Jump to content

Moto Zajednica

R850R: Problem kod prolecnog budjenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Drugari imam problem koji nisam pre sreo pa ako ima neko neki savet bio bih zahvalan

Naime sve je radilo ko doksa zadnje 2 godine do pre 2 meseca kad sam zadnji put startovao motor,zatim sam izvadio akomulator i pre dva dana ga vratim da aktiviram masinu al gremlini napravili nesto. Simptomi su sledeci pali samo kad je sauh na maksimumu ili kada se da veci gas i pri tom radi neravnomerno i povremeno se cuje pucanje u auspuhu negde. Svecice sam skinuo i bile su skroz crne i vlazne od goriva valjda, a posto im je vreme za zamenu stavio sam nove medjutim sve je isto. Na leru se gasi, a kada je sauh na maksimumu obrtaji variraju od 800-1000 obrtaja. Da li je moguce da je zbog goriva koje stoji vec 2-3 meseca ili je struja ili nesto trece :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Moze da bude gorivo ! mozda su od stajanja i dizne zapekle ... ja bi probao prvo to da malo provozam pa ako ne "probije" onda bi skinuo dizne da vidim sto "nalivaju" ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skini kleme sa akumulatora, ostavi tako malo, vrati kleme, daj samo kontakt, lagano okreni gas do kraja, zadrži sekund, vrati na početak, opet sekundica pa ponovi radnju još jedno,dvaput. Izgubili se hodovi u TP senzoru. Ako neće, pušku pa gremline juri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ako su ti svecice crne od cadji i vlazne od goriva , onda ti je prebogata smesa.Proveri prohodnost filtera za vazduh.Ako su vlazne od ulja , izmeri kompresiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja