Jump to content

Moto Zajednica

Bugarska - predlozi, želje, čestitke

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pošto se nema mnogo toga pametnijeg raditi u ove zavejane dane, malo fantaziranja i planiranja nije na odmet.

 

Ideja je da ove godine negde u avgustu, 'malo' produžimo predhodno točkarenje kad smo stigli do Vlasine. Ovaj put cilj bi bilo Ohridsko jezero.

 

E sad, kad bismo već bili dole, bilo bi glupo da se vraćamo istim putem nazad a i protiv uroka to se ne radi :moto3:

 

Pa nam pade na pamet da zaokružimo na sever i prođemo malo kroz Bugarsku.

 

I tako počesmo da čitamo i čitamo i čitamo, mnoge prelepe putopise ovde.

 

Drugar je dobio zadatak da smisli deo puta kroz Makedoniju a ja deo kroz Bugarsku.

 

Prema tome, ovde ćemo pričati samo o Bugarskom delu puta.

 

Ulazak iz Makedonije bi recimo bio kod Novog Sela ili kod Berova. Povratak iz BG u Srbiju, naravno Strezimirovci :hej:

 

Na slici je zaokružen deo Bugarske kroz koji želimo da prođemo i ne bismo se mnogo udaljavali iz te zone bez valjanih razloga !

 

 

 

 

bugarska-predlog.jpg

 

 

 

 

Išli bismo ultra-klošarski, znači šatori, kamp, klopa po prodavnicama i marketima, izbegavanje većih naseljenih mesta (gradova) i autoputeva...

 

Šta nas konkretno interesuje ?

 

Jezera, kampovi, spomenici, vidici, planinski vrhovi, lepi pogledi, krivine, kvalitet asvalta, predlozi puteva, gustina policije, 'ajduci i drumski razbojnici, klopa, kafane, alternative oko većih naseljenih mesta, pumpe...

 

Pošto bi bili opremljeni raznom kamp opremom što ukljućuje i malo hladnog naoružanja u vidu univerzalne sikirice/ašovčića, kako da to regulišemo kroz granične prelaze? Takođe i koliko benzina i alkohola sme da se prenese po osobi iz Bugarske ?

Papirologija, pasoši, zeleni kartoni ?

 

 

To je za sad to pa izvol'te sa idejama i predlozima :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kaad vas vide natovarene kamp i ostalom opremom, mislim da vam niko nigde nece praviti problem oko kolicine hrane i cuge, kao ni oko "hladnog oruzja".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

obavezno obidjite Rilu i Rilski manastir, vidim da je u zaokruzenom delu, tu chak mozete i da spavate, malo iznad manastira je kamp, imaju bungalovi a mogu da se postave i shatori, samo je hladno jer je na velikoj visini... cene vishe nego pristojne.... zapravo u celoj Bugarskoj je sve pristupachnije nego ovde i potroshicete manje para za hranu, koja je svuda gde smo jeli bila odlichna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Napravi Druze neki predlog, kada, koliko dana, ko je dobrodosao , pa uz animaciju zainteresovanih sledi konkretan dogovor. Pozdravljam tvoj predlog pa ako moja ekipa bude raspolozena eto nas.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Koliko vidim, orijentisali ste se na zonu oko glavnog puta E79. Taj deo nije preterano interesantan. Jezera na kojima smo prošle godine bili su više "desno".

 

Ako ipak idete tim delom, obavezno treba videti Rilski manastir.

 

Rilska jezera su fenomenalna. Pošto je to nacionalni park i motorima ne može do gore, varijanta je parkiraš u podnožju i žičara. Ima dosta hodanja što nije poželjno ako si u moto opremi. Samo za obilazak jezera treba odvojiti jedan dan. Mi to prošle godine nismo uradili.

 

Možete se odbiti na klopu do Banskog iako je malo izvan tvog "kruga".

 

Da budem iskren, ne mogu da se setim drugih interesantnih mesta u tom delu. Što se tiče vožnje, ako sa osnovnog puta skrenete ka Kjustendilu, ima lepih ruta, pejzaža, vidikovaca. Kada idem na jedan dan ja često vozim parče iznad Kjustendila. Od mesta Tren, prelazi se u Srbiju ka Vlasinskom jezeru. Bajkeri iz Sofije tamo idu na klopu.

 

Policiju ćeš retko videti jer se u poslednje vreme uglavnom koriste kamere. Bez obzira kojom brzinom vozim, mene do sada nikada nisu zaustavljali. Drumski razbojnici su deo prošlosti.

 

Što se tiče prelaska granice, ne bi trebalo da imate nikakvih problema. Nov pasoš i zelena karta su jedino što traže. Ne verujem da će vam iko kontrolisati hranu i alkohol, a i šta će vam - u Bugarskoj je sve dosta povoljno. Ašovi, sekirice, noževi su normalan deo kamp opreme. Nemojte samo da nosite vatreno oružje. :-)

 

Samo opušteno. Ako treba još nešto, tu sam… to jest, tamo sam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Preferiramo kampovanje pored neke vode, uz potpaljivanje logorske vatre. Antifriz posle večere se podrazumeva.

 

U principu smo 'lone wolves' i imamo svojstveni tempo vožnje pa kako kome odgovara :D Kroz Bugarsku planiramo do 4 dana, najviše 5.

 

Orjentaciono vreme polaska iz Beograda je poslednja nedelja jula pa kad stignemo.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Panda, naravno da nećemo vući klopu. Ja sam mislio da donesem iz BG nešto njihovog vina.

 

Hvala na savetima. Ima još podosta vremena za planiranje i sve će se stići ali malo i sad da prekratimo ove snežne dane :zvizduk:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Panda, naravno da nećemo vući klopu. Ja sam mislio da donesem iz BG nešto njihovog vina.

 

 

Sorry, ispao sam glup u društvu :lud::lol:

 

Nisam čuo da je neki bajker detaljno kontrolisan na granici tako da nema problema da se prenese vino. U poslednje vreme prave problem kada se iz Srbije nose cigarete u Bugarsku - razlika u ceni je velika.

 

Što kažeš, ima dovoljno vremena za pripremu i računaj na moju podršku (koje vino, dobri restorani i sl)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Evo da se i ja oglasim povodom ovog dela puta, jer sam se vozio na sličnoj deonici (bio sam suvozač, pa sam i bolje sve pohvatao) pre dve godine.

Naime, putovanje za Makedoniju smo planirali preko Bugarske, jer stalno idemo na Kumanovo, smorilo malo, pa smo odlučili da jednim delom zavirimo u Bugarsku.

Prvu noć smo prespavali u Vranjskoj banji u nekom pansionu i tu smo razmatrali dve opcije puta:

1.Da idemo preko Krive Feje koja se nalazi na Staroj planini pa na Bosilegrad ili

Tm5kU_opcija1.jpg

 

(izvinjavam se na nevešto nacrtanoj trasi)

2.Da idemo na Vlasinsko jezero pa prema Bosilegradu,i da odatle uđemo u Bugarsku.

7eVei_opcija2.jpg

 

Te noći smo odlučili da idemo na Krivu Feju...

Jutro posle, u razgovoru sa nekim lokalcima, odustali smo od 1. opcije, jer je put prema Staroj planini katastrofa, makadam, blato i verujem da smo dobro postupili (bili smo natovareni i oba motora sport-tourer-i)...

Išli smo malo na Vlasinsko jezero i odatle se uputili prema graničnom prelazu sa Bugarskom.

Evo kako izgleda put prema granici:

 

E sad Bugarska.

Što se tiče alkohola, benzina,hladnog oružja i kamp opreme, nemate brige, ne gledaju to. Nama su jedino za cigare pravili problem, jer je drugar poneo više no što je dozvoljeno(max 2 paklice po osobi), pa smo međusobno rasoređivali po džepovima. Čim smo prešli granicu, 2 km ispred, odmah posle jedne duge krivine, bila je jedna patrola, koja nas nije zaustavila, sva sreća nismo brzo vozili. Ceo put smo se opterećivali da li je potrebna vinjeta (a u stvari za motore ne treba), jer uz put na svakih 3,4 km stoji saobraćajni znak za vinjetu.

Zelenu kartu smo imali, ali sad po novom zakonu se to nešto izmenjalo, pa nisam siguran da li opet treba. Svi smo imali biometrijski pasoš.

Put u Bugarskoj je dosta loš, čak štaviše mi imamo dosta bolje puteve, nego oni...1neznam.gif

Skoro svaki grad ima obilaznice i lepo obeležene putokaze, tako da se u principu ne može skrenuti sa puta...1moto3.gif

Evo sad trase koju smo vozili:

bulgariacitiesmap.gif

Naše odredište je bilo Delčevo na granici sa Bugarskom.

 

Snimak pred Kjustendil:

 

Najlepša deonica u ovom delu Bugarske mi je bila od Blagoevgrad-a prema granici sa Makedoniji, jer se put penje na 1200-1300mnv, gde se dobija prelep pregled okoline. Uz put nas je pratila planina Rila, na kojoj se nalazi poznati manastir Rila, za koji, nažalost, nismo imali vremena da posetimo, ali sigurno ću sledeći put posetiti kada budem u blizini...0takoje.gif

U principu sve ovo smo obavili za nekih 4- 5 sati, tako da nismo planirali da u Bugarskoj prespavamo, mada što se tiče kampovanja, na deonici Nevestino-Boboševo, uz sami put, teče reka Struna i tu smo videli dosta kampera, tako da jedino na ovoj deonici sam video mesto za kamp.

 

Nigde nismo svraćali, kao što rekoh, 4-5 sati nam je trebalo kroz Bugarsku, tako da što se tiče kafana i pumpi, ne znam ništa...

Drumskih razbojnika?Pa nismo imali prilike na svu sreću da se sretnemo sa njima, jer smo po danu putovali, mada noću...1zvizduk.gif1lol.gif

 

Uhhhh, šta još da napišem?!Pitajte u stvari šta god vas zanima...

 

P.S Od Delčeva smo išli na Ohridsko jezero, tako da ako treba nešto i oko tog dela puta, pitajte...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U međuvremenu smo malo korigovali na istok, ka jezerima Dospat i Batak pa onda Iskar veštačko jezero i obilazeći Sofiju, kroz Pernik zabodemo na jezero Pčelina. Videćemo da dohvatimo i do Rilskog manastira.

Sme li se slobodno kampovati na tim jezerima, uz logorsku vatricu ?

 

Odatle gore na Tran i na Strezimirovce nazad u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prošle godine, s jeseni, vozio sam do Rilskog manastira. Negotin - Knjaževac - Kalna - Pirot ka Dimitrovgradu - kanjon Jerme - manastir Poganovo - Zvonačka Banja - Babušnica - Crna Trava - Vlasinsko jezero - Bosilegrad - prelaz Ribarci - Ćustendil - Dupnica ( spavanje za 15 eura u centru ). Sutradan , Rilski manastir - neka tvrđava u nekom selu blizu Blgoevgrada - Sofija - Montana - stene u Belogradčiku - Vrška Čuka - Zaječar - Negotin. Prelepo...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

1. pre godinu ili dve Joseph je nosio sekirce vezano za nosac bocnog kofera, sa strane i niko ga nije nista pitao u vezi toga

2. generalno vazi pravilo za alkohol nekako ovako: 1 lita zestine ili 2 litre vina ili 10 litara piva. Postoje odstupanja ali mislim da u ovom slucaju mozete racunati na ovakvu varijantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

 

1.Da idemo preko Krive Feje koja se nalazi na Staroj planini pa na Bosilegrad ili ........

 

Jutro posle, u razgovoru sa nekim lokalcima, odustali smo od 1. opcije, jer je put prema Staroj planini katastrofa, makadam, blato i verujem da smo dobro postupili (bili smo natovareni i oba motora sport-tourer-i)...

 

Kriva Feja je nekih 100 km od Stare plaine i to vazdušnom linijom. Ovo mesto se nalazi blizu planine Besna kobila. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kriva Feja je nekih 100 km od Stare plaine i to vazdušnom linijom. Ovo mesto se nalazi blizu planine Besna kobila. :Mina:

 

U pravu si, moja greška, u brzini sam kucao, pa nisam ni razmišljao...0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav :)

 

Plan (bože zdravlja) je da se ljetos pođe do Rumunije (vidi i provoza Transfagarasan, posjeti pokoji Drakulin dvorac i tako to) a odatle preko Bugarske u Grčku, Makedoniju, Albaniju i doma polako.

 

Google predlaže ovaj put iz Rumunije za Grčku, ali nešto ne vjerujem da taj softver bira najljepši dio puta, ne moramo se držati ovoga...

rrYBZ_bugarska.jpg

 

Što je to što se ne smije propustiti u Bugarskoj? :)

 

Hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nema mnogo odgovora i postova (pročitao sam sve) na temu Bugarska, kao da se nije mnogo vozilo tuda.

Interesuje me pravac severozapad-jugozapad. Dunavskom magistralom ili preko Kučeva dolazim do Negotina ili Zaječara i ulazim u Bugarsku, a izlazim na Kulata prema Solunu.

 

Cilj je samo vožnja, znači što više krivina, solidna podloga, prosećna brzina ne ispod 80km/h, lepo okruženje. Belogradčik, Rilski manastiri i slično me ovog puta ne interesuju,osim ako nisu u neposrednoj blizini. Imam tri dana da stignem do Atine, a autoputevi ne dolaze u obzir.

 

1. Ako uđem kod Zaječara da li moram da se vratim do Vidina i zatim magistralnim pravcem 1 prema Montani ili posoji kraći alternativni put približnog kvaliteta?

 

vidin.jpg

 

2. Da li od Montane do Sofije vredi produžiti do Vraca (nije sarajevsko groblje) i preći preko Vračanskog balkana ili je dovoljno zanimljiv i kraći pravac 81?

 

vraca.jpg

 

3. Može li se izbeći obilaznica oko Sofije?

 

4. Da li je od Sofije do Bobovog Dola autoput (A6-A3)? Kako ga izbeći? Da li je vredno dodatnih kilometara ići preko Ćustendila do Dupnice i dalje Blagoevgrada?

 

custendil.jpg

 

Hvala na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Evo nekih saveta u vezi ove ture. S obzirom da te interesuje vožnja, predložiću ti varijantu koja se poklapa sa onim što sam ja vozio i šta voze bajkeri iz Sofije kao vikend ture. Ako ti je mnogo, uhvatiš najbliži put višeg ranga.

 

1. Ako preko Negotina ulaziš u Bugarsku tamo je jedina opcija da se ide obilaznicom oko Vidina. Ja sam išao samo preko Zaječara pa o tome mogu da pišem.

 

Posle prelaza Vrška Čuka ne treba da ideš čak na Vidin. Odmah posle granice odvajaš se desno za Belogradčik i Berkovicu. Nema potrebe da svraćaš do samog Belogradčika ako ti je osnovni cilj vožnja. Put je solidnog kvaliteta, to jest ima krpljenih rupa ali nema saobraćaja pa nije problem da se vozi. Od Berkovice voziš u pravcu Kostinbroda i prolaziš kroz prevoj Petrohanski prohod (1410 metara n. vis.). Ja obožavam tuda da vozim jer je priroda lepa i ima dosta krivina. Prošle godine su radili asfalt pa pretpostavljam da je ove godine još bolje za motor.

 

2. Put Vidin - Montana - Vraca ne preporučujem. Od kad je otvoren most kod Vidina ima dosta saobraćaja a i izlaziš direktno na obilaznicu oko Sofije. Kamioni koji ne žele da izađu sa teritorije EU i da prođ kroz Srbiju, tuda putuju ka Rumuniji.

 

3. Možeš da izbegneš obilaznicu oko Sofije ako pre Kostinbroda skreneš ka Slivnici i nastaviš putem koji sam ti predložio na karti.

 

4. Da, od Sofije pa skoro do Dupnice je nov auto-put. Ako si se već umorio, to je opcija da vremenski skratiš putovanje. To je osnovni pravac ka Solunu i ima dosta saobraćaja. Ja bih vozio na Kjustendil i to okolnim putevima (kao na karti) pa do Blagoevgrada. Posle Blagoevgrada, uključuješ se na put 1 i preko Sandanskog izlaziš na Kulata. Tu se vozi brzo i treba biti oprezan. Kamere postoje ali možeš slobodno da ih ignorišeš jer si sa stranim tablicam. Ako ima patrola, neko će ti već ablendovati. Na žalost, ima jedna obilaznica odmah pre granice preko Petriča. Tu se gubi oko pola sata. Na granici se ne čeka mnogo jer Bugari putuju sa ličnom kartom (a i ti si sa motorom).

 

Ovo je po meni idealna tura - zahtevna ali lepa za vožnju.

 

Link:

 

Vrška Čuka - Kulata

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 942 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Predraže,

 

Ako imaš dovoljno vremena, ne bi bilo loše da obiđeš i pećinu Magura. Do nje se stiže istim putem koji vodi prema Belogradčiku stim da se 3Km posle Rakovice skreće skroz u levo. Onda imaš još nekih 6Km do pećine i 25 do Belogradčika. Magura je zanimljiva zbog svoje veličine i posebno zbog pećinskih crteža. Zato na blagajni traži da ti osim obične daju i posebnu ulaznicu (5+5 leva) da bi mogao da vidiš i taj deo pećine. Vesna i ja smo tamo bili prošlog vikenda i stvarno nam se dopalo.

post-157-0-70557200-1407918298_thumb.jpg

post-157-0-33338200-1407918359_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: SLO
  • Motocikl: BMW R1200GSA LC

U sezoni 2015 i ja planiram jednu turu u Bugarsku. Zanima me šta moram da vidim u toj zemlji. Pomalo je poznajem ali samo Varnu, Burgas i Šipku. U Sofiji sam posetio samo centar grada . A i to je bilo več davno. Koji putevi su interesantni i koje zanimljivosti ne smem propustiti ?

Plan je: dolazak iz južne Srbije. Trajanje tri dana, dvaput spavanje. Obično koristim Booking za rezervaciju sobe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2103 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Izazovna je I deonica od Karlova do Trojana (severno od Plovdiva). Prakticno prelazi se preko Balkana. Nisu lose deonice ni juzno od Plovdiva, Asenovgrada, zapadno Velingrad I Blagoevgrad. problrm je sto izmedju Sandanski-Goce Delcev, Dospat I Smolyan. nema nekog iole kvalitetnog puta kojim bi napravio krug.

 

Ja licno sam vozio Zajecar_Kula (ici desno)-Montana-Vraca(gde gargani kaca)-Roman-Jablanica-Pleven-Trojan-Karlovo-Plovdiv- Pazardzik-Batak (jezero)-Velingrad-Banjsko-Goce Delcev- Drama (Grcka)-Seres (Grcka)-Kulata-Blagoevgrad, Dupnica Kustendil-Bosilegrad-Surdulica.

 

Smestaj je uglavnom po hotelima koji su ujedno I mineralne banje. Preporucujem hotel jezero u Blagoevgradu, Hotel na jezeru u Plevenu.

 

Zadnjih cetri godine nisam putovao po Bugarskoj ali mislim da su neki putevi rastereceni posto je zavrsen autoput do Burgasa.

 

Ko ide na istok do Albene, treba da ode I poseti "gradinu Balcek".

 

Trenutno se najbolje sa najmodernijom opremom pivo radi u Blagoevgradu (Calsberg) recept kao Lav pivo, Kameniza (Morson cors) kao Jelen, Zagorka je podbacila a ja licno volim Arijanu I Buljaske hapke.:Mina:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ja preporučujem Vracu. Mali gradić, lep, jeftini restorani i dobra hrana pored nacionalnog parka. Ako se kroz kanjon popneš na plato prema sijalištu, temperatura se promeni za 10 st, a ima i par turističkih pećina za videti.

Meni je Zagorka i dalje ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: SLO
  • Motocikl: BMW R1200GSA LC

Evo, kartu bugarske  :jee1:  nabavio sam. Sad lepo crtam u nju to što opisujete. Polako slažem sve informacije i vidim da će mi uzet južna Srbija više vremena od očekivanog. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja