Jump to content

Moto Zajednica

honda vf 750f 88g

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

u prilici sam da kupim hondu vf750f z 88 godine,neznam nista o motoru,vidim da ima v agregat...

polu oklop,fale zadnji zmigavci i jedna plastika sa strane,ima dobre gume,zamenjenlanac i lancanici,

ofarbana u metalik,ali nece d upali....lik kaze da je zadnji put vozio i stavio u garazu....

motor vergla,ima dobru kompresiju,gasi se lampica za ulje ali ne pali...

 

dali se isplati kupiti takav motor za 600e,pa da popravim,dal je eka sitnica oko struje ili je nesto drugo neznam...

kako su se pokazale te vf hond

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Auh zeznuta je ta situacija, prvo ti modeli su se proizvodili do 85. aj da kazem do 86. znaci godiste je lazirano, zadnji zmigavci i plastika nisu neka investicija ali to sa motorom ako bude nesto racunaj da ce da te kosta jos toliko koliko kosta motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

sinoc sam bio sa jednim drugarom mehanicarom,varnicu ima i javlja se kad ga startujem ali nepali,zakljucili smo da je motor pomerio paljenje ili je nesto oko karburatora

sumnjali smo da nije otkinuo lanac i bregastu,ali vergla normalno i gasi lampicu za ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

pretresi ga dobro!!!

ja sam davno merkao jednog al sam odustao. klasicna boljka starih interceptora, bregaste otisle u qrac, valjda lose podmazivanje glave...

legenda je to od masine, ima pedigre, al ima i posla. puno posla. dosta love ima d'ode.

pa sad vidi.

al da ide - ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

pretresi ga dobro!!!

ja sam davno merkao jednog al sam odustao. klasicna boljka starih interceptora, bregaste otisle u qrac, valjda lose podmazivanje glave...

legenda je to od masine, ima pedigre, al ima i posla. puno posla. dosta love ima d'ode.

pa sad vidi.al da ide - ide.

Najtačnije je ovo sa poslom i lovom. Otići će puno love a motor i dalje u banani... Traži dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Mislim da se za 600 EUR, koliko taj motor kosta, isplati platiti nekog majstora ko poznaje ove masine, i utvrditi o cemu se radi. Iz prostog razloga sto moze lako da ispadne banana, ali moze isto tako i da bude nevidjeno dobra kupovina, za sitnu lovu i malo ulaganje. Drugo, ovo oko godista mislim da je neko na forumu vec objasnio, u Italiji se u saobracajnu upisuje samo datum prve registracije, ne i godiste motocikla, ako je na taj nacin 'podmladjen', nije strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

hvala okrad...motor se montira u nedelju i uz malo srece mozda i upali bez neke vece prepravke.

e sad neznam kako je motor legenda?

probao sam od drugara kawasaki zzr 600,predpostavljam da bi honda trebala da ide pribizno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bravo Neso! Verujem da ces biti zasovoljan masinom, citao sam sve najbolje o njemu na Netu. Skinuo sam i neki Manual za njega, ako ti bude trebao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Berlin

Pogledaj ovde:http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=681.220

Davno sam je vozio samo od 1000ccm,pa onda riknula masina SKROZ,a ja imao jednu od gpz 900r ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

citao sam sve najbolje o njemu na Netu.

 

lalajko pa i mala deca znaju da tu hondu jebu lanci u razvodu. kad je izašao onaj model sa zupčanicima, e to je već druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad se kaze "ima problem sa lancima" ne znaci da ce posle 5000km da riknu. Znaci da je u velikom broju slucajeva razvod doveo do generalne, ali kilometraze koje su prelazile dotle su zavidne. Za ono vreme, motor je ipak imao fenomenalnu viljusku, najbolje kocnice (cini mi se da sam procitao da je samo jedan motor na svetu imao bolje), i mnogo inovacija prvi put vidjenih u svetu motocikala bas na tom modelu. Za "Reliability" je dobijao uvek ocenu 10 (od 10).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Za "Reliability" je dobijao uvek ocenu 10 (od 10).

 

jeste, kad je bio nov, a sad će još malo pa u vojsku...

 

a na drugim motorima kad rikne lanac ti ga zameniš i teraj dalje, a ovde kad rikne lanac zameniš mašinu i teraj dalje. i pojam generalne je malo drugačiji u ovom slučaju, kad motor prezubi znaš i sam šta može da bude.

 

ovaj motor je mačka u džaku samo tako, pošto ga je dečko kaparisao nadam se da će sve biti ok ali rizik je velik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

"It was the first sportbike born with racing DNA. Seventeen years ago, you either rode an Interceptor or you were way behind.

There were two kinds of sportbike riders in 1983. Those who owned a VF750 Interceptor, and those who lusted after one. Armed with newly developed Honda Grand Prix technology, such as a track-inspired fairing, 16-inch front wheel, rectangular-section perimeter frame, single-shock rear suspension and anti-dive front suspension, the Interceptor was a back-road rapier among pocket knives.

Power was cutting edge. As the first liquid-cooled engine in any sportbike, the Interceptor's 90-degree V-four spun out an amazing 86 horsepower, making the bike quicker in the quarter mile and faster on top than its peers. In a top-gear roll-on, the Interceptor flat crushed them, and, in so doing, exploded the notion that high-performance sportbikes had to have narrow powerbands crowded close to the redline. Those triple-disc brakes were regarded as the best brakes on any mass-produced street bike. When the pavement turned twisty, nothing else measured up. And if you felt like crossing a time zone or two, the Interceptor was versatile, smooth and comfortable enough for the job.

Still, its toughest job was racing. New AMA rules required that Superbikes be built from street-going 750s, so Honda's radical Interceptor arrived with the heart and bones of a champion. Losing 70 pounds and gaining over 40 horses in race trim, the new V-4 was equally omnipotent on the track. In 1983, its rookie year as an AMA Superbike, the VF750F won eight of 14 Nationals, and would begin a legacy of Honda V-4 dominance unequaled in AMA Superbike racing.

That original Interceptor, through its racing and sales success, proved that Honda's integrated design approach worked as well on the track as it did on the street. Fast, agile, comfortable, perfectly balanced, the Interceptor began a Honda design philosophy that created a line of sportbikes with tremendous performance and street civility, a line leading straight to the aluminum-frame, fuel-injected 800 Interceptor in Honda's 2000 lineup.

Even if you weren't old enough or lucky enough to experience the Interceptor in 1983, the magic lives on in Honda's sportbike line, and it's better than ever."

 

 

"This bike doesn´t show it´s age like most and is more reliable than many. It pulls to redline all day and still respects you in the morning."

Review of the VF 750 F submitted on 2005-07-19.

 

"Have to admit, you take an interceptor out of that readily recognizable paint scheme into a glossy modern color and it looks great. To see a factory colored bike in good nick is still cool. Riding the vf750 is fun. It handles great and the V4 allows good low end acceleration. Although many consider this bike quite fast, my first question is ´Compared to what?´ I´ve had many bikes and some have left me hungry and others have shown me glimpses of my own mortality. This Honda is above average in all categories and little is needed to raise it from there. Insane power and acceleration are overrated. Very few can ride today´s bikes to their potential anyway, most lack skill, asphalt and not to mention our old friend intestinal fortitude. With an older bike like this vf750, you can enjoy riding for what it is. An elevation in heart rate due to increased interaction with ones environment, peppered with moments of exhileration due to bouts of irresponsibility and lack of good judgement. My prognosis...the VF750 is a good buy because it´s age makes it inexpensive to ride and insure. This V4 is the predecessor to all that followed and really is a good motor. I´ve heard these older V4´s had bad cam problems. I´ve also heard buying older, high mileage bikes is risky, unless it´s a Honda. Personally, I beleive the latter."

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

nadam se da nije neki veci kvar,svaka ti cast sto si se odlucio za kupovinu tog motora.ja se nikako ne bi usudio to da uradim...neko je rekao da to moze biti super kupovina a moze biti i jako zajebano.u svakom slucaju pretresi sve sto moze da se pretrese i znace na cemu si...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

. kad je izašao onaj model sa zupčanicima, e to je već druga priča.

e tako nesto vredi i uzeti,svuda sam trazio mane tog modela,ali nikako nisam uspevao da ih nadjem ;D ;D ;D

regler se neracuna ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Tu si pomalo i sam kriv, pa samim tim VFR ,,trosi'' i akumulatore...  ;D

 

Ne znam zasto, ali kada neko mora da ,,srafi'' pa onda da vozi ono stoje on licno sredio, srce mi brze zakuca (ili su to uspomene od Qingqija  ::) )

Sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

doterao sam motor,ima sanse da je prezupcio jedan lanac....

 

skinuo sam neki manual za nju sa neta ali nemogu da nadjem kako se zupci motor...?

ako neko zna neku adresu ili ima neke podatke,pomoc bi dobro dosla..

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

motor jos nismo uzupcili,trea mi pomoc nekoga ko poznaje taj motor,da zna gde su tacke i crtice da nam objasni...

moglo bi i telefonom...ako neko poznaje taj motor,ili znate nekog ko bi pomogao nek mi vse jai na pp...

nije pokrivio ventile,samo da se uzupci

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja