Jump to content

Moto Zajednica

Polovna Shoei (pomoc)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Hteo bih da kupim ovu polovnu kacigu, ali nemam mogucnost da je uzmem u ruke i vidim pre kupovine. Kaciga je donesena iz inostranstva (pretpostavljam da je kradena, no nebitno). Da li neko zna koji bi ovo model mogao da bude i koliko bi mogla biti stara (primecuje se da natpis SHOEI nema onaj okvir, mozda je to neki stariji logo, ne znam).?

 

Inace kaciga kosta nekih 20-ak eur i prodavac kaze da je unutrasnjost vrlo dobro ocuvana. Sva misljenja su dobrodosla osim onih tipa 'polovna vs nova kaciga', imam svoju kacigu koju sam novu kupio ali nije od nekog renomiranog proizvodjaca, tako da bi ova bila ili njena zamena ili ako ne onda povremeno za suvozaca (na R motoru).

 

Evo slika kacige:

 

shoei1.jpg

 

 

shoei2.jpg

 

 

shoei3.jpg

 

 

Hvala unapred ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
Sva misljenja su dobrodosla osim onih tipa 'polovna vs nova kaciga',

 

Pre svega se izvinjavam i u potpunosti razumem sta si napisao. Moram da ti skrenem paznju, ako ne tebi mozda drugima koji ce ovo citati... Kaciga je intimna stvar, kao i recimo, cetkica za zube. Govorimo o higijeni i obliku unutrasnjosti po cijoj glavi se formirala. Pored toga, kaciga po preporuci proizvodjaca ima rok trajanja od maksimum pet godina pod uslovom da za to vreme nije udarena. Neodgovarajuca kaciga, a sanse su ogromne da ti ne odgovara, ne pruza maksimalni nivo zastite i kao takva, nema funkciju.

 

Svaka glava zasluzuje vrhunsku zastitu i generalno, trebao bi o tome da povedes dosta racuna. Razumem i da vecina ne moze sebi da priusti opremu iz premium klase, ali svakako, trebao bi u tom segmetu da se vise potrudis pa bih ti savetovao da umesto gore pomenute kacige kupis novu koja ispunjava ECE 22.05.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
Sva misljenja su dobrodosla osim onih tipa 'polovna vs nova kaciga',

 

Pre svega se izvinjavam i u potpunosti razumem sta si napisao. Moram da ti skrenem paznju, ako ne tebi mozda drugima koji ce ovo citati... Kaciga je intimna stvar, kao i recimo, cetkica za zube. Govorimo o higijeni i obliku unutrasnjosti po cijoj glavi se formirala. Pored toga, kaciga po preporuci proizvodjaca ima rok trajanja od maksimum pet godina pod uslovom da za to vreme nije udarena. Neodgovarajuca kaciga, a sanse su ogromne da ti ne odgovara, ne pruza maksimalni nivo zastite i kao takva, nema funkciju.

 

Svaka glava zasluzuje vrhunsku zastitu i generalno, trebao bi o tome da povedes dosta racuna. Razumem i da vecina ne moze sebi da priusti opremu iz premium klase, ali svakako, trebao bi u tom segmetu da se vise potrudis pa bih ti savetovao da umesto gore pomenute kacige kupis novu koja ispunjava ECE 22.05.

 

Dobro, nisam mislio da takva misljenja nisu bukvalno dobrodosla, vec sam samo hteo da tema ne ode u off.. Inace imam vec kacigu koju sam novu kupio pre nepunih godinu dana i ispunjava ECE 22.05. Ova Shoei mi odgovara po velicini, pa sam mislio da bi bila eventualno bolja zastita i eventualno pruzila bolji uzitak u voznji (manje buke).. U svakom slucaju vrlo koristan savet, hvala ti puno 0namigivanje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Au brate

 

Covek lepo pita koji je model kacige i zamoli da se ne poredi sa novom, ali se uvek nadje neko da svira k....

 

Ako je za povremenu upotrebu, onda je uzmi, pogotov za 20e. Deluje ocuvana, a ako ti ne odgovara uvek ces je prodati za 20 evra.

I jos jedna stvar za 5 godina rok trajanja. Mislim da je to najveca glupost koja postoji... Bolji proizvodjaci kaciga daju 5 godina garancije na svoje proizvode. Sta ce da joj se desi posle 5 godina? Pocece da se raspada ili da se kruni? Ne razumem. Sad ocekujem strucnjake da se jave i da kazu kako oni svaku kacigu menjaju na godine za svaki slucaj, da se ne raspadne u voznji :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Hteo bih da kupim ovu polovnu kacigu, ali nemam mogucnost da je uzmem u ruke i vidim pre kupovine. Kaciga je donesena iz inostranstva (pretpostavljam da je kradena, no nebitno).

 

A ti si super što ne smeš sam da ukradeš, već kupuješ od onih koji su imali bar toliko petlje. :takoje:

U tri lepe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

Izvini sto skrecem sa teme ali odakle ti odmah pretpostavka da je kradena? Znam da u nemackoj i svajcarskoj(pretpostavljam i ostalim zemljama na zapadu) bacaju neostecene kacige, nakon 5 godina ili ako ih nemaju gde.

 

Primer: Moju prvu kacigu mi je doneo poznanik iz svajcarske, njemu je poklonio prijatelj nakon sto mu je pala sa sedista - a nije imala nikakvih vidljivih ostecena osim jedne tackice gde se skinula boja. Pre nego sto neko kaze da sam i ja trebao da je bacim, spasila mi je glavu u tezoj saobracajki tako da je sad nosim u sedistu kao amajliju ;)

 

P.S. Ja bih je uzeo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Skoro dvadeset godina stara Shoei RF 700. Vredi 20e u najboljem slucaju, ako postava nije iznosena i vizir bez ogrebotina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Skoro dvadeset godina stara Shoei RF 700. Vredi 20e u najboljem slucaju, ako postava nije iznosena i vizir bez ogrebotina.

 

Maki druze, sta reci nego podogio si u sam centar 0takoje.gif To je bas ono sto sam hteo da proverim jer mi je bilo sumnjivo zbog logoa. Verovatno je bila vrlo dobra i kvalitetna kaciga u svoje vreme, ali zbog cinjenice kolko je stara nema smisla uzeti je.. Hvala svima na savetima, a tebi ponajvise. Pozzz 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Au brate

 

Covek lepo pita koji je model kacige i zamoli da se ne poredi sa novom, ali se uvek nadje neko da svira k....

 

Ako je za povremenu upotrebu, onda je uzmi, pogotov za 20e. Deluje ocuvana, a ako ti ne odgovara uvek ces je prodati za 20 evra.

I jos jedna stvar za 5 godina rok trajanja. Mislim da je to najveca glupost koja postoji... Bolji proizvodjaci kaciga daju 5 godina garancije na svoje proizvode. Sta ce da joj se desi posle 5 godina? Pocece da se raspada ili da se kruni? Ne razumem. Sad ocekujem strucnjake da se jave i da kazu kako oni svaku kacigu menjaju na godine za svaki slucaj, da se ne raspadne u voznji :lol: :lol: :lol:

 

Au brate,

 

meni je i neverovatno koliko ti pojma nemas i koliko kurcevit stav imas. Proslo je vreme kada se vozilo bez kaciga i kada su retki bili privilegovani da je imaju. Najveca zalost u celoj prici sto vecina i dalje ne vidi vaznost i sustinu toga sto radi i zasto treba da cuva glavu. Ti si definitivno primer kako ne valja a ujedno i pravis stetu propagiranjem pogresnih razmisljanja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ma u pravu je covek. Isto tako i ona glupost da gume moraju biti max 5 godina stare ili da moras kupovati nove kocione plocice. Lepo kupis polovne gume jos bolje ako su regumirane, a plocice lepo nalepis i teraj, isto ko novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

ftj nemoj da banalizujes stvari i da mi ubacujes reci u usta koje nisam rekao.

 

@Alekre

Decko, bitno je da si ti jako pametan i da sve znas, pa onda mozes da kazes ko ima, a ko pojma nema. Secam se tvojih postova jos sa canonna i prica da je lada najbolji auto.

 

Imam kacigu koja je stara skoro 10 godina, pao sam sa njom, lupio glavom o beton i zamisli, nije mi bas nista bilo, a kaciga cak nije ni pukla tj bar se ne vidi da jeste. To da je rok trajanja kacige 5 godina je najveca glupost na svetu. A kapiram da su tu pricu progurali prizvodjaci da bi se kacige cesce menjale. Kako to da npr kaciga od kompozitnih materijala i kaciga od termoplastike (kako se vec zove) imaju isti rok trajanja?

Kapiram ja da neko propagira sigurnu voznju i bezbednost, ali ti si ga preterao. Stekao sam utisak da se ti do jaja plasis voznje motora, pa gledas da na svaki deo tela stavis zastitu :D

I da, nisam kurcevit, samo sam iskren.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Rekao sam to više puta, kad bi se toliko plašio da se uvlaćim u skafander pre svake svakog sedanja na motor... pa batalio bi sve. Šanse da će sve to nešto bitno pomoći kad raspališ su u najmanju ruku bedne, zaštita ima uglavnom psihološki efekat na "bajkere". Smešno, srce 'oće a dupe klokoće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije stvar straha i velikog mita o bajkerima kao zestokim momcima, vec stvar odgovornosti prema sebi. Mozda malo grubo i neumesno receno, mene u potpunosti ne zanima kakve cete posledice da snosite takvim ponasanjem, ali mi smeta i protiv sam sirenja takvog pogleda na motociklizam pre svega zbog mladjih narastaja koji ce se citanjem ovog foruma edukovati i postaviti merila pravih vrednosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Nije stvar straha i velikog mita o bajkerima kao zestokim momcima, vec stvar odgovornosti prema sebi. Mozda malo grubo i neumesno receno, mene u potpunosti ne zanima kakve cete posledice da snosite takvim ponasanjem, ali mi smeta i protiv sam sirenja takvog pogleda na motociklizam pre svega zbog mladjih narastaja koji ce se citanjem ovog foruma edukovati i postaviti merila pravih vrednosti.

Iz odgovornosti prema sebi i naraštajima nemoj sedati na motor i propagirati upotrebu istog a naročito nemoj obmanjivati i sebe i druge pričom da će friška oprema bitno poraviti šanse. Kad sedneš prihvatio si 95% rizika a sve drugo je u preostalih 5%.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Rekao sam to više puta, kad bi se toliko plašio da se uvlaćim u skafander pre svake svakog sedanja na motor... pa batalio bi sve. Šanse da će sve to nešto bitno pomoći kad raspališ su u najmanju ruku bedne, zaštita ima uglavnom psihološki efekat na "bajkere". Smešno, srce 'oće a dupe klokoće.

 

Ne treba da se plašiš, ali ne bi bilo loše da si svestan opasnosti. Linija je tanka, ali postoji. Bilo bi licemerno da pričam kako uvek nosim opremu. Volim vetar u kosi, taj osećaj slobode. Ali znam koja je cena toga. Druže, ne daj Bože da padneš u ruke našim lekarima, ako nemaš para za privatnu kliniku. Šta god da ti bude, ne daj Bože!

 

Pomoći će ti kod pada sva oprema. Neće te spasti možda da prođeš bez ikakvih posledica, ali će POMOĆI i to dosta. Idemo redom (po tome koliko je šta meni prioritet):

 

Kaciga: povećava aktivnu bezbednost (ne budeš slep od vetra, mušica, bolje čuješ sirene i motore oko sebe). A prilično pomaže kad se nađe između glavudže i betona/bandera. Oooo da.

 

Rukavice: svaki pad koji sam imao dočekao sam se prvo na ruke. Pošto ovo kucam na tastaturi (nemam još izgovor za zapošljavanje sexy sekretarice, jebiga), znači da rukavice rade pos'o za sve pare. Recimo samo da ih nosim i na biciklu.

 

Čizme: vreli auspusi i nezgodna dočekivanja na zemlju. Pomažu. Jednom me je auto pokupio u moto opremi (sticajem okolnosti sam bio na biciklu u ful opremi - duga priča). Znam odlično da padam, ali sam uspeo jako da tresnem nogom o beton. Da nisu bile tvrde moto čizme, verovatno bih slomio barem neki prst. Boleloo je u tri lepe.

 

Jakna i pantalone: kod pada pri većoj brzini, u dobrom moto odelu ćeš klizati, nećeš se kotrljati po betonu. To već dosta znači (ako ne udariš u banderu, naravno). Ako si te nesreće da po kraju klizanja ipak čeka bandera, zapitaj se šta je lekaru manji horor i šta bi ti pre zaokružio:

 

opcija a) Višestruki prelom butne kosti.

obcija b) Višestruki prelom butne kosti uz prelom ključne kosti od tumbanja i oderotine kože koje su same po sebi kritične. Organizam već od samih oderotina i bolova pada u šok i zabava počinje...

 

 

Da se razumemo: ne nosim uvek svu opremu, pogotovo leti. Nikada ne planiram da padnem. KADA (ne ako) padneš, puno pomaže da imaš opremu na sebi.

Treba svako da ima slobodu izbora, ali ne mogu da slušam kako lupetaš da oprema ne pomaže. Da su šanse da pomogne bedne. Gluposti, nemoj da te neko čuje.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

AAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOO.....................................LJUDI.................................................

 

 

 

IZMISLJATE TOPLU VODU.............................

 

 

NE MOGU DA VERUJEM OKO CEGA VI VODITE RASPRAVU?????????

 

 

IDITE MALO CEPAJTE DRVA AKO NEMATE DRUGA POSLA,

 

 

ZALUDESTE DECKA DO J...JA

 

MOMAK ,KUPI TU KACIGU I UZIVAJ U ZIVOTU..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

Interesantno je da mi (Srbi) znamo vise o proizvodima od ljudi koji su ih izmislili i napravili . . .

I vecito te "teorije zavere", kao napr. "To da je rok trajanja kacige 5 godina je najveca glupost na svetu.

A kapiram da su tu pricu progurali prizvodjaci da bi se kacige cesce menjale."

 

Da ja razmisljam na ovaj nacin ne bih kupovao kacigu od "tih nekih proizvodjaca" nego bih napravio sam svoju kacigu extra kvaliteta koju mogu da koristim dok sam ziv, super tihu, sa postavom koja se vadi, sa vizirom koji se ne magli i koji naravno ne moze da se izgrebe, sa ugradjenim suncanim naocarima i elektronikom za komunikaciju.

Kako bi me izrada te kacige kostala 20-tak EUR-a ja bih bio max zadovoljan.

 

E sad, kad se probudim shvatim da je to neizvodljivo i ipak odem do radnje i kupim kacigu od "tih nekih"

proizvodjaca koji o kacigama nemaju pojma . . .

 

Motor se uglavnom vozi dok je lepo vreme, kad sija sunce.

Suncevi zraci imaju strahovit (los) uticaj na plasticne proizvode. Plastika postaje kruta, tvrda, krta.

Kaciga je od plastike, isto se desava i sa njom.

Prvo se nakon nekog vremena pojavljuju micro pukotine (koje na svakoj starijoj kacigi mozes da vidis)

koje su male, kasnije se povezuju tako da cela kaciga bude "prosarana". Farba koja je nanesena uglavnom

vesto sakriva sve to neko vreme.

 

Ja imam par mojih kaciga koje su jos uvek lepe i na oko dobre, ali su zasle u godine.

Ne koristim ih vise, radije ostavljam kacigu za uspomenu meni, nego sebe nekom u secanje.

Ne treba pisati i propagirati gluposti na forumu.

 

Ovaj model kacige potice najverovatnije iz 1992-93 godine, znaci da ima 20-tak godina na ledjima.

Momak, nemoj kupiti tu kacigu, kupi novu i uzivaj u zivotu . . .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja nosim RX800 koja je model verovatno posle te i verovatno joj ima bar 15god. i hteo sam da je zamenim ali nikako da nadjem bolju kacigu od nje.Kaciga nikad padana,nigde ogrebana i nebih je dao za pola novih.Tako da savet a mislim da ti i uopste netreba,kupi i nebrini.Vise mi lici da si hteo da se pohvalis da si nasao shoju za 20e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ja nosim RX800 koja je model verovatno posle te i verovatno joj ima bar 15god. i hteo sam da je zamenim ali nikako da nadjem bolju kacigu od nje.Kaciga nikad padana,nigde ogrebana i nebih je dao za pola novih.Tako da savet a mislim da ti i uopste netreba,kupi i nebrini.Vise mi lici da si hteo da se pohvalis da si nasao shoju za 20e

 

Za koju "pretpostavlja da je kradena". :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja imam dve iste kacige stare neko vreme jedna je za zamenu ne zbog toga što ima skoro dve godine nego zato što je od upotrebe pohabana.Ona druga za suvozača ko nova korišćena 10x manje od moje,kad napuni 5 godina i dalje će biti ko nova ,a ja ću za to vreme potrošiti 3 kacige.

Da li je realan rok trajanja 5 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ja imam dve iste kacige stare neko vreme jedna je za zamenu ne zbog toga što ima skoro dve godine nego zato što je od upotrebe pohabana.Ona druga za suvozača ko nova korišćena 10x manje od moje,kad napuni 5 godina i dalje će biti ko nova ,a ja ću za to vreme potrošiti 3 kacige.

Da li je realan rok trajanja 5 godina

 

Šta utiče na habanje kacige?

 

Sunce (što manje sunčanja, to bolje).

Fizička oštećenja usled upotrebe, habanje.

Vazduh (plastika, guma i stiropor propadaju i od samog vremena, stajanja, posebno ako nisu u kesi).

 

Držao sam u rukama 20 godina staru kacigu kojoj se postava pod rukom krunila.

 

Da li je pet godina krajnji rok?

Proceniš sam u kakvom ti je stanju kaciga, ali to kad je imaš od nove. Ako baš malo voziš kacigu, kada je ne voziš staviš je suvu u kesu i u orman, verovatno može potrajati i 10 godina. Ipak, prosečan bajker će verovatno ishabati kacigu za pet godina i zakon (propis) je stavljen za prosečnog "idiota". Isto je i sa ograničenjima brzine, pojasevima i svim ostalim. :)

 

 

Inače, polovnu kacigu nikad ne bih kupovao. Ako ništa drugo, sunđer se prilagođava obliku lica i lošije radi kada se uzme tuđa, lošije prijanja, a to je važno kod udara. Ne bih nikome preporučio polovnu kacigu i polovne gume - sve ostalo može.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Postava se ofuca pa i raspadne posle nekog vremena, koliko je to vreme zavisi od kvaliteta i uslova korišćenja/čuvanja ali nekome ne smeta dronjava i budjava kaciga na bezbednost ne utiče, pod pretpostavkom da je niko neće staviti potpuno bez postave da klizi na glavi. Kacige koje sam ja imao ili ih imam još uvek nisu pokazale znake starenja na plastičnom omotaču ili sredini od stiropora a imam čak i 30 godina staru belu mini jet nolan kacigu a i neke jednako stare koje sam sekao, grejao i savijao, prepravljao, donosili su mi na farbanje i plastika nije ukrtila ili na bilo koji način izgubila svojstva. E sad ne mogu da garantujem da se to ne dešava sa novijim generacijama pošto cela moderna industrija ide ka tome da se proizvod raspadne odmah po isteku garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

ma da, samo sam hteo da se pohvalim i to je to :) na kacigu sam slucajno naleteo pa sam zato i otvorio temu da cujem misljenja onih koji se razumu vise od mene.. Odlucio sam je ne uzimam, jer niti mi je to bilo u planu niti mi gori pod nogama jer imam kacigu, samo sam hhteo da vidim da li ovo vredi necemu.. Hvala svima na odgovorima, a ako je neko zainteresovan za kupovinu neka me kontaktira pa cu ga spojiti sa prodavcem (ako se u medjuvremenu nije prodala)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ta kaciga vrijedi svakog centa ! 0takoje.gifAli sta sam procitao svega u ovoj temi, ne mogu da vjerujem.0ljut2.gif Ovdje je tema Shoei kaciga, znaci da bi trebali diskutovati samo oni koji imaju iskustva sa tom markom, posto za nju ne vaze opsta pravila habanja.

 

SHOEI je zakon ! 0takoje.gif

Promenio član željko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja