Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko pravljenja andjelskih ociju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

cao drugari , nikako da prodje ova dosadna zima, pa odlucih na svojem motoru da napravim andjelske oci , sve znam kako se radi samo mi trebaju plasticne cijevi koje ne mogu nikako nabaviti , ako neko zna gdje to mogu naci ( kupiti ) nek se javi , ili ako je to vec neko pravi na svom motoru moze se javiti .. rijec je o ovome , unaprijed HVAlA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Te se cevi mogu naci u radnjama koje prodaju venecijanere, trazis onu polugu koja steluje krilca ali pazi ima varijanta koja je okrugla i koja tebi treba a ima i vaarijanta koja je petougaona i koja ti ne vrsi posao.. Ja kad sam to pravio tako sam uradio..

 

Pa onda bonsek u ruke i samo strpljivo1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

lepo se vidi da je sestougaona sipkica na klipu...

 

Moze i tako ali je jednostavnije sa okruglom, jedna dioda unutra i svetli ceo prsten..

 

Drugacije se prelama svetlost u toj sestougaonoj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

najbolje je ako je cijev puna , ona najbolje odradjuje posao , a isto dobro to moze i sa obicnom okruglom cjevcicom .. pomagajte ljudi , da nadjem ovo , ubih se od trazenja , nigdje nema :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Cekajte bre ljudi, prvo kako moze cev da bude puna?, drugo lepo si sam nasao klip koji odlicno opisuje i prikazuje sve potrebno a trece pulserdriver ti prvo rekao da tih sipkica ima na venecijanerima, jedino je pogresio da su petougaone iako su sestougaone a to je upravo ono sto ti treba, tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

naravno da sam stavio, klip sa probusenom cijevi , mozes tamo naci i sa punom cijevi , isti je metod i efikasni je zbog toga sto se na proreze bolje vidi svjetlost, a isti je princim para , samo kod pune cijevi treba da se probuse dvije rupe na krajevima da bi se stavile diode i naravno da se izrecka citava cijev .. da imam venecijanere u kuci davno bi ja to napravio :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Cekajte bre ljudi, prvo kako moze cev da bude puna?, drugo lepo si sam nasao klip koji odlicno opisuje i prikazuje sve potrebno a trece pulserdriver ti prvo rekao da tih sipkica ima na venecijanerima, jedino je pogresio da su petougaone iako su sestougaone a to je upravo ono sto ti treba, tako da...

 

Ja sam pravio od okrugle sipke koju sam kupio u radnji gde se prodaju venecijaneri,tende itd.. A sad da li ove druge imaju pet, sest ili sedam uglova je manje bitno, bitno je to da se okrugle teze nalaze u odnosu na ove sa X uglova.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Cekajte bre ljudi, prvo kako moze cev da bude puna?, drugo lepo si sam nasao klip koji odlicno opisuje i prikazuje sve potrebno a trece pulserdriver ti prvo rekao da tih sipkica ima na venecijanerima, jedino je pogresio da su petougaone iako su sestougaone a to je upravo ono sto ti treba, tako da...

 

koliko sam ja primetio na snimku je puna cev... vidi se lepo kako covek busi krajeve da bi ubacio LED...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

kako god ona se zvala dal cijev ili sipka , bitno je da znate o cemu se radi , i jos pozeljnije bi bilo da mi neko pomogne oko nabavke toga , bio bi mu zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Odlican efekat se dobiaj ako se sipke predju celicnom cetkom montiranom na busili cu ili rucno, dobije se fin efekat, takodje moze fenom za skidanje farbe da se izazove kljucanje na povrsini sipke i to daje extra efekat sa mjehuricima unutar sipke. venecijaneri se sada prave sa supljim sipkama, vise u Srbiji niko ne pravi pune, zbog ustede materijala, ali u galenici u zemunu imaju sipke od plexiglasa, ne znam cijenu ali znam da sam uzimao, i skuplje su od obicnih plasticnih, ali i bolje provode svjetlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ajd ovako!! ja sam to radio i naravno uzeo okruglu sipku od klirita,ali se moze uzeti i sestougaona sipka od venecijanera!

sija extra masece se zbog prelamanja svetlosti lak za nokte na krajeve u rupice ubacis i diodu da postane kompaktna i juris!

ako nadjem slike postavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150
  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

Ja sam pravio prosle godine i bilo je uglavnom sve lako kad nabavis sve potrebne delove. Najveci problem mi je bio da otvorim far tj. skinem staklo od lima, i da podesim koje rezistore da stavim posto nisam imao tacne podatke o diodama jer sam ih skinuo sa drugog uredjaja. Inace sam na poslu naso rashodovan venecijaner i onu sestougaonu punu sipku. Izmerio obim i iseko sipku zatim je zagrejao u rerni na 150c na 10ak min i sa lakocom oblikovao a koristio staklo fara kao modlu. Posto imam dremel (slicno zubarskoj busilici),(mada mozete i rucno sa testericom) nareckao sam na svakih 2mm po liniju duboku 1-2mm samo sa jedne polovine, tako se postize bolji efekat od povrsinskog brusenja ili sl (posto sam probao i tako) zatim se izbuse rupe velicine diode na krajevima i zaliju diode silikonom ili lepkom. oko kraja kod diode najbolje obmotati alu foliju da bi koncenrisala svetlost duz kruga. Diode zavisno od jacine zalemiti sa rezistorima (ima kalkulator na netu za odabir pravog rezistora prema karakteristikama diode) sve to lepo postaviti u far ja sam dodao i prekidac i to je to. Evo par slika kako sam ja to uradio. Pozdrav

post-18855-0-28528600-1328203438_thumb.jpg post-18855-0-87616000-1328203539_thumb.gif

post-18855-0-48709400-1328205035_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

A jel ima ovo da se kupi negde gotovo? Ili da napravi neko? :/

 

Bilo je u oglasniku da neko prodaje povoljno, pravljeno po tom principu

 

A na niskoj auto pijaci sam vidjao neke jeftine gumene led trake koje se stavljaju u far

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

neznam koliko košta ta šipka od venecijanera, ali postoji već izmišljena topla voda u raznim bojama i metar toga košta 5 dolara

 

004.jpg?s=500&q=95&c=de&z=de&f=0

 

Electroluminescent wire (to give it its full name!) is thin copper wire coated in a phosphor. Its soft, flexible nature makes it ideal for use anywhere and everywhere:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja