Jump to content

Moto Zajednica

Vasa licna iskustva sa kacigom Scorpion exo 450,zapazanja,bucnost ,dobre i lose strane?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 187 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Drugar hoce da kupi ovakvu kacigu,da li ju je neko od Vas imao licno i koja su mu iskustva sa njom,odakle je prozvodjac?Unapred hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Imam je ja uzeo sam je pre ne cele dve godine bila 19000. Kaciga je bas tiha (moj matori ponekad vozi pa mu smeta ne cuje motor) uvek nosim sa potkapom i rerko kad koristim pumpicu(na duzim relacijama) jedino sto me nervira pri malim brzinama po malo magli. Od mene preporuka. Ako te jos nesto interesuje pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 544 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I ja imam Scorpion EXO 450 kacigu vec dve godine i mogu ti reci da sam prezadovoljan a i kad je budem menjao opet cu kupiti Scorpion. Do sada sam promenio dosta kaciga ( Nolan N84, N102, Airoh, Mtr, Uvex ...) i mogu ti reci da sam sa ovom najzadovoljniji. U odnosu na druge je dosta tisa , udobnija, dosta su puniji sundjeri nego na drugim, vizir ne magli, pomocu pumpice prilagodjavas je svakom obliku glave...

Moja topla preporuka!

post-3450-0-50215700-1327838618_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

decko i ja imamo scorpion kacige samo model 1000 i prezadovoljni smo!!! ne nekim brzinama jesu malo buchnije ali sa druge strane su preudobne, mogu da se podese dodatno pumpicom shto mi ne koristimo jer sundjeri drze oblik chak i posle tri nedelje neprekidnog noshenja, sve preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

NOSIO SAM JE JEDNO VREME........DA KAZEM DA NIJE LOSA.OK JE,TIHA JE...JEDINA ZAMERKA JE STO JE POSTAVA NEKOG SVILENKASTOG MATERIJALA PA SVA SKRIPI UNUTRA SA ONIM STIROPOROM.....ovako nije losa.kada bih ocenjivao do 5 bilo bih 3+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Nedavno sam kupila EXO 500, pa da ne bih otvarala novu temu zbog kratke recenzije napisacu ovde prve utiske.

Koliko sam shvatila razlika izmedju modela 450 i 500 je samo u "dodatnoj opremi".

500 ima mogucnost "zakljucavanja" vizira, integrisan suncani vizir (koji malo magli) i pinlock "socivo-ili-sta-je-vec" protiv magljenja (za sad funkcionise besprekorno).

Za nesto malo voznje sa njom primetila sam da je veoma udobna i perfektno mi je legla na glavu, za razliku od moje prethodne Shoei (pojma nemam koji model, uglavnom stara ko djavo) koja me je pritiskala, zuljala i ni posle nekih 3-4 godine nosenja se nije prilagodila na obrazima. Ocigledno da njihove kacige nisu za mene ali s'obzirom da sam pretezno bila suvozac nisam mnogo obracala paznju, a i sad sa promenom kacige sam shvatila da moze udobnije da bude.

EXO500 je tiha, AirFif (ima ga i EXO450) je super napravica koja smanjuje buku i dodatno povecava udobnost. Zakljucan vizir odlicno dihtuje, sto mi je super doslo kao suvozacu jer je bilo prilicno hladno.

Ne remeti mi vidno polje, zapravo prilikom voznje je ni ne osecam (opet kazem nisam je u cugu nosila duze od sat vremena). Materijal postave je nesto nezniji nego na 450 (bar koliko sam u radnji opipala i uporedila) sto verujem da je devojkama vazno zbog iritacija i sl.

Velicina sto se tice, uzela sam S iako su mi prethodne kacige bile XS (e sad da li je meni glava porasla ili je do kacige...:neznam: )

Uglavnom svaka preporuka!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ja imam Exo 450 i mogu ti reci da je kaciga fenomenalna za te pare!

Svi hvala udobnost i to je inace i najjaci adut ovog modela... mozda i cele Scorpion branse, generalno.

Probao sam i jednu Shoei kacigu koja je 10x skuplja i isto toliko puta neudobnija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: ER6N

ja sam kupio cisto crnu L, ako neko ima xl da zamenimo...stoji mi nova već par meseci...ako nekom treba :zvizduk:

Sve pohvale za kacigu, vozim je par meseci, ali ako imaš koju kintu više uzmi EXO 500,tj.ja bih uzeo 500 zbog integrisanog suncanog vizira, tek sad vidim koliko mi fali ili sam jednostavno bio naviknut jer sam imao na prethodnoj flip up kacigi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kupio sam Exo 450 u Junu prosle godine. Pravilno je odrzavana, vizir ciscen samo tecnoscu za vizir i unutrasnjost je prana po uputstvu.

 

Ali...kaciga ima drugih jako bitnih problema. Naime lepak koji se koristio za lepljenje ajd da kazem dihtunga vizira se totalno odvojio i prilikom kise voda upada direktno u kacigu. Kaciga koja kosta 15.000din ne bi smela da popusti ovoliko na kvalitetu posle samo godinu dana. I jos par sitnica...npr...popucala "koža" na postavi obraza koja ume da grebe lice po stavljanju na glavu.

 

Evo i slika...

 

 

DSCN0991 (Copy).JPG

 

DSCN0988 (Copy).JPG

 

DSCN0989 (Copy).JPG

 

DSCN0992 (Copy).JPG

 

DSCN0993 (Copy).JPG

 

DSCN0994 (Copy).JPG

DSCN0990 (Copy).JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

I ja sam imao problema sa dihtung gumom ali su mi rešili na reklamaciji efikasno ...

 

Tiha jeste , ponekad se pitam dali motor uopšte radi ?

 

Posle nje sam kupio HJC FG-15 i ima tu nešto bolje , nešto gore ali kaciga je u skladu sa lovom koliko košta , znači za preporuku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kupio sam Exo 450 u Junu prosle godine. Pravilno je odrzavana, vizir ciscen samo tecnoscu za vizir i unutrasnjost je prana po uputstvu.

 

Ali...kaciga ima drugih jako bitnih problema. Naime lepak koji se koristio za lepljenje ajd da kazem dihtunga vizira se totalno odvojio i prilikom kise voda upada direktno u kacigu. Kaciga koja kosta 15.000din ne bi smela da popusti ovoliko na kvalitetu posle samo godinu dana. I jos par sitnica...npr...popucala "koža" na postavi obraza koja ume da grebe lice po stavljanju na glavu.

 

Evo i slika...

 

 

post-1378-0-90067900-1347278334_thumb.jpg

 

post-1378-0-84858100-1347278380_thumb.jpg

 

post-1378-0-87712100-1347278381_thumb.jpg

 

post-1378-0-03810400-1347278383_thumb.jpg

 

post-1378-0-02329500-1347278385_thumb.jpg

 

post-1378-0-30091300-1347278386_thumb.jpg

 

 

Identični problemi, izgleda da je to serijski problem na tom modelu. Nosio na reklamaciju, dvaput i sada izgleda stoji dobro. Inače udobna, sundjeri nisu izgubili oblik ni posle godinu dana a pumpica je tu izgleda kad oni popuste. Što se tiče magljenja, bez pin lock-a ništa,na običnom viziru sam morao da obrišem i nema nikakvu zaštitu a na tamnom nisam brisao unutrašnju stranu godinu dana i možete misliti na šta liči, ali ne magli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja