bolje da cutis nego da prenosis pogresne ili neproverene informacije u ovom slucaju tebi. A ova tema je odlicna podloga za tako nesto. Iako sam posedovao RS 125 nemam neku preteranu potrebu da se raspisujem nasiroko ovde jer vidim da ti ni sam jos ne znas sta hoces.. Bolju 2T zujalicu neces naci,nadji ocuvan i odrzavan primerak,kupi,vozi i odrzavaj to kako valja

 

Pa kad si posedovao rs125 lepo mi napisi sve kako i sta :) A ne pustas ove sto voze neke skutercice da mi pisu Boga pitaj sta.... Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a sta vas klince kao briga oko potrosnje, odrzavanja itd...i onako vam roditelji daju pare. U tim goinama meni je bilo bitno samo da mi kupe motor, nije me nista drugo interesovalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sto nisam admin samo pola sata. Razumem da neko daje komentare ko je upoznat sa tematikom ali pojedinci :zbunjen::lud::bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

a sta vas klince kao briga oko potrosnje, odrzavanja itd...i onako vam roditelji daju pare. U tim goinama meni je bilo bitno samo da mi kupe motor, nije me nista drugo interesovalo

 

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

kad se dotera u avliju sve ostalo je nebitno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Pa pazi kako nas nije briga za potrosnju itd? Naravno da nam je bolje da motor sto manje trosi da bi mogli sto vise da se vozimo. Nisu nasi roditelji neke burzujcine pa ono baci ti 200e svaki drugi dan da ga boli uvo.... Ili servis da placaju po 2000e -.-...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A sto uopste kupujes motor? Za te pare mozes da kupis auto i to ''Golfa'' Mk2 kao cvet! Sednes kao covek, 4 tocka su 4 tocka, ne bije te vetar, kisa, mozes da povezes vise drugarica... Trosi ti isto kao RS125 i generalnu ne radis, nego kupis nov agregat, 1.6 dizel, naftu kupis ''na crno'', vozis se i boli te dupe. To je ''Golf'', ne kvari se i kad se pokvari za 1000 dinara rinfuz delova u kesi.

 

Vidi kako je ovaj dobar:

http://polovniautomobili.com/oglas2081239/volkswagen_golf_2_16_cl/

 

Ima i muziku, narezes, Bobana piromana, Jasara, Acu Lukasa, limenka ''Coca Cole'' u ruku i sta te briga... Sto je najbitnije roditelji nece da te smaraju i za kola ce ti uvek dati pre nego za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Pa pazi kako nas nije briga za potrosnju itd? Naravno da nam je bolje da motor sto manje trosi da bi mogli sto vise da se vozimo. Nisu nasi roditelji neke burzujcine pa ono baci ti 200e svaki drugi dan da ga boli uvo.... Ili servis da placaju po 2000e -.-...

 

nek ti da 1000 dinara i danas ne mozes da potrosis - ne racunajuci ulje u to

sad to za generalnu.... ne znam

ako ti je odrzavanje toliko bitno kupi nekog kineza 4t on trosi 2-3l

nemas odrzavanja nikakvog sem redovnog servisa koji ne moze da kosta vise od 2000-3000 dinara

a ako hoces luksuz jbg plati

 

@alekre

moze i audija 80

dodji od mene prodam ti audija ko casa je, i dam ti tri motora

1.9D, 1.6TD i 1.8S

i menjas po potrebi

1.8s radi samo leti, 1.6td samo zimi (leti nece pali) a 1.9 radi stalno

 

i obavezno selja kalaca da narezes i imas da budes glavni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ova 2 1850e.. :) Pa dodam jos 300e kupim golfa 3... :)) Hvala uzmi ga ti kad ti se toliko svidja,ako vec nije tvoj.. Zna neko Hyosong onaj kineski za koliko moze da se uzme polovan? Ili ona kopija Honde Cbr125?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja