Jump to content

Moto Zajednica

scorppion exo 700

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

zanima me dal je ovo neka zajebancija,kaciga kosta 140e,4 zvezdice na sharp testu...meni se svidja kako izgleda...dal je neko imao iskustva sa ovom kacigom?Ako je imao ako moze da napise sta mu se dopalo kod kacige,sta ne....i mozda preporuka za neku drugu kacigu do 150e plafon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Odlična kaciga. Ja kupio prošle godine - prezadovoljan.

Nije zajebancija - stari model je u pitanju. EXO750 je noviji pa je zato cena 700 spuštena.

Ja sam je platio 12000 na akciji i definitivno najbolja kaciga za te pare. Ispod 150e nema trokompozitne kacige.

Kvalitet izrade odličan, anti-fog vizir koji stvarno radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prosle godine kupio jednu, pa onda zeni drugu, pa i klincu trecu. Ja sam prezadovoljan u odnosu cena i kvalitet. Mislim da za te pare bolje ne postoji. Sumovi minimalni, a licno meni udobnija od Shoie, Arai i Suomy, mada, to je vec individualna stvar...zavisi od oblika glave. U svakom slucaju preporuka 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Nemoj da se razmišljaš, otidji, probaj pa ako ti čučne kako treba tj ako ti odgovara za oblik glave KUPUJ dok ih ima. Exo 700 za razliku od 750 ili1000-ke nema integrisane naoćare za sunce ali zato ima deo u postavi gde mogu da udju obični djozluci. Ja sam moju skoro pazario i na poklon dobio zatamnjeni vizir.

 

http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/191/proizvod_id/348/_/Scorpion-EXO-750-700-Integralne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 294 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

I ja sam kupio isti model prosle godine u Maxmoment-u u Beogradu,bila je na akciji.

Ja sam prezadovoljan odnosom ulozeno-dobijeno.Udobna je,tiha tj. ne zvizdi nigde i jako sam zadovoljan kako je reseno provetravanje kacige.Kupio sam i zatamnjeni vizir koji se uz malo privikavanja na sistem skidanja menja bukvalno za desetak sekundi.

Ono sto mi se ne dopada je taj njihov tzv antifog vizir sa nekim premazom protiv magljenja.U praksi mi se pokazao kao totalni promasaj.Ne magli odmah vec pocne da se sliva kondenz sa unutrasnje strane vizira i opet se nista ne vidi,a kad nakon par puta obrises vizir sa unutrasnje strane izgleda da se taj "antifog" sloj polako skine i naravno vremenom pocinje da magli sve vise i vise,a u radnji mi rekose da nemaju taj premaz u prodaji i da mogu samo da kupim nov vizir.

Problem sam resio tako sto sam narucio antifog foliju koja se poput Pinlocka lepi za unutrasnji deo vizira.

Odoh sad malo u off,izvinjavam se.

Sve u svemu,jako dobra kaciga i sa moje strane topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

I ja sam kupio isti model prosle godine u Maxmoment-u u Beogradu,bila je na akciji.

Ja sam prezadovoljan odnosom ulozeno-dobijeno.Udobna je,tiha tj. ne zvizdi nigde i jako sam zadovoljan kako je reseno provetravanje kacige.Kupio sam i zatamnjeni vizir koji se uz malo privikavanja na sistem skidanja menja bukvalno za desetak sekundi.

Ono sto mi se ne dopada je taj njihiv tzv antifog vizir sa nekim premazom protiv magljanja.U praksi mi se pokazao kao totalni promasaj.Ne magli odmah vec pocne da se sliva kondenz sa unutrasnje strane vizira i opet se nista ne vidi,a kad nakon par puta obrises vizir sa unutrasnje strane izgleda da se taj "antifog" sloj polako skine i naravno vremenom pocinje da magli sve vise i vise,a u radnji mi rekose da nemaju taj premaz u prodaji i da mogu samo da kupim nov vizir.

Problem sam resio tako sto sam narucio antifog foliju koja se poput Pinlocka lepi za unutrasnji deo vizira.

Odoh sad malo u off,izvinjavam se.

Sve u svemu,jako dobra kaciga i sa moje strane topla preporuka.

Izvinjavam se na off-u.. Gde si uzeo tu antifog foliju i koliko je?

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 294 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

I ja sam kupio isti model prosle godine u Maxmoment-u u Beogradu,bila je na akciji.

Ja sam prezadovoljan odnosom ulozeno-dobijeno.Udobna je,tiha tj. ne zvizdi nigde i jako sam zadovoljan kako je reseno provetravanje kacige.Kupio sam i zatamnjeni vizir koji se uz malo privikavanja na sistem skidanja menja bukvalno za desetak sekundi.

Ono sto mi se ne dopada je taj njihiv tzv antifog vizir sa nekim premazom protiv magljanja.U praksi mi se pokazao kao totalni promasaj.Ne magli odmah vec pocne da se sliva kondenz sa unutrasnje strane vizira i opet se nista ne vidi,a kad nakon par puta obrises vizir sa unutrasnje strane izgleda da se taj "antifog" sloj polako skine i naravno vremenom pocinje da magli sve vise i vise,a u radnji mi rekose da nemaju taj premaz u prodaji i da mogu samo da kupim nov vizir.

Problem sam resio tako sto sam narucio antifog foliju koja se poput Pinlocka lepi za unutrasnji deo vizira.

Odoh sad malo u off,izvinjavam se.

Sve u svemu,jako dobra kaciga i sa moje strane topla preporuka.

Izvinjavam se na off-u.. Gde si uzeo tu antifog foliju i koliko je?

 

1zdravo.gif

 

Narucio sam kod Raje,sa foruma,iz Mladenovca za 20evra + kurirska sluzba jos nekih 200din,ima link ka oglasu za foliju i link ka proizvodjacu u temi "Magljenje problem" :zdravo: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

imam exo-700 vec tri godine...

sta znam,meni nije tiha i antifog bas i nije antifog

uvek...uglavnom, najjaci adut exo-a je udobnost,

i tu su svi scorpioni pri vrhu(ovo su mnogi potvrdili,

a ne verujem da bas svi imaju isti oblik glave)...

nesto sam razmisljao o exo-1000 ali za te pare vec

ima puno bolje, bar po testovima.

exo 700 nema integrisane naocaLe, a nema ni exo-750 (ko

jednom proba ovo nikad se ne vraca na kacigu bez integrisanih)...

sve u svemu, u toj klasi 100+e exo-700 nije los izbor.

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Nemoj da se razmišljaš, otidji, probaj pa ako ti čučne kako treba tj ako ti odgovara za oblik glave KUPUJ dok ih ima. Exo 700 za razliku od 750 ili1000-ke nema integrisane naoćare za sunce ali zato ima deo u postavi gde mogu da udju obični djozluci. Ja sam moju skoro pazario i na poklon dobio zatamnjeni vizir.

 

http://www.maxmoment...-700-Integralne

 

750 nema naocare. 500 i 1000 imaju.uzeo sam 750 vintage u januaru, vozio se na nekom skuteru par puta sa njom, ne magli uopste, legne na glavu ko dete na noshu i airpump je majka mara. o bezbednosti sharp test govori, to je to. za buku nisam siguran, nisam prelazio 80

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja