Jump to content

Moto Zajednica

Zarada prodavaca novih motocikala

Recommended Posts

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nisam postavio temu da bih zavirivao ljudima u dzep jer me to ne zanima i imam svoj posao za koji sam sasvim dovoljno placen.Postavio sam temu jer me zanima sta drugi misle koliko dileri zaradjuju po prodatom motociklu,jer isti model motocikla od dilera do dilera se razlikuje i po 500 evra.Ne verujem da ovaj jeftiniji radi za marzom od 200-300 evra.Mislim da na motorima sa cenom oko 6-7000 evra imaju zaradu oko 1000evra,a na skupljima i više.

Sumnjiv si mi. Mnogo se nesto raspitujes i svasta mislis!

 

 

Sta cu kad sam zaludan,a i ti bi mogao da povecas malo rabat,jer se opasno razmisljam da pocnem da prodajem motore i to iskljucivo S troma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

.. moguce zato da bi razmi mrsomudi videli ako se to isplati da rade i oni, danas je svaka susa "majstor",

a tu je i ono da i komsiji crkne krava

 

 

Druze ne znam odakle ti pravo da nekoga vredjas i nazivas pogrdnim imenima.Ja nisam nikoga vredjao,najnormalnije sam postavio temu i nema potrebe za vredjanjem.Postavio sam temu da cujem njihova misljenja, a ti ako nemas nista pametno da kazes,zaobidji istu.

 

a ne znam sto si se nasao prozvan, pricao sam za "majstore" a ne za tebe, ali ako si se ti nasao prozvan izvini molim te, zaobici cu temu

aj u zdravlje drinks.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Ne znam zašto, ali u Srbiji ljude neverovatno zanima koliko ko na čemu zarađuje, koliku ima platu, koliko je nešto platio, koliko se ugradio... A u isto vreme svi mislimo da nismo dovoljno plaćeni za svoj posao.

 

Da ne bude zabune, nemam veze sa prodajom vozila niti sam iz te priče ali ne vidim kako će moj život (ili kupovina vozila)biti bolji ukoliko sam upućen koliko ko na čemu zarađuje.

 

 

Nisam postavio temu da bih zavirivao ljudima u dzep jer me to ne zanima i imam svoj posao za koji sam sasvim dovoljno placen.Postavio sam temu jer me zanima sta drugi misle koliko dileri zaradjuju po prodatom motociklu,jer isti model motocikla od dilera do dilera se razlikuje i po 500 evra.Ne verujem da ovaj jeftiniji radi za marzom od 200-300 evra.Mislim da na motorima sa cenom oko 6-7000 evra imaju zaradu oko 1000evra,a na skupljima i više.

 

a sta ti mislis brate,kupis motor od 6000 hiljada i kusur evrica i onda ga ovde pordajes,gledas li ti prijatelju sajtove za prodaju motora preko uporedjujes li ti cene kada tako nesto tvrdis.

koliko mi se puta desilo da odem negde preko i kada stignem to nije to i sta onda onda idem deset dana po drugoj drzavi i trazim,spavam u kolima jedem u kolima,rizikujem da me neko opljacka..evo dajem ti primer od pre par dana.dao sam drugu kola da ide da uveze tri motora,covek koji je u italiji proveo 15godina perfektno prica njihov jezik sta vise bolje nego oni no da ne duzim,isao je na ugovoreno i kada je otisao tamo cvrc motor nije ni priblizno kao sto je rekao.on se pokupi i krene dalje spavao je kod prijatelja Italijana,,sva sreca,,ostao tamo deset dana potrosio 600e da ne bi bio na teretu drugu,jer kod njih nema kao kod nas jedi i pi za dzabe,nasao motore posle deset dana krenuo nazad i kada je dosao u sloveniju stao da malo odrema,stao je na pumpu posto nije bilo mesta on stane pozadi na parking,spavao je nekih par sati i krenuo dalje posle nekih par kilometara oseti da na golfu leva zadnja guma deluje kao da je probusena,stane pored puta na zaustavnu trakuobuce prsluk i pocne da vadi rezervnu gumu.

kada je digao kola na dizalicu i poceo da menja gumu ucini mu se da cuje nesto,pogleda u kola kad tip sedi u njima i prevrce po kolima onako poplasen jer nije obracao paznju lupi po krovu od kola da bi privukao paznju doticnog,on mrtav ladan mu kaze da je dosao da mu pomogne,drug mi se osvrce i vidi dva coveka sa druge strane auto puta kako stoje i cekaju da se nesto desi,,naravno tipovi kao dudovi te velicine,,zatim pocinje prepirka sa dizalicom u ruci,ovaj izlazi iz kola i polako se povlaci unazad kada je video da je drug pokazao zube.

sve se odigrava u munjevitoj brzini namesta se guma i krece do prve pumpe i zove se policija,nijihovo objasnjenje je sledece sto nisi zvao odmah to je jedna kriminalna grupa koja operise vec mesecima po auto putu..i sta sada ja da ti kazem na ovo sve moglo se jako lose zavrsiti..

nema tu moj prijatelju para koliko ti mislis,krvav je to posao.

da umalo da zaboravim guma nije bila probusena nego je iglica bila odvijena tek toliko da polako ispusta,da vozac ne primeti odmah nego da stane negde pored puta

 

Papacito,nisi me razumeo.Tema se odnosi na prodaju novih motocikala,a vi sto prodajete polovnjake zaradjujete cak i vise nego ovi sto prodaju nove!:nanana:

 

Dobro si me nasmejao brate,iz tvojih usta u bozije usi1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

.. moguce zato da bi razmi mrsomudi videli ako se to isplati da rade i oni, danas je svaka susa "majstor",

a tu je i ono da i komsiji crkne krava

 

 

Druze ne znam odakle ti pravo da nekoga vredjas i nazivas pogrdnim imenima.Ja nisam nikoga vredjao,najnormalnije sam postavio temu i nema potrebe za vredjanjem.Postavio sam temu da cujem njihova misljenja, a ti ako nemas nista pametno da kazes,zaobidji istu.

 

a ne znam sto si se nasao prozvan, pricao sam za "majstore" a ne za tebe, ali ako si se ti nasao prozvan izvini molim te, zaobici cu temu

aj u zdravlje drinks.gif

Mislio sam da se obracas meni,izvini!:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Razlika izmedju Atile i Eurosumara je velika. Npr V Strom L2 kod Atile kosta 8.290e a kod Sumara 8.590e. 300e nije malo. Nadmudruju se i spustaju pa ko ce vise jbg, plus ima ljudi koji odu preko i kupe motor. Zato je to tako. A sumar ce uvek biti u losijoj poziciji od Atile jer je on madjar. Njemu ce uvek pre da daju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Razlika izmedju Atile i Eurosumara je velika. Npr V Strom L2 kod Atile kosta 8.290e a kod Sumara 8.590e. 300e nije malo. Nadmudruju se i spustaju pa ko ce vise jbg, plus ima ljudi koji odu preko i kupe motor. Zato je to tako. A sumar ce uvek biti u losijoj poziciji od Atile jer je on madjar. Njemu ce uvek pre da daju...

 

Mislim da Madjari daju pod istim uslovima motore svim dilerima u Srbiji(ima ih 3).Srbija je malo trziste i ne verujem da jedan diler recimo Suzuki-ja proda duplo vise motora od drugog dilera.Druga stvar je recimo u Nemackoj gde se proda veliki broj motora,pa diler sa osetno vecom prodajom dobije mozda neki veci rabat.Sto se tice uvoza novog motora u sopstvenoj reziji,problem je homologacija,to moze da uradi samo uvoznik ako je u pitanju nov motocikl sa 0 kilometara( bar sam ja tako razumeo),tako da je ta varijanta neizvesna finansijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Razlika izmedju Atile i Eurosumara je velika. Npr V Strom L2 kod Atile kosta 8.290e a kod Sumara 8.590e. 300e nije malo. Nadmudruju se i spustaju pa ko ce vise jbg, plus ima ljudi koji odu preko i kupe motor. Zato je to tako. A sumar ce uvek biti u losijoj poziciji od Atile jer je on madjar. Njemu ce uvek pre da daju...

 

Mislim da Madjari daju pod istim uslovima motore svim dilerima u Srbiji(ima ih 3).Srbija je malo trziste i ne verujem da jedan diler recimo Suzuki-ja proda duplo vise motora od drugog dilera.Druga stvar je recimo u Nemackoj gde se proda veliki broj motora,pa diler sa osetno vecom prodajom dobije mozda neki veci rabat.Sto se tice uvoza novog motora u sopstvenoj reziji,problem je homologacija,to moze da uradi samo uvoznik ako je u pitanju nov motocikl sa 0 kilometara( bar sam ja tako razumeo),tako da je ta varijanta neizvesna finansijski.

Grdno se varas :takoje: Znam da nisi u pravu :zdravo: Kad sam zvao Atilu i pitao za motor rekao mi je da nista ne garantuje ali ce probati, u Sumaru su rekli da nemaju i da nece dobijati, kao izlazi L2 :takoje: Ostao jedan viska u Nemackoj, poslali madjarima, madjari svom coveku. Tako to ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: ZX12R

Sto se tice prodaje novi motocikala kod nas, par proverenih informacija:

npr Markos je do 2008. i u toku iste godine navukao lager od oko 20-tak gsxr-ova 1000 ccm. U tom konkretnom slucaju, taj model u Evropi je kostao 14.000 eura. Kod Markosa je kostao 9.800 eura za kes! Pored rabata koji dileri dobijaju, naravno sledi i bonus rabat na kolicinu, koji nije uopste mali. Ali, nije uopste poenta u zaradi i rabatu, kao sto vecina nas misli. Verovali ili ne, kada motori stignu iz Japana, njihova osnovna cena je ISTA za bilo koju zemlju Evrope i starog kontinenta. E tek kada krene distribucija po zemljama, onda se formira cena za svaku zemlju ponaosob, naravno u skladu sa vazecim zakonima doticne zemlje. Takodje, u Evropi jedna od najvecih stavki jeste i takozvana GREEN taksa, koja kod nas, na nasu srecu jos uvek nije zazivela. Zato su motocikli dosta jeftiniji nego u Evropi. Sa druge strane, evropske zemlje zakonski moraju da postuju garantne rokove, ovlascene i opremljene servise itd... Kod nas sve to ide jako tesko, ne daj Boze jos neke reklamacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Ma dajte ljudi sve je ok. Tesko je to odes ,rizici , roba koja ne odgovara stanju koje je opoisano ili uslovi nisu kao dogovoreni.

Ali nemojte od toga praviti nuklearnu fiziku i opisivati posao kao u rudara na dubinskom kopu.

Lepo rece covek Vize su ukinute ko voli neka izvoli itd.

Ja jos uvek mislim da je povoljnije kupiti od uvoznika ili se dogovoriti za placeni dovoz. Za jedan motor se ne isplati ici preko previse je troskova. Ali 3 i vise opravdava akciju.

 

Kod nas je tolika beda sada, da su nam motori jeftinij nego preko osim mozda neki modeli u IT...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Nesecam se bash najbolje , ali kada sam 2010 kupio Beverly 250 u Skuter centru dobio sam propratne papire koji su odprilie izgledali ovako :

 

MOtor u Italiji oko 2000 E

Transport i ostale zajebancije do BGDa oko 300 E

Carina na to ispadne oko 200 E

Porez na to oko 500 E

Nek sam prevideo negde recimo oko 200 E

Ukupno oko 3200 E

 

Motor Skuter centru placen 3900 E

 

RAzlika je oko 25% 700 E

 

Najbolji deo sledi, uzeo sam 4000 E kredit u HYPO banci na valjda 4 godine , rata 100 E mesecno ..

Posle 11 meseci otplate doshao sam da zatvorim kredit i konachni zbir za zatvarane kredita je bio 3750 E

 

Znaci bacio sam u vodu oko 1000 E.

 

Da sam chekao do kraja otplate motor bi izashao 6000 E

 

Znachi niko u celoj ovoj prichi nije zaradio koliko banka ..

 

Trenutno chekam da mi stigne Beverly 350 i.e. ovde u GER , za koju nedelju bi trebao stici

pa cu vam napisati kako je izgledala kupovina ...

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Pa naravno da zavisi od cene samog vozila - motocikla, nije ista zarada na motor od 2000e i na onaj od 15000e...

 

Tema je poucna i citajuci postove saznao sam mnoge stvari koje nisam znao. Thanx to Ninja zx14.

 

@milan1981

 

Mislim da tema nije dobro opisana, treba dodati NOVI ako mislis na nove a ne polovne motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Pozz,

 

Nesecam se bash najbolje , ali kada sam 2010 kupio Beverly 250 u Skuter centru dobio sam propratne papire koji su odprilie izgledali ovako :

 

MOtor u Italiji oko 2000 E

Transport i ostale zajebancije do BGDa oko 300 E

Carina na to ispadne oko 200 E

Porez na to oko 500 E

Nek sam prevideo negde recimo oko 200 E

Ukupno oko 3200 E

 

Motor Skuter centru placen 3900 E

 

RAzlika je oko 25% 700 E

 

Najbolji deo sledi, uzeo sam 4000 E kredit u HYPO banci na valjda 4 godine , rata 100 E mesecno ..

Posle 11 meseci otplate doshao sam da zatvorim kredit i konachni zbir za zatvarane kredita je bio 3750 E

 

Znaci bacio sam u vodu oko 1000 E.

 

Da sam chekao do kraja otplate motor bi izashao 6000 E

 

Znachi niko u celoj ovoj prichi nije zaradio koliko banka ..

 

Trenutno chekam da mi stigne Beverly 350 i.e. ovde u GER , za koju nedelju bi trebao stici

pa cu vam napisati kako je izgledala kupovina ...

 

Ljuti

 

Aj napisi, mene bas interesuje opis kupovine (cene, marze, isporuka)...

 

Off topic:

 

I zamolio bi te da otvoris novu temu kad ga malo provozas da napises utiske. Kod mene u porodici se vozi cruiser 250ie i prezadovoljni smo sa njim, dvoumili smo se izmedju 250 i 500ccm i ispostavilo se da je 500 suvise jak za tu karoseriju i lamelu, tresao je i proklizavao ponekad, voleo bi da cujem iskustva sa 350ccm.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pa naravno da zavisi od cene samog vozila - motocikla, nije ista zarada na motor od 2000e i na onaj od 15000e...

 

Tema je poucna i citajuci postove saznao sam mnoge stvari koje nisam znao. Thanx to Ninja zx14.

 

@milan1981

 

Mislim da tema nije dobro opisana, treba dodati NOVI ako mislis na nove a ne polovne motore...

 

U temi se misli na prodaju novih motocikala tj,zarade na novim motorima! Promenice urednik naslov!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Znam pouzdano da Delta na BMW motore uz 25% popusta ima opet zaradu. Kapiram da nije isto za svaki motor ali....Toliko o marzama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Zaradjuje kako se ko snadje. Ovo je trziste prilicno nepredvidljivo.

 

Ja sam imao lep salon od 120 m2, velik izbor (malo kvalitetnije kinezi, Jonway, Junlun, CF moto, i 50, 125, 250 i 400ccm), po desetak modela u svakom trenutku, podrsku banke...

 

Trudio sam se da ekonomisem sa troskovima, usput lokal je bio moj, vodila ga moja zena, strpljivo cekao da se posao razvije...Posle dve godine rada, saldo je bio -10.000. zatvorio da ne pravim daljnju stetu.

 

Komsija u blizini koji je imao servis biciklova i prodavao najjeftinije skutere, prasnjave i prljave posto stoje na ulici (u lokal ne moze da se udje od haosa) radi i danas.

 

Nastojim da ne budem zavidam, ali za mene je to trziste i uspeh na njemu ostalo velika tajna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja