Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ma na kampovanju ti ne treba telefon. U tome i jesta sva fora. :)

ma nek' se nađe, ako mi zatreba da ga upalim i da radi posle plivanja :)

 

 

Видех једном пуњач са једно 20-так наставака за којекакве телефоне. Пуњач се састоји од батерије од 1,5V (обичне пуњиве) која се стави у неки уложак и тако допуни телефон.....отприлике...

ima moj ortak - super stvar, nije skupa videću gde je pazario i za koliko novca, a inače je jednostavno pa mož' lako i da se napravi kome nije cimanje da se igra :)

 

 

e da, još jedna stvar, nadam se da će uskoro biti u mom posedu - samsung :)

Jel ima lampu? Ako ima i ja sam zainteresovan

 

ima :) i fino svetli.

 

 

hahahahahahhah ugac ti si car! :D:lol: dobro eto neka pozitivna strana :)

 

e da, još jedna stvar, nadam se da će uskoro biti u mom posedu - samsung :)

 

gotivniji je sonim, ali je cena višestruko veća :)

Kamasne jesu zakon, u svakom slucaju kvalitetnije od onih i louisa :) A sto se tice telefona, ne treba ti Sonim, ja imam Samsung B2100 vec 2-3 godine, bio je pod vodom, u blatu, velikoj prasini, ispadao mi je sto puta, sav je izgreban i musav, ali radi bez greske. Baterija traje 5-7 dana, ima baterijsku lampu, za kampovanje idealan.

 

jašta, moj ortak ga je potapao u pivo i nije mu ništa :lol:

 

 

 

Za ovu opremu sto vi pominjete i Varadero je mali :moto3: :moto3: :moto3:

 

Pa zato sam temu i otvorio, da dodjemo bar do neceg korisnog u svemu tome. Vec ima par vrlo

konstruktivnih postova, ostalo je naravno individualno. A i svi znamo da cela teorija pada

u vodu onog trenutka kad krenemo da se pakujemo :D. Malo sam se upitao sta i koliko treba kad

sam poceo da pratim putopise ovog lika SWAMP .

Obavezno pogledati i druge putopise. Covek pravi fantasticne voznje, sa jako malo propratne opreme, na motorima

ne vecim od 250ccm (enduro)

 

kvarni super je što se ide ka minimizaciji, ali ti voziš XR-a i planiraš hard enduro vožnju i max npr 5kg opreme.

ka vozim afriku i meni nije frka da stavim još 10kg jer znam da neću ići tamo gde i ti.

Tema je super jer će svako moći da skroji nešto po svojoj meri. Npr ja sam danas kupio padobranski kanap i izbacio onaj debeli vatrogasni ;)

 

 

Kvarni jedan predlog za tebe, na leđa ranac, na sebe borbeni prsluk i imaš napred još desetak džepova :) za neke sitnice, pri ruci su ti a nije sve samo u rancu i manje opterećuješ leđa :) ja imam jedan, mogu da ti dam da probaš :)

ovo je by Mile Dragić a imaš i u ArmyShop-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

na sebi gledam da imam sto manje tvrdih stvari, poprilicno je zaj***no kada se naibjes na nesto, ne AKO nego

KAD padnes! Sto ej rekao Kepo, najveci problem mi je sator i vreca, sve ostalo jako malo mesta zauzima...

 

@Dzoks, ne razumem sta time hoces da kazes? Ne pricamo mi ni samo o kampovanju, treba i dovesti do mesta za

kampovanje, naravno uzput se snaci za sto bolju klopu, vodu, izbeci sexualno zlostavljanje zeljnih medveda itd...

Tako da mislim da ako smo pretegli na "prezivljavanje", mislim da smo u pravom smeru krenuli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

0k samo predlog/ideja , ako ne škodi znači da koristi kako kaže Pustolov :lol:

 

onaj punjač ortaku donela žena iz Belgije jbg :) ali izgleda od prilike ovako , kaže da ima u tempu ili nešto slično, kad nađem javim.

edit: ako neko hoće sam da pravi daću mu šemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

 

 

Je.... te cokoladice!

 

PAzi ako si ti uspeo na njima da prezivis 650km bez krmetine... moras priznati da rade :D

 

 

Nije bila krmetina nego ja'njetina...i to sve na raznju ali neeee oni bi kitkat,jeb'o vas on!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@Dzoks, ne razumem sta time hoces da kazes? Ne pricamo mi ni samo o kampovanju, treba i dovesti do mesta za

kampovanje, naravno uzput se snaci za sto bolju klopu, vodu, izbeci sexualno zlostavljanje zeljnih medveda itd...

Tako da mislim da ako smo pretegli na "prezivljavanje", mislim da smo u pravom smeru krenuli!

 

Није исто ако идеш на камповање, јер тада се спремаш да проведеш у шуми одређени део времена, без контакта са цивилизацијом, без обнављања залиха....

Преживљавање би ти било по принципу спреман на све.

 

 

Оно шта хоћу да кажем је да нпр кинески душек који кошта 100дин можеш да купиш у продавници у сваком селу а да га после спавања у шуми закопаш и да возиш даље, опет пред спавање купиш други . . . .истп важи и за храну и све остало, такорећи у ходу можеш да отклањаш недостатке које си уочио приликом претходног дана-ноћи...Сваки дан можеш да купиш супицу у кесици, чоколадице.... ако кренеш ''алоне фор ол'' онда мораш да понесеш позамашну количину ствари, да узмш много залиха и да се спрмиш на мооооогоооооо зајебанција, јер ускладу са Марфијевим законом баш оно што оставиш кући и одбациш као непотребно ће ти већ у ррвој вукојебини затребати 1ups.gif.

 

 

Мислим да се разумемо, код нас нема простора где ти немаш насеља бар на 30-так километара (или су та места ретко ретка) ако возиш мотор по недођијама увек можеш да се ослониш на то да до неког места имаш пар (десетина) километара а телефон је скоро свуда употребљив.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

@Dzoks, ne razumem sta time hoces da kazes? Ne pricamo mi ni samo o kampovanju, treba i dovesti do mesta za

kampovanje, naravno uzput se snaci za sto bolju klopu, vodu, izbeci sexualno zlostavljanje zeljnih medveda itd...

Tako da mislim da ako smo pretegli na "prezivljavanje", mislim da smo u pravom smeru krenuli!

 

Није исто ако идеш на камповање, јер тада се спремаш да проведеш у шуми одређени део времена, без контакта са цивилизацијом, без обнављања залиха....

Преживљавање би ти било по принципу спреман на све.

 

 

Оно шта хоћу да кажем је да нпр кинески душек који кошта 100дин можеш да купиш у продавници у сваком селу а да га после спавања у шуми закопаш и да возиш даље, опет пред спавање купиш други . . . .истп важи и за храну и све остало, такорећи у ходу можеш да отклањаш недостатке које си уочио приликом претходног дана-ноћи...Сваки дан можеш да купиш супицу у кесици, чоколадице.... ако кренеш ''алоне фор ол'' онда мораш да понесеш позамашну количину ствари, да узмш много залиха и да се спрмиш на мооооогоооооо зајебанција, јер ускладу са Марфијевим законом баш оно што оставиш кући и одбациш као непотребно ће ти већ у ррвој вукојебини затребати 1ups.gif.

 

 

Мислим да се разумемо, код нас нема простора где ти немаш насеља бар на 30-так километара (или су та места ретко ретка) ако возиш мотор по недођијама увек можеш да се ослониш на то да до неког места имаш пар (десетина) километара а телефон је скоро свуда употребљив.

 

Dobro, i to sto ti kazes je potpuno ono sto se od teme i trazi. Ne znam zasto se vezujes za kampovanje i prezivljavanje i za razlike med' istim. Kineski dusek do jaja, al nemo' da zakopavamo po sumama, ipak treba da obratimo paznju i na ekoloske momente :moto3: . E sad, sto se tice hrane, gotovih jela, supica itd. Pre par godina sam u rumuniju u offroad avanturu nosio par gotovih jela, par konzervi i nekoliko kesica supe za jednu osobu (fantasticna doza ali odvratna supa). Gotova jela uvek dobra hrana za najesti se, ali mnogo mesta zauzima, razmiljao sam da probam npr da dokuvam sadrzaj pakovanja, malo ga razredim pa da bude bar za dvoje, onda se i kabastost isplati. A sto se tice konzervi! JA sam opusteno jeo tunjevinu, kasnije su mi rekli da je to najgora stvar koju mozes u KArpate u sumu da poneses! Medved je oseti sa neke neverovatne razdaljive :staa2:

 

 

p.s. upravo probavam taj neki usr**i solarni punjac, ne moze to da napuni nista ozbiljno. Ipod uopste ne prepoznaje da se nesto desava kad ga prikacim... Zato pitam, jel ima neko nesto ozbiljnije, ili je to to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koliko ja znam, solarne ćelije daju malu voltažu i još manju snagu. Da bi taj punjač mogao da ljudski napuni tel, komp ili neku iole zahtevniju bateriju, morao bi da ili bude veliki solarni panel (čitaj i skup), ili da je sama ćelija mnogo velike iskoristljivosti (čitaj skupo u tri lepe). Nešto mi to previše lepo zvuči da bi ozbiljno radilo, kao Teslina energija iz vazduha (što je pun net uputstava za samogradnju tipa "čemu ovo služi a uz to i ne radi")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@квариша

 

Па поента је у томе да не мораш све да вучеш са собом, ако идеш иоле близО неким насељима јер се одмах снбдеваш....

 

 

ако идеш да никога не видиш неко време.....

 

 

говеђе месо у комадима.......најбоља конзерва на целом свету 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

E to i pokusavamo da utvrdimo, sta je u svemu tome visak! Rekao sam za alat, isto vazi i za hranu, prekabasto, a gdegod da ides, verovatno ces jako malu razliku u ceni konzerve zateci... znaci zasto vuci od kuce!? Ali pokusavam i da naglasim, da nemoz bas 3 dana samo kojekakve konzerve jesti. Raje bi izdvojio pola sata pa od tamo neke konzerve napravio sos, skuvao spagete... i ola! Rucak za troje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Upravo to ugac, jos bi mi samo falilo da secam serpe i tanjire da bi kuvao spagete. Ovako zalozis vatru, ubacis u zar gotovo jelo, posle par minuta ga izvadis iz zara i imas topli obrok :)

 

p.s. ja i dalje ne kapiram koja je poenta ove teme ? Vikend kampovanje, visednevno kampovanje, prezivljavanje u prirodi, saveti za prijatan boravak u prirodi ???

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

konzerva rulZ :)

mislim da u prvom postu piše zašto je otvorio temu, mada je moglo malo jasnije :)

što se mene tiče, super je da razmenimo iskustva ko/šta/kako/koliko pa da jedni drugima možda olakšamo... već sam napisao u nekom postu, svako kroji po sebi, ali ako može da se nešto doda/oduzme/zameni i time olakša - super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

bogu fala pa makar po Srbiji ne moramo da brinemo za klopu... onaj zdravi hleb (zipovani u malu kocku a kad pojedeš jedno parče ne možeš više), konzervi (narezak & pašteta), vakumiranih kobaja i to to... vrlo bitna stavka je taolet papir ;) za njega uvek mora biti mesta...

 

i da citiram Gošu koji je citirao nekog sa Adv ridera - obavezne dve stvari WD40 i ducktape... WD40 za sve stvari koje se ne mrdaju a trebale bi da se mrdaju a ducktape obrnuto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sto se mene tice, slanina, rakija, par bonzita, a za ostalo se snalazim usput. Bar ovde u lokalu po Srbiji, a za dalja putovanja je verovatno i druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Fora je da iz svega toga natrpamo sto vise, pa da svako nadje ono sto mu je potrebno! Sve sto je outdoor, mesto mu je ovde! Svacija vizija treba da bude napisana, ali naravno, vezano za enduro tematiku, ne treba ocekivati da ce neko da kaze e Kvarisa je skroz u pravu, ja sad putujem samo kao on... upravo kontra, ucimo jedni od drugih...

 

nego, oko ovog solarnog go***ta, pre dve-tri godine sam kampovao na velikoj plazi i tamo je jedini punjac bio solarni... i vidim da su ga ljudi koristili, no ruku na srce, bese malo veci od ovog mog... Mislim da cu da trazim resenje za peglanje struje sa magneta...

 

a sto se tice posudica i kuvanja, nekako mi se cini kao cool ideja, ipak mi je nekako potpuniji obrok, izmedju ostalog, stvarno uzivam u tome, a gotovo jelo samo po sebi mi i nije bas nesto.. no ukusi... jednom prilikom sam jeo i nezagrejane cufte :D sto je tek to bljak :'(

 

p.s. Testirao sam svoju novu ostricu za prezivljavanje u prirodi. Naravno test sam sproveo

u laboratorijskim uslovima za tacno ono cemu ce doticna i da sluzi!

post-41-0-44801100-1329673697_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

kvarni kupicu ti i jednu roze enduro keceljicu :D

i ispred zgrade opstine Zvezdara svi studenti koriste samo jedan solarni punjac za telefone :lol:

 

 

154722-bgpunjac-foto-d-goll064.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

kvarni kupicu ti i jednu roze enduro keceljicu :D

i ispred zgrade opstine Zvezdara svi studenti koriste samo jedan solarni punjac za telefone :lol:

 

 

154722-bgpunjac-foto-d-goll064.jpg

 

 

 

 

Ovaj se lako pakuje na motor :moto3::moto3::moto3:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Sve zavisi i od čovjeka, svi smo različiti . Meni je za tri dana po CG planinama bilo dovoljno 10 bonzita i 2 kesice suvog grožđa i voda .Moj drug kad idemo na jednodnevnu vožnju ispod 5 sendviča i pečene kokoške ne kreće :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ja sam sada video u touratechu nešto bez čega se u prirodi ne može, i ne to nije pozerisanje!

što bi mi Srbi rekli - OMFG!

 

touratechsilver-carapejebote.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

kvarni, iskoristio si popust za britvu :D

 

Kupio sam je cetvrti dan akcije :D

 

Mnogo dobra ostrica, sve ostalo imam na multitool-u.Proslogodisnju

slaninu sece "na providno" :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sto se mene tice, sve pocinje od ovog seta sa slike. Na vrhu slike, podloga za vrecu, ispod nje vreca i sator. Ispod toga, rostilj, kompas, GPS, prva pomoc, i razni hardver... Obavezno baterijska lampa koja je predvidjena za nosenje na glavi, fotoaparat i punjive baterije. Kad je lampa na glavi, ruke su slobodne za sve aktivnosti...

Plava podloga vidljiva ispod nozeva je isto na duvanje, a zgodna je za sjedenje oko vatre navece, pogotovo za one koji su nazuljali odredjene dijelove u toku voznje :). Velika kesa za smece, od debelog najlona se uvijek nosi, multifunkcionalna :).

 

Na ovo dodam jos kisno odijelo, jednu presvlaku odjece i aktivnog vesa i patike/papuce, zavisno od doba godine i kraja u koji se ide :). Ako je hladnije, pored ove vrece, ponesem jos jednu kinesku ljetnu, malo siru, pa onda jedna vreca u drugu i nema zime.

 

Multi tool i preklopni nozic rotiram, zavisno od toga da li nosim alat ili ne.

 

Od "ica i pica" sljedece: bonzite par komada, 2 kesice supe i nekakav komad suvog mesa. Ostalo se 'lovi' na terenu, zato uvijek nosimo resetku za rostilj. Najcesci ulov je odrasla zenka bosanskih cevapa :D, ali nekad se omakne i egzoticnija lovina. Recimo raznjici rolovani u slanini... Gotovu hranu sam probao i bolja je opcija od konzervi, ali ako imam izbora, rostilj je prvi :).

 

Za motor: WD40, duct tape i alat prilagodjen motorima koji idu, uz poluge za gume i jednu unutrasnju rezervnu. Trenutno pokusavam da od plasticne kanalizacione cijevi napravim prostor za nosenje tih stvari i okacim na motor sa zadnje strane, na suprotnoj strani od auspuha.

 

Sve ovo je tesko oko 6 kg i stane u top case od 35L ili malo veci planinarski ruksak, koji je lako pricvrstiti za sjediste.

 

Probao sam solarni punjac za mobilne, ali nisam nesto odusevljen sa njim, sporo to ide... Nekako mi prakticnije ponijeti rezervnu bateriju za mobitel.

 

12V uticnica radi cuda za punjenje na motoru u toku voznje :), cista preporuka.

post-3840-0-12796500-1329777107_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Sve zavisi i od čovjeka, svi smo različiti . Meni je za tri dana po CG planinama bilo dovoljno 10 bonzita i 2 kesice suvog grožđa i voda .Moj drug kad idemo na jednodnevnu vožnju ispod 5 sendviča i pečene kokoške ne kreće :zvizduk:

Apsolutno si u pravu.Ljudi mesaju kolicinu pojedene hrane sa hranljivoscu iste.Sve to sto tvoj drugar nosi,a i ostali,nema ni upola kalorija koliko ima u Bonziti,suvom vocu i ostalom a to je ono sto nam treba i nasta treba obratiti paznju.Druga stvar je ako idemo na grupno kampovanje,rostiljanje i ostalo.A posto se ovde govori o putovanju na motoru cilj je da dodjemo do resenja a to je,sta poneti nejneophodnije sa nama i izbaciti nepotrebno a i dalje zadrzati komfor i ne kvariti uzivanje.Moj glas ide,kao sto rece Ugac,gotovim jelima,konzervama,cokoladicama,suvom vocu.prednost ovoga je sto zauzima malo mesta i nije bas tako lako sklono kvarenju.

Sto se tice kuvanja u prirodi,tu sam za veliko DA.Po meni,najlakse je kuvati i najneophodnije je supa iz kesice!Takodje,lako za kuvanje je i pasta(makarone,spagete,rezanci).U supu mozemo ubaciti i bajat hleb i eto pristojnog obroka :takoje:

Sto se tice paste,necemo kuvati za porodicu,tako da nam treba mala kolicina vode koja ce da provri za cas,a onda nam je potrebno jos 5 min. za kuvanje paste i eto obroka punog ugljenih hidrata(u kombinaciji sa mesnim nareskom ili odlicna salata kad se doda tunjevina) i mirni smo ceo dan.

Sve ovo zauzima malo mesta i eto viska prostora,da se na primer, smesti manji televizor u kofer ili ranac. :D

Ali najosnovnije je voda,voda i voda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja