Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pozdrav drugari,

radimo neko istraživanje o stadnju na domaćem moto tržištu, kada su u pitanju novi motori i zvanični uvoznici i predstavnici. S'tim u vezi Vam se i obraćamo da podelite sa nama vaša iskustva sa uvoznicima i dilerima novih motocikala, rezervnih delova, dodatne opreme i slično. Interesuju nas pozitivna i negativna iskustva, vaša lična zapažanja, ophođenje prema mušterijama, rokovi isporuke, stručnost itd...

 

Unapred se zahvaljujemo

BJBikers Redakcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Kupio sam do sada tri nova motora, i najslabija karika u tom lancu je bio SERVIS...

Ni sa jednim ovlascenim servisom u BG ja nisam bio zadovoljan.

Konkretno:

 

-Prvo sam kupio skuter kineza, vrhunac bezobrazluka sto su mi u sred leta drzali motor na servisu 40 dana

 

-Drugi skuter je bila Yamaha Aerox, tolkiko neprijatnosti i nepostovanja sam doziveo od ovlascenog Servisa (NIJE PLATNER) Verovatno znate o kome je rec...

 

-Treci skuter placen skoro 5.000 eur (ozbiljna cifra) GILERA NEXUS, imao sam 101 primedbu

(od plastika, kocnica koje su tresle, elktronike....) tu sam cak u dva servisa bio, ni jedan mi nije resio problem, samo su za razliku od drugih ljubazni, ali sta imate vi od ljubaznosti kad vam problem nije resen.

 

Mislim da bi uvoznici trebali da nas vise zastite po tom pitanju. A ne samo da uzmu pare, i da posle prebace loptu na servisera sa kojim trenutno imaju sklopljen dogovor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 307 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kupili smo za sada dva nova skutera,2006.god. Kymco B&W 50 i 2010. Malaguti Madison 3.

Kymca smo hteli da kupimo u KDM-u na Novom Beogradu ali posto ga nisu imali na stanju receno nam je da stize kamion za dva dana.

OK,zovem ja za dva dana,nije stigao,stize sutra,sutra opet nije stigao,bice kazu za par dana,odemo mi za tri dana kod njih,kad opet nije stigao i mi se lepo spakujemo i odemu u Pancevo u Express Bike i tamo lepo tras pare,tras roba i odvezosmo mi lepo zeljenog Kymca za Beograd.Sto se servisa tice,njega radim u KDM-u gde sam i hteo inace da kupim skuter i sto se toga tice nikada nismo imali nikakvih problema.Imaju potrosnog materijala,uvek su jako ljubazni i kad god sam imao neku primedbu na skuter uvek su mi izlazili u susret i resavali problem bez pogovora.Jos jedna stvar ako je mogu nazvati primedbom je ta da kad god sam ostavio skuter na servisu i oni mi kazu zvacemo te kad bude gotov,nikad me nisu zvali nego kad ja pozovem oni mi kazu gotov je ali nismo imali vremena da ti javimo.U globalu mogu reci da sam sa njima zadovoljan.

 

Malagutija smo kupili u Trion-u,imali su ga odmah na stanju samo je trebao da se pripremi i zavrsi papirologija,receno mi je da dodjem za tri dana po papire kako bih ga mogao registrovati i to je to.Stvarno je sve bilo gotovo za tri dana osim sto mi je u Ljermontovoj receno da mi fali jedan papir pa sam morao nazad u Trion i to sve pred kraj njihovog radnog vremena.Sve je bilo gotovo u roku od dva sata osim sto sam za to vreme bio kao na iglama ali i to je proslo cim sam iste veceri seo na novog Madisona i odvezao ga kuci.

E,sad servis za Madisona dok je bio u garantnom roku.Trebao sam da ga odvezem na prvi servis nakon predjenih 1000km.Doterao sam skuter na prvi servis sa 1046km na satu i tada mi je u servisu receno da sam trebao da dodjem ranije,iako mi na to niko nije skrenuo paznju kad sam ga preuzimao,i da su nekima ukidali garanciju zbog prelazenja samo 20km preko tih prvih 1000 ali da ce mi ovaj put progledati kroz prste.Ja u soku,toliku netoleranciju stvarno nisam ocekivao ni od koga ali dobro.Na 7000km mi je procureo jedan zadnji amortizer koji mi je zamenjen odmah bez ikakvog cekanja i pogovora,pokrila me je garancija.Tada sam se iskreno pozitivno iznenadio.Medjutim nisu mi se dopale neke sitnice kao sto su servisna knjiga u koju samo upisuju datum i kilometrazu kada sam radio servis bez ikakvog opisa radova i bez uvida u to da li je ista menjano i kontrolisano ili nije.Na racunu koji vam izdaju samo pise cena za ulje,filter i kontrola skutera i obracunato dva radna sata,a ne znam za sta.Na kraju ispade da je Malaguti kod njih skup za odrzavanje kao da odrzavam klasican motorcikl.

Nije to sve nista strasno ali ja ipak u Trion vise ne idem.

Sada odrzavam skuter kod Joce u Profimoto-u i mogu da kazem da sam vec na prvom servisu kod Joce osetio poveliku razliku u ceni servisa u moju korist,a sem toga konacno sam dobio racun na kome sve pise u detalje sta je radjeno i kontrolisano.

Eto ovo su samo moja licna iskustva,ako je neko imao drugacije iskustvo neka napise.Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 307 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

da li vredi kupovati novi motor koji je zastareli model. ima li neko kakvih iskustava sa takvim motorima posto ja planiram uzeti takvo nesto. npr nov motor samo sto stoji u salonu 3 god?

 

Ja sam uradio upravo to sa Malagutijem,kupio sam ga novog u salonu 2010.god,a godina proizvodnje je 2008.Njegova regularna cena je bila oko 4500e,a ja sam ga dobio za 3780e.Medjutim posle dve nedelje voznje morao sam da mu zamenim ventil prednje gume(200din),u roku od godinu dana mi je procureo jedan amortizer(pokrila garancija) i morao sam da zamenim zadnju gumu jer sam slucajno primetio da mi je iskocio balon na istoj nakon 8000km.Inace kad smo skinuli gumu(Savine gume su na njemu)sa unutrasnje strane smo izbrojali jos sest balona.Izgleda da su popustila vlakna unutar gume,kupio sam novu za oko 7000din sa montazom.

Sve u svemu do sada sam presao blizu 14000km i osim gore nabrojanih stvari apsolutno nikakvih problema nisam imao tako da mislim da je u mom slucaju ovo bila dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ja sam imao iskustvo kupovine novog skutera, na sajmu u Beogradu 2009-e. Imao sam losih iskustava i cimanja. Ne mogu sad da detaljisem, samo se nerviram bez potrebe. Budi mi ruzne uspomene.

Motor kao motor je odlican, nego je problem sto majstori u ovlascenom servisu u Sapcu nemaju pojma, samo sto se nisam pobio tamo sa njima. Sve se resilo tako sto sam ih napickao, okrenuo se i otisao, uzeo od drugara pick-up, natovario skuter i oterao u NS kod ovlascenog dilera, koji su popravili motor bez problema, nakon toga sam ga prodao. Ako nekog bas zanima, mogu pisati detalje.

 

Uglavnom, nov motor, auto ili bilo kakvo prevozno sredstvo NIKAD vise necu kupiti u Srbiji. Razlog je jednostavan - motori, auti ili sta vec koji se prodaju u Nemackoj, Italiji, Japanu, Franckuskoj ili u bilo kojoj maticnoj zemlji nisu kao oni koji se prodaju u srbiji. Mnogo su boljeg kvaliteta delovi koji se ukradjuju. Ujak je moj npr kupio nov auto ovde prosle godine (Cruze), i bio je do sada u servisu 10 puta zbog raznoraznih kvarova. I sto je najzesce, na polja njih mu nisu hteli priznati garanciju, na kraju je isao u inspekciju da se zali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prodavci vozila su obicni trgovci koje je zakon obavezao da imaju servis i oni se tako prema tome i odnose. Imaju servis...koji ne sluzi musterijama...Mnogo je bolje (naravno po musterije) da su sklopili ugovore sa nekim servisima koje vlasnici nisu otvorili zato sto ih je zakon na to primorao vec zato sto se time bave u zivotu.

Zvanicni servisi po svojoj prirodi sluze samo da ispostuju garanciju (a i to izbegavaju kad god mogu) i ostvare dodatnu zaradu. Tu je briga o vozilu musterije na poslednjem mestu.

Cast retkim izuzecima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sam imao iskustvo kupovine novog skutera, na sajmu u Beogradu 2009-e. Imao sam losih iskustava i cimanja. Ne mogu sad da detaljisem, samo se nerviram bez potrebe. Budi mi ruzne uspomene.

Motor kao motor je odlican, nego je problem sto majstori u ovlascenom servisu u Sapcu nemaju pojma, samo sto se nisam pobio tamo sa njima. Sve se resilo tako sto sam ih napickao, okrenuo se i otisao, uzeo od drugara pick-up, natovario skuter i oterao u NS kod ovlascenog dilera, koji su popravili motor bez problema, nakon toga sam ga prodao. Ako nekog bas zanima, mogu pisati detalje.

 

Uglavnom, nov motor, auto ili bilo kakvo prevozno sredstvo NIKAD vise necu kupiti u Srbiji. Razlog je jednostavan - motori, auti ili sta vec koji se prodaju u Nemackoj, Italiji, Japanu, Franckuskoj ili u bilo kojoj maticnoj zemlji nisu kao oni koji se prodaju u srbiji. Mnogo su boljeg kvaliteta delovi koji se ukradjuju. Ujak je moj npr kupio nov auto ovde prosle godine (Cruze), i bio je do sada u servisu 10 puta zbog raznoraznih kvarova. I sto je najzesce, na polja njih mu nisu hteli priznati garanciju, na kraju je isao u inspekciju da se zali.

 

Ne bi bilo leše da ipak napišeš svoja loša iskustva sa dilerima i serviserima, em nas zanima em može pomoći nekome na šta da obrati pažnju kada ide na redovan servis i na šta ima pravo i kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Kupio sam novog Shivera 2008. i moj zaključak je da nema loših motora,samo loših servisera.

Na pomenutom modelu trebalo je ukloniti jedan relej anlasera na prvom servisu i premapirati komp. na motoru - 20 minuta posla ALI ? Pošto sam po forumima propratio te probleme pre kupovine motora to sam i rekao serviseru,ali objašnjenje je bilo da serijski broj mog motora nije u opozivu i sl.Naravno da sam unapred i to proverio i rekao mu da jeste ali ne pomaže.OK garancija je tu pa idemo dalje.I posle određenog vremena,naravno rikne anlaser.Tada je uvoznik za Apriliu bio UNI grup,i ja njih kontaktiram i pošaljem im kombijem motor.Tu počinje priča da se delovi čekaju nedeljama,bla bla i kako to na Balkanu biva pozovem prijatelje iz predstavništva za ceo region,u to vreme Piagio Hrvatska i motor bude popravljen za četiri sata >:( Ne četiri nedelje,ne četiri dana nego četiri sata ! Ali to nije sve ! Posle zamene anlasera treba motor i premapirati.Nikakav problem,komp. Axon imaju ali šabani nisu platili licencu za tu godinu i naravno ne mogu da se konektuju i to urade >:( Tih dana sam išao na Grobnik pa sam svratio u MMS u Požegi i Boris mi je to uradio preko reda-odmah za 20 minuta i to besplatno jer je sve to u garanciji.Od tada sam prešao preko 10.000 km bez problema.

Ako kupujete nov motor proverite da li ta firma daje evropsku garanciju i obavezno je tražite.Aprilia ima taj Euro Assistants i možeš motor srediti besplatno bilo gde u Evropi dok je u garantnom roku.

Trenutni uvoznik za Apriliu je firma PGS Motori i otvorili su svoj servis ali u razgovoru sa njima uvideo sam da oni za ove opozive koje sam pominjao pojma nemaju.Još su novi u tom poslu pa će vreme pokazati kakva će biti podrška kupcima.

Da ponovim,moj zaključak je da nema loših motora - samo loših servisera,priučenih i vrlo vrlo površnih.

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

samo me brine da nema neku fabricku gresku ili tako nesto. za gume mi je i logicno da su lose ako stoje na motoru 3 god. inace zanima me gsxr1000 k9 a taj model se nije do sada nesto drasticno menjao a nude ga za dosta menje para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

@ filip 123 - kupovina takvog motora je po meni najbolja kupovina :takoje: Gledao sam po netu baš takve ponude i ako imaš sreće možeš kupiti nov motor sa pripadajućom garancijom po ceni polovnog . O fabričkim greškama se ne radi jer ti garancija važi dve godine i sve što se desi, a da nije tvoja greška, njihova je obaveza i trošak. Kod takvih ponuda imaš velike mogućnosti da se dogovaraš za cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja