Jump to content

Moto Zajednica

Lep jesenji pad

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas mi je krsna slava (Sveta Prečesta-Vavedenje).

Spremljeno skoro sve za slavlje, samo me žena pošalje da donesem još pića. Normalno, montiram moje bočne kofere (vojne "manjerke) i prvo krenem da obiđem auto-pijac. Padala jutros kiša pa je prilično klizavo. U povratku stanem ispred semafora (ispred mene nekoliko auta). Na tom mestu ima traka za pravo i za desno (koje ima uvek zelenu strelicu). Pali se zeleno i krećemo. Koristim bolje ubrzanje motora i desnom trakom kroz samu raskrsnicu pretičem automobile (koji se kreću levom). Nišanim da prođem između belih oznaka na pešačkom prelazu (na izlazu iz raskrsnice) i u tom momentu auto sa moje leve strane kreće udesno. Obaram udesno i dodajem gas. Nalećem na mokru oznaku na pešačkom i zadnji ntočak me bukvalno trenutno "preteče". Pad udesno (pri brzini oko 50 km/h) u momentu dok su svuda oko mene automobili. Lepo klizim na desnom boku "svojom" trakom između kolona. Zaustavljam se nakon desetak metara (okrenut u suprotnom smeru). Izvlačim se ispod motora (na kom sam ostao da sedim svo vreme) i podižem ga. Nekolicina vozača me pitaju treba li mi pomoć? Nije mi (hvala bogu trebala). Tip koji je bio u autu iza mene svojim autom "zatvara" traku da me neko ne bi pregazio. Oslovljava me sa "kolega) pa predpostavljam da je "bajker" Reče da je sve video i da nije postojala šansa da izbegnem pad i da sam odlično prošao. Zahvaljujem se, palim motor i napuštam "poprište". Stanem malo dalje ispred prodavnice da kupim piće (i utvrdim štetu na motoru i na meni). Motoru gotovo ništa, a meni izmazana jakna i pantalone. Negde sam dobro lupio unutrašnjom stranom skočnog zgloba leve noge i imam otok. Ali uglavnom mi nije ništa. Imao sam jaknu i pantalone sa protektorima,rukavice, vojne čizme, kacigu. Oprema je odradila svoje. A i "onaj odozgo". Hvala mu!

A ko je kriv u ovom slučaju? Mislim da sam ja kriv. Jednostavno nisam bio dovoljno oprezan i doveo sam sebe u opasnu situaciju. Tip u autu koji me je "uplašio" nije ušao u moju traku većme je samo "izcimao" a ja .... . Kupim piće i dočekam goste (na ručku). Sad mi je pauza dok mi ne stignu gosti na večeru.

Pozdrav i čuvajte se hladnog i mokrog asfalta i belih oznqaka na kolovozu.

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Srećna slava Žile. :zdravo:

 

A ovaj događaj shvati kao upozorenje i nauk: ne forsiraj i bez opreme nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Srecna slava. :takoje: Dobro je da si odgovoran i da nosis opremu uvek. Ona te je definitivno spasila tezih ozleda.

A mislim da je vreme da se masine parkiraju i odu na zasluzeni zimski odmor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Srećna ti slava, tebi i tvojima.

Sve je dobro što se dobro svši. Nadam se da si i danas kad je sve prenoćilo ok, a otok traži ležanje i eventualno neke obloge (rakija ili burov oblog).1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Srecna slava domacine i VELIKI PLUS za iskrenost "Mislim da sam ja kriv. Jednostavno nisam bio dovoljno oprezan i doveo sam sebe u opasnu situaciju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

sreća da si prošo kako si prošo, tj. poprilično dobro :takoje:, i još veća sreća da se nisi skrljo u povratku sa pićem. to bi se već računalo u štetu! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hvala svima koji su mi čestitali slavu.

Gosti otišli a ja jedva uspeo da ih otpratim. Zglob oteko ko "burence" i teško hodam. Noćas me čeka vožnja od Niša do Adrovca (četrdesetak km). Kad se dogodio pad na sebi sam imao prsluk sa "bojama" Veterana 63. Padobranske. Tip koji je video događaj zvao mog mog kolegu iz udruženja da ga pita da li on zna o kome se radi. Ovaj odmah znao ko je u pitanju i pozvao me da vidi kako sam? I taj tip tvrdi da je auto ipak prešao u "moju" traku i "Podkačio" me u momentu dok sam bio u "nagibu" (u pokušaju da se pomerim udesno). Kaže da me je zadnjim delom udario u levi "fuzaster" i stopalo. Ja zaista nisam osetio ništa. Sutra ću bolje da pogledam ima li kakvih tragova na motoru. Mada to ništa ne menja situaciju. Trebao sam da budem oprezniji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Žile, obavezno sutra kod lekara da pogleda taj zglob.

 

Bili smo danas u blizini Kruševca i jeste na momente bilo jako klizavo...

 

I na kraju - i od mene Srećna slava, da se slavi i sledećih 100 godina, pa posle prenesi dalje! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Maži Lioton

 

lioton-1000-gel-heparin-varicose-vein-bruises-scar-50g-ab576.jpg

 

i otiđi do ortopeda, za svaki slučaj. Hladno je za motor. Ja sam razmišljao danas da okrenem jedan krug, ali sam odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Negde sam dobro lupio unutrašnjom stranom skočnog zgloba leve noge i imam otok. Ali uglavnom mi nije ništa. Imao sam jaknu i pantalone sa protektorima,rukavice, vojne čizme, kacigu. Oprema je odradila svoje.

 

Znaš kako se kaže, čizma glavu čuva. TA nije jedrilica već :moto2:pa mora da ima svoju čizmu, gumu a ne klizače (Konti), a ti moto a ne vojno padobranske. Iako ti je zglob verovatno izuzetno čvrst, ovo nije udarac od doskoka već bočni u kosku. Nemoj se zezati, nema smisla da nazdravljamo medovinom a ti ko roda na jednoj nozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Srecna slava domacine, sada imas vise razloga za slavlje ipak si extra prosao. Zajebi to nije mi nista i snimi tu nogu obavezno, sa takvim stvarima se nije za igrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam mogao noćas da se vratim u selo jer noga (zbog otoka) nije mogla da se smesti u čizmu, a i bolovi su bili poprilični. Celu noć sam je hladio oblogama sa "ledenom" vodom i danas sam uspeo da je "osposobim" i da se vratim kući. U vožnji mi jedino problematično kad menjam brzine "naviše". Sad je otok manji i već uspevam i da hodam po malo. Situacija se brzo popravlja i očigledno je da nema ozbiljnije povrede i nema potrebe da idem kod lekara. Leva čizma je malo izguljena sa spoljašnje strane pa je sada očigledno da me je auto ipak odgurnuo pre nego što sam pao. Pogledao sam malo bolje i motor i jedino je prilično ulubljen desni "kofer-manjerka" (što se lako rešava).

Sve u svemu, ništa ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja