Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja ulja na Yamahi ybr125!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kupio sam nov ybr125. Uradio sam prvi servis na 1000km i tada nije bilo problema. Medjutim kada sam na nekih 6000km pogledao ulje falilo je nekih 200-250grama(u karter staje 1l), pre toga nisam ni gledao, mislio sam "to je nov motor nece da potrosi i nema potrebe da gledam"ali sam se prevario. Do prvih 1000 nisam forsirao motor ali sam kasni poceo da ga razvlacim jer je slab i nisam hteo da ga gusim u nizim obrtajima(mislim da je na nekih 7200max obrtni moment a na 7800 max snaga) ja sam ga obicno vozio od 7000 do 8000 obrtaja, ali sam ga isto tako po krivinama terao do 9000o/min). Vase misljenje o tome ili neko iskustvo o tome? Motor u ybr125 je isti kao i kod xt125. Serviser mi je rekao da je to u granicama normale, ali pomalo i sumnjam jer mislim da ne bi trebalo da trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve zavisi koje se ulje sipa,a i ako se safi mora malo da trosi.

Ja moj kad teram duze pun gas trosi kao dvotaktni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Kupio sam nov ybr125. Uradio sam prvi servis na 1000km i tada nije bilo problema. Medjutim kada sam na nekih 6000km pogledao ulje falilo je nekih 200-250grama(u karter staje 1l), pre toga nisam ni gledao, mislio sam "to je nov motor nece da potrosi i nema potrebe da gledam"ali sam se prevario. Do prvih 1000 nisam forsirao motor ali sam kasni poceo da ga razvlacim jer je slab i nisam hteo da ga gusim u nizim obrtajima(mislim da je na nekih 7200max obrtni moment a na 7800 max snaga) ja sam ga obicno vozio od 7000 do 8000 obrtaja, ali sam ga isto tako po krivinama terao do 9000o/min). Vase misljenje o tome ili neko iskustvo o tome? Motor u ybr125 je isti kao i kod xt125. Serviser mi je rekao da je to u granicama normale, ali pomalo i sumnjam jer mislim da ne bi trebalo da trosi.

  to je smesna potrosnja ulja na 1000km 30ml  samo gas. nivo ulja se kontrolise na 1000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Iskreno se nadam da ste u pravu. Ali sve jedno ce taj motor biti kod mene do polovine sledece sezone, tako da me bas briga i ako potrosi. Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dobro je kad sam imao zivaca i tih 1000 km. U servisu sam pitao da li mogu da ga vozim normalno i oni su mi rekli da mogu, to je na njihovu odgovornost, motor je u garanciji 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Jesi siguran da je garancija 2 godine? I ja sam tako mislio, pa mi Direktor (od njega sam uzeo YBR proletos) rece da je na YBR garancija godinu dana (znam da na Rodicevoj sajtu pise 2 godine).

 

I nemoj da te tako "slabasan" motor prevari. Sa njim sam upravo zbog potcenjivanja imao mnogo vise rizicnih situacija nego sa Transalpom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac
I nemoj da te tako "slabasan" motor prevari. Sa njim sam upravo zbog potcenjivanja imao mnogo vise rizicnih situacija nego sa Transalpom.

 

Pa naravno da si vise rizicnih situacija imao, zato sto je slab i tesko se pretice sa njim, ja sam sa kilometrazom bas dobro upoznao taj motor. U pocetku mi je bilo ono "uske gume nemoze lepo u krivine" ali sam kasnije shvatio da je njegova prednost sto ima 17-felne i da moze bas lepo da se ulece s njim. Do sad sam za Beograd iz Mladenovca  5-6 puta iso preko avale i uopste nije za potcenjivanje, lagano mogu da pratim 2-t 125 pa cak i da ih stignem.  Do duse malo su losiji vozaci i ne smeju po krivinama, pa ga oni stisnu na pravcu 130-140, ali kad dodje Avala tu sam im neuhvatljiv. Motor je stvarno dobar, odusevljen sam, malo trosi, odlicno koci, lagan je i stabilan. Kad god sam imao prilike da kocim naglo a da nikog nisam ugrozavao, kocio sam i odlicno uvezbao kocenje sa njim. Motor je savrsen za neiskusne i odlican je prelaz za nesto malo jace. U ostalom to je i meni samo karta za neki veci motor na primer zzr250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

I nemoj da te tako "slabasan" motor prevari. Sa njim sam upravo zbog potcenjivanja imao mnogo vise rizicnih situacija nego sa Transalpom.

 

Pa naravno da si vise rizicnih situacija imao, zato sto je slab i tesko se pretice sa njim..

 

Bas nije tako, jer kad vidim da ne mogu da preteknem nekoga ja to i ne pokusavam. Mislio sam na gradsku voznju, ne da nije slab, nego je i vise nego dovoljno jak, pa ga cesto vozim brze nego sto bi trebalo. Sa ostatkom teksta se slazem. Ne znam kad si kupio motor i po kakvom si vremenu vozio, ali ipak pazi kad vozis po kisi, nemoj da ludujes po krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac
[/bas nije tako, jer kad vidim da ne mogu da preteknem nekoga ja to i ne pokusavam. Mislio sam na gradsku voznju, ne da nije slab, nego je i vise nego dovoljno jak, pa ga cesto vozim brze nego sto bi trebalo. Sa ostatkom teksta se slazem. Ne znam kad si kupio motor i po kakvom si vremenu vozio, ali ipak pazi kad vozis po kisi, nemoj da ludujes po krivinama. quote]

 

Nisam znao da si mislio na grad. Sto se tice grada, sasvim je dovoljno jak, uostalom sigurnije je voziti njega nego skuter kroz grad. Sto se tice otvorenog puta stvarno je slab, primer je kad sam isao za Belu Crkvu, verovatno si iso tamo. Izadjem na pravac od 10km i ne smem da ga vozim vise od 90km/h zbog masine, stvarno je za otvoren put spor. Ali za takav motor je sasvim dovoljno, jer sam primetio da se mnogo uvija kad ga vozim 100km/h po nekom putu koji nije bas tako ravan. To je verovatno zbog rama koji slab za vece brzine i neravan put. Najvise volim da vozim po suvom i lepom vremenu, ali par puta me je uhvatila kisa i vozio sam polako i bez priblizavanja autu ispred mene i tako nekih stvari kojih se moras paziti kad vozis po kisi. Na pola puta je uhvatila mene i druga kisa kada smo krenuli na skup u Velikoj Plani. Samo sam stao na jednoj pumpi da mi covek da dve kese kako bih stavio noge u njih da mi se ne bi napunila patika vodom, i nastavili dalje.

 

Jesi siguran da je garancija 2 godine? I ja sam tako mislio, pa mi Direktor (od njega sam uzeo YBR proletos) rece da je na YBR garancija godinu dana (znam da na Rodicevoj sajtu pise 2 godine).

 

Siguran sam da je 2 godine ali samo ako ga redovno nosis na servis to jest na 6000km. Sam servis kosta prosecno nekih 5000din, ali stvano ne znam zasto toliko, pa u njega staje samo 1l ulja. Ja ga ustvari nosim na servis samo zbog garancije, da nije toga sam bih mu menjao ulje i stezao lanac, dok za stelovanje ventila i tako neke komplikovanije stvari morao bih da posetim servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kakva Bela crkva, isao sam i do Vrsca s njim, tacnije do granice. ;D A isao sam i na duze ture... Nikakva uvijanja nisam primetio... Samo sto je smor sto ne moze da predje 90-100km/h, to mu je jedina mana. I ja sam par puta na njemu pokisao do gaca. :D

 

Sto se servisa tice, onaj na 6000km sam platio 3500din kod Kocke koji je ovlascen za Yamahu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Par prijatelja me pitalo za prvi motor. Neko bi uzeo skuter neko onaj Keeway sto izgleda isto kao i YBR 125. Jedan drug je cak i uzeo taj Keeway. Svima kazem da ne bi bilo lose, ako im je vec prvi motor da uzmu tu Yamahu i da uzivaju sa njom. Duse, jel` ti motor jos na prodaju? Da ne upucujem ljude na tebe ako si ga prodao.

 

Da imam viska para kupio bih ga devojci pa da se uci na njemu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Par prijatelja me pitalo za prvi motor. Neko bi uzeo skuter neko onaj Keeway sto izgleda isto kao i YBR 125. Jedan drug je cak i uzeo taj Keeway. Svima kazem da ne bi bilo lose, ako im je vec prvi motor da uzmu tu Yamahu i da uzivaju sa njom. Duse, jel` ti motor jos na prodaju? Da ne upucujem ljude na tebe ako si ga prodao.

 

Da imam viska para kupio bih ga devojci pa da se uci na njemu  ;D

 

Xaxaxaxa, deluje smesno, ali motor jeste idealan za pocetnike, pa i za devojke ;D Jeste, jos uvek je tu. Javilo se par ljudi juce na oglas (izmedju ostalih i jedan Kvarisin prijatelj- hvala), pa ce uskoro, nadam se, promeniti vlasnika. Cudno je to sto niko zapravo i ne dodje da pogleda motor (od juna je u oglasima i samo 3 coveka su ga pogledala), svi bi da daju skuter u zamenu... Tako da znas dimac da se spremis na cekanje. Najbolje da vec posnes da baris neku ribu da ga kupi da se ne bi nacekao ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja se nadam da cu brzo da ga prodam, nije skup motor, malo trosi, ne kvari se, lagan je za voznju. Zalosno je sto ima samo malo pravih zaljubljenika u motore koji znaju za YBR. Prodao sam skuter pocetkom sezone i onda sam cekao 2 meseca da kupim motor. Kada sam prodao skuter bilo mi je isto kao da sam prodao bubreg, mnogo sam bio zavistan za motorom (to ti je neka vrsta droge), da mi je cale kupio apn-a vozio bi ga. Verovatno znas i sam kako je to kada poce sezona i kada se svi drugovi voze a ti sedis kuci i gledas TV. I onda je dosao YBR i za tri meseca sam sa njim presao 6500km, mogu samo da zamislim koliko bih preso da sam ga uzeo na pocetku sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Naslov teme ''potrošnja ulja...'' a odoste od teme dve svetlosne godine... Ako nemate ništa protiv, LOCK-u-noć ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja