Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ne znam da li moze ali prodnadjite neke bicikliste mountain bikere koji voze vazdusne vile, uvek neko od njih ima pumpu za duvanje amortizera. Takve pumpe imaju i manometar na sebi pa mozete doduvati pritisak po zelji. Ja nemam pa se grebem od mog drugara.

 

U pravu si za pancirna creva bas se primeti razlika, posebno ako su gumena creva jako stara. Novo ulje takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Eto, a meni je receno da i nije neka razlika, tj da se ne osetim izmedju pancirnih i gumenih creva. Ova moja creva su fabricka, tj 25god stara 1moto3.gif

 

Oseti se i to jako.Kao sto kaze iske,kocnice su lose ako su gumena creva stara,Ja kad vozim moju ljubimicu(rc24)imam neki osecaj,kada pocnem kociti da hvata,hvata,i posle kao da se kocnica pregrejala i popusta.Kada kocis gumena creva se pod pritiskom ulja vise raztezu,i tu gubi na snazi kocnice,dok pancirna creva nemogu se raztezat jer imaju tu pancirnu oblogu oko gumenog creva,i stim se stvara bolji pritisak na klesta,pa jace i koci.Honda inace fabricki ima dosta lose kocnice.Kad pogledamo u klasi vfr-a je naprimer kawasaki zzr600,suzuki gsx750f,ili yamaha fz750f.Oni vec fabricki imaju valovite diskove i cetvoroklipna klesta,dok honda ima samo dvoklipna.Naprimer rc24-ka 86-87 godiste,kao sto sam napomenuo ima klesta od cbr600f.Cbr-ka mnogo bolje koci sa tim istim klestima,ali je ona laksa od vfr-ke minimum 40 kila.Jednostavno ova fabricka klesta koje nosi vfr,nisu dorasla njegovoj snazi i tezini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja imam kocnice od CBR F4 sa pancirnim crevima i koci dobro. Medjutim, inicijalno doziranje je onako, ima praznog hoda u prvih milimetar dva. Mislim da je to do aksijalnog glavnog kocionog cilindra. Voleo bih da probam neki radijalni aki ne OEM vec aftermarket, recimo Brembo RCS19. Bas me interesuje kako bi kocio i da li bi bilo "overkill". Ima i 16.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Kod mene na rc 36 I imam napred pancirna creva i zadovoljan sam u sustini (bog blagoslovio predhodnog gazdu verovatno neku tamo svajcarsku babu :lol:) koji je to zamenio..ali pozadi stoji (cini mi se bar po izgledu)jos uvek fabricko gumeno crevo 1hmm.gif...E sad dok god ne stisnem zadnju ko sivonja ona ne koci,a kad je stisnem ko sivonja ona blokira tocak (duzina praznog hoda je ogromna) 1hmm.gif...Ima nesto sigurno i do plocica ali nisu jos bas pri kaju jer imaju neke zareze a ja mislim da su im to kao meraci istrosenosti,nisu jos stigle do tih zareza...Nisam nista jos pokusavao sa zanjom,da li bi mozda pomogla samo zamena ulja(verovatno praistorijskog) ili bi morao tu da promenim i crevo? Kao i veliku vecinu kolega bajkera muce me finansije i preskupi (losi) majstori... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Promeni ulje. Uradi sam. Duplo veca nagrada je kad sam uradis.

ja nisam majstor ali sve na svom motoru sam radim. Imam i drugare koji isto tako pa se pomazemo. Nije tesko, zamoli drugara da ti pomogne i pivo obavezno obezbedi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ufff imam dobrog drugara koji je to radio(mislim na menjanje ulja u kocnicama)sa velikom dozom uspesnosti (do pre 2 meseca) dok nije mom debelom komsiji i stricu nesto iskurtesio na mz-ju pa je ovaj sa njegovih 140 kila omirisao asfalt...Blokirao mu nekako prednji tocak i ovaj se preturio samo,2 nedelje je bio bez jednog dela koze a sad juri drugara po selu da ga zakolje :zvizduk: :zvizduk:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Najgore u toj prici je sto smo to ispustanje nesrecno proslavili sa zrtvovanim prasetom i gajbom piva pre menjanja samog ulja.:nanana:..Da pocnem cu ja malo da se zebavam sa tim preko zime pa ce vidimo sta ce ispadne.......:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nemoj samo ko komsija molim te.

 

Ne znam kako je moglo da blokira. Sigurno je nesto drugo. Ako nije vazduh ispustio moze samo da nece da koci. Da nije komsija navikao na losu kocnicu sa starim uljem pa sa ispravnom zabo i tras. Siguran sam da 140kg nije bas optimum za vesanje MZa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ma sigurno ima i toga, :lol:...Mene taj glupi vazduh i to drukanje zbunjuje sta i kako,nemam ja alat profi za to(mada gledam sad na netu da nista i posebno mnogo i ne treba)nego men bolje ide pivo i prasetina posto i ja imam preko stotke,od mehaniku sam operisan...Al ce iskurtesim nesto valja prednje lepo koce..ce prevezem nesto ima da bude dual brake system..:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

VFRovci nakon Transalpa pozeleh da imam VFR750 RC 36 ali me malo zabrinjava udobnost na duzim turama. Koliko ste prelazili dnevno km i sa kojim bolovima? :D

P.s. Izvinte sto upadam u sred suspension diskusije :)

Fala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ja sam debeo i nemam kondiciju.....Za duge ture nemogu puno da ti kazem al do 100 km je ok...jedino sto me nervira kod ovog mog je sto mi se s oprostenjem (mu.a)zapale leti ,dok je zimi ekstra,besplatno grejanje...:moto3: inace je kao kompletan motor neprevazidjen...malo ga pretera al je bas po mom ukusu... :zdravo: Sa nekim debljim npr bobanovim sedistem bio bi top...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

VFRovci nakon Transalpa pozeleh da imam VFR750 RC 36 ali me malo zabrinjava udobnost na duzim turama. Koliko ste prelazili dnevno km i sa kojim bolovima? :D

P.s. Izvinte sto upadam u sred suspension diskusije :)

Fala

 

Pa uporedit vfr i transalp je dosta tesko,posto je transalp enduro,a vfr sport-tura.Ja sam na mojoj rc36 putovao ove godine na more.Subotica-Budva-Subotica,otprilike 1500 km.Sta reci,super je bila tura,iako smo dvoje putovali na motoru.Sve u svemu tri stvari mi se nisu svidjale tokom puta.1:losi putevi u pi..u ma....u,2:grejanje ispod sedista zna leti biti ubistveno,i 3:sediste bi moglo biti bolje tapacirano,otpalo mi dupe do mora0a-smiley.gifNa kraju sam na sediste razvukao cebe,i onda je bilo sve kako treba.Posto vozis transalpa,verujem da ti ce se svidjati vfr,oba motora imaju V-motor.Ja sam zadovoljan sa vfr-om,i verujem da ako ikad budem menjao motor,u obzir dolazi samo novija verzija vfr-a,to jest vfr800.Evo jedne fotkice1zdravo.gif

post-27589-0-18721800-1418082097_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja sam prelazio i po 1100km dnevno po autoputu. Nikakav problem, spakujes se i gas. Po magistralnim putevima je isto OK. Moras da naucis da sedis, tj. da ti ruke budu labave a kolenima da se drzis za rezervoar. Ko vozi duze ture preporucio bih navlaku za sediste od ovce - sheepskin. To je dovoljno nema potrebe za udobnijim sedistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ako nekog interesuje menjao bi tura volan i nosace(na rc36 su bili) za sportski izduv za vfr rc36.Oprema je marke LSL.Pozdrav1zdravo.gif

post-27589-0-99479800-1418119792_thumb.jpg

post-27589-0-64494000-1418119809_thumb.jpg

post-27589-0-06312800-1418119829_thumb.jpg

post-27589-0-45722800-1418119851_thumb.jpg

post-27589-0-02920700-1418119873_thumb.jpg

post-27589-0-95453300-1418119902_thumb.jpg

post-27589-0-70987700-1418119930_thumb.jpg

post-27589-0-07142800-1418119949_thumb.jpg

post-27589-0-27477500-1418119975_thumb.jpg

post-27589-0-96734900-1418119997_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ovo su moje kocnice.

 

Forks%2Binstalled%2B2.jpg

 

A evo i koja slicica mog motora.

 

2014-09-13_09-54-05_859.jpg

Negde izmedju Sarande i Grcke granice (Albanija)

Ko kaze da VFR ne moze GS (Gelände/Straße)

 

2014-09-12_14-51-48_23.jpg

Fljore (Valona, Albanija)

 

2014-09-13_13-05-06_771.jpg

Ioanina (Grcka)

 

2014-09-13_14-04-34_586.jpg

Kod Metsova (Grcka)

 

2014-09-28_15-19-56_821.jpg

Obilaznica Zrenjanin - Poziranje

 

2014-09-28_15-20-03_91.jpgIsta meta isto odstojanje :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene interesuje da kupim volan/guvernal :) koliko evropskih?

 

Edit: jos jedno pitanje. Na RC24 rucice kvacila i kocnice zajedno sa posudama za ulje cine jedan deo. Staklici na posudama su u uzasnom stanju i sad mene zanima da li bi mogle da se stave one plasticne cantrice za ulje, kao na nekim motorima novije generacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

VFRovci nakon Transalpa pozeleh da imam VFR750 RC 36 ali me malo zabrinjava udobnost na duzim turama. Koliko ste prelazili dnevno km i sa kojim bolovima? :D

P.s. Izvinte sto upadam u sred suspension diskusije :)

Fala

 

Obzirom da sam ja sa Afrike prešao na VFR smatram sebe dovoljno kompetentnim da ti odgovorim na ovo pitanje.

 

Dakle verovao ti meni ili ne, ali meni je udobniji VFR nego Afrika. Najviše sam prešao 700+ km za dan i nisam osetio nikave tegobe, znake umora ili nešto treće. Ipak je VFR turing mašina.

Malo sam i razmišljao zašto je to tako i skontao sam sledeće. NA enduro mašinama se sedi potpuno uspravno što je u početku udobnije. Međutim, niko od nas (na žalost) ne sedi sa potpuno uspravnom kičmom (kako bi trebalo da se sedi). Kada bi sedeli tako svo opterećenje bi trpeli mišići leđa i stomaka. Pošto slabo ko ima snage za sedenje u tom polažaju u dužem vremenskom periodu a bez potpore za leđa (stolica) dolazi do opuštanja mišića i opterećenje trpi skelet, tj sama kičma. U sled toga nakon duže vožnje počinje da se javlja bol u donjem delu leđa. Kod VFR si blago nagnut napred i tera te da težinu držiš na mišićima a ne na skeletu. Samim tim duže možeš da izdržiš a da ti ne bude neprijatno.

 

Što kaže Iske moraš i da naučiš da se ne oslanjaš na ruke dok voziš. Prvenstveno zbog samog upravljanja motorom.

 

To je moje iskustvo. Nadam se da ti znači.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

I ja sam sa endura seo na vfra i upravo to sto Sima-strahota kaze ne boli donji deo ledja.

 

@zile da bi imao plasticnu posudu moras promeniti i kocioni cilindar. Od nekog cbra recimo ali pazi da je promer klipa isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7129 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

VFRovci nakon Transalpa pozeleh da imam VFR750 RC 36 ali me malo zabrinjava udobnost na duzim turama. Koliko ste prelazili dnevno km i sa kojim bolovima? :D

P.s. Izvinte sto upadam u sred suspension diskusije :)

Fala

 

Obzirom da sam ja sa Afrike prešao na VFR smatram sebe dovoljno kompetentnim da ti odgovorim na ovo pitanje.

 

Dakle verovao ti meni ili ne, ali meni je udobniji VFR nego Afrika. Najviše sam prešao 700+ km za dan i nisam osetio nikave tegobe, znake umora ili nešto treće. Ipak je VFR turing mašina.

Malo sam i razmišljao zašto je to tako i skontao sam sledeće. NA enduro mašinama se sedi potpuno uspravno što je u početku udobnije. Međutim, niko od nas (na žalost) ne sedi sa potpuno uspravnom kičmom (kako bi trebalo da se sedi). Kada bi sedeli tako svo opterećenje bi trpeli mišići leđa i stomaka. Pošto slabo ko ima snage za sedenje u tom polažaju u dužem vremenskom periodu a bez potpore za leđa (stolica) dolazi do opuštanja mišića i opterećenje trpi skelet, tj sama kičma. U sled toga nakon duže vožnje počinje da se javlja bol u donjem delu leđa. Kod VFR si blago nagnut napred i tera te da težinu držiš na mišićima a ne na skeletu. Samim tim duže možeš da izdržiš a da ti ne bude neprijatno.

 

Što kaže Iske moraš i da naučiš da se ne oslanjaš na ruke dok voziš. Prvenstveno zbog samog upravljanja motorom.

 

To je moje iskustvo. Nadam se da ti znači.

o ovome sam i ja poceo da razmisljam, posto me od pocetka ove godine strasno jebu ledja i to bas u donjem delu,

sumnjao sam da je mozda u pitanju polozaj u voznji,

krajem prosle sezone sam uzeo Hondu CB500, a pre nje 3 godine sam vozio sport-turing motore Hondu VFR 750 RC36 i Suzuki RF400R i nisam imao apsolutno nikakvih problema sa ledjima, ali mi pri duzim putovanjima malo smetao napor u rukama, i kada sam presao na Hondu CB500 ruke su bile rasterecene, ali izgleda da mi sad ledja prave problem, jer bol u ledjima mi se pojavio par meseci posle prelaska na CB500, sad vise ni sam neznam sta da radim :neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ljudi radite vezbe za core. Trbusnjai, ledjni, izdrzaji razni itd. Kad vam je core jak nista vas ne boli. Bol se javlja ka se umorite pa torzo prestanu da drze ledjni i trbusni misici i onda se drzite/oslanjate na ruke. Sve neravnine se prenose sa kormana preko ruku na ledja i javlja se bol izmedju lopatica. Dakle, jak core, butinama stisnite rezervar, ledja drze torzo a ruke labave na kormanu. Posledicaofmah ste brzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

I kod mene su bili jako losi prozorcici,kad sam ih samo pipnuo,osipala se plastika i pukli su odmah.Evo ovako sam ja resio problem sa tim prozorcicima.Malo struganja,i problem resen.Kad izvadis stakla,imaces jednu zaptivnu gumicu na njima.Tu gumicu stavis nazad na novi cep,i nabijes u kocionu posudu.Cep mora da ide cvrsto unutra.Na kraju sam jos ostrugao ukrasne plasticne cepove,i gurno unutra da se nevidi gvozdeni cep.Jeste da nevidis ulje,ali ako ne curi nigde u sistemu,nema gde da se izgubi ulje.Ja ovako vec zadnje tri godine vozim,i nikakvih problema nemam vise sa kocionom posudom.

post-27589-0-90049400-1418243636_thumb.jpg

post-27589-0-18066400-1418243656_thumb.jpg

post-27589-0-35653000-1418243716_thumb.jpg

post-27589-0-75012400-1418243732_thumb.jpg

post-27589-0-82646700-1418243774_thumb.jpg

post-27589-0-46019500-1418243811_thumb.jpg

Promenio član wiking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja