Jump to content

Moto Zajednica

GILERA NEXUS 300 ili 300 ie

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Planiram kupovinu NEXUS-a vidim da ima razlike u agregatu,300 i 300ie.to sam video na oglasima ova 300ie ima 23KW/31KS e sad da li je to tako ili je u pitanju isti agregat.

Interesuju me iskustva sa ovim skuterom,mane i dobre strane.vozio sam nexus 500 i to je zlo kako ide ali sa cenom se ne uklapa u moj budžet jer imam želju da pazarim i neki motor od 600cc za svoju dušu jer ženče pristalo samo da se voza na maxi skuteru kaže dosta joj vožnje sas mene u mladosti na motorima.

Imam u planu,ako bog da,da pazarim novu ili 1-2god. polovnu ako je cena i stanje primamljivo.Kad dođe na red kupovina imam neku kobinaciju tako da novu neću platiti po ceni koliko se inače prodaje u salonima već nešto jeftinije.

Zato polovna dolazi u obzir samo ako je dobro očuvana a cena joj ne bude blizu onoj po kojoj ja dobijam novu,tj ako je razlika do nekih 500E moj glas ide za novu.

 

E sad da vas čujem ko ima šta da kaže

:Mina::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

pa po nekoj logici trebalo bi da bude razlika karburator/injection...ali nisam siguran!

Vozio sam Nexus-a 500cc kad sam se ja odlučivao šta ću pazariti i mogu ti reći da mi se nije uopšte svideo jer je nekako tvrd...Ipak je to R model skutera pa mu je takvo i ogibljenje...al da dobro izgleda - izgleda...bombona!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ajmo redom:

 

1. Nexus 300 (278 ccm) je svaki ie uostalom kao i Nexus 250 (244 ccm). Nema sa karbom.

2. Nexus 300 ie ima 23 ks a ne 23 kw. Nexus 250 ima 22 ks. Model 300 je najviše dobio u obrtnom momentu, nekih 2 Nm, što se ogleda u nešto boljim međuubrzanjima (nema one čuvene rupe, koja se doduše na njemu i ne oseti...)

3. Suvozač(ica) ti se neće baš usrećiti na Nexusu a ni ti sa njom na leđima. Vrlo napadački položaj sedenja. On je najRovski maxi po položaju sedenja, po meni više nego T-Max. O ukusima ne vredi raspravljati ali razmisli o Burgmanu 400. 10 Ks više, komfor neuporediv a mislim da bi se uklopio u budžet, doduše za par godina stariji model (recimo K7, K8).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala za info,tu snagu sam pročitao na oglasima pa sam se zapitao da li ima nexus 300 sa 2 tipa agregata,to znači da ljudi pišu svašta po oglasima.

Ja sam takođe pronašao da je nexus300 Jednocilindrični, četvorotaktni Piaggio QUASAR - 278 cm³s, snage 22,4 KS pri 7.250 o/min.

I meni se svideo Bugi ali sam se pokolebao zbog cena delova i održavanja.

Znači NEXUS 300 nije pogodan tj udoban za neku vožnju van grada kao što se vi vozate.Ufff sad sam u dilemi :zbunjen::stabre: a nexus sam odabrao iz estetskih razloga mnoooogo mi se svideo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Pa polako, sto vise stize novih tj polovnih 300, 350, uzimace se i voziti... Oni nisu racunali na nase lude zakone nego marketing trikove... Nije samo registracija u pitanju, u pitanju je i odrzavanje i potrosnja, nije isti (cena) kais za 270 i 500 ccm... O potrosnji da ne pricamo...

 

Ja licno, sledeci je Kymco Downtown 300i...

 

Inace voizo sam Nexusa 250i, skuter po meni lep da ne moze lepsi biti, jos uvek (po meni) nema lepsi, u klasi... Ide kao mecava, brze nego sto ja smem da ga vozim. Doterao sam ga iz Vojvodine preko Fruske gore u Srbiju, jedan me auto obisao na pravcu a par uzbrdo ali samo zato sto motor nije bio moj i nisam bio uvozan... Drugar u Pasatu od 140 KS me je jedva pratio, posle vise od 150 km voznje, i skala otprilike i kompjuter relativno tacno su pokazivali 38 km/l, malo vise od 2.5 litara...

 

E sad, nikada ga ne bih uzeo, motor mu nije R ali polozaj sedenja, tvrdoca vesanja jesu. Sa 183 cm, sediste je visoko i tesko dodirujem zemlju dok je upravljac spusten i stalno oslonjen na njega mi je bilo bolno iskustvo po dlanove. Jeste stabilan ali kicma me zabolela, svaku rupicu ispod zadnjeg tocka sam osetio...

 

Izuzetan motor - skuter ali za klinca, samca i po gradu, kofer ga samo narusava itd itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

nikad mi nije bilo jasno sto ljudi kupuju 300cc,2-3ks vise u odnosu na 250,a registracija kao za 500....

Šta da radim kad se sad noviji skuteri prave u varijanti 300cc a ja želim da kupim nov ili do 2 god star.

 

Sad ste mi pustili buvu po pitanju udobnosti :zbunjen::stabre:, ja sam se vodio izgledom i karakteristikama motora.T max mi je broj 1 ali je preskup za moj budžet a da kupim neki mator pa da me sustignu kvarovi ne bih ulazio u taj sport.

Ništa onda još malo da mozgam imam vremena još do kupovine.Možda i skoknem na neko mesto okupljanja kad krenete na vožnju da uživo pogledam ostale modele i pokupim još neku info.

Inače meni je kao rezervna varijanta bio i Kymco X-citing 300Ri,ima ga moj drugar i prezadovoljan je sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Pa polako, sto vise stize novih tj polovnih 300, 350, uzimace se i voziti... Oni nisu racunali na nase lude zakone nego marketing trikove... Nije samo registracija u pitanju, u pitanju je i odrzavanje i potrosnja, nije isti (cena) kais za 270 i 500 ccm... O potrosnji da ne pricamo...

ocu reci uvek bi pre izabrao 250 umesto 300,2ks mi nista ne znace,a 250ca hvala bogu ima jos uvek,i meni je to idealna kubikaza za skuter,dobro za po gradu,a moze i dalje,a ekonomicna..

 

Inače meni je kao rezervna varijanta bio i Kymco X-citing 300Ri,ima ga moj drugar i prezadovoljan je sa njim.

bas ti htedoh reci za njega,ja sam imao xcitinga 250,i sit se navozao,a udoban u pm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Yamaha X-Max je dobra i sigurna kupovina, nije bas jeftin ali stari proveren motor, udoban, dve kacige ispod sedista... Nije redosled bez razloga na testu bas takav...

 

http://www.motopuls.hr/testovi/usporedni-testovi/376-testovi-opreme/4025-maxi-skuteri-do-300-ccm.html

 

Mada su meni Downtown i Xciting ipak favoriti, i zbog cene a i kvaliteta... Citao sam rezultate prodaje skutera u Italiji, godinama su u vrhu Honda SH300, Beverly pa Kymco Downtown i Xciting, X-Max, Majesty 400, Piaggio LX itd itd, Nexusa i drugih Piaggia zanemarljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

sad ste mi zadali novi domaći zadatak a taman sam se ponadao da sam rešio prethodni.ionako mi se ne žuri pa ću na tenane da razmatram izbor.

Inače da se ja pitam nexus bi bio 99.9% ali pošto imam i suvozačicu moram i nju da uzmem u obzir da ne bude posle prve duže vožnje odustajanje sa njene strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Ja sam imao NEXUS 250ie 2008, znaci nije rekla kazala nego info iz prve ruke... Druze to je kao u fotelji da se vozis.. tako da ti garantujem da nikako ne moze da se kaze da je neudoban.

 

Za ostale skutere necu da pricam, jesam neke provozao ali ih nisam posedovao kao Nexusa...

 

 

pozdrav i sve najbolje

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Znaci nista dok ne probas... Ja sam mislio da je ono sto sam vozio tvrdo ali sad citam da je fotelja, 100 ljudi 100 ukusa... :)

 

Nexus je sportski skuter, blizu motociklu, dobro lezi i kao takav, nikako ne moze biti udoban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

sad ste me još više zbunili,kažem vozikao sam od drugara prošlo leto nexusa 500 i to ide kao nevreme, zlo jedno,doduše tada nisam obraćao pažnju na udobnost i položaj sedenja jer me je kupio za sva vremena.oduševio me kako ubrzava,koči ulazi u krivinu.

Nexus 300 ili 250 ,nebitno slično je to,nisam imao prilike da probam.Nema mi druge nego lagano da probam par modela pa sam da donesem odluku.

Ipak voleo bih da to bude nexus jer mi je on prvi privukao pažnju ali moram da vodim računa i o mojoj lepšoj polovini koja će mi biti pratnja na vožnjama van grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Svako prvo duze putovanje je zeznuto posle je vec lakse ;) Ja skoro na madisonu 3ci sa devojkom presao 370km u toku dana i nije bilo bas lako,ali vec posle par dana opet zajedno oko 200km i iskreno vec je bilo doosta lakse.

Navikle se kosti :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ja bi samo jos jednom...

 

Vozim svog tajvanca, stanem na senaforu, spustim ruke sa upravljaca, stavim ih krilo, pogledam levo, desno, cak i torbicu po telefon... To je skuter... GT skuter... Gradski skuter...

 

Vozim Nexus, stanem na semaforu, moram da se odgurnem od upravljaca da bi se uspravio, pritom sa 183 cm dodirujem asfalt vrhovima patika... To ji vise motocikl... Motocikl sa CVT prenosom i bez klasicnog rezervoara izmedju nogu... Nesto na pola puta...

 

Da mu je motor dobar, jeste, da lezi odlicno, lezi, koci, sto je malo tvrdji, hajd' to nek ide na dusu nasim putevima. Da je lep, lep je, meni najlepsi skuter i posle mnogo godina od predstavljanja. Da mogu da skratim malo zadnje amortizere i da mogu da ga spustim pozadi i da dovedem sebe, vozaca u pravi skuter polozaj, bio bi moj sledeci skuter... :)

 

http://moto-choice.com/en/Bike-Review/183/Aprilia-SR-MAX-300-%282011-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1%29-%CE%A6%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Dorsoduro!.html

 

"Riding position: The saddle is really high, 815 mm, the saddle width is increased. The floor of the scooter is divided by a high tunnel, rider has to lift a foot above that in order to be sited. Consequently it will be satisfying only to tall riders, higher than 1,75m.. This is marginally better than the large motard model of the company, Dorsoduro!"

 

http://moto-choice.com/en/Bike-Review/105/Aprilia-Atlantic-300-%282010-current%29-GT-genes-into-the-300-cc-scooter-category.html

 

"Riding position: The seat height is relatively low. The seat width is moderate at the front part. As a result of the above, even low riders will step a firm foot on the ground. The dimensions of the scooter are increased for the standards of the 300 c.c. category, especially the width. Compared to these standards, the weight feels average, centre of gravity feels right in the middle of the scooter. "

 

U stvari ti volis motocikl, kupis motocikl, Nexus a zeni kazes da je to maxi skuter... :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ma ja i imam u planu i kupovinu nekog motora od 600cc za moju dušu ali ne R model jer nisam ja više za takav način sedenja.Za sada mi je yamaha FZ6 fazer po nekoj mojoj meri.Ja sam hteo da ostavim ovog kineza za po gradu kad završavam neke kombinacije,motor za vožnju van grada i da se izduvam ponekad sa drugarima po gradu.Međutim ženče postavilo uslov ako hoću nju da vozim van grada samo maxi skuter.Kaže to mi je sigurica da nećeš divljati po putu koliko toliko.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Idi vidi i probaj neki Nexus i povedi lepsu polovinu da i ona kaze sta misli da ne bude posle 3tras2.gif.. Iskreno Nexus mi se ne svidja prvenstveno zbog visokog rezervoara izmedju nogu. Kada se penjes na njega i silazis muka ziva kao da si gimnasticar. A tu je i sportski polozaj gde su ruke i ramena mnogo opterecena pa posle voznje kao da si boksovao 12 rundi.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

250...300...300 ie su različiti agregati. To što piše na papiru 2-3 KS razlike je jedno, ali podešavanje agregata, max obrtni momenat pri različitim rpm je ono što ih razdvaja. Koliko para toliko muzike. Ne pazari se makina svaki dan, bolje se malo stisnuti pa kupiti noviji motor,tj. sa boljim agregatom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

nema mi druge nego laganica da isprobavam model po model pa da napravim izbor prema sebi tj mojoj lepšoj polovini

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Nema, samo kako ćeš naći da ih isprobaš, to je druga stvar. Možda će neki 250 bolje da "poteže" od 300 ie, naravno, pričam o polovnjacima. Sve zavisi u kakvom su stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nema mi druge polako u potragu, nije meni bitno da li je 250 ili 300,registracija mi nije bitna stavka u kućnom budžetu.

Jedino mi je želja da ne bude stariji od 2 god i u dobrom stanju.Nije ni to 100% možda i uzmem i novog a možda i ako naleti neki primerak od 3-4god starosti a da je povoljna cena i u dobrom stanju.

Čak razmišljam i da ne prodajem ovog kineza,nek ostane za akanje po Zemunu i neke kraćane relacije do pijace,radnje,kad je malo lošije vreme.

Ima vremena još dosta,ako se finansije ne skockaju do jula onda kupovinu ostavljam za zimski period i za sajamski popust ako ga bude pa u sledeću sezonu da uđem sa novim skuterom.Glupo mi da kupujem skut u avgustu ili septembru.Ali definitivno do sledeće sezone stiže pojačanje samo da smo živi i zdravi do tada svi mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

250...300...300 ie su različiti agregati. To što piše na papiru 2-3 KS razlike je jedno, ali podešavanje agregata, max obrtni momenat pri različitim rpm je ono što ih razdvaja.

 

Pošto si naveo 300 i 300ie ja bih bio vrlo rad pročitati razliku i uporedbu tih agregata. Pogotovo me zanima taj 300 jer o ovom 300ie znam podosta toga...Ti očigledno imaš neke podatke koje nisam do sada nigde našao...

 

:Mina: :Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Alexanto, 300 se pojavio 2007 - 2008 godine ako ne gresim, 2010-te je promovisan 300ie, isti a malo drugaciji, to je apotekar i napisao, 23 Nm pri 5750 o/min umesto 6000 o/min, razlika u elektronici i sigurno jos par razlika zbog kojih se i delovi kupuju po broju motora i sasije. Razlicit je i dekl varijatora, sto je vidljivo i spolja. I automobilske firme posle nekoliko godina rade restyling sa novim motorima ili novi model sa unapredjenim motorom, ne mozes ih pohvatati...

 

7917979.jpg

 

Pretpostavljam da je na to mislio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja