Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Evo par slika, mada su loseg kvaliteta... Bice boljih uskoro. :)

pa ne hvalish se, jesu to pali i angel eyes? :takoje:

ajmo neka umetnichka slika da vidimo jel valja ta rabota chemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Došlo vreme da se menja,stigao lanac i lančanici,fabrički je prešao 50000,mislim da je dosta,možda bi mogao još malo.... :moto3: ali dosta je od njega, :zdravo:

 

DC2F2C44-039C-C149-9385-66A8AD681EAB_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Da li je lanac endless (vec zanitovan fabricki), ili si dobio nitnu pa ga kratis (110 karika VTEC) i nitujes?

 

Ja sam porucio lanac za moj iz Louisa pa zato pitam.

 

Moj je mrtav sa 25000km. Svaka cast za 50000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Dobio sam spojnicu,gumice,silikon,pločicu pa ću ga zapertlati sa onim alatom za lance.

Ne ja, moj drug Raja. :zdravo:

 

Kupio sam u Guevari,jeftinije nego u Louisu i na ebayu.Naši ljudi,hvala Šonsiju na popustu! :takoje:

 

Što se tiče pređene kolometraže,samo sam ga redovno podmazivao,na 500km.Sada imam podmazivač i ovaj će trajati bar duplo!!!! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Vidis ja se nisam ni setio da gledam u Guevari. Gledao zimus, nisu imali. Drug zivi u Minhenu pored Louisa, za 135 eura je OK set (lanac lancanici). Doduse nije kao tvoj. Moj je 530 VX taj je jeftiniji. Mozda ne traje kao ZVM/X ali nema veze. Bitno je da se nesto radi.

Imam ja taj alat za nitovanje, nije DIDov nego iz Louisa Rothewald, nisam ga nikad koristio. Kum je kupio za XXa lanac i lancanike iz Louisa i lanac je bio vec zanitovan. Meni bilo zao da raznitujem lanac pa sam skidao viljusku da bi ga montirao, taman i sve lepo da se opere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo par slika, mada su loseg kvaliteta... Bice boljih uskoro. :)

pa ne hvalish se, jesu to pali i angel eyes? :takoje:

ajmo neka umetnichka slika da vidimo jel valja ta rabota chemu :)

 

Nisam stavio angel eyes, samo neku imitaciju koja inace dolazi uz tu maskicu. Stavio sam LED dnevna svetla, pa zato nisam hteo jos i angel eyes. Evo jedna umetnicka:

 

gallery_2_1227_155297.jpg

 

gallery_2_1227_147298.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

drugar bi hteo da proda njegovu hondu vfr750, '96, reg do juna ili jula ne znam tacno. cena 1850e, sklona promeni. Boris 064/2964-507

sutra cemo je slikati i postaviti oglas :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Bele felne odlicno izgledaju samo mora da se ciste :)

 

Kako ste uglavili te farove u far? Grejali u rerni?

 

Opisi malo postupak. To mi se svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Evo par slika, pa ako je neko zainteresovan neka pozove 064/2964-507 Boris, a moze i meni na PP...

 

IMAG0333.jpg

 

IMAG0334.jpg

 

IMAG0335.jpg

 

IMAG0336.jpg

 

IMAG0337.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bele felne odlicno izgledaju samo mora da se ciste :)

 

Kako ste uglavili te farove u far? Grejali u rerni?

 

Opisi malo postupak. To mi se svidja.

 

Nisam stigao ranije da odgovorim, sorry. Nismo koristili rernu, mada mislim da je tako najlakse i verovatno najbolje, vec smo fenom grejali spoj dve polutke fara. Far je zalepljen nekim tvrdim silikonom koji se na temperaturi razmeksa kao zvaka. Cak nismo ni skidali to sa fara vec smo pri sklapanju nazad sve ponovo zagrejali i slepili obe polutke medjusobno. Pri montazi nista nije osteceno ili odseceno na faru i prakticno sve moze da se skine i vrati na fabricko stanje prema potrebi. Druga dobra stvar je sto u isti projektor moze da se ubaci i halogena H1 sijalica, ukoliko negde u EU bude problem sto mi je na motoru xenon. :)

 

Nego, savetovao bih ti da sacekas malo dok ja ne isprobam kako sve fercera. Stvar koja me pomalo brine je sto projektori mnogo bolje fokusiraju svetlo ispod linije svetla, sto znaci da iznad te linije skoro da nista nije osvetljeno. E pa potencijalni problem zbog toga je u krivinama jer za razliku od kola, motor se savija levo-desno, pa se i ta linija krivi kad motor udje u krivinu. Verujem da to nije nista strasno jer imam sad mnogo bolje dugo svetlo, ali nista necu znati zasigurno dok ne probam po mraku. :)

 

Videcu jos kako cu koristiti dnevna LED svetla. Ili cu ih koristiti samo danju, sto znaci da cu ih okrenuti potpuno ka napred ili cu ih koristiti kao maglenke nocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Super. Hvala na odgovoru.

Licno ne verujem da cu nesto dirati oko rasvete, meni radi OK i dve H4 sijalice. Ja nocu ne skidam dugo u krivinama, jer ne vidim gde idem, bas me briga za ove u kolima, njima nije tako strasno kao meni na motoru. Zato i izbegavam da teram nocu motor osim ako nije autoput.

 

Mene samo brine kako ce VFRova smrljava struja to da podnese. Ja cu verovatno, samo da nadjem vremena malo nabildovati wiriing harness jer to je problem kod VFRa a ne sam regler. Mase pogotovo. Kupicu VFRness i prema uputstvu sa vfrdiscussiona, pa cu postaviti kako to treba da izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

shto se tiche potroshnje struje ona je manja sa xenonima, jer 2xH1 vuku 70W dok 2xH4 vuku 110 tj 120W na dugom svetlu. tu nema brige :takoje:

 

@Pablo, idi uveche na koshutnjak provozaj se kroz onu mrakachu da vidish shta su projektori :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mene samo brine kako ce VFRova smrljava struja to da podnese. Ja cu verovatno, samo da nadjem vremena malo nabildovati wiriing harness jer to je problem kod VFRa a ne sam regler. Mase pogotovo. Kupicu VFRness i prema uputstvu sa vfrdiscussiona, pa cu postaviti kako to treba da izgleda.

 

E bas zbog smanjenja potrosnje struje sam angazovao cika Arakisa da mi promeni sve sijalice (svi migavci, ubodne sijalice iza cajgera, pozicija napred) u LED sijalice. A inace ko sto rece FJCharlie, xenoni bi trebalo manje da trose struje u toku svog rada. Oni samo u prvih 10-15 sekundi povuku vise struje, ali kasnije bitno manje nego klasicne halogene sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Jos cete me istripovati da menjam svetla na motoru. :)

 

Nekako ja bezim od tih stvari jer me podsecaju na one tuning styling autove ako me razumete. Ja volim stock look. Ako sa par zica recim problem grejanja ja sam pobedio. Bolje da skucam lovu u slipper clutch koja je preko potrebna na VFRu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Najbolje da vidis kako to izgleda kod mene na motoru, pre nego se upustis u to, pa sam proceni. :)

 

A sta ce VFR-u slipper clutch? :) Meni se na VTR-u desilo jednom da sam, naviknut na VFR-a, nesto liberalnije pustio kvacilo pri downshift-u i da vidis igranke. :) Valjda je to bilo nakon neke duze voznje VFR-om, pa se navikao na to da nije problem na njemu da se tako nesto uradi. Al zato VTR to ne prasta nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa ovako, dok sam vozio ko p****ca nije ni meni trebalo, ali u zadnje vreme desavalo mi se i u drugu a u prvu stalno. Ako nista drugo dobra je fora. VTR je V2, mogu misliti kako to koci motorom.

 

Od modifikacija ja bih voleo

1. Slipper clutch

2. Quick shifter

3. Catless headers

4. Ignitech CDI/ECU (nastelovan na stolu kako treba)

5. BST Carbon tockove

6. Seatgent sediste

 

7. USD Viljuske (VTR SP1 sa K-tech ventilima)

8. IMA custom made glodane trouglove

9. Adapter za Radijalna klesta

10. Brembo M4 klesta

11. Brembo RCS 19 master

12. Penske 8987 zadnji shock

13. Custom made aluminijumski subframe

14. Shorai akumulator

 

Ne nuzno ovim redosledom.

 

Ali sam nazalost dekintaus, pa mogu samo da mastam. Ovaj quickshifter mi je u glavi duzze vreme.

Sta mislite da li bi smetalo katalizatoru, jer ako smeta onda moram i grane da menjam, a ako menjam grane onda ide i druga mapa ubrizgavanja itd itd. Jedno vuce drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Super. Hvala na odgovoru.

Licno ne verujem da cu nesto dirati oko rasvete, meni radi OK i dve H4 sijalice. Ja nocu ne skidam dugo u krivinama, jer ne vidim gde idem, bas me briga za ove u kolima, njima nije tako strasno kao meni na motoru. Zato i izbegavam da teram nocu motor osim ako nije autoput.

 

Mene samo brine kako ce VFRova smrljava struja to da podnese. Ja cu verovatno, samo da nadjem vremena malo nabildovati wiriing harness jer to je problem kod VFRa a ne sam regler. Mase pogotovo. Kupicu VFRness i prema uputstvu sa vfrdiscussiona, pa cu postaviti kako to treba da izgleda.

 

VFR uopste nije u nekom problemu sa strujom. Gledas samo da kontakti ne oksidiraju, da uvek imas dobar akumulator i dodaj na regler 8cm ventilator od PC-a da ga dodatno hladi. Ja sam ga povezao da cim se upali pozicija preko prekidaca odmah pali ventilatorcic i nikada nisam imao nikakvih problema sa strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa za sada nemam ni ja problema sa strujom, ali svi nesto kukaju, pa reko da predupredim.

 

Ja svake godine pred sezonu i na kraju sezone, raskacim sve kontakte, poprskam kontakt sprejom, utaknem i istagnem nekoliko puta da se ne uhvati patina i to je to.

 

Mislim da cu jos jednu masu da izvucem od akumlatora do rama, i to tamo gde su one zelene zice, to je navodno dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pre svega da se izivinim svima. Ja dosta vremena provodim po stranim VFR forumima pa tamo pokupim termine/fazone pa pretpostavljam da svi VFRisti to znaju.

 

VFRness je kovanica od VFR i Wiring harness. Problem sa strujom kod VFRa, ali ne samo kod VFRa vec kod vecine hondi nije sam regler kao sto se misli vec sama instalacija. Losi kontakti i presek zica. Ovo nisam izmislio, a nisam ni proverio, ovo je zakljucak velikog broja korisnika sa stranih foruma. Obicno se problem resi samo zicama i cistim kontaktima.

 

Na ovom sajtu: http://www.wiremybike.com/

 

imas sve sto ti treba za struju za VFRa

 

a VFRness je konktretno ovo:

 

http://www.wiremybike.com/vfr-specific-parts-2000-2001-vfr-parts-2000-2001-vfrness-p-270.html

 

Nadam se da sam objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Istina je ovo za hondu,ja isto imam manjih problema sa instalacijom ali uspešno rešavam te probleme....malo je čudno ali istinito...mogli su to malo bolje da odrade..nije problem regler nego instalacija..

 

 

Kada smo već u tom problemu,prošle nedelje na nekoj vožnji u koloni od jedno 10km u prvoj brzini,nije mi uključio ventilator,primetio sam,stao,ugasio,dao kontakt i nekako je uključio....da skratim...ko ima da proda termodavač ili gde ima da se kupi,da ne naručujem preko ako ne moram..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Imam ja termodavač koji se montira na hladnjak. Termodavač je od rc46 ne znam da li odgovara za tvoj motor. Ako odgovara javi poslaću ti ga. Cena? Pojma nemam. Ne znam koliko može da košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Pre svega da se izivinim svima. Ja dosta vremena provodim po stranim VFR forumima pa tamo pokupim termine/fazone pa pretpostavljam da svi VFRisti to znaju.

 

VFRness je kovanica od VFR i Wiring harness. Problem sa strujom kod VFRa, ali ne samo kod VFRa vec kod vecine hondi nije sam regler kao sto se misli vec sama instalacija. Losi kontakti i presek zica. Ovo nisam izmislio, a nisam ni proverio, ovo je zakljucak velikog broja korisnika sa stranih foruma. Obicno se problem resi samo zicama i cistim kontaktima.

 

Na ovom sajtu: http://www.wiremybike.com/

 

imas sve sto ti treba za struju za VFRa

 

a VFRness je konktretno ovo:

 

http://www.wiremybik...ness-p-270.html

 

Nadam se da sam objasnio.

 

Jasno.:takoje: hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja