Jump to content

Moto Zajednica

slemovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

evo gledam po netu i nema i nema nista o novom zakonu,dali su po tom s***nje zakonu ukinuli da sme da se nosi slem na motorima(coperima)?

molim da neko odgovori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Moras da nosis kacigu koja ispunjava standarde ECE 22.05 a vojni slem kontam da neispunjava. Tako da jbg, moze pandur da te rebne 5000. Tako je u teoriji ali je opustenije u praksi. Licno iskustvo od 10 puta koliko su me panduri zaustavljali jedan me je pitao da li kaciga ima sertifikat, valjda zato sto je bila jet. Poz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

al malo mi cudno da neko nosi full face ili jet na coperu...msm,svako ima svoj ukus,al nemogu da zamislim...u svakom slucaju hvala ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne zezaju jos a i ko ce da te dira ako vozis po kraju, bitno da imas nesto na glavi da i njima bude mirna savest. Za dalje i nije lose da usi budu pokrivene, zvizdi ispod slema, prijatnije kad nemas nista na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Bitno je da je kaciga homologovana. Postoje oni šlemovi koji su ustvari kacige i potpuno su po zakonu. Fora je samo da ne nosiš bilo šta, nego propisanu opremu

 

2588-half-helmets-image1.jpg

 

U svakom slučaju, moj glas i u ovom slučaju ide za full face kacigu jer je najbezbednija. A ti sad vidi, veliki si dečko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

al malo mi cudno da neko nosi full face ili jet na coperu...msm,svako ima svoj ukus,al nemogu da zamislim...u svakom slucaju hvala ti...

 

Ovde se pre svega radi o bezbednosti, tj. tvojoj glavi a ne u ukusu i sta je u trendu. Nosi integralnu kacigu zbog sebe, a ne zbog trendova, drugara, policije... Sile fizike su iste i ne mare da li si pao sa Harleya pri 60, Tomosu, ili si ispao iz voza. Ne daj Boze da ti se nesto desi, ti isti ''drugari'' koji su te prozivali sto nosis svu opremu, prozivace te i da si copav, nakaza i sl. Po postovima bih zakljucio da si mlad decko, moras da shvatis neke stvari na bezbolniji nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Boze kakav paradox. Harley riders (choppers) su kao neka projekcija alfa muzijaka / outlaw-a / dlakavih muskarcina koji prde i imaju grub glas... a prije svega ih boli kvrc za trend / in / modu i slicno.

Kad ono medjutim... :lol:

Sledeca tema ce biti gdje ima nocna krema za bisage. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Boze kakav paradox. Harley riders (choppers) su kao neka projekcija alfa muzijaka / outlaw-a / dlakavih muskarcina koji prde i imaju grub glas... a prije svega ih boli kvrc za trend / in / modu i slicno.

Kad ono medjutim... :lol:

Sledeca tema ce biti gdje ima nocna krema za bisage. :D

 

Ahahahaha... Pa nismo ni mi vrane! :zvizduk::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja