Jump to content

Moto Zajednica

Italija i Grcka, 2011

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Ponovo sam proziveo sve,svaka cast Vuce,docarao si nam na pravi nacin.Gomila slika sigurno ne bi ostavila ovakav utisak ! Druzenje vredno prepricavanja! Hvala drugari!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Uh kakvo budjenje.Piti jutarnju kafu i citati odlican putopis...po jutru se dan poznaje :takoje:

Bravo!

Putovanje,bas kako treba da bude.Opusteno,sa dosta zezanja,odvojilo se vremena i za nova poznanstva,obici drugare(drugarice ::) )opet biti ozbiljan i ostati oprezan i ne dozvoliti da euforija ponese i previse se opustiti i verovati svakome.Sjajna ste ekipa.

Steta sto niste obisli Bolzano,a i sto niste imali vise vremena da obidjete San Marino.Jeste mali,al treba ceo dan da se obidju sve tri kule.U trecu se ne moze uci,al zato prve dve nadoknadjuju to.Ogroman muzej i neverovatno putovanje kroz vreme,bili bi ste odusevljeni sta sve ima da se vidi.Tako da morate da ponovite Italiju :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@Oroku

 

Pretpostavljam da mislis na deo Italije od Napulja pa juznije. Da, mogli smo da ga obidjemo bolje, pogotovo Siciliju koja nam je i bila u nekim trenucima u planu, ali nam to ipak ni vreme ni finansije nisu dozvoljavale. Treba nesto ostaviti i za drugi put ;)

 

Da, na taj deo sam mislio, steta sto ga niste obisli. Inace, hvala za cenu trajekta, nisam znao da je tako jeftino.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Gde ste odsedali, kako ste nalazili smestaj i koliko vas je kostao po noci u proseku? Gde ste spavali u Rimu?

Druze imas sve navedeno u putopisu,moras jos jednom da procitas ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ulepsaste i meni dan...vecinu tih mesta sam prosao, uglavnom, sam...u Rimu ziveo..... ove Vase putesestvije pogotovo San Marino I Napulj me vratise mnogo godina unazad u lepa decacka vremena ...... moze li se jos uvek popeti na Vezuv....ako moze trebali ste odvojiti jedan dan za to....

 

Ivane nesreco jesi li ti video ista od "kulturnih" spomenika ili si hipnotisao ribice.....

 

Hvala momci za jedan od boljih putopisa :)

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Hvala svima na lepim recima! Zaista doprinosite da ova nasa tura dobije posebnu velicinu ;)

 

Evo malo detalja za one koji ce nadam se sledece, ili neke naredne godine putovati ovim krajevima ;)

 

Kao sto sam napisao u putopisu, smestaj smo nalazili iskljucivo dan ranije. To je dobro iz par razloga. Prvo, nisi nicim ogranicen i nigde ne moras da stignes, nego si slobodan koliko to mozes da budes. Drugo, uglavnom ce vam uleteti last minute ponuda, tako da cete u principu proci jeftinije. Nama je prosek bio oko 23 evra, uglavnom sa doruckom.

 

Magistralni put od Trsta do Venecije obavezno zaobidjite, odnosno krenite auto putem (cena oko 8 evra). Doktor je napravio tu gresku, mi smo napravili tu gresku, nadamo se da vi necete ;)

 

Dolomiti, pod obavezno. Gde god da krenete, bice fenomenalno. Nama je bilo krivo sto nismo stigli onaj dan do Bolzana kako smo planirali, jer kazu da je taj kraj prelep. Kako god, i ovo sto smo prosli nas je ostavilo bez daha, ali bukvalno. Ovo je bila nasa ruta

 

Lago di Garda zaista prelepo jezero. S tim sto ono ima sadrzaja za par dana, tako da ko ima vremena slobodno moze to da planira.

 

Toscana i Apenini. Zao mi je sto nismo imali vremena da se vise vozamo tim predelima. Moze sigurno celo putovanje da se svede na tu regiju, kako su i uradili neki od nas. Ono sto smo prosli je bilo fenomenalno. Znaci put preko Passo della Futa ne sme da se zaobidje.

 

Castiglione del Lago, nemojte da se zeznete pa tamo da odete. U tom slucaju bolje da ste ostali u Srbiji i posetili bilo koje od nasih jezera, jer su sva do jednog lepsa.

Ali zato ne zaobidjite Perugie-u. Fantastican grad.

 

Rim ko Rim. Sto puta prezvakan.

 

Napulj. Treba proziveti. Najbolje resenje bi bilo da se nadje sigurno mesto za motor i grad obici peske.

 

Vezuv kao sto kaze Charuga, treba posetiti, doduse to nama nije palo na pamet. Izgleda fascinantno u svakom slucaju. Iskopine Pompei nismo posetili tako da nemam sta da dodam.

 

Sam jug Italije smo ostavili za posebno putovanje.

 

Evo nekih linkova smestaja u kojima smo boravili:

 

Venecija

http://www.booking.com/hotel/it/delfinomestre.en-gb.html?sid=6fd565eac103286bc4c837373046746b;dcid=1;checkin=2012-01-19;checkout=2012-01-20;srfid=3ff6f45a7f1e58a8bd01b404b7aeabe9X5

Izasao nas je 30 evra po osobi plus 5 evra za parking u garazi. Nocenje sa doruckom.

Najskuplji smestaj koji smo platili, ali je vredeo svaku paru.

 

Canazei

http://www.hotelbernard.com/

25 evra po osobi, nocenje sa doruckom

 

Lago di Garda

http://www.residencedesiree.it/it/residence.asp

Apartman za 4 osobe. Tri sobe. Garaza samo za vas ukljucena u cenu :)

100 evra.

 

Informacije o onom jezeru necu ni da vam dajem, jer ne zelim da bilo ko ikada ode tamo :)

 

Rim

http://www.sevenhills.it/

Kamp. Ko voli ovakva mesta, ne verujem da ce naci lepse. Povezan metroom sa centrom.

27 evra po osobi. Kamp prikolica.

 

 

Toliko za sad ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

al je lepa ova Italija sunce ti ccc.....slike su fantasticne,govore vise od reci...komplimenti jebaci,ajd ovo leto 2012 al samo krivine nedelju dana....i bre oce li to pivo vise da se pije u bg,kao da su vas u kavez strpali posle ovog putovanja!...pozdrav svima!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 707 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & BMW R1200CL & CR 125

al' si ga napis'o k'o pravi cata!!!svaka cast!!

bilo mi je zadovoljstvo druziti se s Vama!kod mene cete biti uvek rado vidjeni gosti,kako u SRB tako i preko Jadrana :aha::aha: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Svaka cast, super provod! Voleo bih da sam i ja bio sa Vama, ipak je drugacije kad u grupi ima i KAWASAKI, bilo bi ribe , morski plodovi, ovo,ono...i tako to. Ali valjda cemo ove godine nekud zajedno...bar se nadam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

koliko sam video ovde na forumu...mislim da je ovo ako ne najlepsi onda jedan od tri najlepsa putopisa biker ture sa celokupnim sadrzajem...dugo smo cekali na objavu al je vredelo :):takoje:.....da se ove godine ponovi u jos vecem broju :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Svaka cast na ulepswanim zimskim danima! samo jedna dopuna od mene! Jezero se ne zove Gastiglion del lago vec Trasimenoc,Casteglion del lago je mali gradic i jako je lep a u blizini je i jedna nezaobilazna destinacija tj. jedan od najstarijuh gradova u italiji grad Chiusi vezan za etrurce pretece rimljana.To je jako lep grad ali drugom prilikom videcete. Jos jedna prednost u okolini tog grada moze se naci smestaj u vili u kojoj radi moj kum naravno sa bazenom itd . a putevi prepuni krivina milina za ljubitelje offa. Sve u svemu tu je i Siena kao nezaobilazni grad nekih 60 km od jezera. Veliki pozdrav za ekipu i ekstra putopis,pozdrav!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja