Jump to content

Moto Zajednica

Carina-Uvoz

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Pozdrav drugari !

Ja sam iz Crne Gore. Interesuje me koja je procedura ukoliko zelim da uvezem tj. kupim motor iz Srbije , interesuje me kolike su carine i kakva je procedura?

Isto pitanje vazi i za uvoz iz zemalja EVROPSKE UNIJE prvenstveno Njemacke ?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

A gde vam je taj motor? Mislim u Srbiji ili jos uvek preko ? Koje tablice ima? Nesto tu smrducka na divljaka :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Eh pa nije samo to. Treba da je motor odjavljen u zemlji u kojoj je kupljen. Jel ste uopste proveravali broj motora i sasije? Moracete ipak da saFatate tog Madjara da vam objasni sta je on uradio mada po tvom pisanju izgleda da nije nista! I nemojte odmah na otpad ima tu ljudi koje bi zanimalo i takvo stanje radi delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Eh pa nije samo to. Treba da je motor odjavljen u zemlji u kojoj je kupljen. Jel ste uopste proveravali broj motora i sasije? Moracete ipak da saFatate tog Madjara da vam objasni sta je on uradio mada po tvom pisanju izgleda da nije nista! I nemojte odmah na otpad ima tu ljudi koje bi zanimalo i takvo stanje radi delova.

[/

 

 

 

 

svi brojevi se slazu,a Madjar kao u zemlju da je propao...pa Boze mili kao da cemo da ga lincujemo ne daj Boze,samo hocemo da nam objasni kako da registrujemo motor da bi smo mogli da se vozimo i ako je zaboravio neki papir da nam da da nam posalje i nista vise...

 

 

(ja sam obrisala jer ste jedino vi procitali i niste mi rekli da nisam normalna ,sto ne ocekujem od svakog tako fine odgovore) vama hvala puno u svakom slucaju sto ste mi ovo rekli)

a motor, jbg...

Promenio član tina_d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Jel postoji neka veza izmedju tebe i tog coveka na koga se vodi motor? Prodavac od koga ste kupili motor bi trebao da ima nekakvo ovlascenje ili kupoprodajni ugovor sa vlasnikom a i ti bi trebala da imas to isto sa prodavcem. :stabre:

I jel motor odjavljen uopste u drzavi na koju se vode papiri? Ako nije odjavljen onda nisam bas siguran da ces moci legalno da vozis motor,a ako jeste i nemas sem toga nista drugo od papira kontaktiraj tok lika od koga si kupila i pitaj da li ima neki ugovor ili bilo kakav papir koji moze da ti sluzi kao potvrda da je motor legalno kupljen i koji moze da te dovede u vezu sa zvanicnim vlasnikom. Ako to uspes da nadjes onda treba da odradis ulazne papire na granici ukoliko vec nisu napravljeni i onda u Srbiju na spediciju da se plati carina, pdv i ostali harac.

Ili eventualno zovi redom speditere i vidi da li bi ti neko od njih to zavrsio, samo cenim da ce ta usluga dosta da te kosta. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

postoji jedino taj Madjar,koji se od tog dana vise ne javlja i koga smo zvali vise puta da ga pitamo za eventualno jos neki papir... a kupoprodajni ugovor nismo napravili....:(

jbg,to nam je izgleda to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Vidi to sa njim, mozda uspes da uradis nesto ali ces se iscimati u svakom slucaju tako da se unapred naoruzaj zivcima . :)

 

I nema potrebe da brises postove, nije ovo facebook i tesko da ces dobiti odgovor u roku od 5 min, jer je forum veliki i ljudi ne bleje po ceo dan na njemu (jedan deo :zvizduk: ) a i nema potrebe da se obazires na to da li ce te neko osudjivati zbog pitanja koje postavljas, tu smo da se pomazemo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

pa nemam pojma,bio mi je bedak da ne bude komentar tipa''glupo zensko'',ali ajde...

pa bilo bi lepo da se bar javi na taj glupi telefon ali sta ces...

(dusa me boli jedino za to sto ga je muz najvise uzeo zbog mene,nije tezak...)

hvala vam ipak :aha::aha::aha::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa niste ga valjda kupili na livadi? Ima li taj kucu ? Gde ste gledali motor? Ako je cena bila primamljiva onda je 99% divljak ali bolje proverite da nije slucajno ukraden u Srbiji da ne najebete bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

od nase kuce,pa do njegove imamo tacno 258 km...cena je bbila onako,mada jeste nesto jeftinije... probacemo da nadjemo coveka cije ime pise u knjizici pa sta nam Bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja