Jump to content

Moto Zajednica

Pažnja, pažnja: Plavuša za volanom

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3599 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gospođa i ja danas po podne krenuli malo da se provozamo do Kruševca. Da pogledamo neki Punto koji smo videli u oglasima (za moju suprugu) i da ona isproba novu kacigu (koju sam inače ja dobio na lutriji na "moto žurki"). Dakle lepo se iz Niša odvezli do Kruševca, pogledali auto i odmah krenuli nazad (da nas ne "uhvati" mrak). Idem prema izlazu za Đunis. Dve trake, nema gužve ... . Ispred mene u desnoj traci neki mali autić. Vidim, za volanom plavuša. Ide oko 30-40km/h i razgovara telefonom. Pređem u levu traku i na par metara iza nje ablendujem i "svirnem" joj (ga)! Pošto je u pitanju plavuša radnju ponovim još jednom i krenem u preticanje. Već sam bio prošao 2/3 auta (nalazio sam se upravo pored vozačkih vrata), kad gospođa (a moguće je i da je starija gospođica) naglo skrenu ulevo! Pravo na mene! Levo od mene visoko "ostrvo" koje odvaja traku za supotan smer. Skrenem do samog ivičnjaka i istovremeno "opalim" po gasu. uspem da se provučem a auto jedino uspe da jedva malo okrzne moju gospođu po štitniku za koleno i nosač bočnog kofera. Normlno da sam svo to vreme "ležao" na sireni.

A u retrovizoru vidim da je auto prvo gotovo zakačio levi ivičnjak na putu, a zatim se naglo vratio u desnu traku i i tu stao. Zaustavim se i ja, a i nekoliko vozača automobila koji su videli događaj. Gospođa dođe kolima do mene, otvori prozor lepo mi "uruči" izvinjenje. U isto vreme traži telefon koji joj je ispao iz ruku. Reko da je pitam: "Pa dobro sestro nesi li s'g za 'ebanje", ali sam odustao. Možda kaže da jeste pa šta ću. A i supruga prisutna. Situacija vrlo neugodna. Rekoh joj da pripazi i odoh.

Pripazite se. Ja uvek očekujem ovakav scenario pri preticanju i oprezan sam. Ipak, da je Transalp i najmanje "oklevao" kad sam dao gas, auto bi nas oborio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12318 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ćuti, dobro si prošao ;)

 

Al' ona tvoja opaska "...sestro..." je baš prava :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jeftino, jeftino... sestra verovatno nema pojma šta je zapravo uradila i to će ponoviti kad-tad. I sigurno je bila s'g za 'ebanje al što reče, kako kad je supruga tu :D

 

mali off

 

Arakis je video danas na putu do Vira kako me baja sa telefonom na uvetu "nije video" dok se prestrojavao preko mene, a u povratku u 29. novembra i Cvijićeve, druga "sestra" sa punim autom "sestri" mi se na'eba mile mame što mi je presekla raskrsnicu, što sam morao da kočim do blokiranja i što sam svirao i ablendovao dok je sekla raskrsnicu. Ovim putem joj se izvinjavam što postojim subotom uveče kad je sa "sestrama" izašla da se provede, provedem joj ga mami >:(

 

zaključak: počelo je počelo! Vozačko slepilo uzima maha od samog početka sezone

 

p.s. ili je možda po kalendaru još rano da postojimo, zašta se unapred izvinjavam svim vozačima četvorotočkaša i želim im da se što lepše provedu ove sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 591 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Nisu samo plavuše za volanom ima i plavušana i to sve više. Užas, danas već oboren motociklista kod Sr. Karlovaca na Banstolu. niko ni ne obraća pažnju na motocikliste više su obraćali pažnju na sneg dok je bio. Svi u svojoj traci valjda da ne zgaze sneg na putu a motociklista "pa nek pazi sam sebe nas se to ne tiče" katastrofa. Dobro si se ti snašao inače... Pažnja 100% a do sledeće zime možda i počnu da vode računa za volanom ilii bar ostave mobilni u svojim tašnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Moracu da postavim jos jednu temu i glasanje "Da li ste za obavezno nosenje fluo prsluka al' sa zvucnim i svetlosnim efektima na pocetku sezone" :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

 

Arakis je video danas na putu do Vira kako me baja sa telefonom na uvetu "nije video" dok se prestrojavao preko mene, a u povratku u 29. novembra i Cvijićeve, druga "sestra" sa punim autom "sestri" mi se na'eba mile mame što mi je presekla raskrsnicu, što sam morao da kočim do blokiranja i što sam svirao i ablendovao dok je sekla raskrsnicu. Ovim putem joj se izvinjavam što postojim subotom uveče kad je sa "sestrama" izašla da se provede, provedem joj ga mami >:(

 

zaključak: počelo je počelo! Vozačko slepilo uzima maha od samog početka sezone

 

p.s. ili je možda po kalendaru još rano da postojimo, zašta se unapred izvinjavam svim vozačima četvorotočkaša i želim im da se što lepše provedu ove sezone.

 

Dobro je prosao ovaj na novom Bg-u danas sa telefonom na uvetu, dobio je samo vaspitno popravno napushavanje,

Scuba zaustavio saobracaj i objasnio budali da mu se samo cini da je nevidljiv! :moto3:

 

P.S. Cuvajte se ljudi, pocelo je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3599 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

stanebane user_popup.png

Postavljeno Danas, 21:42 PM

 

 

Moracu da postavim jos jednu temu i glasanje "Da li ste za obavezno nosenje fluo prsluka al' sa zvucnim i svetlosnim efektima na pocetku sezone" :lol:

Slabo ti je to prijatelju! Ja razmišljam da na motor ugradim sistem za vatromet. Pa kad idem da oko mene svetli i puca na sve strane. Kao oni "mamci" kada se borbeni avioni nađu u opasnosti od samonavođenih raketa. 1oda.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Moracu da postavim jos jednu temu i glasanje "Da li ste za obavezno nosenje fluo prsluka al' sa zvucnim i svetlosnim efektima na pocetku sezone" :lol:

 

ote mi tekst iz prsta! :takoje: samo cu ja jos nekim belim folijama da prelepim mog Zekonju kad vozim po gradu, da se foliram da sam pandur :zvizduk:

 

Aj sad ozbilje, oprezno drugari, hladne masine, hladni mi (bar vecina nas... mislim... ) hladan asfalt (gde ga ima posle ove zime), cetverotockasi vec zaboravili da postojimo... nemoj da punimo "ONU" hroniku (pu pu pu pu pu pu pu) od pocetka sezone! :neznam:

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Jedva čekam da i marsovci izmile sa svojim dotočkalima pa kad se njima dovoljno izizvinjavaju i poruše i njih par uz odgovarajuće kažnjavanje, te njihove namere da ti život oduzmu, možda će biti, i nama bez rotacija i ninunana svirena, nijansa lakše - do tada zaista ma koliko pažljivo vozili izvinjenje im najjeftinije a i kulturno se osećaju posle toga makar nas rastavvili na proste činioce - samo ima ih koji se i ne izvinjavaju jer se podrazumeva da mi "jurimo" pa nije ni čudo... :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Dođe mi da menjam Passat za neki dzip sa sve roll-barovima pa rokaj. Koliko puta mi se desilo da ne vide auto a kamoli moped.1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Glupaca. Drugar mi danas prica kako ga je udarila/naguzila neka "plavusa". Srecom, bio je u kolima. Kaze "izvini, tek sam ustala i kucala sam poruke da izcimam nekoga za kafu u gradu" :zbunjen::rat2:

 

Bezobrazluk takvih mi se desio letos, kada sam (ne znam ni ja iz kog razloga) umesto da obidjem glupacicu u levoj traci (u istom smeru), odlucio da malo sacekam, jer se blizilo suzenje. Naravno, iseca me najopustenije. Ne reaguje na sirenu - ne ni izvini. Posle 5 metara, kroz otvoren prozor izbacuje pljugu - skoro na mene.

 

S obzirom da radi bilizu mene, odlucio sam da je otpratim do parking mesta. Sto je najgore, ona bre zna sta je uradila, kaze "pa sta nije u redu, dala sam migavac". Glupa, a bezobrazna :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Ocekujte neocekivano i to uvek, a pogotovo na pocetku sezone.

Ja sam danas prosao ok, jedino me neki lik malo secnuo kada se prestrojavao, uobicajena radnja prvo je skrenuo, pa je tek onda pogledao u retrovizor i dao migavac. Bolid. Sva sreca nisam isao brzo.

Zato sam video 2 lika na r-ovima kako mrtvi ladni cepaju kroz crveno svetlo. :lud:

Ludaka za volanom svuda, bez obzira na broj tockova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

ista situacija pre jedno dve godine ali plavusan nije imao telefon nego glupan krenuo da izbegne macku kolima ali zato mene nije promasio!!!!cuvajte se ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3599 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Čini mi se da u ovakvim situacijama nije reč o tome da neko ne vidi motocikl. Osobe koje ne gledaju oko sebe isto tako vrlo često "ne vide" ni neki drugi auto (ili kamion). Oni jednostavno ne vode računa šta se oko njih događa. Takvi su udesi ("češanja" između dva auta) ) veoma česta u gradu. Problem je u tome što kad neko tako "čukne" drugi auto to uglavnom prođe sa malo oguljene fabe ili iskrivljenog lima. A kad na ovakav način malo "čuknu" motociklistu posledice su neuporeedivo teže jer se to uglavnom završava našim padom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Dve 'iljade dinara, ali kazu da ubiVa koliko je glasno. Sve mi se cini da cu ih ugraditi nakon citanja poruka u ovoj temi..

 

Hella%202%20tone%20horn.jpg

 

 

Ne znam da li su te sirene na snimku, ali deluju jako.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja ovakve slicne, samo crne nasao kod kineza za 600din...razmisljam se da ih ugradim u x9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Nisu na odmet,naravno. Ali kao sto je Zika rekao,kod onih koji ne gledaju,to nista ne znaci.

A da ne govorim o bezobraznim koji namerno hoce da iseku ili da se utrkuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

jaooo bree pa kako smire ljudi sebe, da posle incidenta masakr ne naprave ?!

 

tako mi kvrcne nesto u sekundi joooj #@#*!

 

juce decko komotno poceo da se ukljucuje na auto put i direkt u mene. sva sreca pa uvek drzim 4 ociju otvoreno.

 

hmm, pitam se da li bih se i na plavusu naljutiJo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Dve 'iljade dinara, ali kazu da ubiVa koliko je glasno. Sve mi se cini da cu ih ugraditi nakon citanja poruka u ovoj temi..

 

Hella%202%20tone%20horn.jpg

Ne znam da li su te sirene na snimku, ali deluju jako.

 

Gde ima ovo cudo da se kupi? :)

 

ja ovakve slicne, samo crne nasao kod kineza za 600din...razmisljam se da ih ugradim u x9

 

Imao sam te kineske - hoće da se pokvare, limovi za montažu koje dobiješ uz njih su extra tanki pa mi se pokidali, vukao sam jednog puža na žicama, a drugi je otpao jednom prilikom.

 

Našao sam u Beogradu, u 27. marta (mislim da je broj 44, radnja Shop Invest) iste sirene, ali mislim da su proizvedene u Češkoj... Primetno bolji kvalitet izrade. Bile su između 1500 i 2000 din, ne sećam se davno je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja