Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa gasom kod Yamahe FZ6n

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Motor je Yamaha FZ6n kao što je navedeno, 2005. godište, 44.000km, redovni servisi rađeni i menjane gume ali osim toga nikad nije problema do sada.

 

Ovo mi se desilo pre par meseci i nikako da potražim savet jer planiram da rešim to za ovu sezonu. I sad već par dana gledam prema garaži preko nanosa snega i hvata me seta :D

 

Pa evo o čemu se radi...

 

Navikao sam kod ovog motora da pred blaže krivine pustim ručicu gasa i on bi uz blago kočenje lepo i glatko usporio, dok se nisam prvi put opekao. Posle jedno 4-5 km na konstantnoj brzini usledila je desna krivina, ručica gasa puštena, blago kočenje i onda kad sam pustio kočnicu motor je naglo ubrzao na staru brzinu, i jedva promaših traktor, legao sam maksimalno i prošao po liniji, sreća pa se traktorista malo pomerio...

 

Pošto sam i ranije primetio da ručica gasa malčice teže se okreće, momentalno je sve očišćeno, od ručice nadalje.

 

I sad kad je motor ugašen, ručica se pri bilo kojoj jačini gasa ekstremno brzo vraća u početni položaj, skoro da lupi...

 

Ali kad se motor upali, i podignem obrtaje na preko 4.000 (svejedno da li je u mestu ili u vožnji) i pustim ručicu gasa, tu stoji preko 5-6 sekundi i onda tek polako počinje da spušta obrtaje.

Ako sam vratim ručicu gasa u početni položaj sve radi normalno.

 

Ima li neko ideju o čemu se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Neispisuje nikakvu grešku. Sve apsolutno normalno radi. Nema nikakve razlike u snazi. Vozio sam ga zadnji put pre jedno 2 nedelje i ništa drugo osim opisanog problema se ne javlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Druže,moj je FZ6S isto godište kao i tvoj i saznao sam da kod tog godišta postoji serijska greška koju je Yamaha priznala i ponudila rešavanje iste u njihovim servisima ali bojim se da smo mi malo zakasnili da bi nam uvažili reklamaciju 0plac.gif.Elem,greška je u TP senzoru koji je i meni pravio probleme jer posle izvesnog vremena exploatacije počinje da daje pogrešna očitavanja,što se i te kako odrazi na radu motora jer komp. dobija pogrešne parametre.Rešenje je vrlo jednostavno......zameni TP senzor.Ja sam stavio polovan od 2006 godišta i motor radi perfektno.Moj predlog je da staviš polovan,pošto je nov oko 170€,koliko su meni tražili u servisu.Inače,polovan sam platio 40€.Puno pozdrava i nadam se da sam uspeo da ti pomognem kolega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Nažalost nije...pokušao sam u servisu u Vrbasu. Bilo je bez uspeha iako se majstor svojski potrudio. Nekad je problem više izražen, nekad manje, ali sad sam i ja već navikao na takav rad motora.

 

@gola Proveren mi je i TPS, i ispostavilo se da imam novi, tj. da je zamenjen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Nažalost nije...pokušao sam u servisu u Vrbasu. Bilo je bez uspeha iako se majstor svojski potrudio. Nekad je problem više izražen, nekad manje, ali sad sam i ja već navikao na takav rad motora.

 

@gola Proveren mi je i TPS, i ispostavilo se da imam novi, tj. da je zamenjen...

 

Kako su uspeli da ustanove da je već zamenjen???Jesu li ga očitali?

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

a jel ti majstor probao da da gas samo na leptiru,bez sajle i rucice gasa i dal se isto manifestovalo i tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

po meni,ocigledno imas problem na leptiru i tu treba da trazis!naspricaj sve sa wdom malo da klizi lepo a ako si u mogucnosti,skini sve pa detaljno pogledaj.ako ti se sajla vraca lagano u tim momentima kako kazes jel,onda ti se leptir vraca lagano jer je za njega zakacena...a to moze vrlo lako da bude zbog necistoce nakupljene ili je neki srfacic popustio...u svakom slucaju je na leptiru...obavesti kako ide dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja