Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Vaximo, ne preteruj, ja sam sipao u moj pre generalke jer je trosio ulje, iz licnog iskustva govorim o tome, a ne po necemu sto sam 'nacuo'. A koliko vidim svaki tvoj post se zavrsava reklamiranjem sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

druze,ako bi neku raspravu,dodji uzivo pa raspravljaj koliko ti volja,ovde je lako skrabati.licno iskustvo ti je kao i obicno ovde u srb na dza i bu rekla kazala.logicno da ti ne trosi ako sipas gusto ulje,razmisli malo.ili drugi razlog,a u to ne ulazim,nemas novca da menjas karike pa sa gustim uljem mislis da resis problem.zamolio bih te da ne ucis druge nekim glupostima u koje si ti poverovao.ne reklamiram sebe vec pomazem nekom ko zeli da radi kako treba.a ako i ti nemas novca za ulje,poklonim ti ja par litara pa nek ti agregat zahvali malo na lepom tretiranju.i jos bih te nesto zamolio...nemoj da nastavljas prepucavanje ovde,nema smisla,ok...e hvala ti bas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Sve je to ok,mada forumi postoje da bi svako preneo svoja iskustva,kako je resio neki problem i tome slicno. Treba skupljati iskustva drugih i ako se nekom pojavi slican ili isti kvar,da znas kako da reagujes. A pogotovo ako je to na putu 200km od kuce. Ne bi trebalo da se iko svadja nego svako bi trebao da iznese svoje misljenje i to je to. A ne ti si u pravu ja nisam i obrnuto. Aj pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5792 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Samo vas posmatram :zvizduk: Ajde lepo đorajte se argumentima, ličnim stavovima i što je više moguće iskustvom. Ako se sa nečijim mišljenjem ne slažete, postoji kulturan i fin način da to iznesete. Nije teško biti fin. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja ne vidim da sam ja napisao nesto sto nije na fin nacin... Covek bi ocigledno da uz neko pivo raspravimo na ovu temu, m ? 1Mina.gif Ili si mislio nesto drugo sa onim 'dodji uzivo pa raspravljaj koliko ti volja' ?

Moj argument je moje iskustvo, a db011bg je pitao koje gusce ulje da sipa u skuter, iz toga pretpostavljam da mu masina trosi ulje i da nije u sjajnom stanju, s obzirom da sam bio ranije u takvoj situaciji, iz licnog iskustva sam preneo ono sto sam ja uradio :)

Pozzzzzz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: majesty 250

Ja ne vidim da sam ja napisao nesto sto nije na fin nacin... Covek bi ocigledno da uz neko pivo raspravimo na ovu temu, m ? 1Mina.gif Ili si mislio nesto drugo sa onim 'dodji uzivo pa raspravljaj koliko ti volja' ?

Moj argument je moje iskustvo, a db011bg je pitao koje gusce ulje da sipa u skuter, iz toga pretpostavljam da mu masina trosi ulje i da nije u sjajnom stanju, s obzirom da sam bio ranije u takvoj situaciji, iz licnog iskustva sam preneo ono sto sam ja uradio :)

Pozzzzzz :)

 

Nije db011bg pitao za ulje, nemoj mene da ubacujete u vatru bez razloga :D:))) Ja s tem nemam nis! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Zar ne moze na dijagnostici onda da se nasteluje ? i zar ne bi i pored tog direktnog ubrizgavanja trebalo da ima srafcic na leptiru za ler ?

 

Na dijagnostici? Yamaha Service Manual ne pominje nikakvo stelovanje lera a motor sam podesava gas dok se ne zagreje (nema saug). Microfiche se slabo vidi, ali sumnjam da na throttle body ima nekog stelovanja:

 

http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Yamaha&T=YP%20MAJESTY%20%20400&Y=2004&L=YA-YP-MAJ-400&O=THROTTLE%20BODY&F=YA-YP-MAJ-400_ah&L2=YA-YP-MAJ-400_ah

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja ne vidim da sam ja napisao nesto sto nije na fin nacin... Covek bi ocigledno da uz neko pivo raspravimo na ovu temu, m ? 1Mina.gif Ili si mislio nesto drugo sa onim 'dodji uzivo pa raspravljaj koliko ti volja' ?

 

Moj argument je moje iskustvo, a db011bg je pitao koje gusce ulje da sipa u skuter, iz toga pretpostavljam da mu masina trosi ulje i da nije u sjajnom stanju, s obzirom da sam bio ranije u takvoj situaciji, iz licnog iskustva sam preneo ono sto sam ja uradio :)

 

Pozzzzzz :)

 

Nije db011bg pitao za ulje, nemoj mene da ubacujete u vatru bez razloga :D:))) Ja s tem nemam nis! :D

 

OOOoppps, pardon, djvladamash je pitao :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2044 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па кад би се појавили понекад на АК можда би се и возили заједно1nanana.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Imam dva pitanjca. Na majesty-ju 2001....

 

Da li je moguce uraditi nesto sa karburatorom i povecati snagu? I da li je moguce i kako povecati krajnju brzinu....

 

Pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Koliko sam ja uspeo da ustanovim, najbolja poboljsanja performanse na skuterima ove vrste se postizu intervencijama na variatoru i kvacilu. Od Dr. Pulley rolnica/klizaca do V Costa variatora i Malossi kvacila ima tu korisnih modova od $50 do $500. Ni jedna od pomenutih izmena nece bitno povecati krajnju brzinu (ako je uopste poveca) ali ce uciniti mazinu malo do znatno "zivljom" i ubrzati inace tunjav start sto rezultuje subjektivnim povecanjem snage.

 

Samo cackanje karburatora bez adekvatne izmene na izduvnom sistemu verovatno nece doneti pozitivne rezultate, osim ako isti nije fabricki ozbiljno "ustinut". Mozes da eksperimentises sa vecim diznama i pomeranjem igle, ali to je mac sa dve ostrice, narocito ako he razbusis auspuh za bolji protok.

 

Naravno, oni koji imaju 250 i uspeli su da mu poboljsaju performanse ce sigurno znati bolje od mene koji nema karburator (bar ne na ovom motoru).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Hvala na odgovoru. Nosim se mislju da u nekoj buducnosti ugradim kit i povecam snagu na 300 kuba, naravno i on zahteva jos kojesta promeniti u agregatu. Onda verovatno treba i drugi odnos tj diferencijal, ali i dalje mislim da ako ostane isti odnos prenosa-ceo vario deo, mozda dzabe krecim (prvenstveno mislim na krajnju brzinu). Ceo vario deo kod 400 kuba je znatno veci i cini mi se da ako bi nekom magijom moglo nesto da se prepakuje da bi dobio zeljeni ishod. Da naglasim ne kupuje mi se za sad jaci skut, iz brdo razloga,a osnovni je: majstor koji mi je radio moj motor me je upropastio bukvalno......... ne bih mogao da podnesem ni finansijski nista slicno narocito u cenama 400 ccm.

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Pozz svim yamaha fanaticima,vidim da se ovde dosta prica o raznoraznim problemima vezanih za majesty 250,pa bih vam bio vrlo zahvalan da mi neko pomogne ako je to moguce,pisao sam i na temu malaguti madison,al posto imam istu masinu kao i vi mogao bih i vas da pitam :),ovako problem je sledeci u predelu motora sa desne strane gde se sipa ulje se cuje zveckanje od cega neznam ali znam da nije od rolnica niti auspuha,klizaca itd.

Dali su karike u pitanju neznam to bih i ja voleo da znam,dali moze da zvecka ako su karike lose?

I jos nesto na 1000km mi potrosi ulje onoliko koliko stane na meracu od min do max? nedimi uopste,sta dalje ciniti sta moze da utice na potrosnju ulja osim karika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Ako si citao dobar deo teme procitao bi da ovi agregati trose ulje i to je to. Ja sam na predhonom skuteru imao slican problem i od majstora do majstora i svi su nesto nagadjali. Na kraju mi je skuter stao i kad smo otvorili masinu bio je lezaj radilice. Poenta price,nemoj cekati i traziti jeftino resenje. Iz mog iskustva trebao sam odmah otvoriti agregat i videti o cemu je rec. Na kraju mi se lezaj razleteo i pojebao sve sa te strane agregata. Po meni oteraj kod majstora koji radi i upucen je u ove agregate a ne kod nekog ko sve zivo cacka. Ako cekas jos mozda kvar bude veci.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

.... i da sa te strane ti se nalaze namotaji,paljenje. Tako da nema veze sa rolnicama. Ja bar na toj strani agregata nisam stavljao dihtung nego silikonsku dih masu. Tako da komotno mozes da skines taj deo ali prvo ispusti ulje. Mada dali si gledao da ti sipka tj merac ulja nije kriv pa da on zvecka. Eto jedan glup odgovor na zveckanje :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Zzoza, lepo si sve rekao, ali ako agregat trosi ulje, to nije to, nego su gumice ventila ili karike ili oboje. Ja sam moju Yamahu uradio i ne trosi mi ni 20 grama na 2000... dakle, jedva se primeti da je pomako na meracu ulja. Lezaj ti se raspao jer ti je agregat trosio ulje a ti nisi proveravao i ostao si bez ulja, ili je jednostavno toliko bio u losem stanju da je doslo do toga.

 

MrVain, ili oteraj masinu kod nekog majstora koga znas, da ti proveri agregat (kompresiju, taj zvuk i ostalo) ili se javi na PM pa se mozemo dogovoriti oko toga, ja sam odradio taj agregat ove zime kod sebe i sve savrseno funkcionise bez potrosnje ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Ja sam primetio da svi pricaju o ovim agregatima da trose ulje i kao to je normalno. Na osnovu toga sam to napisao. Mada ja moj jos nisam testirao dali i koliko trosi. Mada majstor sa kojim ja saradjujem kaze da ovi agregati trose ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Hvala ljudi na pomoci,videcemo stacemo za sad jos nisam u mogucnosti da idem kod majstora,klasika :) al za jedno mesec dana cu otici,do tad ce izgurati doduse motorce ide lepo vuce rad motora je normalan samo sto malo trosi ulja napiso sam koliko,posto neznam tacno koliko mu staje na meracu od min do max,i da kad je hladan nezvecka samo kad se zagreje tj posle par minuta kad ga uplim.doduse poceo je da zvecka prosle godine pred kraj sezone.sada ja mislim da jace zveci al ko ce ga znati sta je daj boze da su karike,i onako sam planirao to da menjam,kazu da posle 20k km treba da se menjaju karike moj je presao 23k km navodno.videcemo mozda se javi jos neko sa slicnim problemom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja kazem iz licnog iskustva da agregat ne mora da trosi ulje, bar ne ako uzmes originalne delove , Doduse ja sam presao tek oko 3000 km videcemo dalje, za sada nema potrosnje.

 

Sto se zveckanja tice mislim da se radi o lezaju klipnjace, i meni se identicno culo. Mada su mi neki majstori rekli da moze da se cuje i kada su karike u pitanju, tj da je luft izmedju karika i klipa prevelik. Ali pre ce biti lezaj klipnjace. Sto se karika tice, moj je bio presao 45000 kada sam ga otvorio i karike su mu i dalje bile u zadovoljavajucem stanju, ali su se gumice ventila ukrutile ko da su od plastike. Takodje mi je jedan iskusan majstor rekao da njima retko kada propadnu karike i da zbog njih trose ulje vec su uglavnom gumice u pitanju. Ali to ce ti merenje kompresije pokazati donekle...

 

POzzz1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

da li moze masina da izdrzi u cugu 1000km? (naravno i povratak 1000)

 

zanima me vase misljenje prijatelji

 

 

 

Sto ne bi mogla,samo kvalitetno ulje i pici,blago cici!!!:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja