Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć u mišljenju Gagiva Canyon

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Molim vas da mi pomognete u mišljenju oko Gagive Canyon 600! Tražio sam nešto oko nje,ali je sve dosta šturo. Naime,tražim motor koji bih koristio u vožnji van puteva,znači atarom. To nebi bile neke posebne vratolomije,jer niti posebno znam,niti nameravam da se roknem o ledinu,čisto umerenija enduro zabava sa društvom. Znam da taj motor nije baš za te stvari,ali da li bih mogao poslužiti? Imam jedan u ponudi,cena je,bar tako mislim dosta pristupačna 800 eura(jer dugo već tražim,kvadovi su mi skuplji,a i ostalo što sam gledao od motora,ili je matoro,ili prelazi 1ooo)Ovde bi čak možda bilo plaćanje u ratama:) Brine me to što je Gagiva,mogu li se naći delovi za nju . . .Koliko sam gledao vidim da su dosta i retke kod nas. Ima li neko iskustva sa njome?

Na ovoj koja je u opciji(još je nisam video)navodno je neispravan alanser,na guranje pali. Nema točkove sa žicama,već su na njoj neki točkovi sa paucima,nešto kao super moto. Znači-treba staviti kranponke. Da li se uopšte mogu naći kranponke,a da nisu 21 col? Jer su njene fabričke napred 19,nazad 17. Trebala bi biti 96 godište,stanje će mo još videti. Koliko sam pročitao ona ima 34 konja,da li je to dovoljno za "atar"? Itd-znate šta me interesuje . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste Cagiva ali nije prokletstvo! Agregat, naravno Rotax, elektro starter opste poznata ''bolest'' uzrokovana losim akumulatorom. Mozes da nadjes negde polovan, ili nov. Ostalo, diskovi, plocice, lanac i lancinici, sve se to da uzeti po katalogu. Relativno je lagan motor, 170kg i bice ok tih zagusenih 34ks, bitan je obrtni :) Sve u svemu, nije toliko los motor kao sto se prica a uglavnom je to zbog steretipa ''italijani ne znaju da naprave motor''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Najlepši soft enduro ikada..

 

Ja sam ga posedovao godinu i kusur dana..

 

Pretraži forum, glavna boljka je frajlauf, kod mene je bila potpuno ispravna prodao je i čoveku (jamana) nakon par meseci pizdukne. Nov košta oko 600 evra, al verovatno majstori mogu izgrunfovati nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Pozdrav, ja imam Cagivu Canyon 600 vec nekoliko meseci i jako sam zadovoljan. Motor (bar na mojoj Cagivi) nije Rotax-ov vec Yamahin. I moja je '96. godiste ali dosta se dobro drzi. Vuce kao luda :)

Ne znam sta oko anlasera nije dobro na tom primerku ali ja kada sam pazario moju, tri stvari su odradjene oko motora: "ispravljeni krajevi" u anlaseru, ocisceni su karburatori i zamenjen je regler (by Joska). Neposredno pre toga mu je menjan i CDI. Od tada, do danas, samo se sipa benzin i vozi se.

 

Ako prolazis kroz Bg krajem Decembra najavi se pa da probas ako nisi imao prilike do sada.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Hvala svima! Mnogo mi znači reč svakog. Nisam čuo da je motor od Yamahe u njoj, svi kažu-Rotax,al,jebem li ga . . . Problemi koji su navedeni, su standardni od slučaja do slučaja, koliko sam mogao da pročitam. Ako iko zna šta još,pišite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

E, da, kod mene su obe felne sa zicama. Sto se tice guma ne mogu ti mnogo pomoci... trenutno su na mom motoru neke Pirelli gume koje menjam sa Anakee 2 vec na prolece obzirom da ionako uglavnom vozim po asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav, ja imam Cagivu Canyon 600 vec nekoliko meseci i jako sam zadovoljan. Motor (bar na mojoj Cagivi) nije Rotax-ov vec Yamahin. I moja je '96. godiste ali dosta se dobro drzi. Vuce kao luda :)

Ne znam sta oko anlasera nije dobro na tom primerku ali ja kada sam pazario moju, tri stvari su odradjene oko motora: "ispravljeni krajevi" u anlaseru, ocisceni su karburatori i zamenjen je regler (by Joska). Neposredno pre toga mu je menjan i CDI. Od tada, do danas, samo se sipa benzin i vozi se.

 

Ako prolazis kroz Bg krajem Decembra najavi se pa da probas ako nisi imao prilike do sada.

Koliko konja ima ta mašina na tvojoj Kađivi,s obzirom da kažeš da je mašina Yamahina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

25KW je, dakle 34 konja. To da je masina od Yamahe mi je reklo dvoje majstora mada evo od jutros tragam po netu i ne mogu da potvrdim tu informaciju. Nasao sam za sada samo potvrdu da je 500ccm verzija sa Rotax-ovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Verovatno mislis na italijanski Minarelli 600 koje Yamaha koristi ali ovo meni uopste ne lici na njega:

Evo Cagivinog tj. Rotaxovog

Fotografie0481.jpg

 

Inace, nema razlike izmedju Canyona 600 i 500, potpuno isti agregat samo manje zapremine. Pogledaj slike i videces o cemu govorim. Ja i dalje mislim da je u pitanju Rotax.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Moj brat je imao canyon sa masinom od yamahe xt 600,masina je ugradjena pre kupovine,ram motora je od celika i je pprilicno tezak i cvrst,u taj ram ide i 900cm3 masina od dukati.Vile kocnice tockovi sve je dobro i kvalitetno,ali to nije motor za offroad.

post-2053-0-44810000-1323175402_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Da,znam naravno da nije za OFF,ali sam pomislio da može da posluži za umereni OFF. Imao sam Yamahu YZ 250(2t),tako da znam o čemu pričam,ali znate društvo,para malo-a želja postoji:) Kađiva se ukazala kao povoljna opcija(novčano),ali me odvraća to što nije baš za napolje i što je veoma retka,uopšte,samim tim dostupnost delova verovatno nije dobra.

Agregat u njoj,koliko sam ja saznao jester Rotax-ov. Pegaso,F650, Canyon . . .sve je to isto . . . Razlika je u broju ventila,sistemu hladjenja i verovatno još ponešto, ali u principu koncepcija-ista. Yamahin,tj. Minarelijev agregat je Aprilija počela da ubacuje,ali na dosta mladja godišta,mislim tek 2000-tih i kusur godina.

No,videćemo. Valjda će neko "sokoćalo",kao što neko reče ovde, da se nadje.

Jbg,da je para ja se nebih dvoumio,tada je lako pametan biti. Kao i svi mi uostalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Ova fotografija je na umereni offroad,stub u pozadini je od skilift.Canyon smo rasturili,masinu ubacili u xt ramu,88godiste,sa tim da su tocckovi prednja vila presadeni na xt,dobra kombinacija je ispala.Rama od xt je mnogo laksa,moja preporuka je da potrazis neki xt.Ovo je bio moj xt.

post-2053-0-40266900-1323201291_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Jeste Cagiva ali nije prokletstvo! Agregat, naravno Rotax, elektro starter opste poznata ''bolest'' uzrokovana losim akumulatorom. Mozes da nadjes negde polovan, ili nov. Ostalo, diskovi, plocice, lanac i lancinici, sve se to da uzeti po katalogu. Relativno je lagan motor, 170kg i bice ok tih zagusenih 34ks, bitan je obrtni :) Sve u svemu, nije toliko los motor kao sto se prica a uglavnom je to zbog steretipa ''italijani ne znaju da naprave motor''.

 

Pitaj klubskog..Kuljeta pandura...kako je prosao sa tim motorom...cak ga je i devojka ostavila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ajde pomoć ako ste u prilici. Hladjenje na Canyonu 600 (1997. godište) je vazdušno? Da li se pregreva i koliko je to prednost ili mana u odnosu na vodenjake? Karburatori Mikuni kao na F650? Koje su, ako se izuzme bendix stvarne mane ovog modela?

Hvala svima, merkam jedan komad za prijatelja koji se skinuo sa scutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Pre nego sam kupio XT,listajuci oglase naidjem na ovaj motor.Cena ok,ima alnaser,vise godina mladji(od XT-a)...

Tako srecan(i neupucen) odem kod prijatelja i kazemu: "nasao sam motor za meeeneeee!!!"

 

Kad je cuo sta je, odmah me odgovorio.

Mozda bi to bilo duskutabilno,da covek ne popravlja motore vec 20 godina...

 

Sto se tice lepote,meni je izuzetno ruzan.Podseca me na Freewind-a.Koji je takodje ruzan. :lol:

 

Takodje kad pozelis da ga prodas,taj los glas koji ga bije nece da ti pomogne.

Nemojte me drzati za rec,ali cini mi se da je Johanov motor,kasnije Jamanin bio dugo u oglasima(i kod jednog i kod drugog vlasnika).

 

Ova kombinacija sa ubacivanjem motora od XT zvuci ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja