Jump to content

Moto Zajednica

karburatori za suzuki rf600r

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Neko mi je nedavno rekao da je neko sa foruma ima ili imao karburatore za FR. Pa ako neko ima ili zna nekog da ima neka se javi..pozz0namigivanje.gif

mislim,,mislim da imam ja.ali,,,063697094

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

za FR nemam, ali možda bi se našli za RF ... :D

 

a mislim da imam i bregaste ... za 900 .... pa ako nekome treba... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Pazi, za RF su karburatori specifični zbog položaja (straight intake), odnosno gotovo vertikalnog usisa. Ja sam na svoj montirao 38 mm od GSXR-a, i uništio nekoliko svećica dok nisam ukapirao da prilikom kočenja gorivo preliva iz komore karburatora ka usisu i obogaćuje smesu, jer su karburatori previše nagnuti napred. Preko zime mi sledi pravljenje novih flanšni da bi novi karburatori bili u odgovarajućem položaju. Razlika u oznakama je gotovo zanemarljiva - RF : BDST 36 SS, GSXR : BST 38 SS (MIKUNI)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Pazi, za RF su karburatori specifični zbog položaja (straight intake), odnosno gotovo vertikalnog usisa. Ja sam na svoj montirao 38 mm od GSXR-a, i uništio nekoliko svećica dok nisam ukapirao da prilikom kočenja gorivo preliva iz komore karburatora ka usisu i obogaćuje smesu, jer su karburatori previše nagnuti napred. Preko zime mi sledi pravljenje novih flanšni da bi novi karburatori bili u odgovarajućem položaju. Razlika u oznakama je gotovo zanemarljiva - RF : BDST 36 SS, GSXR : BST 38 SS (MIKUNI)

 

druze javi dokle si stigao sa montiranjem drugih flanfi da znam. mozda se sutra i ja opredelim za tako montiranje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ma nisam još uvek ništa radio, u nekoj sam gužvi pa nemam baš vremena. Ali za 600 ccm su postojeći karburatori sasvim dovoljni. Zamena karburatora povlači i nove filtere - K&N ili slično, pošto zbog novog položaja originalno kućište više ne odgovara, a opet i izduv bi morao da bude otvoreniji... igranka bez prestanka. Ja imam agregat od 900 ccm, pa se montažom većih karburatora i izduva dobja i malo življi motor - što se u praksi pokazalo. Drastičnije poboljšanje bi se dobilo montiranjem glave od GSXR-a, ali ne bih preterivao ipak je to motor u godinama... Tebi savetujem da se malo poigraš diznama, jer 600/900 imaju iste karburatore samo različito podešene (različite dizne). Ruku na srce - više bih voleo bolje kočnice i ogibljenje nego više konja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Ma nisam još uvek ništa radio, u nekoj sam gužvi pa nemam baš vremena. Ali za 600 ccm su postojeći karburatori sasvim dovoljni. Zamena karburatora povlači i nove filtere - K&N ili slično, pošto zbog novog položaja originalno kućište više ne odgovara, a opet i izduv bi morao da bude otvoreniji... igranka bez prestanka. Ja imam agregat od 900 ccm, pa se montažom većih karburatora i izduva dobja i malo življi motor - što se u praksi pokazalo. Drastičnije poboljšanje bi se dobilo montiranjem glave od GSXR-a, ali ne bih preterivao ipak je to motor u godinama... Tebi savetujem da se malo poigraš diznama, jer 600/900 imaju iste karburatore samo različito podešene (različite dizne). Ruku na srce - više bih voleo bolje kočnice i ogibljenje nego više konja!

 

to sam vec sve sredio, nego me muce karburatori. Predhodni vlasnik jurio konjazu, pa menjao karburatore. moj bi trebao da ima 86 konja a on hteo 100, e tu je problem kucista su od 100 konja ali dizne ko zna od cega, dva karburatora rade upareno a druga dva svaki za sebe, pa pri radu zalece gas i ujedno obara obrtaje i gasi se. pa ga non stop kada stanem na semafor drndam preko ler gasa......danas sam ga palio mada bez auspuha i delujemi da mirnije radi, pa neznam dali ima veze posto mu je izduv fabricki,mada sam planirao da uzmem otvoren izduv, pa tek onda da vidim sta ce se desiti.... Ajd ako sam te razumeo 600 i 900 imaju iste karburatore , ako je tako ja mogu da jurim i od 900 ili ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Tačno tako, kućišta su ista, a podešavanje i dizne su različite. Čak i u okviru iste kubikaže postoje varijacije zavisno od tržista i snage motora. U prilogu su specifikacije karburatora za RF600 i RF 900, pa možeš tačno da identifikuješ svoje karburatore i proveriš da li su dizne originalne. U principu, retko karburatori mogu da budu toliko loši da ne mogu da se dovedu u red.

RF600 karburator.pdf

RF900 karburator.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

ajd da pitam ovde da ne otvaram novu temu, nasao sam karburatore za mog RF samo sto su slabije konjaze, e sada karburatori su skinuti sa drugog motora koji nije paljen pa sigurno 2 godine. namontirao sam na moj motor i desava se sledece: nece da palii bez sauha sto sam i predpostavio posto je i hladno ali kada ga upalim ajd sto radi neravnomerno ko da ima dva klipa, nego digne obrtaje na 4-5 hiljada i ne spusta pri tom da je odvijen skroz ler gas i sauh vracen. definitivno je potrebno sinhronizacija karburatora to znam nego me muci sto tolko digne ler gas. i dali ce to kada se uradi sihronizacija srediti.... da cujem vase misljenje da znam sta da radim ...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

a mozda ti i flsira negde vazduh,ili nisi stavio lepo sajlu gasa...

 

sajlu gasa sam proveravao i nije ina u pitanju. ali se desava kada pokrijem na trenutak usis od kutije filtera onda dize jos vise dobija gas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

pa bre neznam, neizgledaju mi da su od RF, lice.....a rf ima 4 komada....

imam ja i druga dva, samo sam ih iz nekog razloga rastavljao .. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ovakve,,nemam,ili mozda...hm...

moram da ih imam u rukama..

jesi li ti probao ono sto ti rekoh....

kad otpustis ler gas itd..

ah da,uzmi start sprej i duvaj okolo to jest prskaj po spojevima svim de je guma,plastika u dodiru sa metalom,da se proveri dal negde ne falsira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

ovakve,,nemam,ili mozda...hm...

moram da ih imam u rukama..

jesi li ti probao ono sto ti rekoh....

kad otpustis ler gas itd..

ah da,uzmi start sprej i duvaj okolo to jest prskaj po spojevima svim de je guma,plastika u dodiru sa metalom,da se proveri dal negde ne falsira...

 

kolko sutra, sada sam umoran, znaci moze da se desi da na plasticnim delovima koji su odozgo na arburatorima ima lufta i da tu uvlaci fals vazduh..ako sam te lepo razumeo. javljam sutra sta se desava..pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

e ovako proveravao sam svaki poklopac od svakog karburatora nema nigde da uvlavi vazduh ili izbacuje, laptire sam namestio kako si mi rekao svi u isti polozaj to jest u polozaj 3 karb. jer je on fiksan i nema sraf da se steluje za razliku od 1,2,i 4 karb.kada se gleda od strane filtera. e sada sta sam primetio na kada sam gledao plasticne poklopce od svakog karb. naleteo sam na 3 karb. ona guma sto je kao pecurka nije stavljena kako treba, neko ko ih je rasturao prilikom vracanja plasticnog poklopca uhvatio je i gumu od vakuma i stegao tako da je guma u jednom delu bila stegnuta i maltene fiksirana. sad nerazumem se u to, jer je to mogao da bude uzrok sto digne das...jer na tom karb. definitivno nije vakum mogao da odradi svoje sto treba...boki ajd samo detaljnije mi objasni gde da prskam start sprej to nisam te naj razumeo1neznam.gif. hvala i pozz...1care.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moguce da nije dihtovala,sad ih sklopi vidi jel radi.a start sprej prsnes poulazima karburatora na flansne,i vidis dali menja rad,ako menja rad znaci da tu ulazi vazduh to jest da falsira.,usisace start sprej promenice rad..... na svim spojevima proveris...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

e ovako proveravao sam svaki poklopac od svakog karburatora nema nigde da uvlavi vazduh ili izbacuje, laptire sam namestio kako si mi rekao svi u isti polozaj to jest u polozaj 3 karb. jer je on fiksan i nema sraf da se steluje za razliku od 1,2,i 4 karb.kada se gleda od strane filtera. e sada sta sam primetio na kada sam gledao plasticne poklopce od svakog karb. naleteo sam na 3 karb. ona guma sto je kao pecurka nije stavljena kako treba, neko ko ih je rasturao prilikom vracanja plasticnog poklopca uhvatio je i gumu od vakuma i stegao tako da je guma u jednom delu bila stegnuta i maltene fiksirana. sad nerazumem se u to, jer je to mogao da bude uzrok sto digne das...jer na tom karb. definitivno nije vakum mogao da odradi svoje sto treba...boki ajd samo detaljnije mi objasni gde da prskam start sprej to nisam te naj razumeo1neznam.gif. hvala i pozz...1care.gif1zdravo.gif

kanda, sorry na upadu (možda će izgledati bezobrazno, ali nije mi to namjera) ali mani se ćorava posla, jer očito je da neznaš kako se štelaju karburatori i napravit ćeš više štete nego koristi .. :zbunjen:

 

Štelanje karburatora se vrši tako da se uskladi međusobni odnos karburatora... pa tako niti jedan od 4 karburatora NEMAJU svoj šaraf, već su 2 i 2 + L<=>D .... Gdje se na prvom šarafu štela odnos 1. i 2. karburatora ... na trećem šarafu se štela odnos 3. i 4. karburatora i zatim se na drugom (srednjem) šarafu štela odnos lijeve i desne strane cijelog sklopa... TIM REDISLIJEDOM ... :takoje:

 

isti je postupak i za aktivno i za pasivno štelanje .... tj. sa vakuumetrima ili sa šublerom ... :takoje:

 

Ona guma "kao pečurka" je membrana karburatora ... i ona na sebi ima podebljani rub koji treba ući u tijelo karburatora i poklopac taj rub treba pritisnuti ... na taj način se fiksira membrana i ujedno ostvaruje dihtanje između poklopca i tijela... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

e ovako proveravao sam svaki poklopac od svakog karburatora nema nigde da uvlavi vazduh ili izbacuje, laptire sam namestio kako si mi rekao svi u isti polozaj to jest u polozaj 3 karb. jer je on fiksan i nema sraf da se steluje za razliku od 1,2,i 4 karb.kada se gleda od strane filtera. e sada sta sam primetio na kada sam gledao plasticne poklopce od svakog karb. naleteo sam na 3 karb. ona guma sto je kao pecurka nije stavljena kako treba, neko ko ih je rasturao prilikom vracanja plasticnog poklopca uhvatio je i gumu od vakuma i stegao tako da je guma u jednom delu bila stegnuta i maltene fiksirana. sad nerazumem se u to, jer je to mogao da bude uzrok sto digne das...jer na tom karb. definitivno nije vakum mogao da odradi svoje sto treba...boki ajd samo detaljnije mi objasni gde da prskam start sprej to nisam te naj razumeo1neznam.gif. hvala i pozz...1care.gif1zdravo.gif

kanda, sorry na upadu (možda će izgledati bezobrazno, ali nije mi to namjera) ali mani se ćorava posla, jer očito je da neznaš kako se štelaju karburatori i napravit ćeš više štete nego koristi .. :zbunjen:

 

Štelanje karburatora se vrši tako da se uskladi međusobni odnos karburatora... pa tako niti jedan od 4 karburatora NEMAJU svoj šaraf, već su 2 i 2 + L<=>D .... Gdje se na prvom šarafu štela odnos 1. i 2. karburatora ... na trećem šarafu se štela odnos 3. i 4. karburatora i zatim se na drugom (srednjem) šarafu štela odnos lijeve i desne strane cijelog sklopa... TIM REDISLIJEDOM ... :takoje:

 

isti je postupak i za aktivno i za pasivno štelanje .... tj. sa vakuumetrima ili sa šublerom ... :takoje:

 

Ona guma "kao pečurka" je membrana karburatora ... i ona na sebi ima podebljani rub koji treba ući u tijelo karburatora i poklopac taj rub treba pritisnuti ... na taj način se fiksira membrana i ujedno ostvaruje dihtanje između poklopca i tijela... :takoje:

 

ma bre ok.... meni je tako izgledala. ja da sve to znam ja se nebi zalio ovde i trazio pomoc....a kako se steluje sa sublerom ja prvi put cujem da postoji i ta metoda...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

sa šublerom je tzv. pasivna metoda.... i koristi se uglavnom samo ta usklađivanje karburatora koji su "pitaj_boga_koliko" stjali negdje u šupi i nezna im se porijeklo ... pa da se dovedu u neko prihvatlčjivo stanje da se motor može uopće upaliti kako treba.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja