Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve mi mirise da imas vazduh u sistemu + moguce da ne valja cep eksp. posude. Termostat tesko da moze kod njega da zaglavi i kad zaglavi to bude na otvoreno tj motor ne postize radnu temperaturu.

 

Kod tebe je termostat sa desne strane ispod plasticne lule koju drze 3 srafica (torex 20) pa crevo u nastavku......upali motor i pusti da radi, ako termostat zaglavi na zatvoreno, motor brzo nabija temperaturu, crevo koje je na luli mora biti hladno isto kao i hladnjak.

Ako crevo i hladnjak nisu hladni, ondak znaci da termostat nije zaglavljen na zatvoreno......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Ali to radi samo u prvih 10 min. Posle se unormali i drzi neku normalnu temperaturu.. ne ide u cvreno. Samo tako kad ga tek upalim i krenem ide u crveno pa padne odjednom. I posle je sve normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Meni ovo izgleda kao da elektronika brljavi,nemoguce da tom brzinom pada temperatura ni da sipas led u njega

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Jel može neko da mi kaže gde je termo prekidač za ventilator hladnjaka na bevu, jer želim da ugradim prekidač za samoinicijativno paljenje ventilatora.

Ne sviđa mi se što pali ventilator jednu crtu pred crveno polje. Ne želim sebe da dovodim u takvu situaciju kada sam u nekom zastoju u koloni ili brdu a temperatura asfalta preko 50C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Inzenjer u PIaggio grupi je tako osmislio, na mom motoru se isto ventilator pali crtu pred kraj redosleda, nema crvene boje. Motori bi vecinom bili pothladjeni kada bi svako palio ventilaor kada hoce.

Ja nisam cuo da je nekome sa ispravnom termo grupom prokuvao motor  :stabre:

Inace, cemu stajanje u koloni na + puno, skuterom narocito? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema termo prekidac, senzor čita temperaturu pa šalje racunaru pa racunar opali rele pa rele opali ventlator.....kao što pižon reče, nema potrebe za time.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Meni je bev prokuvao dva puta dok nisam promenio termostat.. i evo presao sam skoro 400 km.merena je i kompresija i sve je super.. nema potrebe toliko paniciti ako prokuva motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Pozdrav, evo cetvrti put sam vlasnik beverlija 500 i ne odustajem lako od njega :-) danas kad sam nasuo pun rezarvoar kazaljka je pokazala dvije crtice prije punog. Poslije voznje, kad sam ponovo upalio kazaljka je " mrtva" ne reaguje. Ima li neko iskustvo sa ovakvim kvarom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jel te mrzi da citas tj prelistas par stranica u nazad il hoces da ti se servira na gotovo?  <_<

Odgovor imas na predhodnim stranicama......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Procitao sam i niko nije naveo da je kazaljka mrtva vec neprecizna ili blesavi, a moja je odjednom zakucala u nulu, zato sam i pitao. Naravno po otklanjanju kvara sam to i napisao da ne bi pridavali vaznosti. Ovakav odgovor ti i nije bas na cast obzirom da si ovdje jedan od najpotkovanijih znanjem iz ove problematike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Opet famozna bela kocka sa unutrasnje strane u pravcu kolena,ispod kormana.. tj. Kasete. Taj deo sam placao 10e kod Gavre. Tacan naziv tog dela ne znam... uglavnom moras da razdovojis plastiku kormana ... i sa strane kod lajsne se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Nije za tehnički kutak,samo se hvalim :D... Beverly registrovan,položio A kategoriju,motor ispravan,sad samo čekam drugare da urade to isto pa da pravimo turice a dok čekam vozim se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Ako moze jedno pitanje za vlasnike 500-tki, Trenutno vozim Beverly 500. Prilikom kretenja iz varijatora cujem lupanje kao da udara neki metal o metal. Skuter inace ide odlicno ali me taj zvuk muci, Uradjen mu je veliki servis ( kais, rolnice...). Presao sam sad sa njim 1700km za 4 dana i isao je savrseno, ali taj zvuk...

I jos jedna stvar: da le se nivo ulja meri kad je merac zavrnut do kraja ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Za lupkanje ne znam, ali se nivo ulja meri kada je merac zavrnut do kraja.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako moze jedno pitanje za vlasnike 500-tki, Trenutno vozim Beverly 500. Prilikom kretenja iz varijatora cujem lupanje kao da udara neki metal o metal. Skuter inace ide odlicno ali me taj zvuk muci, Uradjen mu je veliki servis ( kais, rolnice...). Presao sam sad sa njim 1700km za 4 dana i isao je savrseno, ali taj zvuk...

I jos jedna stvar: da le se nivo ulja meri kad je merac zavrnut do kraja ili ne?

 

Zvuk koji cujes je najverovatnije od platne kvacila ( parce lima sa rupama kroz koje prodju osovine, nalazi se izmedju lamela i tanjira ), on se javlja kad motor radi u leru, kada krenes i pod gasom se izgubi.

 

Ulje meris kad je merac zavrnut do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja